نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چرا من انتخاب های نادرستی دارم

1020
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32581
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چرا من انتخاب های نادرستی دارم

سلام

سلام

من دختری 31 ساله هستم. الان در حال خواندن دکترا در آمریکا زندگی می کنم. 1.5 سال هست که به آمریکا اومدم.
    من در سن 18 سالگی با شخصی در دانشگاه آشنا شدم و بعد از 7 سال عقد کردم و بعد از عقد به دلیل اختلافات شدید (دست بزن، هوسرانی و مخالفت های خانواده همسرم ) از هم بعد از 1 سال طلاق گرفتیم. بعد از این پروسه من با پسری آشنا شدم که 3 سال از من کوچکتر بود و در آن موقع دیپلم داشت و من فوق لیسانس داشتم. بعد از 3 سال به دلیل نداشتن شرایط ازدواج به من گفت بریم خارج زندگی کنیم و من برای دانشگاه های آمریکا اقدام کردم و بورس گرفتم و اومدم. اولش اون گفت خودش میاد به یه طریقی اما وقتی من اومدم از راه دور کلی گریه کرد که منم ببر و...
    منم هیچ راهی به ذهنم نمی رسی چون ما ازدواج نکرده بودیم و اون جعل سند کرد که همسر من هست و اومد پیش من. گفت اینجا زبان می خونه و میره درس بخونه. پول کافی نیاورده بود و هزینه زندگی را من با بورسم می دادم بعد از چند وقت دیدم خیلی تلاشی برای زبان نمی کنه و مدام دعوا داشتیم تا بعد از 9 ماه تصمیم گرفتیم بره ایران و زبان بخونه و دوباره بیاد. الان 2 ماه هست ایرانه و مدام بهانه میاره که تو به من کمک نمی کنی و من حس تنهایی می کنم و....
    منم گفتم که ازش جدا میشم و الان 1 هفته است که در تماس نیستیم.

من الان مساله ام اینه که چرا من انقدر خودم رو دست کم می گیرم و انتخاب های غلط دارم. و چه راهی برای تغییر نگرشم نسبت خودم وجود داره؟ من واقعا از روی ترحم جذب این آدم ها میشم و مدت زمان طولانی باهاشون هستم در حالی که علاقه وافری بهشون ندارم فقط نگران میشم که نکنه خدا اونارو آورده سر راه من و من نباید پشتشون را خالی کنم. در حالی که همه اطرافیانم می گن تو با این همه توانایی چرا این آدمای ضعیف را انتخاب می کنی و زجر می کشی.

ممنون میشم ریشه این رفتارم رو بهم بگید و راهی برای اصلاحش هم بهم پیشنهاد بدید.

ممنونم

2. 2 کاربران زیر از sara100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : انتخاب های نادرست

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه

ساده گي يعني اينكه رفتارهاي انسان (بدليل واقف نبودن به مهارت هاي ارتباطي و اجتماعي) در حد انتظار نيست . انسان در هر دوره اي از زندگي بايد رفتارهاي متناسب با آن دوره را از خود نشان دهد بگونه اي كه با افراد هم سن و سال خود هماهنگ و سازگار باشد اگر رفتار انسان پايين تر از سن و سال و موقعيت اجتماعي و علمي او باشد مي گويند فلاني آدم ساده اي است و اگر خيلي سطح بالا با ديگران برخورد كند دوستان و رفقاي او مي گويند فلاني خودش را گم كرده و خيلي سطح بالا حرف مي زند .

بنابراين هم بايد از ساده لوحي اجتناب كرد و هم رفتارهاي غير متعارف خيلي سطح بالا را كنارگذاشت و به قول معروف مثل آدمها متعادل متناسب با شأن و موقعيت اجتماعي و گروه سني خود عمل نمود. اما اينكه سوال كرديد سادگي از كجا ناشي مي شود و راه مبارزه با آن چيست؟ سادگي عوامل متعددي مي تواند داشته باشد اما نقش خانواده و محيط اجتماعي كه انسان در آن رشد و پرورش پيدا كرده بيشتر از ساير عوامل است. گاهي اوقات بافت خانوادگي و محيط اجتماعي انسان به گونه اي است كه برخي از مهارتهاي ارتباطي و اجتماعي را انسان ياد نمي گيرد البته ما نبايد خانواده يا اجتماع خود را مؤاخذه كنيم كه چرا به من اين مهارتها را ياد نداديد زيرا ممكن است آنها اين مهارتها را نياموخته اند تا اينكه به ديگران ياد بدهند اگر آنها از اين جهت غني بودند قطعا شما نيز كه در آن محيط زندگي مي كرديد آن مهارتها را مي آموختيد .

عامل مؤثر ديگر در سادگي خود انسان است يعني مقصر ديگران نيستند بلكه خود انسان مقصر است زيرا خودش اهمال كاري و بي توجهي كرده است و خيلي از آداب اجتماعي را كه بايد در سنين نوجواني و كودكي از خانواده ، مدرسه و همكلاسان و محيط اجتماعي خود مي آموخت نياموخته است.

در هر صورت عامل سادگي هر چه يا هر كه باشد فعلا وفت مواخذه او نيست بهترين راه براي جبران گذشته يادگيري مهارتهاي اجتماعي و ارتباطي است.

انسان مي تواند از طريق مشاهده رفتار ديگران و مطالعه و تمرين همه مهارتهاي ارتباطي و اجتماعي و همچنين آداب و رسوم مورد نيازش را ياد بگيريد بنابراين شما سعي كنيد با افرادي كه از نظر اجتماعي وضعيت مناسبتري دارند بيشتر معاشرت داشته باشيد و دوستان مناسبي را در اين زمينه انتخاب كنيد بتدريج تمام نقايص جبران مي شود علاوه بر اين راهكارهاي زير را در زندگي روزمره خود به كار گيريد.

1. در هر كاري سعي كنيد اول فكر كنيد و بعد تصميم بگيريد.
    2. از تقليد كوركورانه از ديگران اجتناب كنيد.
    3. قبل از انجام هر كاري به عقل خود رجوع كنيد و نبينيد كه انجام آن كار در آن زمان يا آن مكان مناسب است يا نه عقل راهنماي خوبي است.
    4. در كارهاي اجتماعي بيشتر شركت كنيد.
    5. سعي كنيد در بين دوستان حتما مسئوليت انجام كاري را بعهده بگيريد. 6
    . از تمسخر ديگران يا از اينكه مورد توجه ديگران هستيد نهراسيد.
    7. از شكست نهراسيد و با پشتكار سعي كنيد همه مهارتهاي اجتماعي را بياموزيد و به كار بنديد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط sara100 نمایش پست ها
    سلام

سلام

من دختری 31 ساله هستم. الان در حال خواندن دکترا در آمریکا زندگی می کنم. 1.5 سال هست که به آمریکا اومدم.
    من در سن 18 سالگی با شخصی در دانشگاه آشنا شدم و بعد از 7 سال عقد کردم و بعد از عقد به دلیل اختلافات شدید (دست بزن، هوسرانی و مخالفت های خانواده همسرم ) از هم بعد از 1 سال طلاق گرفتیم. بعد از این پروسه من با پسری آشنا شدم که 3 سال از من کوچکتر بود و در آن موقع دیپلم داشت و من فوق لیسانس داشتم. بعد از 3 سال به دلیل نداشتن شرایط ازدواج به من گفت بریم خارج زندگی کنیم و من برای دانشگاه های آمریکا اقدام کردم و بورس گرفتم و اومدم. اولش اون گفت خودش میاد به یه طریقی اما وقتی من اومدم از راه دور کلی گریه کرد که منم ببر و...
    منم هیچ راهی به ذهنم نمی رسی چون ما ازدواج نکرده بودیم و اون جعل سند کرد که همسر من هست و اومد پیش من. گفت اینجا زبان می خونه و میره درس بخونه. پول کافی نیاورده بود و هزینه زندگی را من با بورسم می دادم بعد از چند وقت دیدم خیلی تلاشی برای زبان نمی کنه و مدام دعوا داشتیم تا بعد از 9 ماه تصمیم گرفتیم بره ایران و زبان بخونه و دوباره بیاد. الان 2 ماه هست ایرانه و مدام بهانه میاره که تو به من کمک نمی کنی و من حس تنهایی می کنم و....
    منم گفتم که ازش جدا میشم و الان 1 هفته است که در تماس نیستیم.

من الان مساله ام اینه که چرا من انقدر خودم رو دست کم می گیرم و انتخاب های غلط دارم. و چه راهی برای تغییر نگرشم نسبت خودم وجود داره؟ من واقعا از روی ترحم جذب این آدم ها میشم و مدت زمان طولانی باهاشون هستم در حالی که علاقه وافری بهشون ندارم فقط نگران میشم که نکنه خدا اونارو آورده سر راه من و من نباید پشتشون را خالی کنم. در حالی که همه اطرافیانم می گن تو با این همه توانایی چرا این آدمای ضعیف را انتخاب می کنی و زجر می کشی.

ممنون میشم ریشه این رفتارم رو بهم بگید و راهی برای اصلاحش هم بهم پیشنهاد بدید.

ممنونم
    سلام
    تنها راه اینکه به انتخاب درست برسین این هست ک اهداف خودتون را یادداشت کنین
    و درتمام لحظه ها یادتون باشه ک هرانسانی فقط یکبار حق زندگی داره و قرار نیست ک این حق یکباره خود را فدای بی لیاقتی و شکست بقیه کنید تا درکنار شما رشد کند.
    به خودتون فک کنید و همیشه اولین چیزی ک تو انتخاب بهش فک میکنین این باشه ک ایا من کنار همچین فردی رشد میکنم،اگه نه پس رهاش کنید .
    ازدواج برای رشد و ترقی انسانهاس.
    پس اهداف و معیارهایتان را یادداشت کنید.و همیشه در ذهنتان تکرارش کنید.

یا علی مدد

6. 3 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32581
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممتونم از پاسختون

من به دلیل نبودن در ایران نمی تونم از مشاوره های حضوری استفاده کنم. میشه کتاب هایی تو این زمینه معرفی کنید تا از ایران برام پست کنن؟

با تشکر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)