نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بی هدفی و سردرگمی شدید

999
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6424
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی هدفی و سردرگمی شدید

سلام دوستان،امیدوارم اینجا کسی بتونه کمکم کنه مخصوصا مشاورین عزیز:
    27 سالمه و هیچ هدف بلند مدتی تو زندگیم ندارم و نمیتونم پیداش کنم،حتی اهداف کوتاه و میان مدتم به صورت ثابت و مشخص ندارم و به صورت شاخه های متفاوت و جدا و بی ربط ب همند که به هیچکدوم هم علاقه و یا استعداد خاص و وافری حس نمیکنم،این بی هدفی داره منو نابود میکنه و اضطراب و افسردگی و عذاب وجدان به خاطر وقت کشیهای بی حدم گرفته ام،کمکم کنید راهمو پیدا کنم ....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی هدفی و سردرگمی شدید

نقل قول نوشته اصلی توسط **ترانه** نمایش پست ها
    سلام دوستان،امیدوارم اینجا کسی بتونه کمکم کنه مخصوصا مشاورین عزیز:
    27 سالمه و هیچ هدف بلند مدتی تو زندگیم ندارم و نمیتونم پیداش کنم،حتی اهداف کوتاه و میان مدتم به صورت ثابت و مشخص ندارم و به صورت شاخه های متفاوت و جدا و بی ربط ب همند که به هیچکدوم هم علاقه و یا استعداد خاص و وافری حس نمیکنم،این بی هدفی داره منو نابود میکنه و اضطراب و افسردگی و عذاب وجدان به خاطر وقت کشیهای بی حدم گرفته ام،کمکم کنید راهمو پیدا کنم ....

اگر نمیدانید هدف زندگیتان چیست؟
    اگر نمیدانید به کجا میخواهید برسید؟
    اگر نمیدانید چرا الان اینجا، در این مرحله از زندگی هستید؟
    کاملا طبیعی است. زیرا مکانیزم هدف جویی شما فعال شده و از شما تقاضای هدف میکند. اکثر مردم بدون فعال شدن مکانیزم هدف جویی شانیک زندگی معمولی، متوسط و بی روح را زندگی میکنند تا بمیرند. اما شما فرق دارید.
    هر انسانی ،در ذهن اش مکانیزمی وجود دارد که ناخودآگاه او را به سمت اهدافش هدایت کند. افرادی که در زندگی احساس سردرگمی میکنند، دقیقا به علت نداشتن هدف مشخص است و یا مثلا اگر فردی به هدفی که خواسته ،دست پیدا میکند،با اینکه به چیزی که خواسته رسیده، در کمال تعجب بی انگیزه میشود، مایوس میشود. زیرا به هدفی که خواسته رسیده، حال ذهن-ش هیچ هدف دیگری را در او پیدا نمیکند.
    اما خبر خوب اینکه اگر در زندگی سردرگم شدید، شانس این را دارید که به اهداف بزرگی که در ذهن دارید دست پیدا کنید. برای این منظور میتوانید به همین روال زندگیتان را ادامه دهید تا کم کم هدف تان را پیدا کنید. اما اگر نمیخواهید منتظر بمانید، در این مقاله 10 سوال مهم را میخوانید، که جواب آنها دقیقا به شما کمک میکند به هدف اصلی زندگی تان پی ببرید.

هدف نهایی زندگیتان
    را با پرسیدن این 10 سوال پیدا کنید :

1. آیا کاری را که دوست دارم انجام میدهم؟
      شاید جواب این سوال کیفیت کل زندگیتان را مشخص کند. آیا خانواده تان را دوست دارید؟ دوستان؟ کار؟ تفریحاتتان چطور؟ گذران وقتتان را چی؟ اگر کاری را که دوست ندارید، اما انجام میدهید، احتمالا راه اشتباهی را پیش گرفتید… بهتر است تغییرش دهید. همین الان ! (این مقاله را بخوانید)

1. آیا افرادی که اطرافم هستند، برایم اهمیت دارند؟
      یکی از مهمترین کلیدهای پیدا کردن هدف نهایی زندگی، افرادی هستند که در زندگی شما وجود دارند. خانواده، دوستان، همکاران ،حتی مشتریانتان ! اما اگر این افراد در زندگیتان وجود دارد، اما برای شما بودن یا نبودن آنها اهمیتی ندارد، ممکن است به هدف نهایی تان ضرر بزند. زیرا این افراد دقیقا میتوانند نقش سوخت مکانیزم هدف جویی شما را تهیه کنند : انگیزه (اگر میخواهید همیشه انگیزه ای فروزان داشته باشید این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد)

1. از جایی که هستم راضی ام؟
      به تمام جنبه های زندگیتان توجه کنید. آیا با کارهایی که کردید خوشحال هستید؟ آیا در مسیری از زندگی حرکت میکنید که میخواهید؟ اگر نه، چه کاری برای تغییر مسیر میتوانید انجام دهید؟ مقایسه زندگی خودمان با دیگران بد نیست، بعضا رقابت مثبتی را ایجاد میکند اما اگر داشته هایمان را با داشته های دیگران مقایسه کنیم ممکن است از نظر روحی ضرر زیادی ببینیم…
      بهترین مقایسه و اندازه گیری خوشبختی این است : آیا کاری را انجام میدهیم که میخواهیم و در مسیری حرکت میکنیم که از ماجراجویی در آن مسیر لذت میبریم؟

1. آیا میتوانم بیشتر تلاش کنم؟
      همیشه جای تلاش بیشتر وجود دارد. هیچ سقفی برای تلاش در مسیر موفقیت وجود ندارد. یکی از بهترین راه های پیدا کردن هدف نهایی زندگی تان، حل مشکلی است که از آن رنج میبرید. برای مثال ،در گروه، سازمان، جامعه ای که هستید، تغییر چه چیزی میتواند شما را شاد کند؟ آنرا پیدا کنید، وارد گروهی شوید که در حل آن مشکل فعالیت میکنند و شروع به فعالیت برای حل مشکلی کنید که حل شدن آن باعث خوشحال شدن تان میشود.

1. آیا احساس رضایت میکنم؟
      اکثرمان رضایت از زندگی را وابسته به کار، یا مادیاتی که داریم، میدانیم. اگر کارمان را دوست نداریم، از زندگی راضی نیستیم… اگر خانه لوکس، ماشین گران قیمت، درآمد بالا و … نداریم، احساس میکنیم شکست خوردیم.
      اما این ها معیار صحیحی برای سنجش رضایت نیستند. بهتر است واقعی تر به زندگیمان نگاه کنیم و با توجه به ملاک های خودمان موفقیت یا شکست زندگی خودمان را بسنجیم.

1. چطور میخواهم در خاطر دیگران بمانم؟
      دوست دارید دیگران چه چیزی از شما برای همیشه بعد از شما به خاطر داشته باشند؟ چه چیزی میخواهید در این جهان تغییر دهید تا نام تان جاودانه شود؟ شاید فکر کنید آنقدر فرد مهمی نیستید که تغییری در این جهان شکل دهید، اما مهم نیست، فقط تصور کنید. تصور کردن کلید حل بسیاری از مسائل است.

1. چه چیزی خوشحالم میکند؟
      اگر نمیدانید چه چیزی شما را خوشحال میکند، اشکالی ندارد… در عوض برای شروع از خودتان بپرسید : چه چیزی شما را ناراحت میکند؟ اذیت میکند؟ دوست ندارید؟ سپس برای اقدام شروع کنید درست در جهت عکس حرکت کنید و بدنبال کارهایی بروید که شما را خوشحال میکند.

1. امروزم را چطور می بینم؟
      هنگام بیدار شدن در صبح، چطور زندگی تان را شروع میکنید؟ دید شما نسبت به امروز، رابطه مستقیمی با دید شما نسبت به زندگی تان دارد. اگر روزتان را با افکار منفی شروع کنید، ناخودآگاه افکار مثبت دفع میشوند.
      دیدگاهتان را نسبت به روزهایتان تغییر دهید، مثبت شروع کنید. برای مثال هنگام صبح، تا ظهر به خود تلقین کنید امروز اتفاق خوبی برای خواهد افتاد… شاید تعجب کنید دقیقا اتفاق خوبی برایتان رخ خواهد داد (3 سوال جادویی وجود دارد که هر روز صبح بعد از بیدار شدن باید از خود بپرسید، از اینجا بخوانید )

1. آیا فرد موثری هستم؟
      همیشه میتوانید برای این دنیا فردی موثر باشید. اما اینکه چه کاری میخواهید انجام دهید، داستان دیگریست.
      قرار نیست فردی باشید که فقر از این دنیا ناپدید میکند و یا مربی زندگی باشید که زندگی دیگران را متحول کنید. شما با یک درخت کاشتن هم میتوانید فرد موثری باشید. با یک لبخند زدن هم میتوانید روز یک نفر را بسازید. با مهبت کردن هم میتواند قلب کسی را به دست آورید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6424
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون اقای مدیر ولی درواقع مشکل من همه ی چیزهایی هست که گفتید یعنی من هر جنبه ای از زندگیمو در نظر بگیرید مشکل دارم و منظورم از هدف نداشتن هدف از زندگی نبود بلکه ندانستن علایق و استعدادهای درونیم برای هدف گذاری در زندگی بود،من هدف بلندمدتی ندارم واین میتونه هر چیزی باشه که نمیتونم پیداش کنم،خیلی وقته این مشکلو دارم،این که گفتم هدف منظورم فقط در زمینه ای خاص مثل تحصیل،شغل،دوستان،خانوادهو ....و...نبود بلکه منظورم کلی بود که شاید بشه گفت دربرگیرنده ی تمام این موارد میشه چون در تمام زمینه ها اصلا چیزی ندارم که بخام عوضش کنم یا تغییرش بدم من عین یک شی ای شده ام که هرچه فکر و تلاش هم میکنم نتیجه ای نمیگیرم،استعداد و علایقمو نمیشناسم و برا همینم نمیتونم هدف گذاری در موارد مختلف داشته باشم،البته اینم بگم من خیلی چیزها رو دوست دارم ولی اینکه علاقه و یا استعداد خاص و زیادی در یک زمینه داشته باشم اون نیست و به همشون در حد نسبی علاقمندم و این منو گیج و گمراه کرده،لطفا کمکم کنید...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24318
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان عزیز.منم همی مشکل رو دارم .23 سالمه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد