نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: بیماری شکاک بودن

867
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32059
    تشکـر
    44
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    8

Unhappy بیماری شکاک بودن

با سلام وقتتون بخیر دوستان و مشاوران عزیز

من خلاصه ای رو بگم:

از یه دختری قبلا ضربه خوردم و اون دختر به کل از زندگیم بیرون رفت و فراموشش کردم کلا برای همین دیگه خیلی سخت اعتماد میکنم به هرکس

در حال حاظر یکی رو که کاملا با اخلاقیاتم سازگاری داره و.... دوستش دارم و قصد ازدواج جدیه باهاش فقط

مشکل بزرگی که دارم شکاکم خیلی.

این دختر خانوم گفته هیچ مشکلی ندارم و واقعا هم مشکلی ندارم همه چی اوکیه فقط شکاکم

الان دوبار بخاطر شکاک بودنم و گیردادنم بحثمون شده

چند روز پیش که میشه دومین دعوامون یه بحث فوق العاده شدیدی شد و من بعد از گذر ساعاتی متوجه شک بیخودم شدم

یعنی این دوبار گیر دادن و دعوا و شک کردن به این خانوم الکی بوده و بنده خدا کاملا پاکه و هیچ مشکلی یا چیز مخفی نداره

فقط خواهش میکنم راه حلی روشی چیزی برام بزارید.

خدایی بخاطر همین مشکل هردومون گیر کردیم

همیشه مثلا داریم تو تلگرام حرف میزنیم و میگه میرم درسمو بخونم یا فلان کار رو انجام بدم زود میام تو این مدت نبودنش فکر میکنم درموردش فکرای مثبت هستش یعنی درمورد جملات عاشقانه ای که به هم میدیم بعد لامصب در عین فکر کردن به این چیزا یهو دلم شور میفته یه فکر خیلی مریضی میاد وسوسم میکنه هی وسوسه ام میکنه که نکنه داره بهم خدایی نکرده بلا به دور خیانتی میکنه یا هرچی

خواهشا روشی راهی چیزی بگید واقعا بیماری خطرناکیه زندگی خیلیارو این شکاک بودن بازی میده.

از یه طرف آدمی هستم رو عشقم و ناموسم حسابی غیرت دارم و حساسم.

خدا خانوادتونو نگه داره براتون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بیماری شکاک بودن(کمک کنید)

.سلام
    طبیعی هست که شما بعد از یه اتفاق ناگوار که انتظارش رو نداشتید کمی بدبین بشید اما مواظب باشید کار به جاهای باریک نکشه و یه موقعیت خوب رو به خاطر کاری که ینفر در گذشته انجام داده خراب کنید.همه ی ادما که مثل هم نیستن.همجنسای خود شما یا دوستانتون همگی بهم شبیه هستید؟
    به نظرم با خانومتون یه مشاوره خوب حضوری هم برید تا مطمئن شید مناسب هم هستید و خیالتون کاملا راحت بشه.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32059
    تشکـر
    44
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    8

تشکر از دوست عزیز.

دوستان بازم کسی هسنت راه حلی چیزی بده؟؟؟؟؟

الان امروز قرار داریم

میرم دانشگاه دنبالش

بهم پیام داده گفته اومدی بیرون دانشگاه وایسا تا بیام.

مثلا این پیامش الان همش ذهنمو مشغول کرده چرا این حرفو زده مگه عشقم نیست پس چرا نرم تو دانشگاهش و..

لطفا راهنمایی کنید خیلی فشار اومده بهم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31648
    تشکـر
    92
    تشکر شده 186 بار در 148 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanninja نمایش پست ها
    تشکر از دوست عزیز.

دوستان بازم کسی هسنت راه حلی چیزی بده؟؟؟؟؟

الان امروز قرار داریم

میرم دانشگاه دنبالش

بهم پیام داده گفته اومدی بیرون دانشگاه وایسا تا بیام.

مثلا این پیامش الان همش ذهنمو مشغول کرده چرا این حرفو زده مگه عشقم نیست پس چرا نرم تو دانشگاهش و..

لطفا راهنمایی کنید خیلی فشار اومده بهم
    سلام. این شک تون بی مورده... طبیعیه که نخواد برید تو دانشگاهش...

5. کاربران زیر از توسکا2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بیماری شکاک بودن

روان درمانی راه حل غلبه بر شکاکی

اطرافیان بیمار از آنجا که کلافه و خسته می شوند، سعی می کنند داروهای آن ها را به شکلی به خوردشان بدهند، اما این شیوه قابل ادامه نیست و در صورتی که بیمار متوجه شود، شک و بی اعتمادی او بیشتر می شود. یگانه راه درمان شک و سوءظن، درمان تخصصی روان درمانی است تا ریشه های بدبینی، احساس حقارت، احساس ناامنی و بی کفایتی بیمار شناسایی و با حوصله و در زمانی نسبتاً طولانی درمان شود. در این فرآیند ممکن است استفاده از دارو هم لازم باشد. از آنجا که افراد شکاک علاقه ای به ارتباط با دیگران ندارند و در صورت ایجاد رابطه، شور و احساسی از خود نشان نمی دهند و بیشتر به دنبال تنهایی و گوشه نشینی هستند..
    راه حل های درمان بی اعتمادی

شاید یکی از راه های اولیه برای شروع درمان، تشویق آن ها به نوشتن، موسیقی، نقاشی یا هر هنر دیگری باشد که در ابتدای امر نیازی به تماس مستقیم با دیگران ندارند. بیمار از این طریق می تواند احساسات، ترس ها، نگرانی ها و عقده های خود را بیرون بریزد، بی آن که به کسی صدمه بزند. از سوی دیگر این نوع روان درمانی فردی معمولاً یگانه روشی است که این نوع بیماران می توانند تحمل کنند. هنر قادر است احساسات بیمار را برانگیزد و به تدریج در او شور و شوق پدید بیاورد.
    مرحله دوم شناخت اعضای خانواده بیمار از مشکل اوست که موجب می شود بهتر بتوانند او را تحمل کنند. توقع تحمل چنین بیماری آزاردهنده ای از سوی دیگرانی که خبر از وضع بیمار ندارند، توقع بی جایی است، اما اگر اعضای خانواده به درستی توجیه شوند و در جریان این بیماری و عواقب شوم آن قرار بگیرند و حقیقتاً باور کنند که فرد شکاک و بی اعتماد به دیگران، بیمار است، به طور قطع بهتر می توانند به او کمک کنند. پس از آن که بیمار به تدریج ارتباط با خود و جهان پیرامون خود را درک کرد و به مرحله ای رسید که می شود او را کم و بیش تحمل کرد، حالا می توان با حوصله و کم کم مهارت های اجتماعی از قبیل ارتباط سالم با دیگران را شروع کرد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد