نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: برخورد با تمسخر دیگران

1254
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22569
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

برخورد با تمسخر دیگران

سلام ببخشید میتونید کمکم کنید.
    من یه ماه پیش توسط 5 نفر از بچه های مجتمعمون مورد تمسخر قرار گرفتم و چند روزی این کارو میکردن و من و یکی از دوستام هیچی نمیگفتیم تا اینکه یه روز تو زمین فوتبال قبل بازی دست رو شونه یکیشون گذاشتم که بهش بگم دیگه این کارو نکنه ولی قبل از این که بگم شروع کرد به دوویدن و منم یکم دنبالش دوویدم بعد یکیشون گفت ههه قرمز دیدی ... چون که گاو های وحشی وقتی قرمز میبینن وحشی میشن . بعدش من رفتم طرفش بعد اون به من یه فحش رکیک داد و منو هل داد و منم هلش دادم تا این که یکیشون از پشت دستم رو گرفت و اون پسره یه پا که خیلی هم درد نداشت بهم زد و منم هیچی نگفتم. بعد از اون روز تا وقتی اون پسر بود هیچی وقت پیششون نمیرفتم و اون ها پشت سرم یا وقتی که منو میدیدن یه متلک مینداختن و بهم میگفتن ترسو. منم نمیدونستم باید چیکار کنم تا این که یه روز به مامانم گفتم و مامانم گفت چرا بهم نگفتی و خوب کردی باهاشون دعوا نکردی و اینا. از اون روز تا حالا اشتهام کم شده و کم حرف شدم و انگیزه و اراده و اعتماد به نفسی ندارم و همش به این موضوع فکر میکنم. من حتی اهل دعوا نیستم و از دعوا کردن میترسم و میدونم کار زشتی هستش و آخر عاقبتش خوب نیست ولی متاسفانه هی و هی دلهره دارم و فکر میکنم اشتباه کردم هیچی بهشون نگفتم و اینا. از خیلی از دوستام پرسیدم و اینا گفتن خوب کردی هیچ کاری نکردی و اینا ولی بعضیاشون گفتن باید اون 5 نفرو میزدی. من نمیدونم چکاری درسته. مامانم میگه چرا هیچی نگفتی و اینا دوستای مامانم هم میگن اینا بی خانواده هستن و جواب ابلهان خاموشیست
    ولی من هنوز دلهره و ترس دارم و انگیزه و اعتماد به نفسم رو از دست دادم و هر روز میزنم تو سر خودم که چرا از دعوا میترسم و چرا جوابشون رو ندادم.
    من 15 سالمه لطفا راه درست رو بگید چیه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22028
    تشکـر
    1
    تشکر شده 24 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : وقتی مسخره میشی و نمیدونی چیکار کنی و تمام اعتماد به نفست میره

اخی عزیزم خوب کاری کردی ادم سگ پاچشو بگیره که نمیره پاچه سگو بگیره.هیچی نی سگ پاچتو گازیده.از اینها زیادن عزیزم تو که مثله اونها نیستی.سعی کن از جایی که اونها هستن زیاد رد نشی.اگه هم میبینی معمولا یه جا تجمع میکنن یا خودت یا یکی از دوستات که صداش مردونه تره پلیس شوخی نگیره زنگ بزنین 110 بگین یه چندتا نوجوونن سد معبر میکنن تو محل مزاحم دخترا میشن شرارت میکنن نشونی اونا وادرس جاشونو بده دو دفعه پلیس پاش وا شه تو محلتون اونا دستوپاشونو جمع میکنن.حله عزیزم؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22569
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اینا همه درست ولی من نمیدونم چرا بعضی ها با دعوا کردن مشکلشون رو حل میکنن که عاقبت خوبی هم نداره من همش مونده بودم نکنه اشتباه کردم باید باهاشون دعوا میکردم و اینا.
    ولی یه چیز دیگه واقعا چرا همچین آدمایی هستن واقعا چرا اینا باعث آبروریزی خودشون و کشورشون میشن آدم های بی فرهنگ.
    الان متاسفانه پیش بعضی از پسرا میری جز دعوا کردن با قمه و اینجور چیزا و پررویی کار دیگه ای بلد نیستن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22569
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ولی من نمیدونم چیکار کنم این دلهرم از بین بره هی و هی به این موضوع الکی فکر میکنم با این که کار درست رو کردم و هیچی نگفتم و صد تا آیه درمورد اینا خوندم و اینا بازم دلهره و ترس دارم نمیدونم چرا.

الان که خدا رو شکر نیستن ولی فکر کنم تابستون دوباره جلو مجتمعمون جمع میشن و من نمیدونم وقتی بهم متلک بندازن یا طعنه بزنن و کرم بریزن من چیکار کنم؟
    بدبختی یکی از بدترین اشتباهم این بود که با این که مسخره میکردن میرفتم پیششون مخصوصا اون روز که رفتم به اون نفهم ها بگم که این کارو نکنن دنبال یکی شون یکم دویدم و بعد یکی شون بهم فحش داد و رفتم طرفش یه فحش مادر داد و من احمق هیچی نگفتم هنوزم از هیچی نگفتنم به این حرفش ناراحتم و احساس بدبختی میکنم فکر کنم اینجا دیگه نباید سکوت میکردم نظر شماها چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اصلا اگه اون روز پیششون نمیرفتم نه فحش بهم داده میشد و نه بهم میگفتن ترسو. حالا نظر شماها دراین باره چیه من کجاها اشتباه کردم و الان اگه اذیتم کنن چیکار کنم و اگه بهم بگن ترسو چیکار کنم و یا این که فحش ناموسی بدن چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من آخه اهل دعوا نیستم و هیچ وقت باکسی درگیر نشدم و پررو نیستم.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22028
    تشکـر
    1
    میزان امتیاز
    0

کمبود،عقده دیده شدن ومطرح شدن،کمبود شعور به خاطر تربیت نادرست در کودکیو نوجوانیو پرورش نیافتنه شعورشون.میپرن رو موتور عشقه لات بودن میکنن احساس گندگی کاذب میکنن مزاحم ناموسه مردم میشن به هر کی میرسن مسخرش میکنن به خاطره ضعفشونه.میترسن ضعفشون،کوچیکیشون رو بشه.زندگیشون پوچه و بدونه این که چیزی از زندگی بفهمن میمیرن.اکثرا هم تو مسیر تربیتو درست نمیوفتن وبدتر میشن.ولی عزیزم تو بزرگی تو میفهمی تو عاقلی.راه تو از اینها جداست سعی کن همیشه زندگیت بیربط باشه با اینگونه افراد.
    ویرایش توسط مونتانا : 10-03-2015 در ساعت 10:15 PM

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22028
    تشکـر
    1
    میزان امتیاز
    0

عزیزم الان خوندم مطلبتو رفتی اونجا واینکه گفتی اینکارارو نکن حساسیته موضوع رو بیشتر کردی.این مقاله رو بخون عزیزم.اذیت و آزار و زورگویی همیشه در مدارس وجود دارد. همیشه یک نفر هست که قلدر و زورگو باشد و بقیه بچه های مدرسه را اذیت کند. حالا تصور کنید یک تراجنسی نوجوان در این مدرسه باشد. مسلما هدف و سوژه اصلی این مزاحمان خواهد شد.در برخوردی که با تراجنسی های محتلف داشتیم گزارش های زیادی از آزار در مدرسه شنیدیم. این مساله مخصوصا در ترنس های زن بیشتر است چون در یک محیط پسرانه هستند.
    اما بهترین کار در مواجه با این مزاحمان و زورگویان چیست؟ بهتر است با محتا باشید تا مزاحمان را از زندگی خود بیرون کنیم
    به دنبال حامی باشید

اولین چیزی که یک تراجنسی باید به آن فکر کند یک حامی است. به دنبال کسانی باشید که شما را حمایت کنند.
    سعی کنید چند حامی برای خود داشته باشید. این افراد میتوانند به شما آرامش ذهنی و آسایش خاطر دهند و باعث شوند که بتوانید راحت تر به مسائل دیگر زندگی خود بپردازید. شما باید کسی را پیدا کنید که بتوانید با خیال راحت با او صحبت کنید و از موقعیت خودتان برایش بگویید. لازم نیست دنبال یک فرد قلچماق و یکه بزن مدرسه خودتان باشید بلکه کافیست کسی باشد که شما را درک کند. البته بهتر است کمی در انتخاب این فرد دچار وسواس باشید چون کسی که شما را حمایت میکند نباید از شما باج بخواهد و این حمایت را در عوض چیزی انجام دهد.

به یک بزرگتر گزارش دهید.

توهین ها و تمسخرها همیشه همراه شما هستند اما نه تا زمانی که یک بزرگتر مطمئن را وارد ماجرا کنید.
    اگر شما خودتان به تنهایی با این توهین ها روبرو شوید آهسته آهسته با یک غول مهاجم و بدسرشت روبرو خواهید شد. چون بزرگتر و بزرگتر می شود. بهتر است هرچه زودتر وضعیت خود را به یک بزرگتر بگویید. البته توجه کنید یک فرد مطمین‌‌‌ پیدا کنید. قرار نیست هر بزرگتری ناجی شما باشد. یک بزرگتر میتواند شما را در برابر آماج توهین ها محافظت کند پس حمایت و گزارش به او را فراموش نکنید

فیسبوک خود را ببندید!

همانطور که دنیا پیشرفت میکند اذیت و آزارها هم مدرن تر شده است.
    دیگر لازم نیست برای آزار کسی حتما هیکل بزرگی داشت یا روبروی او ایستاد و چهره به چهره شد.
    آزار و اذیت اینترنتی اگر بیشتر از آزار فیزیکی نباشد کمتر نیست.
    انتشار عکس شما، کامنت های بی ادبانه، پخش شایعه یا افشای اطلاعات شخصی شما در اینترنت به راحتی انجام می شود و مخاطبان آن هم دیگر محدود به چند نفر نیست و ممکن است هزاران نفر اسرار مگوی شما را متوجه شوند. پس هر چیزی را در اینترنت به اشتراک نگذارید. اطلاعات شخصی شما، شخصی است. به خیال اینکه تنها دوستان معتمدتان مخاطب شما هستند اسرار خود را در شبکه های اجتماعی یا وبلاگ ها بازگو نکنید. یک اشتباه سهوی یا عمدی از سمت دوست شما می تواند دژ اسرار شما را خراب کند.
    مشکل بزرگتر آن است که دیگر این توهین ها تنها در مدرسه نیست بلکه هر لحظه شما را هدف قرار میدهد و هربار که وارد اینترنت می شود مانند آیینه دق روبروی شما است.
    هر شبکه اجتماعی یا سرویس دهنده وبلاگ قوانینی برای حفظ حریم خصوصی شما دارد از آن استفاده کنید تا راه متجاوزین را ببندید.

احساسات خود را به اشتراک بگذارید

نگفتن حرف های دلتان یک غمباد بزرگی برای شما درست میکند.
    احساسات خود را با مربی، مشاور، معلم یا یک دوست مطمئن به اشتراک بگذارید.
    گاهی سخت ترین کار دنیا گفتن درد و دلهایتان با دیگران است اما نگفتن آن هم باعث می شود مشکلات روحی بدی برای شما درست شود و با هر توهینی به راحتی بشکنید. درباره مشکلات خود و احساساتتان حرف بزنید شاید دیگران راهکار مناسبی به شما بگویند. حتی اگر اینکار را هم نکنند حداقل یک گوش شنوا برای خالی شدن شما هستند.

راه خود را بروید

هیچ چیزی بی هدف نیست پس مطمئن باشید آزار و اذیت شما هم بی هدف نیست. آزار دهندگان میخواهند با اذیت شما ذهنتان را آشفته کنند و شما را به واکنش متقابل وادارند. آن ها میخواهند با رفتارشان شما را عصبی کرده و کاری کنند شما اقدامی متقابل کنید تا بتوانند بهانه ای همیشگی برای آزار شما داشته باشند.
    از سوی دیگر آن ها به دنبال جلب توجه سایرین هستند و میخواهند با کارهایشان به دیگران نشان دهند تا چه حد زورگو و قلدر هستند.
    شما با بی اعتنایی و کم محلی به آن ها راه را برای مقاصد دیگر میبندید و باعث می شوید آرام آرام شما را فراموش کنند چون شما هیچ واکنشی نشان نمیدهید و سوژه مناسبی برای آن ها نیستید
    واکنش متقابل از شما دقیقا همان چیزی است که یک زورگو و مزاحم میخواهد. پس به او امتیاز ندهید و راه خود را بروید

از خودتان محافظت کنید

گاهی اوقات اذیت ها و آزار ها فیزیکی و جسمی است. گاهی افراد مزاحم به صورت فیزیکی به شما حمله میکنند. اینجا شما باید از خودتان محافظت کنید. قرار نیست همیشه بی محلی کرد. گاهی نیز اقدام متقابل بهترین کار است. اما زمانی این کار را بکنید که مورد تهدید جدی و خطر قرار گرفته اید.
    شما باید از حریم امنیتی خود دفاع کنند اما کاری نکنید که دفاع شما تبدیل به یک حمله شود. گاهی یک تراجنسی در نوعی وضعیت ظاهری است که اگر شخص سومی وارد ماجرا شود و قصد میانجیگری داشته باشد به جای مزاحم، شما را به خاطر وضعیت ظاهری مؤاخذه میکند و شما را مقصر می داند. پس سعی کنید تا حد ممکن وارد درگیری نشوید. اما حفظ امنیت خودتان را هم فراموش نکنید. برقراری تعادل میان حفظ حریم امنتان و اجتناب از درگیری هنری است که باید خودتان به آن برسید

عصبی یا احساساتی نشوید

اول از همه این را به خاطر داشته باشید که لازم نیست به خاطر تراجنسی بودنتان از دیگران معذرت بخواهید. تا زمانی که تراجنسی بودن شما آسیبی به دیگران نرساند شما نباید از آن شرمنده باشید و برای آن معذرت بخواهید.
    در مقابل مزاحمان عصبی یا احساساتی نشوید. بر احساسات خودتان غلبه کنید و روی آن کنترل داشته باشید
    وقتی دیدید یک مزاحم عصبی و خشمگین شد شما نیز حالت دفاعی نداشته باشید و گارد نگیرید. خودتان را کنترل کنید و احساسات خود را بروز ندهید.
    خودتان را طعمه عصبانیت مزاحمین نکنید و در مواجهه با چنین مواردی با اعتماد به نفس و آرامش برخورد کنید تا جرقه ای به انبار باروت نیندازید.

دوست پیدا کنید

شما یک تراجنسی هستید، درست ولی شما یک مجرم و بزهکار نیستید. از دوست شدن با دیگران نترسید.
    آدم های دنیا در مدرسه شما خلاصه نمیشود. شبکه های اجتماعی، گروه های ورزشی، مراکز مذهبی یا هر مکان گروهی دیگری که به آن علاقه دارید یک محیط مناسب برای برای پیدا کردن دوستانی با علایق مشترک است.
    مزاحمت های پی در پی شما را افسرده خواهد کرد به همین خاطر به دوستانی نیاز دارید تا زخم های این مزاحمت ها را از یاد ببرید.
    شما حتی می توانید خودتان سرگروه یک گروه دوستی متشکل از تراجنسی های هم سن و سال خودتان باشید. مطمئن باشید شما یک نفر در دنیا تراجنسی نیستید پس میتوانید دوستان دیگری هم مثل خودتان پیدا کنید و با آنها هم مسیر و همراه باشید.

همه چیز بهتر می شود

مهمترین چیز این است که یادتان نرود قرار نیست تا آخر دنیا وضع همین طور باشد. بالاخره اوضاع کمی بهتر می شود. به چیزهای خوب فکر کنید و خوبی های دور و بر را ببینید. دوستی را ببینید که شما را کمک میکند.
    مزاحمین می خواهند به شما بگویند همه چیز بد است و شما هم بدترین پس از دامی که برای شما پهن میکنند فرار کنید.
    شما به خاطر تراجنسی بودنتان نه گناه کارید و نه مقصر پس به وراجی های مزاحمین اهمیت ندهید و از هویت و حق خودتان دفاع کنید و از بروز آن نترسید.
    معمولا مزاحمین خودشان از کمبودهایی رنج میبرند و میخواهند زندگی را به کام شما هم تلخ کنند پس تصور نکنید هرچه آن ها میگویند درست است.
    اگر کسی هویت شما را مسخره کرد ناراحت نشوید چون شما خودتان آن را انتخاب نکردید و نمیتوانید آن را تغییر دهید.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22028
    تشکـر
    1
    میزان امتیاز
    0

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    تشکر شده 84 بار در 39 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام پسرم امیدوارم بتوانی از این فرصتی که برایت پیش آمده استفاده خوبی در افزایش سطح تحمل خود داشته باشی. این اخرین باری نخواهد بود که مسخره می شوی. تا آخر عمر در برابر افکار مخالف با خود قرار خواهی گرفت و مسخره خواهی شد، اگر بخواهی همرنگ جماعت نباشی. بنابراین به خاطر داشته باش که آدمهای بزرگ با بزرگواری از کنار تمام توهینها می گذرند. می گویند امام باقر علیه السلام از کنار فردی عبور می کرد (آن زمان استاد دانشگاه بود و مورد حسادت خیلی ها قرار می گرفت) که آن فرد به حضرت گفت: شنیده ام مادرت سیاه پوست بوده! حضرت فرمود، خودش که خودش را خلق نکرده بود. مرد بی ادب گفت: مادرت آشپز بوده! حضرت فرمود مگر آشپزی عیب است؟ آن مرد جسورانه بی ادبی کرد و گفت مادرت بدکاره بوده! حضرت بدون اینکه با عصبانیت برخوردی بکند فرمود اگر مادر من بدکاره بوده خدا او را ببخشد و اگر نبوده خداوند تو را ببخشد! ان مرد از عظمت امام در خود فرو رفت!
    آنچه که مهم است این است که هیچوقت انسانها با دعوا و توهین درست نشده اند و هدف ما از هر اقدامی کمک به بهبود دیگران باید باشد. پس به خودت افتخار کن و در برابر هر بدی محبت نثار کن و بخند.

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22569
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : برخورد با تمسخر دیگران

آقا یه چیزی اگه مثلا یکی بیاد بخواد بزنتون شما نباید از خودتون دفاع کنید؟مشکل من اینه از دعوا کردن میترسم کمکم کنید چیکار کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد