نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: افسردگی و ادامه تحصیل

2368
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    تشکر شده 20 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    7

Unhappy افسردگی و ادامه تحصیل

سلام
    چند سالی هست که دچار افسردگی هستم
    که هم تحت نظر دکتر روانپزشک بودم و دارو مصرف میکردم که بنا به دلایلی نتونستم ادامه بدم و قطع کردم و هم اینکه تست های روانشناسی که تو اینترنت هست هم افسردگی من رو تایید کرد
    من ورودی بهمن ماه ارشد قبول شدم و ثبت نام کردم
    ولی الان خیلیییی پشیمونم
    نه انگیزه ای دارم نه رشتمو دوست دارم نه حوصله دارم و...
    الان نزدیک امتحانات پایان ترمیم و من اصلا نمیتونم نه دانشگاه برم نه درس بخونم فقط دارم کلی استرس تحمل میکنم
    نمیدونم باید چی کارکنم یا چی کار کنم به نفع منه
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : افسردگی و ادامه تحصیل

کسی نیست کمکی کنه؟؟؟؟؟؟؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط E.m1993 نمایش پست ها
    سلام
    که هم تحت نظر دکتر روانپزشک بودم و دارو مصرف میکردم که بنا به دلایلی نتونستم ادامه بدم و قطع کردم و هم اینکه تست های روانشناسی که تو اینترنت هست هم افسردگی من رو تایید کرد
    ولی الان خیلیییی پشیمونم
    الان نزدیک امتحانات پایان ترمیم و من اصلا نمیتونم نه دانشگاه برم نه درس بخونم فقط دارم کلی استرس تحمل میکنم
    ممنون
    سلام دوست عزیز

به سایت مشاور خوش اومدید

میشه بگید چه داروهایی مصرف میکردید؟؟ به چه مدت؟؟ و چرا قطع کردید؟!!؟؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

به سایت مشاور خوش اومدید

میشه بگید چه داروهایی مصرف میکردید؟؟ به چه مدت؟؟ و چرا قطع کردید؟!!؟؟
    داروهای مختلفی بود که بعضی هاشو یادمه
    آلپرازولام سیتالوپرام. ۲یا۳ تای دیگه هم بود که یادم نیست
    حدود ۱۵ یا۱۶ ماه استفاده میکردم
    البته پیش۳ تا روانپزشک و مشاور رفتم ولی فایده ای نداشت
    ۵ سال یا بیشتره که افسردگی دارم
    بیشترین علتش خانوادم بودن که دوست نداشتن این وضعیت رو

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

داروهای مختلفی بود که بعضی هاشو یادمه
    آلپرازولام سیتالوپرام. ۲یا۳ تای دیگه هم بود که یادم نیست
    حدود ۱۵ یا۱۶ ماه استفاده میکردم
    البته پیش۳ تا روانپزشک و مشاور رفتم ولی فایده ای نداشت
    ۵ سال یا بیشتره که افسردگی دارم
    بیشترین علتش خانوادم بودن که دوست نداشتن این وضعیت رو
    یعنی شما سر خود داروها رو قطع کردی؟؟؟

میدونین همین باعث میشه حالتون بدتر بشه؟؟

این داروها باید طبق نظر پزشک یه مدت مصرف بشن بعد دکتر تشخیص میده که دوزش رو کم کنه و یا با یه داروی خفیف تر عوضش کنه تا به مرور کلا قطع بشه

شما نباید بدون مشورت پزشک قطع میکردی

و اینکه شما علاوه بر روانپزشک...به روانشناس هم احتیاج داری....چون افسردگی باید روان درمانی در کنار دارودرمانی باشه

اینجا هم دوستان احیانا مقالات و ... براتون بذارن که بیشتر نظری هست

بهتره به یه روانشناس بالینی خانم مراجعه کنین که مجرب هم باشن...بعد ایشون اگه لازم دید شما رو ارجاع بدن به روانپزشک

ولی حتما پیگیر بشید

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

[quote=رزمریم;241879]یعنی شما سر خود داروها رو قطع کردی؟؟؟

میدونین همین باعث میشه حالتون بدتر بشه؟؟

این داروها باید طبق نظر پزشک یه مدت مصرف بشن بعد دکتر تشخیص میده که دوزش رو کم کنه و یا با یه داروی خفیف تر عوضش کنه تا به مرور کلا قطع بشه

شما نباید بدون مشورت پزشک قطع میکردی

و اینکه شما علاوه بر روانپزشک...به روانشناس هم احتیاج داری....چون افسردگی باید روان درمانی در کنار دارودرمانی باشه

اینجا هم دوستان احیانا مقالات و ... براتون بذارن که بیشتر نظری هست

بهتره به یه روانشناس بالینی خانم مراجعه کنین که مجرب هم باشن...بعد ایشون اگه لازم دید شما رو ارجاع بدن به روانپزشک

ولی حتما پیگیر بشید[/q
    یهو که قطع نکردم ۲ماهی طول کشید تا کامل قطع کردم
    در ضمن قطع دارو مربوط به یکی ۲ سال پیشه
    هم پیش روانشناس هم روانپزشک رفتم ولی نتیجه نگرفتم یکی از علت های ترک دارو هم نتیجه نگرفتن بود
    وقتی تو شرایطی هستی که نمیتونی دارو بخوری چی کار میشه کرد
    من الان باید چی کار کنم اونم با درسم؟

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

کسی نبود؟

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

شما افسردگی ندارید بلکه درگیر همین عدم علاقه به رشته خودتون هستید
    مطمین باشید اگر این عامل رو بتونید رفع کنید شادابی خودتون رو بدست میارید
    وقتی دایما" مجبور باشید در رشته ای که علاقه ندارید ادامه بدید ذهن شما خسته میشه و اینطور احساس بی انگیزگی و افسردگی میکنید
    براي ادامه تحصيل در هر رشته اي چند عامل را بايد در نظر بگيريم در درجه اول علاقه فرد و بعد امکان ادامه تحصيل و اشتغال خيلي مهم است. همه ما اجازه انتخاب داريم و هر انتخابي قطعا پيامد هاي خودش را به همراه خواهد داشت. بعضي از انتخاب ها پيامد کوتاهي در زندگي ما دارند و بعضي از آن ها زندگي ما را تا آخر عمر تحت تاثير قرار مي دهند. انتخاب رشته تحصيلي نيز تاثيرات بلند مدت در زندگي دارد. پس اگر بدون در نظر گرفتن جوانب مختلف دست به انتخاب بزنيم گاهي برگشت از تصميم خود، کاري به مراتب دشوار تر است. شما دوسال در اين رشته تحصيل کرده ايد و در ميانه راه هستيد. اگر قصد ورود به بازار کار را داريد رشته حسابداري جزو مواردي است که فرصت اشتغال خوبي دارد. در ضمن شما فرصت تغيير رشته قانوني را با توجه به ضوابط انتخاب رشته کنکور از دست داده ايد. پس يا بايد دوباره در کنکور شرکت کنيد و کل کتاب هاي دبيرستان را بخوانيد که رقابت کردن با داوطلبان کنکور کار راحتي نيست يا بايد در رشته هاي بدون آزمون دانشگاه هاي آزاد، علمي کاربردي يا فراگير پيام نور شرکت کنيد و با اين حساب حداقل يک يا دو ترم بين ادامه تحصيل شما فاصله مي افتد و اين يعني از دست دادن زمان اشتغال.
    ولي اگر به اشتغال فکر نمي کنيد و صرفا به علاقه خود اهميت مي دهيد انتخاب با شماست. به يک گزينه ديگر هم فکر کنيد؛ مي توانيد براي احساس رضايت بيشتر هم در اين رشته ادامه تحصيل دهيد و هم به فراگيري يک هنر خاص که مورد نظر شماست بپردازيد و همزمان از هردو رشته بهره مند شويد. به اين گزينه فکر کنيد و در تصميمتان ثابت قدم باشيد.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    ولی الان خیلیییی پشیمونم
    ممنون
    سلام دوست عزیز

منم مشکل شمارو داشتم به نظر شخصی و تجربه بنده (این نظر شخصی و تجربه منه و نظر یه مشاور نیست) درس خوندن الان براتون مناسب نیست حتی اگه رشته مورد علاقتون باشه دکتر

میگفت در این وضعیت کارهایی مثل درس خوندن باعث ایجاد استرس و اضطراب بیشتر میشه اگه دقت کنی هر ترم موقع امتحانا به خاطر استرس امتحان افسردگیت بیشتر میشه و بیشتر

استرس میگیری و وقتی امتحانا تموم میشه باز اوضاع بهتر میشه مطمعنم این وضعیت هر ترم موقع امتحانا واست پیش میاد

من به پیشنهاد مشاورم از زمانی که استرس تحصیل رو از خودم دور کردم خیلی راحت تر شدم

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    شما افسردگی ندارید بلکه درگیر همین عدم علاقه به رشته خودتون هستید
    مطمین باشید اگر این عامل رو بتونید رفع کنید شادابی خودتون رو بدست میارید
    وقتی دایما" مجبور باشید در رشته ای که علاقه ندارید ادامه بدید ذهن شما خسته میشه و اینطور احساس بی انگیزگی و افسردگی میکنید
    براي ادامه تحصيل در هر رشته اي چند عامل را بايد در نظر بگيريم در درجه اول علاقه فرد و بعد امکان ادامه تحصيل و اشتغال خيلي مهم است. همه ما اجازه انتخاب داريم و هر انتخابي قطعا پيامد هاي خودش را به همراه خواهد داشت. بعضي از انتخاب ها پيامد کوتاهي در زندگي ما دارند و بعضي از آن ها زندگي ما را تا آخر عمر تحت تاثير قرار مي دهند. انتخاب رشته تحصيلي نيز تاثيرات بلند مدت در زندگي دارد. پس اگر بدون در نظر گرفتن جوانب مختلف دست به انتخاب بزنيم گاهي برگشت از تصميم خود، کاري به مراتب دشوار تر است. شما دوسال در اين رشته تحصيل کرده ايد و در ميانه راه هستيد. اگر قصد ورود به بازار کار را داريد رشته حسابداري جزو مواردي است که فرصت اشتغال خوبي دارد. در ضمن شما فرصت تغيير رشته قانوني را با توجه به ضوابط انتخاب رشته کنکور از دست داده ايد. پس يا بايد دوباره در کنکور شرکت کنيد و کل کتاب هاي دبيرستان را بخوانيد که رقابت کردن با داوطلبان کنکور کار راحتي نيست يا بايد در رشته هاي بدون آزمون دانشگاه هاي آزاد، علمي کاربردي يا فراگير پيام نور شرکت کنيد و با اين حساب حداقل يک يا دو ترم بين ادامه تحصيل شما فاصله مي افتد و اين يعني از دست دادن زمان اشتغال.
    ولي اگر به اشتغال فکر نمي کنيد و صرفا به علاقه خود اهميت مي دهيد انتخاب با شماست. به يک گزينه ديگر هم فکر کنيد؛ مي توانيد براي احساس رضايت بيشتر هم در اين رشته ادامه تحصيل دهيد و هم به فراگيري يک هنر خاص که مورد نظر شماست بپردازيد و همزمان از هردو رشته بهره مند شويد. به اين گزينه فکر کنيد و در تصميمتان ثابت قدم باشيد.
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    فکر کنم تاپیکمو خوب نخوندین
    چون نوشته بودم ورودی بهمن فوق لیسانس هستم یعنی درواقع الان میخوام تازه امتحانات ترم یک رو بدم
    و جایی هم ننوشته بودم که سراسری دارم درس میخونم که بخوام کنکور رو از دست بدم اتفاقا ازاد دارم میخونم
    افسردگی من رو دکتر قبل از دوران دانشجوییم تو دوره لیسانس تشخیص داد که با رفتن به دانشگاه تو همون دوره لیسانس به مراتب و طی اتفاقات دیگری بدتر شد

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

منم مشکل شمارو داشتم به نظر شخصی و تجربه بنده (این نظر شخصی و تجربه منه و نظر یه مشاور نیست) درس خوندن الان براتون مناسب نیست حتی اگه رشته مورد علاقتون باشه دکتر

میگفت در این وضعیت کارهایی مثل درس خوندن باعث ایجاد استرس و اضطراب بیشتر میشه اگه دقت کنی هر ترم موقع امتحانا به خاطر استرس امتحان افسردگیت بیشتر میشه و بیشتر

استرس میگیری و وقتی امتحانا تموم میشه باز اوضاع بهتر میشه مطمعنم این وضعیت هر ترم موقع امتحانا واست پیش میاد

من به پیشنهاد مشاورم از زمانی که استرس تحصیل رو از خودم دور کردم خیلی راحت تر شدم
    منم همینو میگم که اصلا نمیکشم که بخوام درس بخونم رشتمم درس های حفظی زیاد داره من کلا حفظیاتم خوب نیست الانم اصلااااا تمرکز ندارم بماند که اصلا حوصله هم ندارم
    مشکلی که وجود داره اینه که مادرم میگه الان همه فهمیدن داری ارشد میخونی بری انصراف بدی میگن چقدر ضعیف بود نتونست ادامه بده و از اینجور حرفا که هم میترسم سر این حرفا اذیت شم هم اینکه مادرم مخالفه

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط mozaxraf نمایش پست ها
    برا خودت زندگی کن. همون ادما که میگن ضعیفی در این 5 سال مریض بودی حالتون پرسیدن؟
    گذشت اون دوره زمونه. الان خیلیا بیمار روانین به خاطر این جامعه کثیف و مریض . اصلا وقت نیس به دیگران فک کرد.
    متاسفانه مادرت حرف خوبی نزده و اتفاقا استرس شما بیش از اینکه از امتحان باشه از این حرفه!
    به نظرتون چه جوری راضیش کنم؟

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

من از حرف مردم به شدت میترسم
    همینا بودن که یه وقتایی حالمو بد میکردن
    ولی به قول شما هیییچ کاری هم برام نمیکنن

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

دوست عزیز من مطمینم این فشار به خاطر افکار منفی و توهم اینکه دیگران اینو میگن اونو میگم درتون ایجاد شده. باور کنید دیگران هیچی نمیگن. دیگران خودشون مریضن خودشون مشکل دارن. الان اون زمان نیس. تابوها شکسته شده. مثلا زمان قدیم مردم طلاق رو واقعا بد میدونستن چون تو کل شهر با انگشت نشونش میدادن. ولی الان چی!
    افراد بسیار بزرگتر از شما درس رو رها کردن و در نهایت دوباره ادامه دادن رشته عوض کردن یا کار کردن و موفق تر هم شدن . برید ادمهای بزرگرو ببینید خیلیاشون ترک تحصیل کردن.
    من به شما نمیگم رها کنید درس روولی در این وضعیت سلامتیتون مهم تر هست واقعا. تاکتیک مهمه
    راهش اینه روانشناسا راضیش کنن و خودتون هم برید بیرون هر روز بدوید تا انرژی منفی تخلیه بشه.

هیچی نمیشه به خدا. درست رو تموم کن بیکار بمون چند سال اون موقع ببینم اطرافیانت چی میگن. میگن به به درس تموم کرده فوق داره و ...؟ نه! میگن بیکاره!!
    مرسی خیلی خوووب گفتی

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35375
    تشکـر
    2
    میزان امتیاز
    7

دوست عزیز من مطمینم این فشار به خاطر افکار منفی و توهم اینکه دیگران اینو میگن اونو میگم درتون ایجاد شده. باور کنید دیگران هیچی نمیگن. دیگران خودشون مریضن خودشون مشکل دارن. الان اون زمان نیس. تابوها شکسته شده. مثلا زمان قدیم مردم طلاق رو واقعا بد میدونستن چون تو کل شهر با انگشت نشونش میدادن. ولی الان چی!افراد بسیار بزرگتر از شما درس رو رها کردن و در نهایت دوباره ادامه دادن رشته عوض کردن یا کار کردن و موفق تر هم شدن . برید ادمهای بزرگرو ببینید خیلیاشون ترک تحصیل کردن.من به شما نمیگم رها کنید درس روولی در این وضعیت سلامتیتون مهم تر هست واقعا. تاکتیک مهمهراهش اینه روانشناسا راضیش کنن و خودتون هم برید بیرون هر روز بدوید تا انرژی منفی تخلیه بشه. هیچی نمیشه به خدا. درست رو تموم کن بیکار بمون چند سال اون موقع ببینم اطرافیانت چی میگن. میگن به به درس تموم کرده فوق داره و ...؟ نه! میگن بیکاره!!
    من نمیدونم به چی علاقه و استعداد دارمخیلیییی هم دنبالش رفتم ولی پیدا نکردمیا از یه سری شغل ها و رشته ها بدم میاد یا هیچ حس علاقه ای یا چیزی ندارمچی کار باید بکنم؟

16. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

منم همینو میگم که اصلا نمیکشم که بخوام درس بخونم رشتمم درس های حفظی زیاد داره من کلا حفظیاتم خوب نیست الانم اصلااااا تمرکز ندارم بماند که اصلا حوصله هم ندارم
    مشکلی که وجود داره اینه که مادرم میگه الان همه فهمیدن داری ارشد میخونی بری انصراف بدی میگن چقدر ضعیف بود نتونست ادامه بده و از اینجور حرفا که هم میترسم سر این حرفا اذیت شم هم اینکه مادرم مخالفه
    دقیقا میدونم چی میگی چون شرایط مشابه داشتم نکه نتونیم درس بخونیم یا استعداد و .. تو این زمینه نداشته باشیم ولی با توجه به شرایط و وضعیتی که الان داریم مثل همین افسردگی شرایط بد روحی رو تشدید میکنه و به اضطراب و استرست دامن میزنه
    ببین من تحت تاثیر همین حرفها و حرف مردم و فشار خانواده و .... کلی استرس کشیدم و مشکل واسم بوجود اومد ولی باور کن الان دیگه حرف مردم اصلا واسم ارزشی نداره و سلامتی و آرامش روحی و روانم واسم بیشتر میارزه . ببین تو هر کار نکنی مردم حرفشونو میزنن ارشدتم تموم کنی میگن کی میری سر کار؟ میگن کی ازدواج میکنی؟ بعدش میگن کی بچه دار میشی؟ و ....
    اینم برمیگرده به خودت که چجوری برخورد کنی و رو بدی که راجبت قضاوت کنن. یکی از آشناها هی به من میگفت کی درست تموم میشه منم خیلی مودبانه گفتم هروقت تموم شد اولین نفر به شما خبر میدم طرف رفت که دیگه بپرسه
    در کل هم خیلی وقتها اصلا کسی راجب ما حرف نمیزنه و .... الان اینقدر مردم گرفتاری دارن و ما خودمون تو ذهنمون بیشتر به حرف مردم اهمیت میدیم و فک میکنیم مردم چی میگن خیلی از فامیلامون که من فک میکردم از همه مسایلم خبر دارن وقتی باهاشون صحبت میکردم اصلا خبر نداشتن من دارم چی کار میکنم یا درسمو چی کار کردم و ...
    کار خودتو بکن و فکر حرف مردم نباش مردم بعد یه مدت همه چیو فراموش میکنن

17. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

شما چطور استرس تحصیل رو دور کردی از خودت؟
    انقدر به خاطر حرف مردم درس خوندن و زودتر گرفتن مدرک واسم مهم بود که ۲۴ ساعت فکرم همین بود و هر ترم تعداد واحدهای سنگین و زیاد برمیداشتم و آخر ترمم به خاطر استرس و ... که دوستمون هم اشاره کرد بیشتر امتحانهارو خراب میکردم و بیشترشو یا حذف میکردم یا میافتادم . ببین حتما ترک تحصیل نیست یک ترم که مخصی گرفتم و فقط به خودم رسیدم . هر ترم هم تعداد کمی واحد برمیداشتم و به تعدادی که بتونم پاس کنم و دیگه فکر این نیستم که زودتر تموم کنم یا اصلا با چه نمره و معدلی فقط همونایی که برداشتم پاس کنم الانم اگه بتونم دنبال اینم که برم یه دانشگاه علمی کاربردی آسون که راحت نمره بدن و پاس کنم بیام بیرون تا اینکه تو این دانشگاه این همه درسهای سخت رو پاس کنم آخرش مدرک مهمه کی یادشه ما کدوم دانشگاه درس خوندیم فقط میگن لیسانس یا فوق لیسانس .....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)