نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: تحت تاثیر یک فیلم قرار گرفتم

2309
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27152
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تحت تاثیر یک فیلم قرار گرفتم

سلام. من پسری 16 ساله هستم.
    لطفا کامل بخونید و کمکم کنید تک تک حرفام واقعیه و جدی.
    من خیلی وقت پیش فیلم گرگ و میش رو از اینترنت دانلود کردم و نگاه کردم این فیلم در مورد خون اشام ها و گرگینه ها بود.
    این فیلم فقط چنتا قسمت داشت و من سیر نشدم و از طرفی عاشق خون اشام شدم و دنبال سریالش گشتم.
    تا اینکه با سریال خاطرات یک خون اشام اشنا شدم.
    این فیلم دارای شش فصل و هر فصل بیست و دو قسمت است.
    این یک سریال امریکایی هست و در شهر میستیک فالز فیلمبرداری شده.
    من از وقتی این سریالو نگاه کردم کلا عوض شدم.
    عاشق این شهر و کامل بگم امریکا و رسم و رسوماتش از جمله جشن هایشان شدم.
    وقتی این سریالو میبینم یه حس عجیبی بهم دست میده. حس گریه واقعن اصن که چرا من انجا به دنیا نیامدم.
    و در زندگی شخصی خودم همه چیز برام بی اهمیت شده از جمله پدر و مادر و... و حتی مسلمون بودنم. تنها چیزی که برام مهمه ان سریال و کلا اون شهر یا کل کشور
    .
    نمیدونم چیکار باید بکنم. من به اون وابسته شدم فقط اون برام مهمه.
    کلا حس های عجیبی دارم که شاید کامل نتونستم بیان کنم.
    بگید چیکار کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : تحت تاصیر یک فیلم قرار گرفتم, لطفا کمکم کنید

خب حستون و این تحت تاثیر قرار گرفتنتون کاملا طبیعیه ...توی رده سنی که هستید !

من هنوز هم تحت تاثیر فیلم های مورد علاقه ام و رمان ها قرار پیگیرم .

منم توی سن شما تحت تاثیر زیاد یک رمان قرار گرفتم و دقیق حس شمارو نسبت به خانوادم پیدا کردم .

ولی وقتی فقط یک هفته از اتمام رمان گذشت دیگه بهش فکر نکردم ؛از اون تاثیرات کم شد و الان برام خنده داره یاداوریش .

شمام چون با علاقه تمام تماشاش میکنین و سعی در درک کامل فیلم با همه شرایطش دارین ناخوداگاه عاشق اون شرایط میشین و توش غرق میشین .

فیلم که تموم شد دوباره نگاش نکنید و بزارید مدتی لگزره بدون اینکه بهش فکر کنید ؛حستون تغییر پیدا میکنه و به قبل برمیگرده ..نگران نباشید .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27152
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

این سریالو من خیلی وقت پیش دانلود کردم و فقط چهار فصلشو دارم و کلا هفت فصله مدتی بود اصن یادمم نبود ولی یادم اومد و تصمیم گرفتم نگاش کنم که یادم بیاد و برم ادامه فصلاشو بخرم

واقعا نمیتونم ازش دل بکنم. اصلا نمیتونم.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25019
    تشکـر
    190
    تشکر شده 199 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Vampire101 نمایش پست ها
    من خیلی وقت پیش فیلم گرگ و میش رو از اینترنت دانلود کردم و نگاه کردم این فیلم در مورد خون اشام ها و گرگینه ها بود.
    این فیلم فقط چنتا قسمت داشت و من سیر نشدم و از طرفی عاشق خون اشام شدم و دنبال سریالش گشتم.
    وقتی این سریالو میبینم یه حس عجیبی بهم دست میده. حس گریه واقعن اصن که چرا من انجا به دنیا نیامدم.
    و در زندگی شخصی خودم همه چیز برام بی اهمیت شده از جمله پدر و مادر و... و حتی مسلمون بودنم. تنها چیزی که برام مهمه ان سریال و کلا اون شهر یا کل کشور
    .
    بگید چیکار کنم.
    دوست عزیز حستون کاملا طبیعیه من هم الان نزدیک 10 ساله که سریال های زیادی می بینم (بیشتر از 300 تا 400 تا سریال دیدم) و خیلی ها روم تاثیر گذاشته . این احساسی که دارید موقتی هست خیالتون راحت . یادمه 7 سال پیش که این سریال رو دیدم دوست داشتم خون اشام بشم [replacer_img][replacer_img] از دیمن خیلی خوشم میومد چون رفتارش خیلی مثل خودم هست [replacer_img][replacer_img] خلاصه با (کلاوس . الینا کلاریک استیفن و دیمن و الیژا و.....) زندگی کردیم . شما هم سعی کن زیاد جدی نگیری و بیشتر از فیلم و داستانش لذت ببری تا غرق بشی داخل فیلم و خودتو جای شخصیت ها و کارکتراش قرار نده که عواقب خوبی نداره [replacer_img][replacer_img][replacer_img][replacer_img]
    سعی کن فاصله بندازی بین قسمت ها و چند قسمت سریال پشت سر هم نبینی . خلاصه هیچی رو زیاد جدی نگیر .
    خیالت راحت حسی که داری رو خیلی خوب می فهمم و درک می کنم . موفق باشی
    امضای ایشان
    ... من از اینکه تو خوشبختی نه آرومم نه دلگیرم ...

... یه جوری زخم خوردم که نه می مونم نه میمیرم ..

... تمام آرزوم این بود یه رویایی که شد دردم ...

... یه بارم نوبت ما شد ببین چی آرزو کردم ...

... یه عمره با خودم میگم خدارو شکر خوشبخته ...

... خدارو شکر خوشبختی چقد این گفتنش سخته ...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

خواهر منم مثل شماست ولی یه فرقی که داره اون فیلم کره ای میبینه عاشق. لباساشون و کشورش و و رسم هاشون شده ... گاهی اوقات شده تو خونه یهویی با ما کره ای صحبت میکنه.. و بزرگ ترین ارزوش این بره اونجا ....... اینا رو گفتم یه وقت فکر نکنی مشکلی هست یا بترسی بخاطر سنتون هستش. و کاملا طبیعی با نظر دوستان موافقم
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

خداوکیلی نگا فیلم چقدر تاثیر داره!! الحق که راست هستش فیلم ترکیه و بی بند وبار جامعه ما خراب کرده....

در مورد استارتر بگم خب تمام تلاشت کن حداقل بتونی به اون شهر سفر کنی....

ولی اینا رویاهای مقطعی هستند زیاد حساس نشو بعدا فکرش هم نمی کنی...

7. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26895
    تشکـر
    55
    تشکر شده 91 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

این چیز خیلی طبیعی هست مخصوصا اینکه توی این سن هستید
    تازه من الانشم یه رمان که میخونم یا یه فیلم که میبینم بسته به تاثیر گذاریش ساعت ها یا یکی دو روز توی اون حال و هوام .انگار واقعا اونا توی زندگیم هستن.تمام حرفاشون تو مغزم میپیچه گاهی خودمو با شخصیتاش مقایسه میکنم.وقتی رمان تموم میشه یا بعد از ساعت ها از پاش بلند میشم .انگار خونمون واسم غریبه ....کلا توهم میزنم .ولی چیزی نیست از سرت میپره.....نگران نباش

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

اقتضای سنته
    یاد الینا به خیر و کرولاین

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تحت تاثیر یک فیلم قرار گرفتم

.
    بگید چیکار کنم.

بسیاری از افرادی که احساساتی هستند با دیدن برخی از فیلم ها و سریالها گریه کرده و به نوعی تا مدتها با فکر آن زندگی می کنند.برخی پس از گریه کردن احساس آرامش و سبکی می کنند.اما همه اینطور نبوده و تاثیر فیلم ها روی مردم یکسان نیست.
    روانشناس ها می گویند نویسنده، کارگردان و بازیگران فیلم گاهی می توانند مثل یک روانکاو روی نقاط حساس ذهن و روان شما تاثیر بگذارند و آسیب هایی که در جریان زندگی دیده اید را ترمیم کنند.
    به همین دلیل است که افراد باتوجه به نیازهای متفاوت روانی و شرایط متفاوتی که در طول زندگی تجربه کرده اند، می توانند از برخی فیلم ها تاثیر بیشتری بگیرند و در برابر بعضی دیگر هم خنثی عمل کنند. از نظر دکتر بهنام اوحدی روانپزشک و ************ولوژیست، می توان بسیاری از مشکلاتی که این روزها با آنها دست و پنجه نرم می کنید را با آموزش و توصیه های روانشناسان و روانپزشکان حل کرد اما گاهی با کمک فیلم ها می توان شیوه بهتری برای زندگی کردن را در زمان نسبتا کوتاهی به افراد آموزش داد و برای ترمیم روان های آسیب دیده تلاش کرد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

در صفحه تلویزیون چه اتفاقی می افتد؟
    روبه رو نشدن ما با احساس ها و افکاری که دانسته یا نادانسته پنهان شان کرده ایم و سراغ شان نمی رویم دلیل ایجاد بسیاری از اختلالاتی است که فرصت زندگی سالم را از ما می گیرند و از نظر روانشناسان فیلم دیدن می تواند فرصت روبه رو شدن با این احساسات را برای ما ایجاد کند. وقتی شما فیلم می بینید با شخصیت های داستان همذات پنداری می کنید و در حقیقت خود را قهرمان داستان می پندارید.
    شما در جریان فیلم دیدن آنچه را که بر قهرمان داستان می گذرد احساس می کنید و ترس ها، غم ها، شادی ها و امیدواری های قهرمان را درون خود حس می کنید. درواقع شما به جای شخصیت داستان می نشینید و بدون آنکه از روی صندلی سینما یا از مقابل تلویزیون خانه تان بلند شوید، به تجربه هایی که دوست دارید دست می زنید و حس هایی که درون تان انباشته شده و هیچ وقت نتوانسته اید ابراز شان کنید را تخلیه می کنید. این تخلیه احساسی و هیجانی می تواند شما را به آرامش برساند.
    چه کسانی باید سینما بروند؟
    حتما قرار نیست اختلالات روانی زندگی کردن را برای تان سخت کرده باشند تا سراغ فیلم درمانی بروید. دکتر بهنام اوحدی می گوید: «فیلم درمانی برای اکثر افراد جامعه موثر است و افراد می توانند باتوجه به نیازشان و با نظر درمانگر از این شیوه درمانی بهره بگیرند؛ اما به طور حتم افراد باید به مرحله ای از فرهنگ و سطح علمی رسیده باشند تا بتوانند از این شیوه استفاده کنند.
    این درمان برای افرادی که فرهنگ بسیار پایینی دارند و در طول زندگی شان فیلم های زیادی تماشا نکرده اند و فرصت رشد و شکوفایی نداشته اند، توصیه نمی شود و ممکن است تنها تماشای دیدن یک فیلم با مفهوم ساده به آنان توصیه شود؛ اما برای افرادی که قدرت استنتاج و هوش بالاتری دارند دیدن تعداد بیشتری فیلم توصیه می شود. تنها با دیدن یک یا دو فیلم نمی توانید توقع درمان داشته باشید و حتما باید تعداد 40 تا 50فیلم را در یک دوره تماشا کنید تا بتوانید مفهوم اصلی فیلم را در مغرتان تثبیت کنید.»
    حتما نباید «نادر» یا «سیمین» باشید
    برای همذات پنداری با قهرمان های داستان و گرفتن بهترین تاثیر از تماشای فیلم، لازم نیست دقیقا موقعیت هایی که قهرمان در آنها قرار می گیرد را در گذشته تجربه کرده باشید؛ آنچه شما را به قهرمان داستان پیوند می زند و زمینه همذات پنداری را فراهم می کند، مسائلی عمیق تر و بنیادی تر است؛ حس ها، گرایش ها و نیازهای بنیادی شما همان چیزهایی است که باعث می شود خود را در جایگاه قهرمانان فیلم ببینید و ذهن و روان تان را درگیر ماجرای آنها کنید.
    وقتی شخصیت های فیلم برای تان آشنا به نظر می رسند و موقعیت هایی که در آنها قرار می گیرند را ملموس می دانید، احساسات تان برانگیخته می شوند و خود را در زندگی و سرنوشت شخصیت های داستان سهیم می دانید. درواقع در چنین شرایطی شما آنچه قهرمان داستان تجربه می کند را به شکلی مجازی و غیرواقعی تجربه می کنید.

به فکر جیب تان باشید
    درحالی که شما برای هر جلسه روان درمانی باید هزینه ای بیشتر از 50هزار تومان صرف کنید و در برخی موارد چند برابر این مبلغ را برای یک جلسه روانکاوی بپردازید، با فیلم دیدن می توانید با پرداخت هزینه بسیار کمی مسیر درمان را کوتاه کنید.
    شاید یک روانشناس برای رساندن شما به نقطه ای که پس از همذات پنداری با شخصیت داستان به آن می رسید مجبور باشد چند جلسه وقت صرف کند، اما وقتی فیلم دیدن را چاشنی درمان روانشناختی می کنید، در کوتاه ترین زمان می توانید به لایه های زیرین ذهن تان نفوذ کنید و آنچه آنجا دفن شده بود و آزارتان می داد را بیرون بکشید.

از پای تلویزیون تکان نخورید
    تنها دیدن فیلم ها شما را درمان نمی کند. اگر می خواهید از فیلم دیدن نتیجه بگیرید، باید فیلم ها را با دقت ببینید و هنگام فیلم دیدن ششدانگ حواس تان به فیلم باشد. این فیلم ها بخشی از دوره درمان شما هستند، پس وقتی مقابل تلویزیون خانه تان در این جلسه درمان نشسته اید، تلگرام بازی یا آشپزی نکنید. دکتر بهنام اوحدی می گوید: «درست است که در این نحوه درمان شما سرگرم می شوید اما هدف اصلی تنها تماشای فیلم نیست و باید راجع به داستان فکر کنید تا از این کلاس درس، نتیجه بگیرید.» از نظر او شاید تنها با یک بار دیدن نشود همذات پنداری و الگوبرداری دقیقی از فیلم انجام دهید.
    به همین دلیل اوحدی توصیه می کند: «ابتدا فیلم را با همسرتان، بعد تنها، سپس دوباره با همسرتان ببینید. فیلم ها را باید بادقت ببینید؛ یک بار تنها تا بتواند لایه های احساسی فیلم را درک و به سطح خودآگاهی رسید و بتوان همذات پنداری با قهرمانان فیلم داشت و از آنها الگو گرفت. اگر لازم بود صحنه ای را دوباره ببینید فیلم را به عقب برگردانید و درباره فیلم با هم گفت وگو کنید.»

دیدن فیلم کافی نیست
    گرچه به گفته دکتر اوحدی بسیاری از افراد که طی دوره درمان شان فیلم های مناسب را دیدند، از شیوه درمان راضی بودند و درصد زیادی از بیماران بعد از استفاده از این درمان حال شان بهبود پیدا کرده است و در مدت زمان 6 تا 2سال قرص های خود را نیز کنار گذاشته اند، اما خوددرمانی در این درمان جایی ندارد. او می گوید: «اگر قصد کمک گرفتن از این شیوه درمان را دارید، باید پله پله با درمانگر پیش بروید و فیلم های توصیه شده را به ترتیب تماشا کنید.
    درمانگر باتوجه به نیاز شما و ارزیابی که از بیماری و نقطه ضعف بیمار پیدا می کند، تعداد 40 تا 50فیلم را دراختیار بیماران قرار می دهد.» نمی توان هیچ فیلمی را برای استفاده در مسیر درمان کاملا مثبت یا منفی ارزیابی کرد. اینکه یک فیلم تاثیر خوبی روی شما بگذارد، بستگی به این دارد که چقدر در واقعیت یا روان پریشی به سر ببرید و میزان هوشمندی شما در درک محتوای فیلم چقدر باشد. او می گوید: «نمی توان گفت که فرد تنها بادیدن فیلم می تواند از مشکلات روانی و اختلال هایی که آزارش می دهد، خلاص شود.
    گرچه فیلم ها کمک زیادی به بهبود درمان جویان می کنند، اما نمی توانند به عنوان تنها ابزار درمان کاری برای افراد بکنند. هر درمان شامل سه مرحله پیشگیری، درمان و درنهایت تثبیت درمان و رشد درمان جو است که این فیلم ها با تاثیر در مرحله آخر، باعث رشد درمان جو می شوند.» از نظر دکتر بهنام اوحدی، فیلم ها به تنهایی از پس درمان شما بر نمی آیند و درواقع دیدن فیلم هایی که می توانند تاثیر مثبتی بر روان فرد بگذارند، تنها روان درمانگری را تسریع کرده و کیفیت درمان را بالا می برند.

به جای سریال «لطیفه» فیلم ببینید
    برای درمان افسردگی و مشکلات زناشویی می توان از این شیوه بهره گرفت و افراد با دیدن این فیلم ها و با همذات پنداری به درک بهتر واقعیت و شناخت بهتر از خود یا همسرشان می رسند. اگر شما هم احساس می کنید این روزها یک جای زندگی تان لنگ می زند، سراغ یک روانشناس بروید و از او بخواهید فیلم هایی که می توانند آرامش از دست رفته را به شما برگردانند را برای تان فهرست کند.
    اگر روانشناس تان به شما فیلم دیدن را توصیه کرد، با عجله تمام فیلم هایی که باید ببینید را مشاهده نکنید. هر کدام از فیلم ها را با آرامش و صبوری مزه مزه کنید و حتی اگر لازم شد برخی صحنه ها یا همه فیلم را چند بار مشاهده کنید. به فیلم اجازه دهید آنچه در ناخودآگاه شما مایه عذاب شده را بیرون بکشد و برای از نو شروع کردن آماده تان کند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19381
    تشکـر
    16
    تشکر شده 36 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام. من پسری 16 ساله هستم. لطفا کامل بخونید و کمکم کنید تک تک حرفام واقعیه و جدی. من خیلی وقت پیش فیلم گرگ و میش رو از اینترنت دانلود کردم و نگاه کردم این فیلم در مورد خون اشام ها و گرگینه ها بود. این فیلم فقط چنتا قسمت داشت و من سیر نشدم و از طرفی عاشق خون اشام شدم و دنبال سریالش گشتم.تا اینکه با سریال خاطرات یک خون اشام اشنا شدم. این فیلم دارای شش فصل و هر فصل بیست و دو قسمت است. این یک سریال امریکایی هست و در شهر میستیک فالز فیلمبرداری شده. من از وقتی این سریالو نگاه کردم کلا عوض شدم. عاشق این شهر و کامل بگم امریکا و رسم و رسوماتش از جمله جشن هایشان شدم. وقتی این سریالو میبینم یه حس عجیبی بهم دست میده. حس گریه واقعن اصن که چرا من انجا به دنیا نیامدم.و در زندگی شخصی خودم همه چیز برام بی اهمیت شده از جمله پدر و مادر و... و حتی مسلمون بودنم. تنها چیزی که برام مهمه ان سریال و کلا اون شهر یا کل کشور.نمیدونم چیکار باید بکنم. من به اون وابسته شدم فقط اون برام مهمه. کلا حس های عجیبی دارم که شاید کامل نتونستم بیان کنم. بگید چیکار کنم.
    شما جوگیر شدید منم خودم تو دوره ی سنی 11 تا 15 سال سریال های کره ای زیادی میدیدم و دوست داشتم که اصلا به کره جنوبی سفر کنم و اونجا زندگی کنم اصلا یک جوری شده بودم ولی الان دیگه نه خداروشکر حتی بدمم میاد اصلا نمیتونم یک دقیقه کره ای هارو تحمل کنم با اون چشماشون

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    26507
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 18 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام خدمت شما نوجوان عزیز
    این مسئله با توجه به سن شما چندان غیر طبیعی نیست زیرا فرد با ورود به دوره نوجوانی و تحول مغز برای تفکر صوری (یعنی تفکر انتزاعی ) نوجوان به رویاها یا امال غیر واقعی روی می اورد لازم است شما از یک مشاور برای برگشت به دنیای واقعی کمک بگیرید. در مورد دوستانتان و روابط اجتماعی تان مطلبی ننوشته اید احتمالا ارتباط شما با دنیای واقعی ضعیف است یا انگیزه کم دارید. از روانشناسان کانون مشاوران ایران می توانید یاری یگیرید 88422495

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)