نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: افسردگی و قطع امید

1274
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13404
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

افسردگی و قطع امید

سلام دوستان !
    من 19 سالمه، سال چهارم رشته ی ریاضی !
    پدرم حدود 10 سال پیش فوت شد و هم با خانواده پدری و هم مادری سر مسائل تقسیم میراث قطع رابطه کردیم ! وضع مالیمونم متوسطه !در کل من خیلی تنهام. دوست صمیمی ای هم ندارم ! اصلا علاقه ای هم به دوستی با کسیم ندارم! چون از دوستام خیلی ضربه خوردم...
    توی مدرسه یا بیرون میبینم که بقیه با دخترا دوستی و رفاقت میکنن، منم چند بار امتحان کردم ولی هربار جواب رد شنیدم!!! این باعث سره همه چی عقده پروری کنم...

یه برادر و یه خواهر بزرگتر از خودمم دارم ولی چون خیلی بزرگترن منو درک نمیکنن...
    این تنهایی خیلی اذیتم میکنه و باعث افت تحصیلیم شده ! همه ی اینا باعث شده اعتماد به نفسمو از دست بدم و یجوری به آینده نا امید بشم!!!
    هر از گاهی به خودکشی فکر کردم.. حتی بعضی از شبا خوابشم میبینم ! کم کم دارم به این نتیجه میرسم که بهترین راهه !!!

لطفا راهنماییم کنید !!! ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13215
    تشکـر
    370
    تشکر شده 500 بار در 226 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : افسردگی و قطع امید

سلام دوست عزیز..داشتن دوست خوب نعمت بزرگیه امابایدبدونی که دوست بایدباروحیات خودت هماهنگ باشه تاازش ضربه نخوری یاباعث پسرفت تونشه
    رابطه باجنس مخالف هم راه مناسبی برای جبران تنهایی نیست..بایدکسی دراطرافیان شماباه ک طالب دوستی باشماباشه وبتونه براتون مناسب باه
    زندگی بدون همدم ودوست نمیشه دوست خوم
    امضای ایشان
    هرروزخوشبخترین انسان روی زمین ازخواب برمیخیزم

3. 2 کاربران زیر از ziziorton بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

دوستی با جنس مخالف با این هدف که از تنهایی در بیاین اشتباهه وبه قول خودتون فقط بهتون ضربه میزنه
    هیچ وقت بدون فکر کاری روانجام ندین وندارین اولین تجربه تبدیل به تلخ ترین تجربه تون بشه
    سعی کنیدبرای خودتون هدفهایی رو تو زندگی مشخص کنید
    وبراشون برنامه ریزی کنید مهمترین دلیل افت تحصیلی نداشتنه هدفه ونداشتن انگیزه برای خوندنه درساتون..
    ومهمتر ازهمه افکاره منفی رو سعی کنید ازخودتون دورکنید فکر کردن به خود کشی یعنی صعیف بودن
    http://forum.moshaver.co/f125/%D8%AF...1%D9%82-16812/
    امیدوارم این مطالب بتونه کمکتون کنه

5. 4 کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا0098 نمایش پست ها
    سلام دوستان !
    من 19 سالمه، سال چهارم رشته ی ریاضی !
    پدرم حدود 10 سال پیش فوت شد و هم با خانواده پدری و هم مادری سر مسائل تقسیم میراث قطع رابطه کردیم ! وضع مالیمونم متوسطه !در کل من خیلی تنهام. دوست صمیمی ای هم ندارم ! اصلا علاقه ای هم به دوستی با کسیم ندارم! چون از دوستام خیلی ضربه خوردم...
    توی مدرسه یا بیرون میبینم که بقیه با دخترا دوستی و رفاقت میکنن، منم چند بار امتحان کردم ولی هربار جواب رد شنیدم!!! این باعث سره همه چی عقده پروری کنم...
    یه برادر و یه خواهر بزرگتر از خودمم دارم ولی چون خیلی بزرگترن منو درک نمیکنن...
    این تنهایی خیلی اذیتم میکنه و باعث افت تحصیلیم شده ! همه ی اینا باعث شده اعتماد به نفسمو از دست بدم و یجوری به آینده نا امید بشم!!!
    هر از گاهی به خودکشی فکر کردم.. حتی بعضی از شبا خوابشم میبینم ! کم کم دارم به این نتیجه میرسم که بهترین راهه !!!
    لطفا راهنماییم کنید !!! ممنون

یکی از عوامل این افسردگی در شما همین دور شدن از جمع و اجتماع گریزی شماست ...

شما در سنی هستید که نیاز دارید دوستی خوب و همراه داشته باشید و در این مورد نیاز به راهنمایی دارید

و بهترین راه مشورت با مشاوری مجربه که بتونه به شما در این مرحله کمک کنه ... نه خودکشی

افسردگی وقتی به وجود میاد که ذهن شما درگیر گذشته است

به هر حال هر شخص در زندگی خود مسائل و مشکلات خاصی داردو دلایل افسردگی در افراد ، مختلف است.

اما یکی از ریشه ای ترین موضوعاتی که امروزه باعث افزایش افسردگی در بین جوانان شده است، عدم تسلط آنها بر کنترل و اداره زندگی اجتماعی شان است.

امروزه از قرن حاضر به عنوان عصر افسردگی نام می برند که در این بیماری یک چهارم افراد جهان و حتی ایران را دربر گرفته است.

البته ناگفته نماند این آمار مربوط به افسردگی به معنای بالینی است در حالی که افسردگی تنها رفتارهای بالینی را مدنظر قرار نمی دهد

بلکه آمار ناشادمانی و غمگینی را نیز باید جزو نرخ رسمی آمار مبتلایان به این بیماری به حساب آورد.

یکی از مسایلی که امروزه جوانان و نوجوانان با آن مواجه هستند این است که در جامعه کنونی ما تعریفی صحیح از تئوری شاد زیستن وجود ندارد.

در واقع جوانان ما که کودکان دیروزند همچنان با زندگی شاد بیگانه هستند.

«شاد زیستن در دوران ما دارای سه بعد است:

۱ مساله فرهنگی: در گذشته با فرهنگی که در ایران وجود داشته به عنوان شاد زیستی مواجه بودیم

که حتی در هر ماه، یک روز به عنوان روز جشن در نظر گرفته می شد که به علت تجربه های تاریخی جراحت زای روانی اجتماعی

در طول زمان و همچنین قدرت گرفتن مکتب مجاز در برابر مکتب خراسان که سرشار از شور و زندگی است از آن جریان به بعد افسردگی به گونه ای ارزش قلمداد شد.

۲ بعد اجتماعی: به علت مسایل اقتصادی، اجتماعی، رویکردهای کلان مدیریتی برای برنامه ریزی های درست شیوه های

زیستی و عدم بهره مندی نسل جوان از مهارت های زندگی به مفهوم علمی آنچنان که شاید و باید این نسل به قدرت پیشگیری از افسردگی مجهز نیست.

۳ بعد فردی: عدم شیوه زیستی مناسب، نبود پیشگیری، اهتمام به ورزش، هنر، ادبیات و… .»

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

7. 4 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام پارسا جان
    درکت میکنم، اان تو شرایط سختی هستی، سایه کنکور هم روت سنگینی می کنه، توی این سن هم کمی این حالات طبیعیه برای یه پسر، منم همینطوری بودم!!!
    منم فکرم پر بود از چیزهای منفی، واقعا دنیا رو به آخر می دیدم، منم فکر می کردم که برقراری یه ارتباط می تونه من رو شفا بده در صورتی که اصلا اینطور نیست. بعد که این دوره گذار رو طی کردم دیدم که چقدر ذهنم رو محدود کرده بودم، چقدر زندگی رو به خودم سخت گرفته بودم
    با خوندن کتاب ها و مقالات مختلف کلی تونستم ذهنیتم رو مثبت کنم، تونستم هدفم رو پیدا کنم، تونستم خودم رو ببخشم و خودم رو دوست داشته باشم
    این رو بدون افسرده شدن بد نیست بلکه تو افسردگی موندن بده
    خودت رو با تمام نقاط ضعف و قدرتت بپذیر و دوست داشته باش
    امضای ایشان

9. 3 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13404
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farimah نمایش پست ها
    دوستی با جنس مخالف با این هدف که از تنهایی در بیاین اشتباهه وبه قول خودتون فقط بهتون ضربه میزنه
    هیچ وقت بدون فکر کاری روانجام ندین وندارین اولین تجربه تبدیل به تلخ ترین تجربه تون بشه
    سعی کنیدبرای خودتون هدفهایی رو تو زندگی مشخص کنید
    وبراشون برنامه ریزی کنید مهمترین دلیل افت تحصیلی نداشتنه هدفه ونداشتن انگیزه برای خوندنه درساتون..
    ومهمتر ازهمه افکاره منفی رو سعی کنید ازخودتون دورکنید فکر کردن به خود کشی یعنی صعیف بودن
    http://forum.moshaver.co/f125/%D8%AF...1%D9%82-16812/
    امیدوارم این مطالب بتونه کمکتون کنه
    ممنون از زاهنماییتون
    من قبلا هدف های خوبی داشتم ولی هیچوقت به هیچکدومشون نرسیدم حتی چیزای پیش پا افتاده با اینکه برای رسیدن بهشون کلی سعی و تلاش کردم !!
    کلا یه ترسی باهامه که نمیزاره دیگه هدفی رو انتخاب کنم... در واقع اعتماد به نفسم از دست رفته، تا به حدی رسیده که حتی اطرافیانم بهم میگن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد