نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: افسردگی و اضطراب

882
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31183
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy افسردگی و اضطراب

سلام من یه دختر 16 ساله هستم
    مشکلم اینه که هرچیزی میخرم هرکاری انجام میدم بعدش پشیمون میشم و از تو خودمو میخورم حتی یه حرفی میزنم بعدش پشیمون میشم

اصلا حوصله هیچ کاریو ندارم زود جوشم و زود عصبی میشم و ناراحت
    کار هایی که قبلن خوب بلد بودم انجام بدم الان نمیتونم انجام بدم و یه احساس تنفر نسبت به بقیه دارم که بعضی وقتا ظاهر میشه
    تا یه چیزی میشه یه مشکلی میشه خود خوری میکنم و هی خودمو سر زنش میکنم بد خلقم هستم امو سرزنش میکنم تصمیمات درستی نمیتونم بگیرمو اصلا اعتماد بنفسو عزت نفس ندارم از طرف خانوادم بحثو دعوا زیاد میبینم
    بخاطر گذشتم و کارای اشتباهی که کردم زیاد خود خوری میکنم و بعد یه مدت طولانی اشتباهاتمو قبول میکنم ولی هروقت یادم میفته کلی ناراحت میشم

دوسال قبل به روان شناس مراجعه کردم مشکلم حل نشد به روان پزشک رفتم قرص کلر دیاز پوکساید و سرترالین تجویز کرد ولی متاسفانه بدتر شد حالم و درسامو بسیاری از خاطراتمو فراموش کردم

حالم به امید خدا نسبت به قبل بهتر شده البته با تلاش خودم ولی خود خوریو دارم و حس نفرت نسبت به بقیه حتی غریبه ها قبلا خود زنی میکردم و کارای بد زیادی که خوشبختانه ترک کردم

خوشحال میشم کمکم کنید
    ویرایش توسط Mahdiya : 09-23-2016 در ساعت 11:43 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : افسردگی و اضطراب

بیشتر استرسها مال اینه که آدما از اشتباه کردن میترسن

خیلیا هم در این مورد بد قضاوت میکنن و کسیو که اشتباه کرده جوری نگاه میکنن انگار لولوخرخره دیدن

خوب مگه چی میشه آدم بعضی وقتا اشتباه کنه؟

اتفاقاً تا جایی که من فهمیدم اشتباه و شکست هستن که باعث موفقیتهای بعدی میشن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31183
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    بیشتر استرسها مال اینه که آدما از اشتباه کردن میترسن

خیلیا هم در این مورد بد قضاوت میکنن و کسیو که اشتباه کرده جوری نگاه میکنن انگار لولوخرخره دیدن

خوب مگه چی میشه آدم بعضی وقتا اشتباه کنه؟

اتفاقاً تا جایی که من فهمیدم اشتباه و شکست هستن که باعث موفقیتهای بعدی میشن
    درسته من از اشتباه نمیترسم ولی چون اطرافیانم بخاطر اشتباهام منو سرزنش کردن این باعث شده عزت نفسم پایین بیاد و نتونم اشتباهاتمو بپزیرم

اشتباهات موقعی باعث پیروزی میشن که ازشون درس بگیریم و سعی کنیم تکرار نشن

4. 2 کاربران زیر از Mahdiya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiya نمایش پست ها
    درسته من از اشتباه نمیترسم ولی چون اطرافیانم بخاطر اشتباهام منو سرزنش کردن این باعث شده عزت نفسم پایین بیاد و نتونم اشتباهاتمو بپزیرم

اشتباهات موقعی باعث پیروزی میشن که ازشون درس بگیریم و سعی کنیم تکرار نشن
    آدمایی که بقیه رو برای اشتباهشون سرزنش میکنن معمولاً چیزی بارشون نیست و با بزرگ جلوه دادن اشتباه بقیه میخوان کاستیهای خودشونو مخفی کنن.

نباید بهشون اهمیت داد.

6. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdiya نمایش پست ها
    سلام من یه دختر 16 ساله هستم
    مشکلم اینه که هرچیزی میخرم هرکاری انجام میدم بعدش پشیمون میشم و از تو خودمو میخورم حتی یه حرفی میزنم بعدش پشیمون میشم

اصلا حوصله هیچ کاریو ندارم زود جوشم و زود عصبی میشم و ناراحت
    کار هایی که قبلن خوب بلد بودم انجام بدم الان نمیتونم انجام بدم و یه احساس تنفر نسبت به بقیه دارم که بعضی وقتا ظاهر میشه
    تا یه چیزی میشه یه مشکلی میشه خود خوری میکنم و هی خودمو سر زنش میکنم بد خلقم هستم امو سرزنش میکنم تصمیمات درستی نمیتونم بگیرمو اصلا اعتماد بنفسو عزت نفس ندارم از طرف خانوادم بحثو دعوا زیاد میبینم
    بخاطر گذشتم و کارای اشتباهی که کردم زیاد خود خوری میکنم و بعد یه مدت طولانی اشتباهاتمو قبول میکنم ولی هروقت یادم میفته کلی ناراحت میشم

دوسال قبل به روان شناس مراجعه کردم مشکلم حل نشد به روان پزشک رفتم قرص کلر دیاز پوکساید و سرترالین تجویز کرد ولی متاسفانه بدتر شد حالم و درسامو بسیاری از خاطراتمو فراموش کردم

حالم به امید خدا نسبت به قبل بهتر شده البته با تلاش خودم ولی خود خوریو دارم و حس نفرت نسبت به بقیه حتی غریبه ها قبلا خود زنی میکردم و کارای بد زیادی که خوشبختانه ترک کردم

خوشحال میشم کمکم کنید
    سلام خانومی، خوش اومدی

ببین اولا خودت داری میگی زیاد خودخوری میکنی، پس لازمه یاد بگیری چطور درمورد احساسات و افکارت با بقیه حرف بزنی تا دیگه اینقدر با خودت درگیری فکری پیدا نکنی
    اگه وقتی از چیزی یا رفتار کسی ناراحت هستی بتونی درست احساساتت رو ابراز کنی اون حالت تنفر و خشم درونیت خوب میشه

دوم به نظر میاد یکم شخصیتت جبری باشه...
    یعنی دید کمال گرایانه نسبت به زندگی داری و اشتباه کردن رو نمیتونی بپذیری، حالا چه از طرف دیگران چه از طرف خودت
    مدام خودت و بقیه را به خاطر اشتباهاتشون سرزنش میکنی و همین باعث عذاب روحیت میشه، درسته؟
    این مشکل هم راه حل داره و میتونی اصلاحش کنی

به طور خلاصه شما اگه بتونی دوتا مهارت روانشناختی رو یاد بگیری کلی حالت بهتر از الان میشه :

1. مهارت ابراز وجود جرات مندانه
    2. اصلاح خطاهای شناختی

اگه امکانش برات هست مشاور خوبی پیدا کنی که این دوتا را بهت یاد بده و قدم به قدم کمکت کنه که عالیه
    اگه نمیتونی خودت درموردش سرچ کن و یاد بگیر،
    برای شروع برات دوتا لینک مرتبط گذاشتم، سوالی هم داشتی بگو بیشتر توضیح میدم

http://forum.moshaver.co/f125/%D9%85...iveness-11512/
    http://forum.moshaver.co/f125/%D8%AE...C%D8%AF-19675/
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد