نمایش نتایج: از 1 به 25 از 25

موضوع: اعتماد به نفس و دیده شدن

2176
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اعتماد به نفس و دیده شدن

سلام به دوستان عزیز .مشکلی دارم که مدتهاست داره آزارم میده اما سعی کردم با مثبت اندیشی کنارش بزارم اما حالا دیگه احساس خفگی میکنم انگار زندانی یه سرنوشت محتومم

راستش من یه خانوده فرهنگی دارم که سالها پیش یه مجتمع اموزشی راه انداختن .قرار بود ما سه خواهر هرکدام مدیر یک قسمت بایم اما همان سال من باردار شدم و مادرو پدرم تصمیم گرفتن بمونن تا فرزندم یکساله بشه و به کار برگردم و مقطع راهنمایی را به من بدهند .
    اما از شانس بدم این مقطع باطل شد و مادرو پدرم ساختمان مربوط به راهنمایی هم به ابتدایی تبدیل کردن حالا مشکل من اینه که خئاهر کوچکترم مدیر پیشدبستانیه - خواهر بزرگترم مدیر ابتدایی و منم نخودی از بخت بد مسوول امور مالی- با وجودیکه عاشق خواهرام هستم ولی این احساس که همیشه اونا اول دیده میشن و من مثل کارمندای دیگم داره دیوونم میکنه-ناگغته نمونه که من ارشد مرتبط کارم و اون دوتا لیسانس هستن اما کلا بدشانسم و شوهرمم از نظر مالی از همسران اونا خیلی پایین تره اینم از اشتباهم در موقع انتخاب همسر بوده .حالا هر فکری به سرم میزنه مثلا اینکه کلا برم شهر دیگه یا برم یه معلم ساده بشم چون کسی منو نمیبینه داره خیلی بهم آسیب روحی میرسه.لطفا کمکم کنید به حد افسردگیم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : وقتی کسی آدمو نمیبینه چیکارباید کرد

معذرت میخوام بنظر میرسه اینقدر مسایل مالی همه فکرتو درگیر کرده که حتی انتخاب همسرت هم بخاطر اینکه درآمدش کمتر بوده اشتباه میدونی. پول خیلی مهمه ولی هر چی هم مهم باشه همه چیز نیست.
    ویرایش توسط Mohammad313 : 05-19-2016 در ساعت 01:39 AM

3. 4 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شما منو درک نمیکنید من تا الان هرچی دراوردم گذاشتم وسط بیشتر از شوهرم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

شاید درکت نکنم چون اطلاعاتم کامل نیست و از روی نوشته هات قضاوت میکنم مهم اینه که کی عشق بیشتری گذاشته وسط اگه پول بیشتری هم آوردی ظاهرا با عشق نیاوردی. نمیدونم همسرت اجبارت کرده یا خودت دوست داشتی کار کنی ولی نباید طوری بیان کنی که پول از ویژگی های دیگه همسرت با ارزش تره.

6. 3 کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بالاخره پولم مهمه خودشم داره ازار میده اما مشکل من دیده نشدن یا کمتر دیده شدنه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

منظورم توی محیط کاره و کسی هم درکم نمیکنه یا به خودش زحمت نمیده به من فکر کنه

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

أآخه خواهرام ذاتا خیلی خودشونو نشون میدن مخصوصا خواهر بزگم که همکار منه اصلا اجازه حرف زدن به من نمیده همش میخواد تو حرفام بپره احساس ترس میکنه مبادا جاشو بگیرم یا جلوی کسی کم بیاره متاسفانه اینم عواقب کار فامیلیه

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط soha2 نمایش پست ها
    أآخه خواهرام ذاتا خیلی خودشونو نشون میدن مخصوصا خواهر بزگم که همکار منه اصلا اجازه حرف زدن به من نمیده همش میخواد تو حرفام بپره احساس ترس میکنه مبادا جاشو بگیرم یا جلوی کسی کم بیاره متاسفانه اینم عواقب کار فامیلیه
    بحث توی کارت هم مالیه اینطور که میگی ببین من به تجربه فهمیدم توی این دنیا هیچکس نمیتونه جای دیگری را بگیره هر کی هر جا ایستاده لایق اون جایگاه بوده اگرم نبوده ماندگاریش کم بوده و زود پایین کشیده، خب سعی کن تو هم خودتو توی کار بیشتر نشون بدی در ضمن به فامیلی و غیر فامیلی ربط نداره توی هر کاری میتونه باشه این مسایل.

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اره حق باشماست من تا مدتها فقط رو پول دراوردن کارکرد همین شد که برا شوهرم عادیه منپول بیشتر دارم اونم انتظار بلاتر ینی براش طبیعیه

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

شما به خواهرات حسودی میکنی و این آرامشو ازتون گرفته.

برای اینکه آرامش داشته باشی فکر کن یه جای دیگه کار میکنی و همینطور به کاری که انجام میدی دقت داشته باش.

هر کسی زندگی خودشو داره و در مسیر زندگی خودش باید تلاش کنه.

اگه حسودی کردنو بذاری کنار و فکرتو به کار و زندگی خودت متمرکز کنی، به آرامش میرسی.
    ویرایش توسط Experience : 05-19-2016 در ساعت 08:59 AM

13. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

توصیه من اینه که با پدر ومادرت صحبت کن که شغلی در خور تحصیلات شما بهتون محول کنند .

از احساستون باهاشون صحبت کنید .

اگر قبول نکردن به نظرم محیط کارتون رو عوض کنید .

حداقل از نظر روحی ارامش دارید حتی اگر به قول خودتون یک معلم ساده باشید با حقوق کم تر
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

فکر کنم حق با شماست ولی من و شورم هردو اینطوری هستیم ظاهر حرفگوش کن و اروم اما درون غوغا .به هر حال ممنون که وقت گذاشتید

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بارها صحبت کردم متاسفانه کاری نمیکنن به نظرشون من خودم قضیه رو بزرگ میمنم اما واقعا دارم اذیت میشم

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

بارها صحبت کردم متاسفانه کاری نمیکنن به نظرشون من خودم قضیه رو بزرگ میمنم اما واقعا دارم اذیت میشم
    به نظرم این که ادم مفید باشه واحساس رضایت داشته باشه بهتر از دیده شدنه به قول شما .

خیلی سخت میگیری .

اینجوری خودت وهمسرت بیشتر عذاب میکشید .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا از حرفای شما دوستان احساس میکنم مشکل از خودمه
    ممنون

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

زندگی یعنی همین که اگه داری یا نداری

حقتو بگیری اما حقو زیر پا نذاری

زندگی یعنی همین که اگه قهری،اگه آشتی

با تو باشم اگه داشتم بمونم اگه نداشتی

من و تو هر جا که باشیم،اگه پایین اگه بالا

ممکنه جامون عوض شه،دیر و زود،فردا یا حالا

زنده ای پس زندگی کن،نگو سخته نگو دیره

بگی ساده اس ساده میشه،بگی سخته سخت می گیره.

شاید این ترانه رو زیاد شنیده باشی ولی به مفهومش دقت نکرده باشی.
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

20. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

دوست عزیز ما دوست نداریم که شما بیای اعتراف کنی که مقصری .

حق رو به شما میدیم ولی دوست داریم ارامش داشته باشید .

به هر حال همکارای شما خواهراتون هستند ارتقای شغلی اون ها باید باعث خوش حالی شما بشه .

البته من جای شما نیستم چون اصلا خواهر ندارم پس شاید درکتون نکنم.
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

میدونید مشکل من یه چیز دیگه هم هست شاید خنده دار بنظر بیاذ اما من خیلی کمتر از سنم نشون میدم هیچکس باور نمیکنه ازدواج کردم چه برسه که بچه هم دارم همین باعث میشه اولیا تا منو نشناختن روم حساب نکنن. مثلا درباره دخترشون نظر میدم چون علمشو دارم با تعجب منو نگاه میکنن.

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

راستی میخوام این تاپیکو پاک کنم میشه راهنماییم کنید؟

24. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

راستی میخوام این تاپیکو پاک کنم میشه راهنماییم کنید؟
    خودتون نمیتونید پاک کنید .

به مدیر پیام بدید خودشون حذف میکنند .

ولی به نظر من بزارید بمونه شاید دوستان راه حلی برای شما داشته باشند .

یا شاید مشکلی شبیه به شما داشته باشند .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

25. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    میزان امتیاز
    13

میدونید مشکل من یه چیز دیگه هم هست شاید خنده دار بنظر بیاذ اما من خیلی کمتر از سنم نشون میدم هیچکس باور نمیکنه ازدواج کردم چه برسه که بچه هم دارم همین باعث میشه اولیا تا منو نشناختن روم حساب نکنن. مثلا درباره دخترشون نظر میدم چون علمشو دارم با تعجب منو نگاه میکنن.
    طول میکشه تا پی به شایستگی های شما ببرن .
    امضای ایشان

وقتی درمانم " تویی "

26. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28225
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

امیدوارم یه روزی درست بشه فعلا میخوام روی خودم کار کنم ممنون میشم راهکاری دارید بهم بگید مرسی که وقت گذاشتید

27. کاربران زیر از soha2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28212
    تشکـر
    25
    تشکر شده 25 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به دوستان عزیز .مشکلی دارم که مدتهاست داره آزارم میده اما سعی کردم با مثبت اندیشی کنارش بزارم اما حالا دیگه احساس خفگی میکنم انگار زندانی یه سرنوشت محتومم

راستش من یه خانوده فرهنگی دارم که سالها پیش یه مجتمع اموزشی راه انداختن .قرار بود ما سه خواهر هرکدام مدیر یک قسمت بایم اما همان سال من باردار شدم و مادرو پدرم تصمیم گرفتن بمونن تا فرزندم یکساله بشه و به کار برگردم و مقطع راهنمایی را به من بدهند .
    اما از شانس بدم این مقطع باطل شد و مادرو پدرم ساختمان مربوط به راهنمایی هم به ابتدایی تبدیل کردن حالا مشکل من اینه که خئاهر کوچکترم مدیر پیشدبستانیه - خواهر بزرگترم مدیر ابتدایی و منم نخودی از بخت بد مسوول امور مالی- با وجودیکه عاشق خواهرام هستم ولی این احساس که همیشه اونا اول دیده میشن و من مثل کارمندای دیگم داره دیوونم میکنه-ناگغته نمونه که من ارشد مرتبط کارم و اون دوتا لیسانس هستن اما کلا بدشانسم و شوهرمم از نظر مالی از همسران اونا خیلی پایین تره اینم از اشتباهم در موقع انتخاب همسر بوده .حالا هر فکری به سرم میزنه مثلا اینکه کلا برم شهر دیگه یا برم یه معلم ساده بشم چون کسی منو نمیبینه داره خیلی بهم آسیب روحی میرسه.لطفا کمکم کنید به حد افسردگیم
    مهم نیست چه سمتی داری مهم اینه تو هرکاری بهترین باشی اینجوری خیلی خوب میتونی دیده بشی
    یکی دیگه اینجور که میگی والدینت تو رو نادیده نگرفتن ،شرایط اینجور شده...

29. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اعتماد به نفس و دیده شدن

۱ -در مقابل آینه بایستید و از خود تعریف کنید: این کار در کسب اعتماد به نفس، بسیار مؤثر است. هر روز صبح چند دقیقه این کار را انجام دهید. سعی کنید هنگام نگاه کردن در آینه به موارد مثبت چهره خود نگاه کرده و از آن تعریف کنید.

۲- در حال زندگی کنید: اگر در حال زندگی کنید و تمام انرژی خود را متوجه زندگی در لحظه نمایید، فردای شما هم تضمین خواهد شد. چرا که فردای شما محصول عملکرد صحیح امروز شما است. اگر عمر خود را در حسرت دیروز با نگرانی فردا سپری کنید، لحظه‌ها را از دست خواهید داد و این به معنی از دست دادن فردا نیز می‌باشد.

۳- دست دادن خودرا محکمتر کنید: به اصطلاح شل و وارفته دست ندهید، به خصوص اگر نظامی هستید، محکم و قدرتمند دست بدهید و همچنین گرم و صمیمانه.

۴- به موفقیت‌های خود نگاهی بیندازید: از موفقیت‌هایی که تاکنون داشته‌اید، برای خود لیست تهیه کرده و همراه خود داشته باشید و هرگاه احساس عدم اعتماد به نفس کردید، نگاهی به آن بیندازید.

۵- به خودتان تبریک بگویید: حتی از گفتن جمله‌هایی مانند شب بخیر و دوستت دارم به خود امتناع نورزید. حتی برای خود جشن تولد بگیرید و در کل به خودتان برسید.

۶- نیروی نگاه خود را تقویت نمایید:
    افراد نظامی به خصوص آن‌هایی که در شغل فرماندهی بوده‌اند ناخودآگاه نیروی قدرتمندی دارند، اگر می‌خواهید به این مرحله برسید، تمرین مؤثر زیر را انجام دهید: «ساچمه‌ای سیاه را در وسط سینی قرار دهید، و سعی کنید با نگاه خود از فاصله ۲ متری آن را حرکت دهید.»

۷- همیشه با خود مبلغی پول داشته باشید: وجود مقداری پول در جیب و کیف شما، اعتماد به نفستان را زیاد می‌کند، تاکنون شما شاید این موضوع را بسیار تجربه کرده باشید.

۸- مهم‌تر از همه نه گفتن را یاد بگیرید: بسیاری از افراد، قدرت نه گفتن را ندارند و این موارد برای آنان مشکل‌هایی ایجاد نموده است. اگر پیشنهاد یا درخواستی به شما می‌شود که میل ندارید آنرا بپذیرید، با قاطعیت اما با احترام بگویید نه.

۹- فکر کنید که اعتماد به نفس بی‌نظیری دارید: هرگز این فکر را به خود راه ندهید که اعتماد به نفس ندارید، همیشه سعی کنید نسبت به خود فکرهای مثبت و والایی داشته باشید. اگر خودتان فکر کنید که اعتماد به نفس ندارید، چه‌طور انتظار دارید که دیگران فکر کنند که شما اعتماد به نفس دارید. فراموش نکنید که به هرچه فکر کنید، به سرتان می‌آید. اگر فکر کنید که کاری را نمی‌توانید انجام دهید به طور حتم نمی‌توایند. آنچه مهم است، فقط افکار شماست.

۱۰- سرعت راه‌رفتن خود را بیشتر کنید: کسی که اعتماد به نفس دارد گام‌های مستحکم بر می‌دارد و هدفمند راه می‌رود. قوی، قدرتمند و پر انرژی باشید.

۱۱- سر خود را بالا نگه دارید: این کار باعث می‌شود جریان خون از قلب به مغز (خون شریانی) و از مغز به قلب خون وریدی) به آسانی انجام پذیرد. حجم ریه‌ها افزایش یابد و در واحد زمان، اکسیژن بیشتری با خون مبادله شود. راه‌های هوایی از قبیل نای، نایژه‌ها، حلق وبینی تا حدودی در یک امتداد قرار گیرند و تنفس، راحت‌تر شود، میزان دید بیشتر شود، به برازندگی ظاهری شخص کمک کند و از همه مهم‌تر، اعتماد به نفس شخص را زیاد می‌کند.

