نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اعتماد به نفس

1137
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16608
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy اعتماد به نفس

من دختر 22 ساله هستم. بزرگترین مشکلم نداشتن اعتماد به نفسه که خیلی جاها باعث میشه پیشرفت نکنم. من آدم با استعدادی هستم و میدونم برای انجام هرکاری کافیه که اراده کنم و تواناییشو دارم در نظر دیگرانم آدم باهوشی هستم. شاید حتی اطرافیانم ندونن که من انقدر با این مسئله درگیرم. من معماری می خونم و موسیقی رو خیلی دوست دارم و توش فعالیت دارم. حتی خیلی جاها که استادام از طراحی هام تعریف می کنن نمی تونم از کارام دفاع کنم. یا در زمینه ی موسیقی حتی وقتی پیشرفت می کنم نمی تونم جلوی حتی دوستان و خانوادم اجرا کنم. یا در زمینه ی روابط اجتماعی از یه تلفن ساده هم فرار می کنم و اصلا نمی تونم خودمو تو موقعیتی قرار بدم که توجه دیگران به من باشه. این مشکل به شدت جلوی پیشرفتم رو گرفته. خیلی جاها فقط به خاطر اینکه اعتماد به نفس نداشتم از انجام کارایی که خیلی دوست داشتم و هدفم بودن پرهیز کردم و دور شدم. چیکار باید بکنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اعتماد به نفس

نقل قول نوشته اصلی توسط waterlily نمایش پست ها
    من دختر 22 ساله هستم. بزرگترین مشکلم نداشتن اعتماد به نفسه که خیلی جاها باعث میشه پیشرفت نکنم. من آدم با استعدادی هستم و میدونم برای انجام هرکاری کافیه که اراده کنم و تواناییشو دارم در نظر دیگرانم آدم باهوشی هستم. شاید حتی اطرافیانم ندونن که من انقدر با این مسئله درگیرم. من معماری می خونم و موسیقی رو خیلی دوست دارم و توش فعالیت دارم. حتی خیلی جاها که استادام از طراحی هام تعریف می کنن نمی تونم از کارام دفاع کنم. یا در زمینه ی موسیقی حتی وقتی پیشرفت می کنم نمی تونم جلوی حتی دوستان و خانوادم اجرا کنم. یا در زمینه ی روابط اجتماعی از یه تلفن ساده هم فرار می کنم و اصلا نمی تونم خودمو تو موقعیتی قرار بدم که توجه دیگران به من باشه. این مشکل به شدت جلوی پیشرفتم رو گرفته. خیلی جاها فقط به خاطر اینکه اعتماد به نفس نداشتم از انجام کارایی که خیلی دوست داشتم و هدفم بودن پرهیز کردم و دور شدم. چیکار باید بکنم؟

راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس
    ۱. موسیقی آرامش بخش گوش دهید
    قبل از اینکه شب در مهمانی شرکت کنید، یا قبل از یک امتحان یا جلسه مهم، قبل از هر چیزی که ممکن است اعتمادبه نفستان را کمی سست کند، می‌توانید از موسیقی آرامش بخش برای تقویت روحیه استفاده کنید.

۲. نقشه بکشید و بعد آن را دنبال کنید
    این یکی از مهم‌ترین و موثر‌ترین راه‌های ایجاد اعتمادبه نفس دائم است. وقتی تصمیم می‌گیرید کاری انجام دهید و از آن عقب نمی‌کشید و آن را پیش می‌برید، خودتان را به خودتان ثابت می‌کنید و اینجاست که اعتمادبه نفستان بالا می‌رود.

۳. ورزش کنید
    ورزش منظم و همیشگی سطح انرژی شما را بالا می‌برد و مواد شیمیایی مختلفی تولید می‌کند-مثل تستسترون و اندروفین- که حالت مثبت تری به شما می‌دهد. به نظر می‌رسد ورزش به طور خودکار اعتمادبه نفس افراد را بالا می‌برد و رویکرد شما را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد و راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه نفس است.

۴. تا زمانی که اعتمادبه نفس پیدا نکرده‌اید وانمود کنید که دارید
    یک راه برای بیرون آمدن از محدودیت‌هایی که برای خودتان درست کردید، این است که یک قدم بیرون از منطقه آرامشتان بگذارید. ممکن است غیرعملی به نظر برسد. انگار فقط به خودتان دروغ می‌گویید اما موضوع همین است. این راهکار کاملاً عملی است. اگر احساس اعتماد به نفس نمی‌کنید، حداقل تظاهر کنید و طوری رفتار کنید که انگار به خودتان و توانایی‌هایتان کاملاً مطمئن هستید و طبق آن رفتار کنید. خیلی زود می‌بینید که احساس اعتمادبه نفس می‌کنید، اعتمادبه نفس واقعی.

۵. از محیطتان استفاده کنید
    یک راه موثر برای تغییر خودتان این است که محیطتان را برحسب آن کسی که دوست دارید باشید، تغییر دهید. اگر می‌خواهید اعتمادبه نفس بیشتری داشته باشید، زندگینامه‌های افراد بااعتمادبه نفس را مطالعه کنید. همچنین سعی کنید با کسانی رفت وآمد کنید که اعتمادبه نفس بالایی دارند.

۶. مهارت‌های اجتماعیتان را تقویت کنید
    روابط یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زندگی ماست و تقویت مهارت‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می‌گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت‌های اجتماعیتان، اعتمادبه نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد، در ضمن این سه نکته کلیدی را هم فراموش نکنید:
    الف) مثبت بیندیشید.
    ب) خودتان را با خودتان مقایسه کنید، نه با دیگران.
    پ) خودتان را دوست داشته باشید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16608
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اعتماد به نفس

ممنونم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)