نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بهم ریختن روح و روان بعد ازدواج

1147
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32033
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بهم ریختن روح و روان بعد ازدواج

سلام.من خانمی 25 ساله هستم 1سال و نیم پیش با همسرم آشنا شدم و خیلی عجله ای و بدون گذروندن دوره آشنایی عقد کردیم.نمیدونم چی شد واقعا نفهمیدم چی شد همه چی خیلی سریع اتفاق افتاد.من درست فکر نکردم.و البته همون شروط کمی هم که گذاشتم و قولهایی که گفتم اجرا نشدن..من و خانوادم تو یه شهر بودیم و همسرم و خانواده اش یه شهر دیگه (ما موقتا مهاجرت کردیم و با همسرم هم شهری هستیم) .از همون اول وسواس های ذهنیم شروع شد همش پشیمون بودم چون هیچ نقطه مشترکی نمیدیدم.دوران نامزدی خیلی بدی گذروندیم چندین بار به همسرم گفتم که ماها بدرد هم نمیخوریم جدا بشیم چون اصلا با هم شاد نبودیم اصلا من علاقه ای نداشتم هی توی جاده باشم و برم پیششون یا ایشون بیاد.از ازدواجم راضی نبودم احساس میکنم شکست خوردم در شان من نیستن..افسرده شدم کارم به قرص خوردن رسیده.اصلا نمیتونم به آینده ای که قبلا برای خودم متصور بودم فکر کنم.احساس میکنم پیش همه کم می آرم.برای من با این همه حساسیتم این همه مشکل روحی وروانی خیلی زیاده.همش به خودم میگم من تو خونه پدریم نه از لحاظ مالی نه عاطفی کم نداشتم چرا ازدواج کردم.الان زندگیم مختل شده نمیتونم درسمو تموم کنم نمیتونم بخندم زندگی کنم مهمونی برم.اصلا مثل یه مرده متحرکم.چند بار پیش روانشناس رفتم هی بهم گفت طلاق بگیری پشیمون میشی هی بهم گفت مشکل از خودته خودتو درست کن.چرا هیش کی بهم نگفت مشکل از هیچ کدوم نیست فقط برای هم ساخته نشدین...البته پدر ومادرم چندین بار با دیدن اوضاع خراب روحیم خاستن همه چیو تموم کنن ولی خوب به جز مشکلات کاری شوهرم هیچ ایراد دیگه ای نبود....یه جورایی توی رودروایسی قرار گرفتیم......حالا نمیدونم چطور باید رفتار کنم با همسرم.اصلا نمیدونم با این اوضاع افسردیگم که فقط میخام بخابم و بمیرم چطور یه نفر دیگه رو کنارم تحمل کنم....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : بهم ریختن روح و روانم بعد ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط سما11 نمایش پست ها
    سلام.من خانمی 25 ساله هستم 1سال و نیم پیش با همسرم آشنا شدم و خیلی عجله ای و بدون گذروندن دوره آشنایی عقد کردیم.نمیدونم چی شد واقعا نفهمیدم چی شد همه چی خیلی سریع اتفاق افتاد.من درست فکر نکردم.و البته همون شروط کمی هم که گذاشتم و قولهایی که گفتم اجرا نشدن..من و خانوادم تو یه شهر بودیم و همسرم و خانواده اش یه شهر دیگه (ما موقتا مهاجرت کردیم و با همسرم هم شهری هستیم) .از همون اول وسواس های ذهنیم شروع شد همش پشیمون بودم چون هیچ نقطه مشترکی نمیدیدم.دوران نامزدی خیلی بدی گذروندیم چندین بار به همسرم گفتم که ماها بدرد هم نمیخوریم جدا بشیم چون اصلا با هم شاد نبودیم اصلا من علاقه ای نداشتم هی توی جاده باشم و برم پیششون یا ایشون بیاد.از ازدواجم راضی نبودم احساس میکنم شکست خوردم در شان من نیستن..افسرده شدم کارم به قرص خوردن رسیده.اصلا نمیتونم به آینده ای که قبلا برای خودم متصور بودم فکر کنم.احساس میکنم پیش همه کم می آرم.برای من با این همه حساسیتم این همه مشکل روحی وروانی خیلی زیاده.همش به خودم میگم من تو خونه پدریم نه از لحاظ مالی نه عاطفی کم نداشتم چرا ازدواج کردم.الان زندگیم مختل شده نمیتونم درسمو تموم کنم نمیتونم بخندم زندگی کنم مهمونی برم.اصلا مثل یه مرده متحرکم.چند بار پیش روانشناس رفتم هی بهم گفت طلاق بگیری پشیمون میشی هی بهم گفت مشکل از خودته خودتو درست کن.چرا هیش کی بهم نگفت مشکل از هیچ کدوم نیست فقط برای هم ساخته نشدین...البته پدر ومادرم چندین بار با دیدن اوضاع خراب روحیم خاستن همه چیو تموم کنن ولی خوب به جز مشکلات کاری شوهرم هیچ ایراد دیگه ای نبود....یه جورایی توی رودروایسی قرار گرفتیم......حالا نمیدونم چطور باید رفتار کنم با همسرم.اصلا نمیدونم با این اوضاع افسردیگم که فقط میخام بخابم و بمیرم چطور یه نفر دیگه رو کنارم تحمل کنم....
    سلام

متاسفم از آنچه که خواندم ازدواج غلطی داشتین و حتما خودتون مقصر هستید و همانطور که فرمودید درست ندیده و نشناخته ازدواج کردید

و این حتما بده و غلط ولی بدتر از یک ازدواج غلط طلاق و جدایی غللللللللللللطه!!!!؟؟

کوتاه سخن:

این زندگی شماست و بمانید یا بروید تصمیم شماست ولی حتما و لطفا تا تصمیم نهایی از بچه دار شدن بپرهیزید

این دوستان خوب ما رواننشناس بودن !!!؟؟ عزیز ما قراره به تفاهم و نتیجه برسیم نه اینکه فقط به هر قیمتی که شده در رابطه بمانیم

توصیه میکنم هر دو با هم به یکی از همکاران حاذق ما در شهر خود جهت تستهای شخصیتی و ازدواج رجوع کنید و مشاوره یگیرید ببینید به درد هم میخورید و یا خیر و سپس تصمیم بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بهم ریختن روح و روان بعد ازدواج

از اینکه ازدواج کرده اید پشیمان شده اید؟ آیا تابه حال به خودتان گفته اید، “از اینکه ازدواج کردم پشیمانم”؟ آیا ازدواج خوبی دارید یا بد؟ اگر می توانستید از نو شروع کنید، آیا انتخابتان باز این بود که با همسرتان ازدواج کنید؟ آیا قصد ازدواج دارید؟ چرا؟ آمار بالای طلاق و ازدواج های ناموفق باید آنهایی را که قصد ازدواج دارند به لحظه ای مکث تشویق کند تا بتوانند به خوبی درمورد تصمیم بزرگی که می خواهند بگیرند فکر کنند تا در آینده از ازدواج خود پشیمان نشوند و کارشان به طلاق نکشد.
    براساس تحقیقی که روی ۴۰۰۰ زوج انجام گرفت، مشخص شد که یک چهارم مردها و زن های متاهل از ازدواج با همسر خود پشیمان هستند، درحالیکه ۱۵% از زوج هایی که قصد ازدواج دارند به عواقب ازدواج خود شک و تردید دارند. اما واقعاً چرا بیشتر افراد از ازدواج خود پشیمان می شوند؟
    براساس تحقیقات انجام گرفته، زوج ها به طور متوسط بعد از دو سال و شش ماه و ۲۵ روز از عشق و ازدواج خود خسته می شوند. ما فکر می کنیم که مردم وقتی ازدواج می کنند که عاشق هم باشند اما نتیجه این تحقیق نشان می دهد که افراد به دلایل مختلف ازدواج می کنند. و خیلی از آنها حتی از این تصمیم خود مطمئن نیستند.
    · چهار درصد از افراد متاهل شرکت کننده در تحقیق گفتند که به دلایل اشتباه و نادرست ازدواج کرده اند. دلیلشان برای ازدواج عشق نبود، خیلی از آنها فقط دوست داشتند مراسم عروسی داشته باشند و هدیه های عروسی بگیرند.
    · ۲۳ درصد گفتند اگر می توانستند همه چیز را از نو شروع کنند به هیچ عنوان همسر فعلیشان را دوباره بعنوان همسر انتخاب نمی کردند و ۱۴ درصد آرزو می کردند با کسی در گذشته خود ازدواج می کردند.
    · فقط ۲۸ درصد اعتراف کردند که وقتی همسر آینده شان را دیدند باکره بودند و رابطه جنسی قبلی نداشتند. عده ای می گفتند که به طور متوسط با چهار نفر قبل از همسرشان رابطه جنسی داشته اند و این مقدار برای بعضی ها به ۲۰ مورد هم می رسید. (این آمار مربوط به کشور آمریکا میباشد.)
    · ۳۳ درصد می گفتند که همسرشان بهترین شریک جنسی که تا به حال داشته اند نیست و ۳۳ درصد دیگر ادعا می کردند که مجرد بودن خیلی بهتر از متاهل بودن است.
    · ۱۲ درصد می گفتند فقط به این دلیل با همسرشان می مانند که حوصله ندارند فرد جدیدی را برای خود پیدا کنند.
    · ۱۵ درصد از زن و شوهرها اعتراف کردند که درمورد زندگی عشقی سابق خود به هم دروغ گفته اند و تعداد کسانی که در زندگی گذشته شان بوده است را کمتر از تعداد واقعی آن به هم گفته اند. این درحالی است که ۲ درصد این تعداد را به دروغ افزایش داده اند.
    · ۸۳ درصد از زن و شوهرها گفتند که از سومین سالگرد ازدواجشان به بعد دیگر برای ازدواجشان سالگرد نگرفته اند.
    · هفت نفر از ده مرد تایید کردند که همسرانشان با شلختگی های آنها مشکلی ندارند و خیلی راحت جوراب ها و لباسهایشان را همه جای خانه بریزند. این در حالی است که ۷۹ درصد اعتراف کردند که حتی دیگر برای بستن در توالت هم به خود زحمت نمی دهند.
    · دو سوم خانم های متاهل اعتراف کردند که برای رسیدن به خودشان و زیبا لباس پوشیدن و آرایش کردن برای همسرانشان وقت نمی گذارند. یک سوم دیگر هم اعتراف کردند که خیلی دور از همسرانشان روی تخت می خوابند و ادعا می کنند که برای ************ با شوهرانشان وقت ندارند.
    · ۵۴ درصد از خانم ها اعتراف کردند که دیگر برای شوهرانشان آرایش نمی کنند، ۶۱ درصد تایید کردند که همیشه تی شرت های کهنه و شلوارک های گشاد و راحت در خانه می پوشند. و ۱۰ درصد دیگر هم اعتراف کردند که برای تحریک شوهرانشان از لباس زیر های زیبا و ************ی استفاده نمی کنند.
    · ۸۳ درصد از زن و شوهرها در چند ماه اول ازدواج همه جا دست های همدیگر را می گیرند اما بعد از یک دهه از ازدواج فقط ۳۸ درصد اینکار را تکرار می کنند.
    · قبل از اولین سالگرد ازدواج، زن و مردها بیشتر از ۸ بار در روز همدیگر را در آغوش می گیرند که این میزان بعد از گذشت ده سال از ازدواج به پنج مرتبه یا حتی کمتر می رسد. ۶۰ درصد از شرکت کننده ها گفتند که از بعد از ازدواجشان هیچ شب رمانتیک و عاشقانه آنچنانی نداشته اند.
    اینطور به نظر می رسد که خیلی ها در ازدواجشان دچار رکود شده اند و بااینکه هنوز همسرشان را دوست دارند، کمی بیش از اندازه با هم خودمانی شده اند. زوج ها باید بتوانند در احساس راحتی با همدیگر و نادیده گرفتن همدیگر توازن ایجاد کنند.
    دلایل درست و غلط برای ازدواج

پشیمانی از ازدواج معمولاً به این علت اتفاق می افتد که آنها که قصد ازدواج دارند، از همان ابتدا هدف خود را از آن مشخص نمی کنند. آنها هیچوقت به نقاط قوت و ضعف ازدواج فکر نمی کنند و همه وقت، توجه و پول خود را صرف رسیدگی به آن مراسم رویایی ازدواج می کنند و به این ترتیب برای ازدواجی برنامه ریزی می کنند که فقط یک روز دوام دارد.
    دلایل خوب و بدی برای ازدواج کردن وجود دارد اما عروس و دامادهای آینده بیشتر وقت خود را صرف برنامه ریزی برای مراسم عروسی می کنند تااینکه بخواهند خودشان را برای ازدواج و سختی های بعد از روز اول آن آماده کنند.
    عروس های آینده معمولاً برنامه های خود را در فروشگاه ها و مزون های لباس عروس، گلفروشی ها، جواهرفروشی ها، شیرینی فروشی ها و از این قبیل می گیرند و فقط به مراسم روز عروسی، ماه عسل، دی جی و عکاس و فیلمبردار روز جشن فکر می کنند.
    ازدواج بدون پشیمانی

اگر واقعا می خواهید بدون پشیمانی ازدواج کنید که زندگیتان یک عمر دوام داشته باشد، باید خودتان را برای ازدواج مهیا کنید. برای این منظور باید این سوال ها را قبل از بله کفتن در روز عروسی از خودتان بپرسید:
    ۱٫ حل مشکلات در ازدواج
    ۲٫ درک نقش فرد مقابل
    ۳٫ ارتقاء رابطه جنسی
    ۴٫ بالا بردن آگاهی مالی و اقتصادی
    ۵٫ احترام گذاشتن و حفظ تعهدات ازدواج
    ازدواج کردن به دلایل اشتباه و نادرست خیلی زود منجر به ازدواجی ناموفق می شود که سرنوشت آن طلاق است. دلیل آن این است که دو طرف خود را برای ازدواج آماده نکرده اند یااینکه برای ازدواج خیلی جوان بوده اند و نمی دانستند که ازدواج کردن و ازدواج موفق داشتن دو چیز کاملاً مختلف است.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد