نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: تردید در تصمیم گیری و بازگشت به ایران

1312
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23073
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید در تصمیم گیری و بازگشت به ایران

سلام دوستان

بنده 2 ماه هست که در آمریکا هستم و در یکی از دانشگاه های اینجا مشغول به تحصیل هستم و 23 سال دارم. قرار بود که به من کمک هزینه مالی برای تحصیل تعلق گرفته شود که هنوز قطعی نیست و احتمال گرفتن آن برایم بسیار کم شده است. از طرف دیگر بودجه ای که دارم فقط کفاف 1 ترم را می دهد و حال با وجود اینکه در آمریکا مستقر شده ام اما به ناچار باید به فکر بازگشت به ایران باشم، با اینکه نزدیک به 2 سال در ایران برای انجام مراحل پذیرش گرفتن و خواندن زبان حتی کار خود را هم رها کردم و کاملا خود را برای آمریکا رفتن آماده کرده بودم.

با این تفاسیر حال دچار تردید در تصمیم گیری شده ام و نمیدانم که آیا برگشتن برای من سخت خواهد بود یا خیر؟ نمیدانم که آیا برایم بهتر است که برگردم یا نه. یا اینکه اینجا به هر قیمتی که شده بمانم (پناهندگی و...) که البته خودم تمایل ندارم ولی دوستانم میگویند هرجور که شده آنجا بمانم چون ایران جای زندگی نیست. از طرفی شک دارم که برگشتنم سودی داشته باشد و احساس می کنم برایم زندگی در ایران سخت خواهد بود و از طرفی اینجا هم امیدی نیست. در حال حاضر به شدت نیاز به مشاوره در خود میبینم چرا که در این شرایط، گرفتن تصمیم برایم سخت شده است. از طرفی همه آرزویشان این است که اینجا باشند ولی من حال باید اینجا را ترک کنم. البته برگشتن و در کنار خانواده و استفاده از حمایت های مالی خانواده برایم نقطه قوتی در ایران است و آنجا میتوانم مجددا شاغل شوم. اما در کل با اینکه از نظر عاطفی دوری سخت است اما در کل برایم ملاک نیست و مشکلی ندارم. فقط در مقام مقایسه از نظر درآمدی.

از دوستان ممنون میشم راهنماییم کنند.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17532
    تشکـر
    27
    تشکر شده 54 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : تردید در تصمیم گیری و احتمال بازگشت به ایران پس از مهاجرت

سلام دوست عزیز
    اگر بر اساس فکر و منطق و استدلال (و نه روی حساب چشم و هم چشمی یا تقلید از دیگران و یا خدای نکرده جو زدگی آنی) آمریکا رفتن را انتخاب کرده اید، سعی کنید زود تسلیم نشوید و به دنبال راه حلهای مناسب باشید. به عنوان یک مثال اگر میبینید آن دانشگاهی که در آن هستید به شما کمک هزینه تحصیلی نمیدهد، از همان جا برای چند دانشگاه دیگر اپلای کنید در این صورت احتمال موفقیتتان هست.
    فراموش نکنید که به قول ارنست همینگوی "زندگی زیباست و ارزش مبارزه و نبرد را دارد" البته من هم با قسمت دوم موافقم
    موفق و پیروز باشید

3. کاربران زیر از mhdgh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : تردید در تصمیم گیری و احتمال بازگشت به ایران پس از مهاجرت

این نگرانی ها واقعا برای کسانی که با ویزای دانشجویی به آمریکا می رن و درسشون تموم میشه و در معرض خطر بازگشت اجباری به ایران قرار میگیرند وجود داره. به شما توصیه می کنم دست از تلاش برندارید و تا جایی که میتونید تلاشتونو روی ماندن بذارید. اگه توانایی وکیل گرفتن رو دارید حتما این کارو انجام بدین یا اینکه حتما سعی کنید که رزومه خودتونو هرچه بیشتر قوی کنید که بتونید برای گرین کارت اقدام کنید. یا اینکه درسو موقتا رها کنید و دنبال کار بگردید که بتونید از ویزای کاری استفاده کنید.
    امضای ایشان
    ... من ندیدم بیدی
    سایه اش را بفروشد به زمین
    رایگان می بخشد
    نارون، شاخه ی خود را به کلاغ ...

5. کاربران زیر از yalda_arezou بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تردید در تصمیم گیری و بازگشت به ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط payf1 نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنده 2 ماه هست که در آمریکا هستم و در یکی از دانشگاه های اینجا مشغول به تحصیل هستم و 23 سال دارم. قرار بود که به من کمک هزینه مالی برای تحصیل تعلق گرفته شود که هنوز قطعی نیست و احتمال گرفتن آن برایم بسیار کم شده است. از طرف دیگر بودجه ای که دارم فقط کفاف 1 ترم را می دهد و حال با وجود اینکه در آمریکا مستقر شده ام اما به ناچار باید به فکر بازگشت به ایران باشم، با اینکه نزدیک به 2 سال در ایران برای انجام مراحل پذیرش گرفتن و خواندن زبان حتی کار خود را هم رها کردم و کاملا خود را برای آمریکا رفتن آماده کرده بودم.

با این تفاسیر حال دچار تردید در تصمیم گیری شده ام و نمیدانم که آیا برگشتن برای من سخت خواهد بود یا خیر؟ نمیدانم که آیا برایم بهتر است که برگردم یا نه. یا اینکه اینجا به هر قیمتی که شده بمانم (پناهندگی و...) که البته خودم تمایل ندارم ولی دوستانم میگویند هرجور که شده آنجا بمانم چون ایران جای زندگی نیست. از طرفی شک دارم که برگشتنم سودی داشته باشد و احساس می کنم برایم زندگی در ایران سخت خواهد بود و از طرفی اینجا هم امیدی نیست. در حال حاضر به شدت نیاز به مشاوره در خود میبینم چرا که در این شرایط، گرفتن تصمیم برایم سخت شده است. از طرفی همه آرزویشان این است که اینجا باشند ولی من حال باید اینجا را ترک کنم. البته برگشتن و در کنار خانواده و استفاده از حمایت های مالی خانواده برایم نقطه قوتی در ایران است و آنجا میتوانم مجددا شاغل شوم. اما در کل با اینکه از نظر عاطفی دوری سخت است اما در کل برایم ملاک نیست و مشکلی ندارم. فقط در مقام مقایسه از نظر درآمدی.

از دوستان ممنون میشم راهنماییم کنند.

همیشه اصل بر علاقه شماست و اگر به نوشته خودتون دقت کنید متوجه خواهید شد علاقه شما بیشتر به بازگشته

پس با خودتون صادق باشید و اجازه ندید سرگردان باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18356
    تشکـر
    16
    تشکر شده 38 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    به نظر من راه های زیادی برای کسب درامد توی امریکا برای یک دانشچو هست. کار دانشجویی گیرت نمی یاد؟
    بر اساس سن فکر کنم شما برای مقطع ارشد رفتی. توی مقطع ارشد فاند کمتر هست نسبت به دکترا اما میشه استاد هایی رو پیدا کرد که فاند داشته باشن(شاید دانشگاه های رنک پایین تر)
    تازه استاد هایی هم هستند که دانشجو برای مقطع دکترای پیوسته میگیرن به همراه فاند. می تونی اینو بگذاری به عنوان اخرین تلاش.
    شما تازه وارد یک کشور و فرهنگ جدید شدید و مطمئنا culture shock رو تجربه خواهید کرد یا در حال تجربه کردن هستید. به خودتون فرصت بدید که با محیط و فرهنگ جدید اخت بشید.

9. کاربران زیر از hamed_s بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7571
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

خب همیشه علاقه منطبق بر عقل و سنجیدن شرایط نیست، ایران جایی نیست که بخوای پیشرفتی به نسبت پیشرفتی که قراره اونجا داشته باشی رو تجربه کنی. من اگه جای تو بودم حتی واحد کمتر میگرفتم و assistant ای برای یه درسی میگرفنم یا میرفتم تو رستورانی یجایی کار میکردم. شما کلی هزینه کردی و رفتی حالا اگه برگردی میشه اش نخورده و دهن سوخته. معمولا تا جایی که خبر دارم موسسات خیریه ای هستند که کمکت کنن.
    من خودمو زمین و اسمون میزنم که از ایران برم شما که رفتی حالا میخوای برگردی؟

11. کاربران زیر از سرباز وطن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23073
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از توجه دوستان

لازم میدونم مواردی رو ذکر کنم. متاسفانه برخی از دوستان کاملا با شرایط و قوانین آشنا نیستند و شرایط رو از نگاه خودشون میبینن در حالیکه در اصل اینجوری نیست و در واقعیت وقتی وارد این کشور میشید، خیلی چیزها با شنیده های شما فرق داره. به عنوان مثال :

ل اگر میبینید آن دانشگاهی که در آن هستید به شما کمک هزینه تحصیلی نمیدهد، از همان جا برای چند دانشگاه دیگر اپلای کنید در این صورت احتمال موفقیتتان هست.
    پروسه اپلای طولانیه و من وقتم کم. یعنی الان میتونم برای فال 2016 اپلای کنم که در این صورت یعنی تا حدود 10 ماه دیگه که دوباره ترم فال شروع بشه. یعنی برای ترم بعد نمیشه اپلای کرد و زمانش تموم شده. اما با دانشگاه های دیگر هم صحبت کرده ام شاید بخاطر مدرکم (دانشگاه آزاد) به در بسته خورده ام.

نایی وکیل گرفتن رو دارید حتما این کارو انجام بدین یا اینکه حتما سعی کنید که رزومه خودتونو هرچه بیشتر قوی کنید که بتونید برای گرین کارت اقدام کنید.
    نمیدانم شما اطلاعاتتان در مورد پروسه گرین کارت و کار کردن در آمریکا به چه صورت است. ولی گرین کارت گرفتن به همین راحتی ها هم نیست. سریعترین راهش پناهندگیه که وکیل در لس آنجلس میگوید 1 سال کیس شما باید آماده سازی بشه و 1 سال پروسه گرفتن نتیجه در دادگاه و ... است که یعنی دو سال تا مجاز شدن برای درخواست گرین کارت! ضمنا من رابطه ای بین قوی کردن رزومه و گرین کارت نمیبینم!

ن اگه جای تو بودم حتی واحد کمتر میگرفتم و assistant ای برای یه درسی میگرفنم یا میرفتم تو رستورانی یجایی کار میکردم.
    دوست عزیز منظور من هم از شرایط جور نشدن فاند همین assistant ها هم بود. بنده برای همه موقعیت ها رفته ام و صحبت کرده ام. قانون اینه شما برای ارشد (که الان من هستم) باید 9 واحد بگیری وگرنه ویزات باطل میشه. واحد کمتر اگر بگیری ویزات باطله. باید assistantship رو اول گیر بیاری و بعد میتونی واحد هات رو به 6 واحد تقلیل بدی. (بعد از گرفتن assistantship ).
    در ضمن کار کردن توی رستوران ساعتی است در صورتی که به صورت غیرقانونی کارکنم (چون قانونی امکانش وجود ندارد) حدود 10 دلار ساعتی درآمد دارد که در ماه حدود 800 دلار خواهد بود که در مقایسه با هزینه زندگی ماهانه حداقل 1000 دلاری و شهریه قسطی ماهانه 3000$ کفاف نمی دهد.

من خودمو زمین و اسمون میزنم که از ایران برم شما که رفتی حالا میخوای برگردی؟
    دقیقا مساله اینجاست که من هم زمانی مثل شما 2 سال وقت گذاشتم و خودم رو برای اینجا آماده کردم و با اینکه قولی برای فاند به من داده نشده بود آمدم. این حالات احساسی در ایران ما ها رو از گرفتن تصمیم درست دور میکنه. آرزوی موفقیت میکنم براتون اما حقیقت اینه که بازگشتن هم یه سر قضیه است و شما باید آمادگی لازم را داشته باشید. امیدوارم شما هم بهترین تصمیم را بگیرید.
    ویرایش توسط payf1 : 10-16-2015 در ساعت 11:49 PM

13. کاربران زیر از payf1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23073
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    همیشه اصل بر علاقه شماست و اگر به نوشته خودتون دقت کنید متوجه خواهید شد علاقه شما بیشتر به بازگشته

پس با خودتون صادق باشید و اجازه ندید سرگردان باشید
    بسیار ممنونم از جوابتان.

حقیقت اینجاست که شرایط اینگونه برایم رقم زده است. چرا که الان که اینجا واقع بینانه تر به اطراف نگاه میکنم، بدون گرفتن فاند در آینده شانس بیشتری در موفقیت کاری و حتی خوشحالی در زندگی را در ایران و در کنار خانواده دارم، با اینکه باور دارم وضعیت ایران اصلا خوب نیست. البته کاملا واضح است که اینجا کشور بهتری است اما در صورتی که فاند نداشته باشید و با توجه به هزینه های هنگفت و نیاز به درآمد و داشتن ثبات در زندگی، آیا شما در این شرایط، فکرتان کمی به سمت بازگشت جهت گیری نمیداشت؟ بسیار سعی میکنم بدور از علاقه و سلیقه تصمیم گیری کنم و با چیدن مهره ها کنار هم بهترین تصمیم را بگیرم. من اگر در اینجا کمک هزینه تحصیلی دریافت نکنم حقیقت این است که در ایران شرایط کاری و تحصیلی خوبی میتوانم کسب کنم و از نظر مالی هم میتوانم در وضعیت خوبی باشم.

من اینجا افرادی رو میبینم که با ویزای سینگل 7 سال هست که در آمریکا هستند و هنوز مجبور هستند دانشجو بمانند چرا که هیچ راه حل دیگری ندارند و با وجود اینکه بیشترشان بالای 30 سال و حتی نزدیک 40 سال سن دارند هنوز به ثبات کاری و آرامش در زندگی نرسیده اند و بنده هم نمیخواهم در آن سن همچنان به فکر بی ثباتی جایگاه زندگی ام باشم و حتی کوچکترین امیدی به وضعیت کاری خود نیز نداشته باشم.

امیدوارم توانسته باشم مقداری وضعیت را برایتان روشن کرده باشم و خوشحال میشوم نظرتان را در این مورد بشنوم.
    ویرایش توسط payf1 : 10-16-2015 در ساعت 11:40 PM

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23073
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_s نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من راه های زیادی برای کسب درامد توی امریکا برای یک دانشچو هست. کار دانشجویی گیرت نمی یاد؟
    بر اساس سن فکر کنم شما برای مقطع ارشد رفتی. توی مقطع ارشد فاند کمتر هست نسبت به دکترا اما میشه استاد هایی رو پیدا کرد که فاند داشته باشن(شاید دانشگاه های رنک پایین تر)
    تازه استاد هایی هم هستند که دانشجو برای مقطع دکترای پیوسته میگیرن به همراه فاند. می تونی اینو بگذاری به عنوان اخرین تلاش.
    شما تازه وارد یک کشور و فرهنگ جدید شدید و مطمئنا culture shock رو تجربه خواهید کرد یا در حال تجربه کردن هستید. به خودتون فرصت بدید که با محیط و فرهنگ جدید اخت بشید.
    ممنون از نظرتان

بله ارشد هستم.
    کار دانشجوی به صورت Assistantship بسیاری را اپلای کرده ام و هنوز چیزی گیرم نیامده. از طرفی در دپارتمان ما متاسفانه مقداری تبعیض قائل شدند و همه موقعیت ها به هندی ها تعلق گرفته در صورتی که بعضیاشون رو من شخصا دیدم از نظر توانایی علمی از خود من پایین تر بودن و فکر کنم چون مدیر دپارتمان خودشون هندی هستند، همه رو به هم وطنی ها خودشون دادن. ایشون هم بارها به من گفتند که موقعیت ها همه پر هستند و شانسی برایت وجود ندارد. حال در این مدت تمام وقت به دنبال Assistantship از جاهای دیگر دانشگاه بوده ام که هنوز به نتیجه ای نرسیده ام (کلا 6 جا رو پیدا کردم و به همه درخواست دادم)

از نظر شوک فرهنگی حرفتان را قبول دارم، اما آمریکا از این نظر خوب است و مردم هم بسیار در قبول کردن شما راحت هستند و کمتر شما را مزاحمی میدانند و رفتار های نژاد پرستانه هرچند کاملا از بین نرفته اما بسیار کم است و اصلا شما را اذیت نمیکند. از این نظر کاملا خوب بوده و من هم راحت بوده ام. تنها مشکل مالی است که من را بسیار درگیر کرده است و هزینه هایی که از ایران با دردسر برای من فرستاده میشه و اینجا به راحتی بعد از یک مدت خیلی کم خرج میشه

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17796
    تشکـر
    57
    تشکر شده 73 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیز. من فقط میخوام بگم، گاهی اوقات نو زندگی برای رسیدن به لذت ها و آرامش باید تامل کرد. شاید برای شما بهتر باشد که بازگردین و بعد از کسب مدرک و جمع آوری هزینه بیشتر از طریق کسب و کار مهاجرت کنید.
    گاهی زندگی چیزیو از آدم میگیری تا چیزی بزرگتر و بهتر و مفید تر بهش اعطا کنه. به خدا توکل کنید و انگیزه خود را از دست ندهید و بیشک خداوند بهترینها را برای بنده اش قرار میدهد.
    موفق باشین

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

17. کاربران زیر از yasemoradi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)