نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ترس از تنهایی و عدم اعتماد به نفس

1332
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9199
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از تنهایی و عدم اعتماد به نفس

سلام. من یک دختر 28 ساله هستم. تقریبا 4 سال که کار می کنم. در این سالها مدام تو کارم به مشکل خوردم. با همکارم. نه که فکر نید باهوشون الزاماً دعوام میشه نه ، تو این زمینه مثل همه ی آدمام اما مشکلم اینه که وقتی تو محل کارم همکار یا همکارام بهم بی محلی یا بی اعتنایی می کنند زود از پا در می یام و تو اون محیط کار کردن برام غیر ممکن میشه و بعد یه مدت که می بینم مشکل حل نمیشه از اونجا میام بیرون.
    مثلاً دیروز با یکی از همکارام حرفم شد که حقم با من بود اما انقدر اعتماد به نفس نداشتم که امروز بهش کم محلی کنم تا بفهمه کارش اشتبه بوده و در عوض اون این کارو کرد و با همکار دیگم مدام پچ پچ می کنن و من تنها شدم و این حالم و خیلی بدکرد حتی به گریگ انداخته.
    اینجا کارم خوبه و به حقوقش احتیاج دارم نمی دونم چیکار کنم که مجبور نشم از اینجا دیگه بیرون بیام، می دونمم که خیلی بچم و چیزایی که گفتم خنده داره اما دست خودم نیست.
    خواهشا کمکم کنید
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    تشکر شده 26 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ترس از تنهایی و عدم اعتماد به نفس

معمولا این واسه بیشتر مردم پیش میاد مثلا دانشجو ها
    یکی از دلیل های رایج و بچه گانه اینه که میخوان رو اعصاب شما راه برن
    شما کاملا خونسرد باشید محل نزارید به خودتون مدام بگید من از همشون سر ترم محلشون نمینم تا بیان منت کشی
    همیشه خودتونو بالا تراز بقیه تصور کنید تا اعتماد به نفس بیشتر بگیرید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام دوست عزیز
    اصلا لازم نیس به دیگران توجهی کنی هرکسی اندازه شخصیتش رفتار میکنه...پس اگه کسی بی ادبی کرد دلیلی نداره شما بخاطرش ناراحت بشید اون خودشه که باید از رفتارش شرمنده بشه
    اتفاقا رفتار همکارتون خیلی بچه گانه بوده که پچ پچ میکرده با بقیه یادمه بچگیامون واسه لج هم این کارو میکردیم اون بچست اما شما که نگران خودتی و میخای مشکلت حل بشه این یعنی که بزرگوارید و مشکل خودتون رو قبول دارید.
    اول از همه خودتون مهم باشید شما هیچ احتیاجی به هیچکس ندارید فقط به خدا پس لزومی نداره با رفتارای همچین آدمایی بهم بریزید
    هروقت حق با شما باشه اصلا نیازی به بحث نیس حرفتون رو بزنید و دیگه مهم نباشه بقیه چی میگن چون بقیه همیشه حرف دارن حتی اگه شما خیلی خوب باشی بازم حرف میزنن پس اصلا به رفتارا و حرفاشون توجه نکن.
    همیشه خودت باش و دنبال راضی کردن دیگران نباش...به بهترین شکل کارات رو انجام بده و با همه خوب رفتار کن چون خودت به این خوب بودن احتیاج داری که به آرامش برسی اگه بقیه مشکل دارن تقصیر تو نیس...منظورم ازخوبی اینکه رفتار ثابتی با همه داشته باش نه اینکه واسه جلب توجهشون هرکاری بکنی...موفق باشی.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا6412 نمایش پست ها
    سلام. من یک دختر 28 ساله هستم. تقریبا 4 سال که کار می کنم. در این سالها مدام تو کارم به مشکل خوردم. با همکارم. نه که فکر نید باهوشون الزاماً دعوام میشه نه ، تو این زمینه مثل همه ی آدمام اما مشکلم اینه که وقتی تو محل کارم همکار یا همکارام بهم بی محلی یا بی اعتنایی می کنند زود از پا در می یام و تو اون محیط کار کردن برام غیر ممکن میشه و بعد یه مدت که می بینم مشکل حل نمیشه از اونجا میام بیرون.
    مثلاً دیروز با یکی از همکارام حرفم شد که حقم با من بود اما انقدر اعتماد به نفس نداشتم که امروز بهش کم محلی کنم تا بفهمه کارش اشتبه بوده و در عوض اون این کارو کرد و با همکار دیگم مدام پچ پچ می کنن و من تنها شدم و این حالم و خیلی بدکرد حتی به گریگ انداخته.
    اینجا کارم خوبه و به حقوقش احتیاج دارم نمی دونم چیکار کنم که مجبور نشم از اینجا دیگه بیرون بیام، می دونمم که خیلی بچم و چیزایی که گفتم خنده داره اما دست خودم نیست.
    خواهشا کمکم کنید
    ممنون
    دوست عزيز اين كاملا طبيعيه كه دوست داريد مورد توجه همكاران و ديگران باشيد ولي توجه داشته باشيد انتظار اينكه هميشه همه بروفق مراد ما رفتار كنند منطقي نيست وقتي سعي كنيد واقعا بي تفاوت باشيد ديگه انقدر اذيت نميشين و وقتي عزت نفستون تقويت كنيد ديگران دوست دارند به شما نزديك بشن تصور كنيد خود شما به سمت كسي ميرين كه اعتماد به نفس خوبي داشته باشه يا كسي كه اعتماد به نفس نداره؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9199
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی هاتون
    میشه بگید چطور می تونم بی تفاوت باشم اون هم وقتی که واقعا حساسم؟ و همچنین چه جوری عزت نفسم رو بالا ببرم ؟
    می دونم به مرور زمان این موارد امکان پذیره اما به صورت اجمالی اگر بگید ممنون میشم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    10

اعتماد بنفس يعني به توانايي هايي كه در هر زمينه داري اعتماد و ايمان داشته باشي عزت نفس يعني به شخص خودت احترام بزاري دوسش داشته باشي و هر كاري از دستت برمياد براش انجام بدي چون كه در نهايت تا روزي كه زنده هستي اول و آخر خودت مي موني و خودت
    وقتي اين احساسات نسبت به سارا كم كم دروني كردي ديگه به ديگران وابستگي كاذب نخواهي داشت

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9199
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی متشکر
    حرفاتون آرومم کرد
    خیلی سخته اما امیدوارم فردام آروم باشم و به چیزهایی که گفتید بتونم عمل کنم

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    10

عزيزم آره سخته با تمرين آسون مي شه بعد روال زندگيت مي شه بعد تازه مي شي خودت

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9199
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

رز مریم عزیز ممنون. حرفات باعث شد به خودم مسلط تر بشم

10. کاربران زیر از سارا6412 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8770
    تشکـر
    5
    تشکر شده 26 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سارا6412 نمایش پست ها
    خواهشا کمکم کنید
    ممنون
    منم تقریبا همینطور هستم....نمیتونم تحمل کنم کسی نسبت بهم حس بدی داشته باشه و....سوال خوبی پرسیدی و دوستان جوابای خوبی دادن/
    ممنون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)