نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: افسردگی فصلی بهار

1338
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34579
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

افسردگی فصلی بهار

سلام من۲۲سالمه فصل بهار که میشه افسردگی شدید میگیریم البته من کلا آدم دپرس و گوشه گیریم ولی تو این فصل غم و غصه هام صد برابر میشه مشکل روانیی نیست که من نداشته باشم هر سال هم یکی از غصه هام میاد سراغم مثلاً یه نمونش ترس از افزایش سن و پیر شدن و مرگ،استرس شدید خجالتی بودن و کم حرف بودن وهزار تا مشکل دیگه اصلا انگیزه ای برای زندگی ندارم جوونیمو دارم از دست میدم با این افکار در واقع کوه درد و غم که میگن منم تنها چیزی که از خدا میخوام یه دل خوشه فقط یه دل خوش… فعلاً مشکلم این فصل و ایام عیده که از سن ۱۴،۱۵سالگی هر سال به سراغم میاد و حالمو بشدت خراب میکنه هر سال که سنم بیشتر میشه حالم بد تر میشم کمکم کنید…

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34554
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : افسردگی فصلی بهار

من هم تقریبا همین مشکل شما را داشتم
    یکی پیشنهاد کرد به کوهنوردی بروم چون فصل بهار فصل سرسبزی است
    برای کوتاه مدت خوب بود ولی دراز مدت نه، متاسفانه مشکل بدتر شد که بهتر نشد
    چون بیشتر از جامعه فاصله میگیری و به تنهایی مدام به کوه میرفتم و ...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32510
    تشکـر
    141
    تشکر شده 50 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    ممنون از اینجاد کننده تاپیک
    من هم دقیقا همین مشکلو دارم و با توجه به این که کنکور هم دارم . وضعیتم خیلی بد تره.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_mohammadi نمایش پست ها
    سلام من۲۲سالمه فصل بهار که میشه افسردگی شدید میگیریم البته من کلا آدم دپرس و گوشه گیریم ولی تو این فصل غم و غصه هام صد برابر میشه مشکل روانیی نیست که من نداشته باشم هر سال هم یکی از غصه هام میاد سراغم مثلاً یه نمونش ترس از افزایش سن و پیر شدن و مرگ،استرس شدید خجالتی بودن و کم حرف بودن وهزار تا مشکل دیگه اصلا انگیزه ای برای زندگی ندارم جوونیمو دارم از دست میدم با این افکار در واقع کوه درد و غم که میگن منم تنها چیزی که از خدا میخوام یه دل خوشه فقط یه دل خوش… فعلاً مشکلم این فصل و ایام عیده که از سن ۱۴،۱۵سالگی هر سال به سراغم میاد و حالمو بشدت خراب میکنه هر سال که سنم بیشتر میشه حالم بد تر میشم کمکم کنید…
    سلام

عزیز هنوز خیلی جوانی ولی نیاز به بررسی بیشتر و دارو داری, پس به یک کلنیک روانشناختی جهت تستهای بالینی و دارو و مشاوره رجوع کنید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34374
    تشکـر
    337
    تشکر شده 212 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_mohammadi نمایش پست ها
    سلام

سعی کن این مشکلتو کوچیک جلوه بدی . و فکر کن همههههه ادم ها همینطورن و باهاش کنار میان

طب سنتی هم مطالعه کنی راجبش گفته . خیلی ادم ها این فصل همین مدلی هستن و دارن زندگیشونو میکنن

اصلا یه تاکید خاص هس . وقتی بارونه و بهاره بادمجون بخورین بخاطر همینه .

کافین بعداظهرم میتونه حالتو خوب کنه

چندتا راه درمانم برای افکار من استفاده میکنم

مثلا یه راهش بستن کش به دست و وقتی فکر اومد ضربه بزنی

اینجوری درد توی ذهن ذخیره میشه و دیگه به فکرت نمیاد

یا مثلا روی کاغذ بنویسی و ...

نوشتن که راهیه من خودم این روزها خیلی استفاده میکنم

ولی خب کلا سعی کن کوچیک جلوه اش بدی . راهت اسون تر میشه
    امضای ایشان

لیلی
    کنج محراب
    بال هایش از کتاب رویید
    تا به افلاک رسید .

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27671
    تشکـر
    995
    تشکر شده 634 بار در 431 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظرت دنیای به این کثیفی ارزش این همه غصه رو داره ؟!
    منم یه مدتی حدودا 1 سال میشد عین شما بودم و فقط غم و غصه و حس چس ناله ادم واقعا نابود میشه
    بعدش کم کم فهمیدم زندگی یه بازیه و هرچی بیشتر به این غم و غصه ها توجه کنی بیشتر به سرت میان و زیاد تر میشن ....
    این بود که زدم به بیخیالی
    مشکلات حل شد ...
    روحیم عوض شد ...
    کلا به بیخیالی بزنی خودتو و مثبت اندیش باشی همه چی حله ...

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    بعضی ها در یک فصلی حالت های اضطراب و افسردگی میگیرن همان طور حساسیت های خاصی سراغ بعضی ها می اید مثل عطسه کردن و.... این به دلیل تغییرات هورمونی و.. هست خوب شما میتونید بهش فکر نکنید خودتون سرگرم کنید مشغول کاری کنید این افکار بیشتر زمانی سراغ ادم می اید که تنها هست و مشغول کاری نیست
    برای افسردگی فصلی یک روش نور درمانی توصیه میکردن شما میتونید برای بهتر شدن حالتان ببینید چه فضاهایی بیشتر بهتون ارامش میده زیاد هم حساس نباشید من هم در فصل تابستان مقداری بهم میریزم که با فکر نکردن و سرگرمی خودم بهتر میکنم .
    اگرم توجه کرده باشید افرادی در هوای گرم حوصلشان سر میرود یا عصبی میشن این موضوعاتی که گفتم علمی هست و تحقیق شده در این رابطه و اما این افراد میتونن محیط اتاق خنک نگه دارن و نوشیدنی های خنک بخورن تاثیر دارد این یک نمونه از تاثیر فصل یا هوا بر روی روحیه انسان و راه بهتر کردن .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد