مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: برنامه ریزی روزانه

1. Top | #1

دلنوشته کاربر
    تمرکز کن رو کاری که دوست داری
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    127
    تشکر شده 157 بار در 115 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

برنامه ریزی روزانه

سلام دوستان وقت بخیر.

من یه سوالی برام پیش اومده بود میخواستم بپرسم.

برنامه ریزی روزانه باید چطوری انجام بشه؟

من به این نتیجه رسیدم علت بیشتر فکرای منفی من بخاطر اینه که برنامه مشخصی برای هر روزم ندارم.

از طرفی چندین بار برنامه ریزی کردم برای هر روزم ولی خب خوش پیش نمیرفت چون برنامه ریزی درست و اصولی نبوده.

از دوستان اگه کسی با نحوه برنامه ریزی روزانه(کلا برای زندگی نه درس) اشنا هست یا میتونه کمک کنه من خوشحال میشم. تشکر این موضوع خیلی ذهنم رو مشغول کرده و باید انجامش بدم تا وقت تلف شده کمتر بشه و بازدهیم بیشتر بشه و فکرای منفی کمتر بشه و بالطبع با فکر منفی کمتر مشکلات رو بهتر میتونم مدیریت کنم.

دوستان خواهش کردم حتما نظراتتون رو بگید. خیلی برام سوال بود ولی ریشه این مشکلات(چه بنده و چه سایر دوستای همسن بنده) رو پیدا کردم همین بی برنامگی هست و اینکه نمیدونیم چیکار میکنیم چیکار باید انجام بدیم. ینی من مثلا بدونم امروز چیکار باید بکنم(طبق برنامه اصولی) دیگه فکرم پیش چیزای منفی نمیره و بیخودی احساس نمیکنم حالم بده یا وقتم رو بی هدف میگذرونم.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    Neurosurgeon Sajad

2. Top | #2

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    127
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

پاسخ : برنامه ریزی روزانه حتما حتما کمک کنید

هر دوستی هر تجربه ای نظری داره لطفا بگه بتونیم استفاده کنیم تشکر...من چند بار برنامه ریزی کردم ولی نتوستم خوب اجرا کنم چون برنامه ریزیم درست نبوده مثلا گفتم فلان ساعت تا فلان ساعت این کار رو انجام بدم ولی تو اون بازه تموم نشد! و همه چیز قاطی پاتی شد فکر کنم یه روش خاصی داره دیگه بله مثل برنامه ریزی کنکور هست ولی متفاوته و روش خاصی داره و من نمیدونم.
    Neurosurgeon Sajad

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.51
    تشکـر
    3,067
    تشکر شده 2,982 بار در 1,552 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام دوست عزیز
    به نظرم توی زندگیت تنوع بده مثلا فیلم ببین بیرون برو یه ورزش انتخاب کن برو هر روز ،کنارش درس بخون خلاصه کارهایی که دوست داری انجام بدیو تو برنامه ات بیار .
    هدفتو مشخص کن که میخوای چه رشته ای قبول بشی و علاوه بر برنامه ریزی درسی کنارش تفریح هم بکن.
    به برنامه ریزی درسیت بخاطر کنکورت بیشتر توجه کن اما طوری که اذیت نشی و بهت فشار نیاد.از پایه شروع کن به خوندن مطالب درسی و کم کم برو به سطح های دیگه .سعی کن ابهامای درسیتو یا با دوستات یا معلم برطرف کنی که جایی از درس برات نامفهوم نباشه .
    حتما یه ورزش رو انتخاب کن یا هنری که دوست داری و در اون زمینه جلو برو.

4. Top | #4

دلنوشته کاربر
    همیشه با خودمان مهربان باشیم
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.88
    تشکـر
    1,904
    تشکر شده 1,440 بار در 816 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

سلام
    برنامه ریزی روزانه نباید خیلی سختگیرانه باشد یعنی مشخص کنید از هر درس چه مقدار بخوانید صبح قبل از صبحانه ورزش صبحگاهی داشته باشید قابل انعطاف باشد اینکه دقیقا در یک ساعت مشخص فلان کار را باید انجام دهید شاید اتفاق یا کاری برایتان پیش آید و برنامه تان بهم بریزد کلیات کار و درسی را که در روز باید انجام دهید یا بخوانید معین کنید و برای خودتان یک لیست کارهای روزانه تهیه کنید و آخر شب ببینید چند درصد از کارهای داخل لیست را انجام داید با توجه به آن برنامه فردایتان را اصلاح کنید.

5. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.34
    تشکـر
    146
    تشکر شده 422 بار در 236 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط ss75 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر.

من یه سوالی برام پیش اومده بود میخواستم بپرسم.

برنامه ریزی روزانه باید چطوری انجام بشه؟

من به این نتیجه رسیدم علت بیشتر فکرای منفی من بخاطر اینه که برنامه مشخصی برای هر روزم ندارم.

از طرفی چندین بار برنامه ریزی کردم برای هر روزم ولی خب خوش پیش نمیرفت چون برنامه ریزی درست و اصولی نبوده.

از دوستان اگه کسی با نحوه برنامه ریزی روزانه(کلا برای زندگی نه درس) اشنا هست یا میتونه کمک کنه من خوشحال میشم. تشکر این موضوع خیلی ذهنم رو مشغول کرده و باید انجامش بدم تا وقت تلف شده کمتر بشه و بازدهیم بیشتر بشه و فکرای منفی کمتر بشه و بالطبع با فکر منفی کمتر مشکلات رو بهتر میتونم مدیریت کنم.

دوستان خواهش کردم حتما نظراتتون رو بگید. خیلی برام سوال بود ولی ریشه این مشکلات(چه بنده و چه سایر دوستای همسن بنده) رو پیدا کردم همین بی برنامگی هست و اینکه نمیدونیم چیکار میکنیم چیکار باید انجام بدیم. ینی من مثلا بدونم امروز چیکار باید بکنم(طبق برنامه اصولی) دیگه فکرم پیش چیزای منفی نمیره و بیخودی احساس نمیکنم حالم بده یا وقتم رو بی هدف میگذرونم.
    سلام پسر خوب
    فک کنم من یه بار نحوه برنامه ریزی خودم رو بهت دادم.اگر ندادم بگو بگردم باز بفرستم.
    فقط چنتا نکته پایانی، خیلی الان بلندپروازی نکن و باعث استرس خودت نشو
    روی دروس عمومیت مانور بیشتری بده
    این دوتا کارم انجام بده:
    1- تهیه لیستی از وضعیتت در دروس مختلف
    2- اولویت بندی دروس
    همه درساتو بنویس وضعیتتم بنویس
    اونایی که اصلا وقت نگذاشتی رو دیگه وقت نذار که دیگه وقت یادگیری نیست.
    سعی کن درساییت که قوی هستی رو مرور کنی و مشکلاتو ضعفاتو توش برطرف کنی.
    فقط اگر مباحثی که نخونده بودی یا ضعیف بودی زیاد بودن نترس و هول نشو تو 50 درصد داناییتو بیاری روی برگه میتونی رتبه ای بین 2000 تا 5000 بیاری.
    پس فک نکن برای موفقیت در کنکور باید همه چیو قورت داده باشی.
    پس فقط دیگه اروم باش محکم بخون و به خودت امید بده و خودتو از پیش باخته نبین

6. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #6

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    127
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    سلام پسر خوب
    فک کنم من یه بار نحوه برنامه ریزی خودم رو بهت دادم.اگر ندادم بگو بگردم باز بفرستم.
    فقط چنتا نکته پایانی، خیلی الان بلندپروازی نکن و باعث استرس خودت نشو
    روی دروس عمومیت مانور بیشتری بده
    این دوتا کارم انجام بده:
    1- تهیه لیستی از وضعیتت در دروس مختلف
    2- اولویت بندی دروس
    همه درساتو بنویس وضعیتتم بنویس
    اونایی که اصلا وقت نگذاشتی رو دیگه وقت نذار که دیگه وقت یادگیری نیست.
    سعی کن درساییت که قوی هستی رو مرور کنی و مشکلاتو ضعفاتو توش برطرف کنی.
    فقط اگر مباحثی که نخونده بودی یا ضعیف بودی زیاد بودن نترس و هول نشو تو 50 درصد داناییتو بیاری روی برگه میتونی رتبه ای بین 2000 تا 5000 بیاری.
    پس فک نکن برای موفقیت در کنکور باید همه چیو قورت داده باشی.
    پس فقط دیگه اروم باش محکم بخون و به خودت امید بده و خودتو از پیش باخته نبین
    سلام جناب ghm خوب هستین؟ مرسی از کمک هاتون.

راستش من تو برنامه ریزی روزانه مشکل داشتم نحوه برنامه ریزی که لطف کرده بودین و نوشته بودین یادم رفته کجاست و پیداش نکردم

و اینکه به مشاورم دقیقا اینو گفتم که من هر طور بشه باید به هدفم برسم نشد نداره باید باید برسم . راستش فکر کنم منو نمیشناسید چون من اصلا اهل کم اوردن و نمیتونم و نشد و اینا نیستم میگم هر طوریه باید بشه. همین الان چشم هامو بسته بودم اهنگ مورد علاقه ام رو داشتم گوش میدادم و خودم رو تو راه بالا رفتن پله های دانشکده مورد علاقه ام تصورم میکردم. صبح زود من اهنگ مورد علاقه ام لباس مورد علاقه ام وضعیت مورد علاقه ام مکان مورد علاقه ام دیگه چی کم داریم هیچی باید بهش برسم. همه کارهایی که گفتین من هر ماه انجام میدم و انحام دادم.کاش درصد 50 رتبه 2000 میداد چه خوب میشد مشکل اینجاست تو همین سال 96 برای 2000 شدن باید 60-70 میزدیم و برای 500 شدن 80 درصد! تو اختصاصیا!
    برای همین بدجور قاطی درصد و اینام. من فیزیکم لنگ میزنه از همین خیلی میترسم زیست شیمی عالیه ریاضی نسبتا خوبه فیزیک خیلی بد. ولی برای فیزیک برنامه دارم بهتر میشه.

هر طور شده باید باید برسم
    مرسی من برم درسم موند
    Neurosurgeon Sajad

8. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.34
    تشکـر
    146
    سیستم عامل و مرورگر

سلام جناب ghm خوب هستین؟ مرسی از کمک هاتون.

راستش من تو برنامه ریزی روزانه مشکل داشتم نحوه برنامه ریزی که لطف کرده بودین و نوشته بودین یادم رفته کجاست و پیداش نکردم

و اینکه به مشاورم دقیقا اینو گفتم که من هر طور بشه باید به هدفم برسم نشد نداره باید باید برسم . راستش فکر کنم منو نمیشناسید چون من اصلا اهل کم اوردن و نمیتونم و نشد و اینا نیستم میگم هر طوریه باید بشه. همین الان چشم هامو بسته بودم اهنگ مورد علاقه ام رو داشتم گوش میدادم و خودم رو تو راه بالا رفتن پله های دانشکده مورد علاقه ام تصورم میکردم. صبح زود من اهنگ مورد علاقه ام لباس مورد علاقه ام وضعیت مورد علاقه ام مکان مورد علاقه ام دیگه چی کم داریم هیچی باید بهش برسم. همه کارهایی که گفتین من هر ماه انجام میدم و انحام دادم.کاش درصد 50 رتبه 2000 میداد چه خوب میشد مشکل اینجاست تو همین سال 96 برای 2000 شدن باید 60-70 میزدیم و برای 500 شدن 80 درصد! تو اختصاصیا!
    برای همین بدجور قاطی درصد و اینام. من فیزیکم لنگ میزنه از همین خیلی میترسم زیست شیمی عالیه ریاضی نسبتا خوبه فیزیک خیلی بد. ولی برای فیزیک برنامه دارم بهتر میشه.

هر طور شده باید باید برسم
    مرسی من برم درسم موند
    نه بلند پروازی هایی که باعث استرس خودت بشی.
    با پنجاه درصد اطلاعاتت گفتم نه پنجاه درصد بزنی.
    گفتم لازم نیس 100درصد بشه اطلاعاتت. همین که بتونی از نصف اطلاعاتت بهره بگیری میتونی همین درصدارو بزنیکه
    موفق باشی

9. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #8

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.88
    تشکـر
    127
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    نه بلند پروازی هایی که باعث استرس خودت بشی.
    با پنجاه درصد اطلاعاتت گفتم نه پنجاه درصد بزنی.
    گفتم لازم نیس 100درصد بشه اطلاعاتت. همین که بتونی از نصف اطلاعاتت بهره بگیری میتونی همین درصدارو بزنیکه
    موفق باشی
    الان فهمیدم منظور شما چی بود. بلهههههههههههههه کاملا درسته. حتما لحاظ میکنم. با این کار فکر کنم استرس هم کم بشه وقتی بلند پروازی نباشه و صرفا با برنامه ریزی کار رو ادامه بدم. مرسی بابت کمک هاتون راستش با شما و دوستایی که تو این سایت هستن صحبت میکنم هر بار مطلب تازه ای ایده تازه ای پیدا میکنم که خیلی کمکم میکنه. نحوه برنامه ریزی که توی یه تایپیک گفته بودین رو هم دنبالشم دارم میگردم پیدا کنم استفاده میکنم خیلی ممنون.
    Neurosurgeon Sajad

11. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.34
    تشکـر
    146
    سیستم عامل و مرورگر

الان فهمیدم منظور شما چی بود. بلهههههههههههههه کاملا درسته. حتما لحاظ میکنم. با این کار فکر کنم استرس هم کم بشه وقتی بلند پروازی نباشه و صرفا با برنامه ریزی کار رو ادامه بدم. مرسی بابت کمک هاتون راستش با شما و دوستایی که تو این سایت هستن صحبت میکنم هر بار مطلب تازه ای ایده تازه ای پیدا میکنم که خیلی کمکم میکنه. نحوه برنامه ریزی که توی یه تایپیک گفته بودین رو هم دنبالشم دارم میگردم پیدا کنم استفاده میکنم خیلی ممنون.
    اینم لینکش
    البته بنظرم دیگه الان اخر کاری بدردت نخوره زیاد. همون روندتو ادامه بده
    موفق باشی
    http://forum.moshaver.co/f123/%D9%85...67/#post259692

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)