نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تبعیض داره شدیدا اذیتم میکنه

1230
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3754
    تشکـر
    12
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تبعیض داره شدیدا اذیتم میکنه

سلام دوستان
    من بچه آخر خانوادم یه خواهر بزرگتر از خودم دارم ک اولین بچه هست
    خسته شدم مامانم همش تو کارها از اون نظر میخواد و نظر اون براش مهمه
    دارم روانی میشم خیلی برام سخته من بیست وهفت سالمه اما مامانم اصلن قبولم نداره مث یه بچه رفتار میکنه با من . آدم حسابم نمیکنه
    هر وقت کاری پیش میاد میگه حالا ببینیم اون (یعنی خواهرم) چی میگه و نظرات من اصن مهم نیستن
    هر بار ک این اتفاق میفته که تعدادش کمم نیست انگار یه پتک میکوبن تو سر من همون یه ذره عزت نفسی هم که از بچگی نداشتم از ببن میره و البته از بین رفته
    خلاصه فکرو ذکرش اونه دیگه مغزم داره میترکه از بس فکر کردم و غصه خوردم و خودخوری کردم
    چیکار کنم خسته شدم. باورنمیکنید چ وضعیت سختی دارم
    لطفا تو جواب نگید که سعی کن نظر بدی یا بخوای خودتو نشون بدی چون من اینکارم کردم بیفایده است بدتر خودمو ضایع میکنم
    چیکار کنم از دست احساساتو افکار منفی و بدراحت شم
    دیوونه نشم خوبه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تبعیض داره شدیدا اذیتم میکنه

باسلام .
    متاسفانه این چنین رفتارهایی هنوز در بین خانواده ها وجود داره ...ولی این چیزی از خصوصیات شما کم نمیکنه ... تنها توصیه اینه که خودتونو از تنشهای حاصل از تبعیض دور کنید ... چون افرادیکه مورد تبعیض قرار میگیرند، معمولا" در مخاطره سه پیامد هستند:
    که عبارت است از :
    1ـ کینه‌توزی و انتقام
    2ـ عدم اعتماد به نفس
    3ـ ایجاد فاصله
    * پس صبوری بهترین راهکار و افزایش توانمندیهای خودتون ، چون به هرحال روال روزگار به یک سو نیست و خانواده روزی پی به خصوصیات شما خواهند شد ... اگرم چنین چیزی اتفاق نیفتاد ، شما چیزی از دست ندادید و میتونید در مراحل مختلف زندگیتون به موفقیت و مورد توجه قرار گرفتن دست پیدا کنید ...فقط باید نسبت به خطرات بالا خودتونو محافظت کنید
    در پایان لازم میبینم معنی دو عبارت "تبعیض" و "تفاوت" رو که گاها" اشتباه گرفته میشه رو ...تیتروار خدمتتون عرض کنم ...
    * تبعیض
    و تفاوت دو واژه نزدیک، ولی متفاوت است. تبعیض بدین معناست که درمیان افراد هم پایه و همسان، بی دلیل فرد یا افرادی را برتر به شمار آوریم، ولی تفاوت عبارت است از برتری شایستگان.*
    ^_^موفق باشید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    تشکر شده 101 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : تبعیض داره شدیدا اذیتم میکنه

سلام خوبی دوست عزیز؟ ببین تو باید عزت نفستو به هر قیمتی حفظ کنی . معلومه برات مهمه که مامانت باهات مشورت کنه! همین مشکل اساسی رو خلق می کنه.چرا باید حرف مامان اینقد برات مهم باشه؟تو بزرگ شدی. شما دغدغه های خودت رو داشته باش. اگه باهات کاری ندارن تو هم کاریت نباشه که ازت می پرسن یا نمی پرسن. مطمئنا شما هم مسئله ها و یا کار مربوط به خودت رو داری که بهش فکر کنی و باهاش درگیر باشی. به نظر من خیلی این مسائل رو با دعوا و مشاجره مطرح کردن سودی نداره. موفق باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)