۱۲- با ترس خود روبه‌رو شوید: مطمئن باشید چیزی که از آن ترس دارید به آن بدی که شما فکر می‌کنید نیستند. روبه‌رو شدن با آنچه شما از آن می‌ترسید باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

۱۳- صحبت کنید: اغلب اوقات در مورد یک موقعیت با یک شخص دچار توهماتی می‌شویم که درست نیستند، اگر شک و تردید و سؤالی برای شما پیش بیاید و آن را رفع نکنید، این شک و تردید روی رفتار شما تأثیر می‌گذارد.

۱۴- مغلوب نشوید: چیز دیگری را انتخاب کنید. شما با یک تجربه ناموفق مغلوب نمی‌شوید، به این فکر کنید که آیا هیچکس قبل از موفقیت شکست نخورده است. تنها چیزی که احتیاج دارید یک راه متفاوت است.

۱۵- عذر تراشی نکنید: شایع‌ترین بهانه‌ای که می‌تواند در برابر هر تغییر مثبتی آورده شود، این است که من ذاتاً این‌طور هستم یا من این‌طور بزرگ شده‌ام، خیر، عذر شما پذیرفته نیست.

۱۶- مهارت‌های ارتباطی خود را گسترش دهید: در واقع خود باوری و اعتماد به نفس ریشه در ارتباط با دیگران دارد. داشتن ارتباط اجتماعی به افراد کمک می‌کند تا واقعیت‌هایی را در مورد خود بدانند. این افراد می‌آموزند که در درون اجتماع برخی از افراد توانایی‌های بیشتر از آن‌ها و برخی دیگر توانایی‌های کمتر از آن‌ها دارندو در واقع آن‌ها می‌آموزند که کم توان‌ترین افراد جامعه در همه ویژگی‌ها نیستند.

۱۷- در اجتماع بودن را تمرین کنید: به فعالیت‌هایی ملحق گردید که همواره در ارتباط با دیگران باشید، مانند: باشگاه، کلاس‌های ورزشی، انجمن‌های دانشجویی و کلوپ‌های تفریحی، در این محیط‌ها همواره باید اجتماعی بوده و با مردم معاشرت کنید. پس از مدتی خواهید دید ارتباط با دیگران برایتان عادی و راحت می‌شود.

۱۸- از طرد شدن نهراسید: یکی از عامل‌های اصلی در اعتماد به نفس پایین، ترس از عدم پذیرش (طرد شدن) است. آنچه را که فکر می‌کنید درست است انجام دهید. به یاد داشته باشید این انتظار اشتباهی است که بخواهیم همیشه مورد پذیرش و تأیید دیگران باشیم.

۱۹- نگرش مثبت داشته باشید: سعی کنید به موفقیت‌ها و نکات قدرت خود فکر کنید. ترفند کار در این است که خود آگاه (تمرکز حواس به خود) نباشید. اعتماد به نفس پایین، تردید و دودلی هنگامی رخ می‌دهد که شما به عیوب و نقایص خود فکر می‌کنید. در عوض افکارتان را سراسر به شخصی که در حال گفت‌وگو هستید متمرکز گردانید. هم شما اضطراب خود را از خاطر خواهید برد و هم اینکه طرف مقابل از توجه شما خرسند و مشعوف خواهد شد.

۲۰- توقعات خود را کاهش دهید: همیشه عالی بودن غیر ممکن است افرادی که می‌خواهند همیشه عالی باشند هیچ‌کاری را انجام نمی‌دهند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

30. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    26507
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام خدمت شما
    به نظر می رسد که شما قیاس نابجا انجام می دهید و خطای شناختی دارید . این مسئله به شیوه تفکر و تاریخچه زندگیتان نیز مربوط می شود برای حل این مسئله اقدام کنید و نزد مشاور بروید تا مسئله را دقیق تر بررسی کنید.روانشناسان کانون مشاوران ایران می توانند یاریتان کنند 88422495

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)