نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بهم ریختگی فکری

1123
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25815
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بهم ریختگی فکری

با سلام
    من 24 سالمه لیسانسم رو گرفتم در کنکور ارشد رتبه 1400 شدم اما به دلیل اینکه دانشگاه مورد علاقم رو قبول نمیشدم نرفتم .

بعد از اون به دنبال کار رفتم اما از اونجایی که شهری که درش زندگی میکنم کوچیکه کاری پیدا نکردم به همین دلیل تصمیم گرفتم دوباره برای ارشد بخونم اتاقمو مرتب کردم کتابامو چیدم همه چی اوکی برای یه شروع پر انرژی یک ماه خوندم راضی بودم

اما چیزی که این وسط هست دوست نداشتم اقوام بفهمن که من دارم برا کنکور می خونم که یه بار روانی بشه رو دوشم اما پدر و مادر بدون توجه به من به همه گفتن و بعد از یک ماه مطالعه خوب من کلا بهم ریختم و یه جنگ روانی تو ذهنم شروع شد بعد خودم قانع کردم گفتن که گفتن بفهمن ایرادش چیه مشکلی نداره تو تلاشت رو کن

اما متاسفانه ذهنم به درس نمیره خوابمو تنظیم کرده بودم ساعت هفت بیدار می شدم بعد صبحونه می خوندم اما الان میگم بزا این فیلمو ببینم بعد و در حالی که در حال دیدن فیلم تلوزیون موزیک و... ام تو ذهنم همش درگیرم و به خودم میگم تو الان باید پای درس باشی

شروع هر کاری سخته با خودم تصمیم گرفتم بر فکرام غلبه کنم و برم بشینم پا درس وقتی شروع کنم ناخودآگاه این حالت مسخره روانی از بین میره بعد فهمیدم از بین میره اما اون دقت و تمرکز قبل نیس و انگار هیچی نخوندم و وقتی برا استراحت پا میشم از جلو کتابا برگشتن دوباره به حالت درس عجیبببببببببب سخته

رفتم پیش روانپزشک یه قرصی به نام ولبان بهم داده دو روزی میشه می خورمش اما هنوز اوکی نشدم دکتر بم گفت دو ماه مونده بیا بت ریتالین بدم تمرکزتو بالا می بره

خیلی بهم ریختم تو اقوام و دوستانم آدم مثبت اندیش و با تجربه ای نیس که بخوام برم پیشش حالم بهترشه هزینه های روانشناسم که بالاست
    واقعا موندم اون انرژی و قدرت شروعم چرا به اینجا رسید هرچی آدم منفی بافه دورمه از پدر مادر بگیر تا ... کسایی که نمیشه باهاشون قطع رابطه کرد واسه همین می خواستم بخونم ارشد قبولشم تا هم به یه شهری برم بازار کارش بهتر باشه هم از این همه افکار منفی خلاصشم اما یه هفته ست بدجور داغونم ممنون میشم کمکم کنید
    باتشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : بهم ریختگی فکری

ای بابا چنتا تاپیک زدی؟؟!!!

منم همین مشکل رو دارم

من از آبان ماه شروع کردم به خوندن

ولی الان همش فکرم جای دیگه میره

با اینکه خیلی خوب میخوندم ولی الان دقیقا مثه شما میگم بذار یه فیلم ببینم

یا برم تا فلان جاو برگردم یا اینکه مثلا بیشتر بخوابم و از این حرفا

خیلی هم دیگه زمانی نمونده

من فکر میکنم به انگیزه برمیگرده، یعنی دوباره باید هدفمو واسه خودم تحلیل کنم

و اینکه زمان خیلی طولانی بوده و زود شروع کردم

الان ناامید شدم و خسته

به نظر من اصلا به حرف بقیه کار نداشته باشین

و حالا اگه دوست داشتین مثه من دوباره اهدافتون رو بنویسید و بزنید جایی که همیشه ببینید

ان شاء الله که هم من و هم شما و همه اونایی که ارشد دارن پر انرژی و خوب ادامه بدن تا آخرش...آمین.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25815
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوبه که وجه اشتراک داریم
    اگه دوس داشته باشین می تونیم بهم کمک کنیم البته اگه افتخار بدین و وقتشو داشته باشین
    من آدم منفی دورم زیاده اما همیشه سعی کردم وارد افکار منفی نشم سخته اما راه دیگه ای ندارم باید سختی رو برا موفقیت کشید
    اون تاپیکم تو مشاوره پزشکی زدم ببینم ریتالین بخورم یا نه خودم دوس دارم بخورم قفل شم رو درس وقت کمه این حال روز مام شده مشکل ساز

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط erfann24 نمایش پست ها
    خوبه که وجه اشتراک داریم
    اگه دوس داشته باشین می تونیم بهم کمک کنیم البته اگه افتخار بدین و وقتشو داشته باشین
    من آدم منفی دورم زیاده اما همیشه سعی کردم وارد افکار منفی نشم سخته اما راه دیگه ای ندارم باید سختی رو برا موفقیت کشید
    اون تاپیکم تو مشاوره پزشکی زدم ببینم ریتالین بخورم یا نه خودم دوس دارم بخورم قفل شم رو درس وقت کمه این حال روز مام شده مشکل ساز
    البته خوشحال میشم از مصاحبتتون

امیدوارم بتونیم بهم کمک کنیم

ریتالین چیه؟؟؟

یعنی اگه بخوری همیشه درس میخونی؟؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

ريتالين دوست يا دشمن متيل فنيديت با نام تجاري «ريتالين » نام دارويي است كه توسط كمپاني داروسازي «نوارتين » در سال 1954 به بازار دارويي دنيا عرضه شد. هدف از ارائه اين دارو در ابتدا، درمان افسردگي، خواب آلودگي در طول روز و سندرم خستگي مزمن بود؛ اما بتدريج با پيشرفت علم و تجربه هاي گوناگون مشخص شد مي توان از اين دارو در درمان كودكاني كه دچار اختلال بيش فعالي و كم توجهي هستند نيز استفاده كرد. قرص «ريتالين » خواصي شبيه آمفتامين (مانند قرصهاي اكستازي) دارد. متاسفانه در سالهای اخیرمصرف خودسرانه این دارو در کشور ما رو به افزایش گذاشته است و گزارشهای متعددی وجود دارد که برخی از دانشجويان بدون آگاهي از اثرات زيانبار آن، در شبهای امتحان از اين قرص استفاده مي کنند تا بتوانند چندین ساعت متوالی بیدار مانده و به شکل غیر معمولی تمرکز خود را در مدت طولانی حفظ کنند. دارویی که عوارض آن بهایی بیش از چند ساعت بیدار ماندن برای درس خواندن دارد اما مصرف كنندگانش از آن بی خبرند. مصرف کنندگان تصور می کنند ریتالین دارويي بی خطر است در حالی که عوارض مصرف خودسرانه این قرص ها می تواند در حد مواد دیگر نظیر کوکایین و آمفتامین باشد. پزشکان و روانپزشکان با صراحت اعلام می کنند ترک کردن داروهای محرک آمفتامینی نظیر ریتالین و اکستازی، بسیار سخت تر و پیچیده تر از سایر مواد مخدر است.استفاده محدود و کنترل شده ریتالین باعث عادت کردن بدن مصرف کننده به دوزهای پایین و در نتیجه ایجاد علاقه فرد به استفاده از دوزهای بالاتر و حتی مصرف داروهای سنگین تر و خطرناک تر می شود. علاوه بر آن تاکنون در چند مورد سوء مصرف ریتالین منجر به مرگ شده است. €Œ عمده ترين دليل گرايش به استفاده از این قرص €Œها الگو برداری و نقش پذیری از گروه دوستان است. تقویت حافظه، افزایش تمرکز و دقت دانشجویان در هنگام درس خواندن به ویژه شب €Œهای امتحان از ديگر علل گرایش دانشجویان به مصرف اين قرص مي باشد. توجه به اين نكته حائز اهميت است كه، مصرف ریتالین به دلیل مشخص بودن عوارض ناخوشایند آن از سوی دانشجویان علوم پزشکی استقبال نمی شود ولی برخي از دانشجویان ساير رشته ها به دليل آشنا نبودن با عوارض آن به مصرف آن دست مي زنند که لازم است آگاهی های لازم در این خصوص داده شود. فرد بعد از مدتی که قرض را به طور موقتی و برای موقعیت €Œهای خاصی استفاده می کند به مرور به این ماده اعتیاد پیدا می €Œکند، زرد شدن رنگ پوست، مشکلات کبدی، نارسایی کلیه، اضطراب، بی €Œقراری، پرخاشگری، رفتار عصبی از عوارض روحی و جسمی شایع در این افراد است و بعد از مدتی فرد را از پا در می آورد.مصرف این دارو برای افراد دارای اضطراب زیاد، فشار عصبی، عصبانیت همراه با بی قراری، حساسیت مفرط نسبت به دارو، فشار خون بالا، افسردگی های قابل درمان با داروهای ضد افسردگی رایج، تیک های حرکتی و کودکان زیر 6 سال منع می شود. داروی ریتالین از سوی پزشک برای کودکان بیش فعال تجویز می شود اما استفاده از آن توسط افراد بالغ به منظور افزایش یادگیری و بیدار ماندن بيشتر عوارضی را در پي دارد که شناخته شده ترین آنها به شرح زير مي باشند:- عصبی شدن و بی خوابی- حالت تهوع و استفراغ- احساس سرگیجه و سردرد- تغییرات ضربان قلب و فشار خون که معمولا به صورت افزایش است- خارش و جوش های پوست- دردهای شکمی، کاهش وزن و مشکلات معده- مصرف دائمی و اعتیاد (وابستگی)- بروز حالت های روان پریشی (جنون) و علایم وابستگی به ریتالین- بروز افسردگی پس از قطع مصرفعوارض مصرف مقادير زياد ريتالين- از دست دادن اشتها و سوء تغذيه و كاهش وزن- لرزش و پرش عضلات- تب، تشنج و سردرد- نامنظم شدن ضربان قلب و تنفس که در مواردي مي تواند به شکل خطرناکي ادامه پيدا کند.- تکرار حرکات و اعمال بي هدف- بروز حالت هاي پارانوييد(سوء ظن)، توهم و هذيان- ضايعات پوستي مزمن و احساس حرکت و جنبش حشرات در زير پوست دانشجویانی که فکر می کنند شب امتحان باید درس بخوانند باید بدانند که همانطور که خواندن لازم است، خوابیدن هم لازم است. چرا که زمانی که مغز وارد فاز پردازش اطلاعات می شود در صورتی که مغز استراحت کند این پردازش اطلاعات به نحو مطلوبی صورت می گیرد. در صورتی که استراحت وجود نداشته باشد مغز نمی تواند آن اطلاعات را پردازش کند پس بیدار ماندن طولانی نمی تواند کمک زیادی به یادگیری در شب امتحان کند. با اين وجود افرادی که نیاز به بیدار ماندن در شب را دارند بهتر است با استراحت کوتاهی در روز و استفاده از قهوه و چای به با آثار تخریبی این قرص و اعتیاد به آن مقابله كنند.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25815
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اینا رو خوندم گفتم اگه کسی تجربه ای داره بگه یا مشاور در این مورد چیزی میدونه توضیح بده چون تناقض در مورد ریتالین زیاده

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

من یه جا خونده بودم این دارو محرک سیستم عصبیه نمیدونم این حرفم درسته یا نه ولی هر ماده ای که ادمو دچار اعتیاد میکنه جایگزین ماده ای میشه که ارتباط ایجاد میکنه بین دو سلول عصبی این ماده به طور طبیعی در بدن تولید میشه اما با مصرف مواد اینجوری ماده موجود در قرص جایگزین اون ماده ارتباطی میشه و سرعت انتقال پیامو بین دو سلول عصبی افزایش میده در نتیجه سرعت مطالعه و تمرکز و پیوستگی مطالب و پیام های عصبی میره بالا حالا فکر کنید دیگه میازتون بهش تموم شده اما چون بدن عادت کرده به انتقال سریع پیام ها وقتی که ماده طبیعی بدن جایگزینش میشه یه حس گنگی به ادم دست میده انگار که خنگ شده باشه اینن استدلال منه از این موضوع به هر حال طرفش نرید به نظر من نماز خیلی کمکتون میکنه چون شما با سجده ی نمازتون بدنو از امواج اضافی خالی میکنید و درنتیجه فکر متمرکزی تری خواهید داشت یا با هر کار دیگه ی نماز اینو من نمیگم مدارس پسرانه تیزهوشان این طور که من شنیدم اینو به دانش اموزاشون توصیه میکنن

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25815
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آخه یه دکتری نوشته بود مطالب دروغی در مورد ریتالین در رسانه های ما بیان شده در صورتی که به هیچ عنوان صحت نداره و در خیلی از کشورهای اروپایی و امریکایی استفاده میشه منم که می خوام بخورم دکتر بم گفت بیا برات بنویسم سرخود نمی خوام بخورم

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط erfann24 نمایش پست ها
    آخه یه دکتری نوشته بود مطالب دروغی در مورد ریتالین در رسانه های ما بیان شده در صورتی که به هیچ عنوان صحت نداره و در خیلی از کشورهای اروپایی و امریکایی استفاده میشه منم که می خوام بخورم دکتر بم گفت بیا برات بنویسم سرخود نمی خوام بخورم
    چو در هست حاجت به دیوار نیست خوب شما وقتی میتونید با یه کار ساده مشکلتونو حل کنید چرا خودتونو اذیت میکنید؟تازه اگه بدون قرص غلبه کنید به مشکلتون اثر ماندگاری خواهد داشت و شما رو محکم تر میکنه هرچند زجر اوره ولی به هرحال اون دکتری که اینو به شما پیشنهاد کردن سال ها تحصیل کردن و نظرشون محترمه پس اگر دوس دارید ازشون پرس و جو کنید و اگر قانع شدید استفاده کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد