نمایش نتایج: از 1 به 17 از 17

موضوع: بیماری وسواس فکری

5619
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بیماری وسواس فکری

با سلام واحترام فراوان ،اینجانب حدودا سه چهار سالی میشه دچار وسواسیت فکری دچار گشته ام دچار فکرهای منفی که دقیقه به دقیقه با فکرهای مختلف به سراغم میایند وباعث ناراحتی بنده و سردرد و بی حوصلگی وبیخوابی شده طوری که دارم زندگیمو از دست میدم از جمله فکرهای مخرب و منفی که به ذهنم میاد عبارتند از 1.بحث فوتباله ،منم می خوام مثل بقیه فوتبال بازی کنم ولی میترسم از اینکه در حین بازی باعث مرگ کسی بشم ومنو قصاص کنند یا اینکه فیلمی رو میدیدم که کسی از طریق مواد مخدر به کسی پاپوش درست کرده بود وطرف رو حتی بالای چوب دار بردند من بابت این فیلم چنان ترس و واحمه و اضطراب و عرق وجودم را فرا گرفت که سرم داشت از درد می ترکید با خودم فکر میکردم نکنه منم گرفتار این بلا شوم ذهنم همینطور تا ساعتهامغشوش می شد تو را خدا اگر راهی هست که واسواسیت فکری رو درمان کنه تا ابد ممنونتان خواهم شد فلذاخیلی دلم به حال همسرم وبچه دو ساله ام که خیلی دوسش دارم میسوزه اونا چه گناهی کردن که به پای من بسوزند امیدوارم دعاگوی زحمات بی دریغانه شما از درگاه ایزد منان باشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بیماری وسواس فکری

بیماری وسواس فکری:
    دوست عزیز اگر کمی آگاهی خودتونو بالا ببرید و مطالعه کنید متوجه خواهید شد
    در ورزش فوتبال کسی باعث مرگ کسی نشده و اگرم بطور محال بشه قصاص نداره چون برای قصاص شرایط ویژه ای لازمه
    پس متوجه خواهید شد بحث وسواس فکری شما فقط مربوط به بی اطلاعی شما در بعضی موارده که به سادگی قابل رفع هست

کسانی که درگیر فکرهای مزاحم و تکرارشونده هستند از نظر ظاهر با سایر افراد هیچ تفاوتی ندارند، اما مشکل روحی‌شان کارکرد آنها را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود نتوانند مسئولیت‌هایشان را بدرستی انجام دهند، چون یک فکر چنان آنها را درگیر می‌کند که خسته می‌شوند و توانایی انجام کارهای روزمره خود را ندارند. شاید کسی که با شما کار می‌کند دچار این بیماری باشد، او با شما صحبت می‌کند و در کنار شماست، اما ذهن او درگیر کار دیگری است و درصدد فرصتی است تا آن را انجام دهد، برای همین تمرکز ندارد و به‌خوبی از عهده کاری که به او واگذار شده بخوبی بر نمی‌آید. آنها از زندگی لذت نمی‌برند و نمی‌توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند.

وی با بیان این که این افراد در اطراف ما زیاد هستند، می‌افزاید: البته این بیماری درجه دارد و اگر شدت یابد می‌تواند آسیب‌زا باشد.
    برای درمان این بیماری، روان‌شناسان دارودرمانی را هم تجویز می‌کنند، اما بهترین شیوه مراجعه به مشاوری است که با صحبت بتواند فرد را از شر وسواس فکری نجات دهد. این بیماری زمانی بهتر درمان می‌شود که فرد نسبت به وسواس فکری خود آگاهی داشته باشد و بداند در آینده این موضوع برای او خطرناک می‌شود.

همچنین کاهش گوشه‌نشینی و اجتماعی‌بودن، افزایش اعتماد به نفس، اندیشیدن به زمان حال و فعالیت‌های بدنی و ورزش منظم می‌تواند چند راه پیشگیری این بیماری باشد. البته خانواده هم بی‌تاثیر نیست و اعمال حمایت بیش از حد، توقعات و حساسیت زیاد سبب می‌شود کودکان در این خانواده‌ها دچار اضطراب و وسواس فکری شوند.
    روان‌شناسان توصیه می‌کنند برای مقابله با این افکار خود را مشغول به کاری کنید مثلا وقتی این افکار وسواسی به سراغ شما می‌آید ذهن خود را به چیز دیگری معطوف کنید، مطالعه کنید یا این که فیلم ببینید که این کار نیاز به مهارت فراوانی دارد تا فرد دچار اضطراب نشود.
    راه‌حل‌هایی هم که صفی پیشنهاد می‌کند، می‌تواند برای درمان این بیماری موثر باشد: برنامه‌‏ریزی کنید که زمان فکرکردن درباره موضوع وسواس، ساعت خاصی باشد و در طول روز هرگاه افکار وسواسی به ذهنتان آمد، به خودتان بگویید زمان فکرکردن فلان ساعت مقرر است، به مرور از زمان فکر کردن به آن افکار بکاهید تا این که این زمان به صفر برسد و همچنین هر روز به خود تلقین کنید «من قادرم افکار وسواسی‌ام را کنار بگذارم»؛ زیرا تلقین یکی از راه‏های مبارزه با افکار منفی است و وسواس فکری نیز چیزی جز تکرار فکرهای منفی و مزاحم نیست.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام واحترام ؛خیلی خیلی از جوابتون بابت بیماری وسواسیت فکری ممنون ،کمک بزرگی کردین باز هم مزاحمتون خواهم شد در ضمن در مورد سوال دوم چرا جواب ندادین ؛در سوال دوم گفته بودم که فیلمی در تلویزیون نشان میداد و یارو را به خاطر مواد مخدر، پاپوش بزرگی برایش دوخته بودند، وحتی طرف را بالای چوپ دار هم بردند،درحالی که یارو بیگناه بود منم بخاطر همین ، افکار منفی که در ذهنم بوجود اومد باعث شد کارم را ول کنم مثلا من در شغل وانت بار تلفنی کار می کردم از وقتی که شاهد این فیلم بودم باخودم فکر کردم نکنه ابن بلا سر من بیاد و برام پاپوش درست کنند چه میدونم مواد جا ساز کنند و به خاطرش مرااعدام کنند باور کنید من هم مداح و خانواده کاملا اسلامی وقاری قرآن و حتی لب هم به سیگار نزدم وحتی پایم تا حالا کلانتری هم نخورده از آبرویم میترسم که این بلا نکنه سر من بیاد و من نتونم سرم رابالاپیش خانواده نگه دارم چطور ممکنه این فکرها در ذهنم بیاد اگر اینطور به نظر میرسید هیچ کس وانت تلفنی کار نمی کرد می گفت ول کن نکنه مواد جاسازی کنند و من گیر بیفتم منم میخوام مثل آدمهای معمولی عادی رفتار کنم خدایا خودت کمک کن دیگر زندگی کردن براین سخت شده است از شما میخوام بازهم با جوابتون دلم رو تسکین بدین گام به گام پیش خواهیم رفت اگر شما موافق باشین همانطور که درباره فوتبال سوال کردم شما جوابی قانع کننده ای دادید که باعث شد هفته دیگر ورزش مورد علاقه ام را بازی کنم فقط حرفهایم را کنار گوشتون نندازید وحتی الامکان جواب رو زودتر بدید امیدوارم خداوند از شما راضی باشد
    ویرایش توسط mohammad masodi : 11-14-2017 در ساعت 05:05 PM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad masodi نمایش پست ها
    باسلام واحترام ؛خیلی خیلی از جوابتون بابت بیماری وسواسیت فکری ممنون ،کمک بزرگی کردین باز هم مزاحمتون خواهم شد در ضمن در مورد سوال دوم چرا جواب ندادین ؛در سوال دوم گفته بودم که فیلمی در تلویزیون نشان میداد و یارو را به خاطر مواد مخدر، پاپوش بزرگی برایش دوخته بودند، وحتی طرف را بالای چوپ دار هم بردند،درحالی که یارو بیگناه بود منم بخاطر همین ، افکار منفی که در ذهنم بوجود اومد باعث شد کارم را ول کنم مثلا من در شغل وانت بار تلفنی کار می کردم از وقتی که شاهد این فیلم بودم باخودم فکر کردم نکنه ابن بلا سر من بیاد و برام پاپوش درست کنند چه میدونم مواد جا ساز کنند و به خاطرش مرااعدام کنند باور کنید من هم مداح و خانواده کاملا اسلامی وقاری قرآن و حتی لب هم به سیگار نزدم وحتی پایم تا حالا کلانتری هم نخورده از آبرویم میترسم که این بلا نکنه سر من بیاد و من نتونم سرم رابالاپیش خانواده نگه دارم چطور ممکنه این فکرها در ذهنم بیاد اگر اینطور به نظر میرسید هیچ کس وانت تلفنی کار نمی کرد می گفت ول کن نکنه مواد جاسازی کنند و من گیر بیفتم منم میخوام مثل آدمهای معمولی عادی رفتار کنم خدایا خودت کمک کن دیگر زندگی کردن براین سخت شده است از شما میخوام بازهم با جوابتون دلم رو تسکین بدین گام به گام پیش خواهیم رفت اگر شما موافق باشین همانطور که درباره فوتبال سوال کردم شما جوابی قانع کننده ای دادید که باعث شد هفته دیگر ورزش مورد علاقه ام را بازی کنم فقط حرفهایم را کنار گوشتون نندازید وحتی الامکان جواب رو زودتر بدید امیدوارم خداوند از شما راضی باشد
    سلام دوست عزیز پاسخ این سوال هم خیلی سادس خوب اصولا آدم ها وقتی با ادم های ناجور و یا سابقه دار و قاچاقچی رفت وامد کنه ممکنه این مشکلات براش پیش بیاد.
    ولی از اونجایی که شما با آدم های محترم و باایمانی رفت و امد میکنید. پس احتمال همچین اتفاقی رو به صفر هستش.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام دوباره واحترام فراوان ؛ خیلی خیلی از شما تشکر میکنم که با جوابهایتون امید به زندگی رو در من زیاد میکنید در مورد جواب شما این منطقی به نظر میرسه که هرکس با خلافکار جماعت رفتار آمد کند نتیجه اش را می بیند ،اما منه بنده پاک خدا چه گناهی گردم گه هروز با افکار منفی و با فکرهای مخرب و مسئله مواد مخدر که ذهنیتم را به مرور از صبح تا شب بیهوده تلف میکنه و میتوان به نمونه فکرهای مخرب اشاره کرد بحث مواد مخدر؛چطور ممکنه آدمی که از صبح تاشب کار می کنه تا نون حلال در بیاره تا شرمنده زن وبجه اش نباشه و ایمانش هم قوی باشه وبزرگ شده در خانواده مذهبی و همیشه یاد خدا را هم فراموش نمیکنه نتونه با مشکلاتش کنار بیاد دوست عزیز سوال من اینه ،شغل من اول وانت بار تلفنی کار میکردم ولی به خاطر وسواسیت فکری که داشتم نتوستم کار کنم به دلیل اینکه نکنه مواد جاسازی کنند ومن گیر بیفتم والان مغازه کفش فروشی دارم و وقتی میخواهم به طرف یک کارتن یا دو کارتن کفش عمده بدم میترسم کسی یه چیزی مثل مواد جاسازی کنه بازهم من گرفتار بشم تو را خدا این مسئله رو با جدیت تمام با همه عوامل در میان بگذار تا به بهترین نتیجه ممکن و جواب قانع کننده برسید با تشکر فراوان امیدوارم خداوند پاداش شما را این دنیا وآخرت هدیه کند

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

با سلام دوباره واحترام فراوان ؛ خیلی خیلی از شما تشکر میکنم که با جوابهایتون امید به زندگی رو در من زیاد میکنید در مورد جواب شما این منطقی به نظر میرسه که هرکس با خلافکار جماعت رفتار آمد کند نتیجه اش را می بیند ،اما منه بنده پاک خدا چه گناهی گردم گه هروز با افکار منفی و با فکرهای مخرب و مسئله مواد مخدر که ذهنیتم را به مرور از صبح تا شب بیهوده تلف میکنه و میتوان به نمونه فکرهای مخرب اشاره کرد بحث مواد مخدر؛چطور ممکنه آدمی که از صبح تاشب کار می کنه تا نون حلال در بیاره تا شرمنده زن وبجه اش نباشه و ایمانش هم قوی باشه وبزرگ شده در خانواده مذهبی و همیشه یاد خدا را هم فراموش نمیکنه نتونه با مشکلاتش کنار بیاد دوست عزیز سوال من اینه ،شغل من اول وانت بار تلفنی کار میکردم ولی به خاطر وسواسیت فکری که داشتم نتوستم کار کنم به دلیل اینکه نکنه مواد جاسازی کنند ومن گیر بیفتم والان مغازه کفش فروشی دارم و وقتی میخواهم به طرف یک کارتن یا دو کارتن کفش عمده بدم میترسم کسی یه چیزی مثل مواد جاسازی کنه بازهم من گرفتار بشم تو را خدا این مسئله رو با جدیت تمام با همه عوامل در میان بگذار تا به بهترین نتیجه ممکن و جواب قانع کننده برسید با تشکر فراوان امیدوارم خداوند پاداش شما را این دنیا وآخرت هدیه کند
    برادر عزیز نگران این نکته نباشید. این رو به خودتون مثلا یاد آوری کنید که خلافکارها هیچ وقت موادشون رو دست آدم ناشی نمی سپارند و اگر هم بسپارند مسلما پای خودشون هم گیر میافته. در ضمن اومدیمو برفرض محال شما این مشکل براتون پیش اومد. شما وکیل میگیرید و فرد خلاف کار رو پیدا میکنند. چون شما میدونید که به کی تحویل دادی آخرین بار و به پلیس میگید و اون طرف رو دستگیر میکنه.
    در ضمن برای اطمینان خودتون میتونین از هر کسی که بار تحویلش میدید یا میگیرید یک رسید بگیرید که خیالتون راحت باشه. در ضمن فیلم همیشه هم واقعی نیست و احتمال اینکه این اتفاقات توی دنیای واقعی اتفاق بیافته رو به صفر هست. حتما حتما برای درمان وسواس فکریتون به خاطر بچه ها و همسرتون مشاور خبره مراجعه کنید.
    اینم مجازات فردی هست که سعی میکنه برای دیگران پاپوش مواد مخدر درست کنه:

هر كس به قصد متهم كردن ديگران، مواد مخدر يا روانگردان‌‌هاي صنعتي غيردارويي و يا ابزار استفاده آن را در محلي قرار دهد،‌به حداكثر مجازات همان جرم محكوم مي‌شود و براساس ماده 27 قانون مذكور اگر شخصي ديگران را براي تعقيب در مراجع قضايي، عملاً و برخلاف واقعيت، متهم به جرائم مواد مخدر كند، به 20تا 74 ضربه شلاق محكوم مي‌شود.

همچنين براساس ماده 30 قانون مذكور،‌وسايل نقليه‌اي كه مواد مخدر يا روانگردان صنعتي غيردارويي شناخته مي‌شوند، ‌به نفع دولت ضبط و با تصويب ستاد مبارزه با مواد مخدر در اختيار سازمان كشف‌كننده قرار مي‌گيرد.

اگر حمل اين مواد بدون اجازه و اطلاع مالك وسيله نقليه انجام شده باشد، وسيله نقليه به مالك آن پس داده مي‌شود. براساس تبصره اين ماده،‌همه افرادي كه به هر نحوی اقدام به ساخت يا جاسازي براي حمل اين مواد در وسايل نقليه مي‌كنند، در صورت وقوع جرم به عنوان معاون جرم و در غير اين صورت از سه تا شش ماه حبس و حسب مورد از 10 ميليون ريال تا 50 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم مي‌شوند.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام واحترام خیلی از راهنمایی شمابینهایت کمال تشکر را دارم فقط سوالاتی که میپرسم صرفا برای فکرهای مخرب و منفی که در ذهن و افکار بنده بوجود میاید و غیر از این نمی باشد میشه یک مشاوره درجه یک معرفی کنید دور ور استان آذربایجان غربی و استان آذربایجان شرقی
    ویرایش توسط mohammad masodi : 11-17-2017 در ساعت 01:40 PM

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

این حالات شما به نظر من ممکنه بخاطر گذشته تون باشه.مثلا در گذشته یه اتفاق شما رو خیلی شوک زده کرده حالا اون اتفاق میتونه یه رخداد واقعی ، فیلم نامناسب سن شما ، شخص خاصی،یا هر چیز دیگه ای باشه.
    حتما برای اختلال یابی مشکلتون به روانشناس مراجعه کنید تا در صورت نیاز با مصرف دارو این حالت استرس کنترل بشه.
    ویرایش توسط saba95 : 11-17-2017 در ساعت 04:04 PM

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام و احترام خدمت سرور گرامی که از راهنمایی پزشکی شما کمال تشکر را دارم اینجانب در حادثه تصادف و اتفاقاتی که برای من پیش اومد باعث ترس واضطراب بنده شد و ماجرا از آنجا شروع شد و این ترس و اضطراب باعث شد من روز به روز حالم وخیم تر شده و دچار بیماری وسواسیت فکری شوم. در ضمن ازدواج ناموفق هم داشتم که عروس خانم تقریبا دو سال زندگی مشترک هنوز دختر بوده و ااز روابط زنانشویی به شدت میترسید و باعث رنج و اعصاب بنده و خانواده ام شده بود و حتی به پزشک روانشناس مراجعه کردیم گفتند فشار عصبی بهت وارد شده و بعد هم که قضیه تصادف و غیره که در بالا بهش اشاره کردم ولی الان خدا رو شکر با یک دختر خوب ونجیب ازدواج کرده ام وحاصلش یک دختر دوساله است بحث من این است خانواده ام نسبت به این قضیه وسواسیت فکری بی تفاوت هستند و وقتی ذهنیتهای که مربوط به وسواسیت فکری است با خانواده ام وحتی همسرم بازگو میکنم مرا به تمسخر میگیرند و میخندند حقم دارند منم می خوام مثل انسانهای دیگر عادی رفتارکنم طبیعی زندگی کنم نه اینکه هرروز با فکرهای مخرب و بیهوده وعبث روز خود راشب کنم این مریضی هرروز با فکرهای عجیب و غریب ذهن مرا خسته کرده و باعث شده برای همسرم وخانواده وقتی قائل نشم و صد البته پرخاشگر و اخمو وبیحال بشم با همه این اوصاف آیا کسی که این بیماری رو داشته واقعا درمان شده تورارخدا بگید میخوام بدونم در توضیحات بعدی سوالی دارم و میخوام نسبت به پاسخش جواب منطقی و حساب شده بدید با تشکر ویژه

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

لطفا ادامه مطلب وسواسیت فکری رو در پی می گیرم سوال من این است چرا باید یک انسان پاک و نجیب و خداشناس که نه اهل خلافه نه کلانتری دیده نه حق کسی رو خورده وپاک زندگی میکنه و نون حلال در می آورد از موارد زیر بترسه یا نسبت به آن وسواسیت به خرج بده؛ 1 .تقریبا دو روز پیش بود که خانه ی اجاره ای رو به صاحبخانه تحویل دادم وبعد از آن وسواسیتم نسبت به آن شروع شد که مبادا داخل خانه مواد مخدری جا سازی کنند و بازهم من گرفتار شوم؛2.شغلم کفش فروشه و وقتی می خوام کفش بفروشم ازاین میترسم مبادا مواد بزارند داخل آن باز هم من گیر بیفتم و منو اعدام کنند و بمیرم؛3؛دو ماه پیش بود رفته بود زیارت و برای اقامتم هتل رزو کرده بودم و وقتی خواستم تسویه حساب کنم و هتل رو ترک کنم بازهم فکر مخرب ولم نمیکرد دائم در ذهنم به مرور اینکه مبادا مواد مخدر داخل محلی که در هتل بودم جاسازی کنند و بازهم منو اعدام کنند تو را خدا راه کار نیاز دارم که نسبت به این قضیه مواد مخدر که مغز و فکرم خیلی گرفتارش شده ازش رهایی پیدا کنم میخوام بهم کمک کنید که پرونده مواد مخدرو در ذهنم برای همیشه ببندم و خلاص بشم تا ببینیم خدا چی میخواد آیا برنامه ای است که برای تقویت روحیه و بهبودی مریضی بنده کمک کنه مثلا ورزش کردن یا تغذیه مناسب این ها هم میتونه دخیل باشه در بیماری بنده یانه

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید بازهم مزاحمتون شدم پاسخهای که شمامیدهید توسط پزشکان مشاوره و اعصاب و روان صورت میگیردیا نه؟ لطفا پاسخ رو ارسال کنید خیلی براین مهم است

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

ببخشید بازهم مزاحمتون شدم پاسخهای که شمامیدهید توسط پزشکان مشاوره و اعصاب و روان صورت میگیردیا نه؟ لطفا پاسخ رو ارسال کنید خیلی براین مهم است
    روی این لینک بزنید لیست روانشناسان استان اذربایجان غربی
    https://ravanshenasa.com/%D9%85%D8%B...1%D8%A8%DB%8C/

اینم لیست مشاوران اذربایجان شرقی
    https://ravanshenasa.com/%D9%85%D8%B...1%D9%82%DB%8C/

13. کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb پاسخ : بیماری وسواس فکری

باسلام و احترام چرا سوالی که طرح کردم جوابشونو نداید لطفا امکانش هست زودتر رسیدگی کنید تو رادخدا؛ ودر ضمن وسواسیتم نسبت به تلگرام وفضای مجازی بیشتر شده وقتی میخوام به کسی فیلمی یا عکسی رو فرووارد کنم میترسم که مبادا اون چیزی رو که فرستادم و در تلگرام بوده تقصیرش به گردن من بیفته که چرا شما عکسها یا فیلمها رو به دیگران فوروارد یا ارسال میکنیداز این میترسم که به خاطر آن مورد مواءخذه قرار بگیرم درحالی که خودشون یرای محض خنده این فیلمها یا عکسها رو میذارند چرا باید من از این بابت بترسم در این مورد نظر خود را بگوئید
    ویرایش توسط mohammad masodi : 11-29-2017 در ساعت 10:34 AM

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

با سلام واحترام فراوان ،اینجانب حدودا سه چهار سالی میشه دچار وسواسیت فکری دچار گشته ام دچار فکرهای منفی که دقیقه به دقیقه با فکرهای مختلف به سراغم میایند وباعث ناراحتی بنده و سردرد و بی حوصلگی وبیخوابی شده طوری که دارم زندگیمو از دست میدم از جمله فکرهای مخرب و منفی که به ذهنم میاد عبارتند از 1.بحث فوتباله ،منم می خوام مثل بقیه فوتبال بازی کنم ولی میترسم از اینکه در حین بازی باعث مرگ کسی بشم ومنو قصاص کنند یا اینکه فیلمی رو میدیدم که کسی از طریق مواد مخدر به کسی پاپوش درست کرده بود وطرف رو حتی بالای چوب دار بردند من بابت این فیلم چنان ترس و واحمه و اضطراب و عرق وجودم را فرا گرفت که سرم داشت از درد می ترکید با خودم فکر میکردم نکنه منم گرفتار این بلا شوم ذهنم همینطور تا ساعتهامغشوش می شد تو را خدا اگر راهی هست که واسواسیت فکری رو درمان کنه تا ابد ممنونتان خواهم شد فلذاخیلی دلم به حال همسرم وبچه دو ساله ام که خیلی دوسش دارم میسوزه اونا چه گناهی کردن که به پای من بسوزند امیدوارم دعاگوی زحمات بی دریغانه شما از درگاه ایزد منان باشم
    سلام

لطفا و حتما به یکی از همکاران خوب ما در شهر خودتان مرا جعه کنید واز تشخیص و خود درمانی و..... بپرهیزید!

نترسید انشالاه به مراجعه و دارو خوب خواهید شد

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

16. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام و احترام فردا میخوام برم به ارومیه آیا دکتری که بتونه در رابطه با بیماری وسواسیت فکری کمک کنه بهم معرفی کنید تا با یک مشاوره ی خوب درمانم رابهبودببخشم لطفا زودتر رسیدگی کنید همین امروز لازم دارم با تشکر فراوان

17. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37151
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام و درود فراوان به شما سروان ودکتران سرزمین ایران اسلامی امیدوارم هر جا که هستین خوب وخوش وسلامت باشین *از آنجایی که سوالات بنده در مورد بیماری وسواسیت نسب به مواد مخدر *ورزش فوتبال* ترس واضطراب بیخود وبی جهت /نسبت به مسائل روزمره واتفاقات گذشته؛ و ساختار و تصویر سازی خیلی منفی در ذهن *و پیش بینی از قبل که مبادا اتفاقی بوجود بیایید و من به خاطر آن مواخذه یا اعدام بشم *باعث درگیر ذهنی و ناراحتی و گوشه گیر شدن هنگام صحبت در جمع و به دنبال آن باعث پرخاشگری و بی اخلاقی و پشت کردن به خانواده و حتی بچه ای که میخوات با من بازی کنه و خدا نعمتی به این زیبایی و خوشگلی آفریده و به خاطر این بیماری نمی توانم با بچه ام حداقل نیم ساعت بازی کنم و حتی همسر به این زیبایی و متین وخوش اخلاق و خانواده دوست که به من خیلی لطف و محبت دارد چرا باید به خاطر من این همه مشکلات که همش بر میگردد به بیماری من ؛تحمل کند مگر ما ها به دنیا نیامدیم که از زیباییهای که خدابه ما داده لذت ببریم چرا برای بعضی ها آنقدر داده سلامتی داده ثروت داده و خوشبختی داده که نمی تواند چه بکند ولی منه حقیر صبح تا شب کار میکنم به خاطر یه لقمه نون حلال که به زور میتونم شکم زن وبچه ام و سیر کنم و از طرفی کرایه خانه و خرج ومخارج خانه که هیچ؛ بیماری منو بهش اضافه کنی متوجه میشوی که چه مشکلاتی روی دوشم هست حالا با این وضعیت شما بگید چطور با این بیماری وسواسیت فکری که خانمان سوزه باهاش کنار بیام فکر نکنید تلاش نمیکنم باور کنید به شدت مبارزه می کنم ولی اون قدر این بیماری پیشرفت کرده که دیگر خسته شده ام گاهی میخوام دیگر تو این دنیا نباشم بهتره منی که هیچ لذتی از این دنیا نمیبرم برای چه زنده بمونم تمام استعدادهایم را این بیماری گرفته حتی نمی توانم مدحی کنم دوستانم منو به این خاطر مواخذه میکنند مگویند تو با این صدای خوبی که داری چر ازش استفاده نمکنی قرآن خواندن با صوت را خیلی دوست داشتم نوحه خوندن را خیلی دوست داشتم حتی مقامهایی را هم در قرآن بدست آوردم خیلی پرتلاش بودم ولی الان زمین گیر شدم شما که گفته بودید مراجعه کنم به همکارانتان رفتم همه ی مشکلاتم را گفتم در عوض اینکه نسبت به افکار منفی که در ذهنم میاد جواب های مثبت وامیدوارکننده بده به من میگه هرروز ورزش کن بعد صبح ها دوش بگیر بعد یه آهنگ بزار برقص دفع بعد اومدی هپنوتیزمت می کنم خوب میشی آخه یه نفر نیست بگه مرد حسابی بیماری به این مهمی میشه به این روش درمان کرد گیرم که بشه ولی خیلی طول نمیکشه اوضاع دوباره برمیگرده من بیمار وسواسیت فکری میخوام از ریشه شروع بشه و اون رو از ریشه خشکاند مثلا وسواسیت نسب به مواد مخدر و سایر مسایل و غیره که همش افکا رمنفیه ،که این روزها خیلی منو از لحاظ روانی فشار میاره تا اونقدر بگم که داره مغز م منفجر میشه این همه نوشتم که فقط اینو بگم و نتیجه بگیرم که وسواسیت فکر ی من طوری که هروز منتظر اتفاقی هستم که فردا منو اعدام کنند یا بمیرم حتی در خواب هم از ترس آرامش ندارم هروز فکر مشغوله که نکنه من بمیرم به خاطروسواسیت به مواد مخدر (می خوام خانه اجاره کنم یا ماشین بفروشم یا مغازه کفش فروشی دارم میخوام کفش کارتنی بفروشم از از اینکه مواد جا ساز کنند میترسم از مردن؛ ویا به خاطر اینکه در فوتبال باعث مرگ کسی بشم یا یه اتفاقی بیفته و منو ببرن اعدامم کنند خلاصه همش برمیگردد به مردن این باید ریشه یابی شود وو البته درمان اینو به همه ابلاغ کنید وهر کمکی که از کسی بر میآید دریغ نکند منتظرم برای کمک و یاری امیدوارم خداوند پاداش شما را هم این دنیا و هم آخرت بی جواب نگذارد

18. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    میزان امتیاز
    7

با سلام و درود فراوان به شما سروان ودکتران سرزمین ایران اسلامی امیدوارم هر جا که هستین خوب وخوش وسلامت باشین *از آنجایی که سوالات بنده در مورد بیماری وسواسیت نسب به مواد مخدر *ورزش فوتبال* ترس واضطراب بیخود وبی جهت /نسبت به مسائل روزمره واتفاقات گذشته؛ و ساختار و تصویر سازی خیلی منفی در ذهن *و پیش بینی از قبل که مبادا اتفاقی بوجود بیایید و من به خاطر آن مواخذه یا اعدام بشم *باعث درگیر ذهنی و ناراحتی و گوشه گیر شدن هنگام صحبت در جمع و به دنبال آن باعث پرخاشگری و بی اخلاقی و پشت کردن به خانواده و حتی بچه ای که میخوات با من بازی کنه و خدا نعمتی به این زیبایی و خوشگلی آفریده و به خاطر این بیماری نمی توانم با بچه ام حداقل نیم ساعت بازی کنم و حتی همسر به این زیبایی و متین وخوش اخلاق و خانواده دوست که به من خیلی لطف و محبت دارد چرا باید به خاطر من این همه مشکلات که همش بر میگردد به بیماری من ؛تحمل کند مگر ما ها به دنیا نیامدیم که از زیباییهای که خدابه ما داده لذت ببریم چرا برای بعضی ها آنقدر داده سلامتی داده ثروت داده و خوشبختی داده که نمی تواند چه بکند ولی منه حقیر صبح تا شب کار میکنم به خاطر یه لقمه نون حلال که به زور میتونم شکم زن وبچه ام و سیر کنم و از طرفی کرایه خانه و خرج ومخارج خانه که هیچ؛ بیماری منو بهش اضافه کنی متوجه میشوی که چه مشکلاتی روی دوشم هست حالا با این وضعیت شما بگید چطور با این بیماری وسواسیت فکری که خانمان سوزه باهاش کنار بیام فکر نکنید تلاش نمیکنم باور کنید به شدت مبارزه می کنم ولی اون قدر این بیماری پیشرفت کرده که دیگر خسته شده ام گاهی میخوام دیگر تو این دنیا نباشم بهتره منی که هیچ لذتی از این دنیا نمیبرم برای چه زنده بمونم تمام استعدادهایم را این بیماری گرفته حتی نمی توانم مدحی کنم دوستانم منو به این خاطر مواخذه میکنند مگویند تو با این صدای خوبی که داری چر ازش استفاده نمکنی قرآن خواندن با صوت را خیلی دوست داشتم نوحه خوندن را خیلی دوست داشتم حتی مقامهایی را هم در قرآن بدست آوردم خیلی پرتلاش بودم ولی الان زمین گیر شدم شما که گفته بودید مراجعه کنم به همکارانتان رفتم همه ی مشکلاتم را گفتم در عوض اینکه نسبت به افکار منفی که در ذهنم میاد جواب های مثبت وامیدوارکننده بده به من میگه هرروز ورزش کن بعد صبح ها دوش بگیر بعد یه آهنگ بزار برقص دفع بعد اومدی هپنوتیزمت می کنم خوب میشی آخه یه نفر نیست بگه مرد حسابی بیماری به این مهمی میشه به این روش درمان کرد گیرم که بشه ولی خیلی طول نمیکشه اوضاع دوباره برمیگرده من بیمار وسواسیت فکری میخوام از ریشه شروع بشه و اون رو از ریشه خشکاند مثلا وسواسیت نسب به مواد مخدر و سایر مسایل و غیره که همش افکا رمنفیه ،که این روزها خیلی منو از لحاظ روانی فشار میاره تا اونقدر بگم که داره مغز م منفجر میشه این همه نوشتم که فقط اینو بگم و نتیجه بگیرم که وسواسیت فکر ی من طوری که هروز منتظر اتفاقی هستم که فردا منو اعدام کنند یا بمیرم حتی در خواب هم از ترس آرامش ندارم هروز فکر مشغوله که نکنه من بمیرم به خاطروسواسیت به مواد مخدر (می خوام خانه اجاره کنم یا ماشین بفروشم یا مغازه کفش فروشی دارم میخوام کفش کارتنی بفروشم از از اینکه مواد جا ساز کنند میترسم از مردن؛ ویا به خاطر اینکه در فوتبال باعث مرگ کسی بشم یا یه اتفاقی بیفته و منو ببرن اعدامم کنند خلاصه همش برمیگردد به مردن این باید ریشه یابی شود وو البته درمان اینو به همه ابلاغ کنید وهر کمکی که از کسی بر میآید دریغ نکند منتظرم برای کمک و یاری امیدوارم خداوند پاداش شما را هم این دنیا و هم آخرت بی جواب نگذارد
    دوست عزیز با سلام
    شما در اخرین پیغامتون قرار شد برید ارومیه دکتر. و بیماری فکری مثل سرماخوردگی نیست که با یک قرص یا امپول زود خوب بشه. اگر شما میدونید که دکتر اشتباه میکنه. خوب علت رفتنتون به دکتر چی هستش؟بعدم مگر تست کردید راه حل ایشون رو که میگید به درد نمیخوره؟
    اینجا اغلب دوستان کاربر عادی هستند. پس انتظار اینکه از راه مجازی بشه حل کنید این اختلال رو سخت هستش.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    موفق باشید
    ویرایش توسط ghm : 12-27-2017 در ساعت 03:01 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)