مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49

موضوع: ترس از تنهایی

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    قالَ امام علیٌّ (علیه السّلام): هیچ دشمنی برای انسان٬ ستمگرتر از نفس او نیست.
    شماره عضويت
    1077
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.09
    تشکـر
    50
    تشکر شده 85 بار در 46 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    4

Question ترس از تنهایی

سلام

من یه دختر 25 ساله و در حال اتمام تحصیلات تکمیلی ام هستم. مدتی عاشق کسی شده بودم که متأهل بود و امکان رسیدن به اون برام محال بود برای
    فراموش کردن اون سراغ چت روم رفتم و با یه پسری آشنا شدم و ارتباط از طریق چت و پیامک با هم برقرار کردیم. دوستی خیلی ساده ای داریم اما من احساس
    گناه میکنم و دوس ندارم به این دوستی ادامه بدم ولی در عین حال میترسم اگر تمومش کنم احساس علاقه به فرد سابق، تنهایی و افسردگی سراغم بیاد و باعث بشه نتونم دوام بیارم و یا سراغ همون آقای مورد علاقه قبلی ام برم یا سراغ شخص دیگری...

چه کنم که راحت بتونم بدون ارتباط با جنس مخالف زندگی کنم؟؟

راستی من فعلا خواستگاری ندارم و احساس نیاز به ازدواج هم میکنم

سپاس
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. 4 کاربران زیر از نگین سبز بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    Think less / Live more
    شماره عضويت
    23
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.23
    تشکـر
    132
    تشکر شده 571 بار در 155 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : ترس از تنهایی

نقل قول نوشته اصلی توسط نگین سبز نمایش پست ها
    سلام

من یه دختر 25 ساله و در حال اتمام تحصیلات تکمیلی ام هستم. مدتی عاشق کسی شده بودم که متأهل بود و امکان رسیدن به اون برام محال بود برای
    فراموش کردن اون سراغ چت روم رفتم و با یه پسری آشنا شدم و ارتباط از طریق چت و پیامک با هم برقرار کردیم. دوستی خیلی ساده ای داریم اما من احساس
    گناه میکنم و دوس ندارم به این دوستی ادامه بدم ولی در عین حال میترسم اگر تمومش کنم احساس علاقه به فرد سابق، تنهایی و افسردگی سراغم بیاد و باعث بشه نتونم دوام بیارم و یا سراغ همون آقای مورد علاقه قبلی ام برم یا سراغ شخص دیگری...

چه کنم که راحت بتونم بدون ارتباط با جنس مخالف زندگی کنم؟؟

راستی من فعلا خواستگاری ندارم و احساس نیاز به ازدواج هم میکنم

سپاس

سلــام
    به مشاور خـوش اومــدین ..

ممنـون از اینکـه مشکل خودتــون رو شرح دادین .

این یه مساله ی خیلی بزرگی هست که برای فراموش کردن ِ شخصی دیگـه حـاضر باشیم رو به هرکس دیگـه بیـاریم و برای رفع تنهـایی خودمون، ملاک هـا و شایستگی هـای دیگـه رو زیر پـا بزاریم ..
    خـدا رو شکر هم توی سنی هستین کـه آدم پخته ای به حسـاب میـاین و هم اینکه تحصیل کرده و بـا سـوادین .

در ارتباط با مشکل اول که میترسید رابطه ای که باعث حس گناه در شما شده رو تموم کنید، باید بگـم که همین احسـاس عذاب وجـدان خودش صدمـاتی کمتر از اون افسردگی و تنهایی که با کنار گذاشتن اون شخص فکر میکنید به سراغتـون میـاد رو نخـواهد داشت ! درسته الان برهـه ی فراموشی اون شخصی که متاهل بودن رو طی میکنید امـا پیش خودتون فکر کردین که ممکنه همین رابطه ای که الان توش هستین هم یه روزی تمـوم بشه و باز هم دوبـاره روال ادامـه پیـدا کنه و برای فراموشی شخص دوم، به شخص سومی روی بیـارید ؟!
    اونم دوستی که از طریق چـت روم شروع میشــه و صد در صد مضرات و پیـامد هـایی برای هر دو طرف خواهد داشت ..

در مورد مشکل دوم که فکر میکنید اگر رهـاش کنید، به سراغ همون آقای متاهل میرید، باید بگـم کـه مطمئنا این حرکـت هم حس گنـاه شما رو ترغیب خواهـد کرد که چرا من وارد رابطه ی احساسی با مردی شدم کـه خودش همسر داره و چرا باعث شدم که اون آقا به خـانمش خیـانت بکنه ..

پس اگر خوب و درست به قضیـه نگـاه کنیم در هر دو مـورد شمـا احسـاس گنـاه رو دچـار خواهیــد شـد ؛

امـا برای زندگــی بدون رابطه ی دوستـانه و احساسی با جنس مخالف، بهـتر هست کـه شرایط و ضوابط و معیـارهـایی شخصیتی خودتون رو مشخص کنید .. آشنـایی و ارتباط با جنس مخالف نمیگم کـه کاملا غلطه ولی بهـتر هست اگــر هم شروع بشــه، در چهار چوبی باشه کـه شمـا در اون احسـاس آرامش خودتـون ُ از دست ندید !
    اینکـه بخـوایم برای فرار از تنهـاییمون خیلی زود باب آشنایی و دوستی با هر جنس مخالف که از راه رسید ُ باز کنیم، بعد از مدت زمانی بابت ِ کارمون پشیمون خواهیم شد و چـه بهتر هست که ببنیم این تنهـایی ارزشش بالاتره یا پر کردنش با وارد کردن هر فردی به اون !

این احسـاس نیـاز که ازش صحبت کردین، مساله ی غیرقابل کنترلی نیست و من میتونم شمـا رو درک کنم که الان تو این سن قطعـا به شریک و همدمی نیـاز دارید امـا خب چـه بهـتر هست که اون لطافت و احساس زنـانه ی خوبتـون رو برای کسی به عنـوان همـدم خرج کنید کـه میدونیــد همیشـــــــه برای شمـا خواهـد بود و نگرانی ُ تشویشی از اینکه باهاش در ارتباطید نخـواهید داشت . اگر واقعـا فکر کردن به داشتن ِ همصحبتی با جنس مخالف شما رو آزار میده، بهـتره این واقعیت ُ در نظر بگیرید و پیش خودتـون بگید آرامش خاطری که الان دارم بهـتره یا دلهره ُ عذاب وجـدان رابطه ؟

خواستگـار زود یا دیـر برای هر دخـتری خواهـد اومد و مطمئن بـاشید هنوز فرصت هـای زیادی پیش رو دارید ..

بازم کمکی بود در خدمــتم
    همــانگونه که روز ِ خــوب خــواب خوش در پـی دارد
    زندگی هــم اگـــر بـــه خوبی سپــری شود
    مرگی آمرزیده و آرام در پی خواهـد داشت

4. 3 کاربران زیر از *P s y C h e* بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    1424
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.00
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

با سلام من زنی 35 ساله ام کارمندم و با همسرم سالهاست اختلاف دارم اما بخاطر دو فرزندم نمیتونم از او جدا شم. طی حدودا 10 سالی به مشاوره های مختلفی هم مراجعه کردم.به اتفاق همگی به طور مستقیم یا غیر مستقیم به من پیشنهاد جدایی دادند. ولی من بخاطر فرزندان دلبندم در کنار او به سر کردم. به مدت 6 ماهی هم با پیشنهاد مشاورم تحت درمان روان پزشک با قرصهای فلوکستین 20 قرار گرفتم. اضطرابهای گذشته ام بهتر شده اما احساس حقارت اعتماد به نفس شدیدی در من پیدا شده حالم خوب نیست. چون همسرم مرا درک نمیکند فکر کردم احتیاج به یک دوست دارم و به خودم اجازه دادم که وارد چت روم شوم تا با کسی آشنا شوم هم درد دل کنم هم از احساس تنهایی در بیایم. دو روزی با دو نفر چت کردم بد نبود اما چند روز گذشته با یک پزشک آشنا شدم که با شماره تلفنی که به من داد تماس گرفتم و اس ام اس دادم. به مدت دو روز اصلا صحبتهای بی ربط یا بی ادبانه بین ما رد وبدل نشد. با اینکه من شک دارم که او پزشک بوده باشد یا نه ولی از اس دادن به او خوشم می آمد. ترسیدم در من احساس غیر عرف بوجود بیاید به او اس ام دادم که به خاطر بچه هام و آینده آنها دیگر به ادامه ی این نوع ارتباط راضی نیستم. او هم با حمایت و تشویق با این امر موافقت کرد. الآن همش فکر میکنم تنها روزنه همدردی با یک هم شان خودم را از دست داده ام . به نظر شما کدام مرحله را اشتباه بیشتری کرده ام؟ متشکرم.

6. کاربران زیر از معصومه غلامی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

a

7. Top | #4
    a
    a آنلاین نیست.

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    زندگی یعنی بخند هر چند که غمگینی . ببخش هر چند که مسکینی . فراموش کن هر چند که دلگیری. عشق بورز حتی با دیدنِ بی مهری
    شماره عضويت
    1338
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.25
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,179 بار در 703 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    5

سلام.

چرا یک دوست پیدا نمیکنید .مثلا با زن همسایه تون حرف بزنید رابطه خوبی برقرار کنید . خواهر .خاله و هرکس دیگه ایی البته اگه شناخت خوبی ازشون دارید.

بعدش معصومه خانم . کپسول فلوکستین20 . تاجایی که من میدونم واسه کسایی هست که اشتهای زیادی دارن و میخوان کمتر غذا بخورن .

اگه بتونید مثلا یک نمونه دونمونه از اختلاف هاتون با شوهرتون رو بگید خیلی بهتر میتونیم نظر بدیم وصحبت کنیم

8. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    برگرد و تمام دنیا را غافلگیر کن ... من حتی با خدا هم شرط بسته ام!
    شماره عضويت
    509
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.41
    تشکـر
    848
    تشکر شده 360 بار در 241 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Mehraboon
    میزان امتیاز
    4

سلام عزیزم
    کار درستی کردین که این ارتباطو ادامه ندادین . شما می تونین دوستانی داشته باشین که هم به شما حس همدردی داشته باشن هم در شأنتون باشن و هم از بودن با آنها احساس گناه نداشته باشید. پیشنهاد میکنم وقتی رو روزانه فقط به «خودتون» اختصاص بدین علاقه مندیی رو دنبال کنید یا در مجامع یا کلاسهایی شرکت کنید . یادگیری و تجربه های جدید ٬ نتایج مثبتی در برابر احساس عدم اعتماد بنفس دارد و مطمئناً به افسردگی هم کمک میکند و همینطور می توانید اشخاصی رو برای دوستی که مناسبتون باشن پیدا کنید.
    موفق باشین.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

9. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    1077
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.09
    تشکـر
    50
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    4

سلام معصومه جون
    من به خوبی درکت میکنم که نمیشه وقتی نیاز به یه همصحبت از جنس مخالف داری نمی تونی اون رو با خانوم همسایه برطرف کنی
    مهم ترین چیزی که توی زندگی به آدم میتونه آرامش بده یه خانواده خوب هست اگه خانواده محلی برای آرامش نباشه هیچ رفیقی نمیتونه جایگزین بشه
    اگه همسرت واقعا آدم مناسبی براتون نیست و حتی ممکنه به زندگی شما و آینده فرزندانتون لطمه بزنه پیشگیری کنید. من نمی تونم به طور قطع طلاق رو مناسب بدونم اما میدونم که طلاق اگر چه راهکار اول نیست اما میتونه آخرین راه حل باشه.
    طلاق من با سرپرست خانمومای مطلقه توی بهزیستی صحبت کردم مشکلات روحی اونا خیلی زیاده اما مقایسه کنید ببینید اگه مشکلات روحی الان شما بیشتر از اون موقع هست به این گزینه هم فکر کنید.
    من از دو جهت برای شما نگران هستم 1. فشار روحی شما به تدریج روی جسمتون تأثیر بذاره. 2. همسرتون برای فرزندانش نتونه پدر خوبی باشه.
    راستی بهتون تبریک میگم که ارتباط های خودتون رو با چت و اون آقای به اصطلاح پزشک زود از بین بردید. واقعا قابل تحسینه کاری که من نتونستم بکنم

در پناه خدا

10. Top | #7
    a
    a آنلاین نیست.

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    زندگی یعنی بخند هر چند که غمگینی . ببخش هر چند که مسکینی . فراموش کن هر چند که دلگیری. عشق بورز حتی با دیدنِ بی مهری
    شماره عضويت
    1338
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.25
    تشکـر
    315
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    5

سلام .

من نمیدونم شما چطور به این راحتی از طلاق صحبت میکنید .میدونید طلاق یعنی چی ؟ بگید ببینم

معصومه خانم .به این هم فکر کنید که طلاق یعنی آغاز مشکلات جدی هم واسه خودتون همه بچه هاتون .

شما مشکلات اصلی با همسرتون رو بیان کنید .تا ما هم بتونیم بهتر نظراتمون رو بگیم .

11. Top | #8

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    1077
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.09
    تشکـر
    50
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    4

آره درسته. لطفا اول بگو مشکلت با همسرت چیه؟ برخورد های هر دو تون رو خوب توضیح بده

12. کاربران زیر از نگین سبز بابت این پست مفید تشکر کرده اند

a

13. Top | #9
    a
    a آنلاین نیست.

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    1338
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.25
    تشکـر
    315
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    5

یکی یا دوتا از مشکلات اصلیتون رو قشنگ شرح بدید تا ما از زاویه دیگه .مشکلتون رو ببینیم ؟

14. Top | #10

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    1077
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.09
    تشکـر
    50
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    4

قالَ امام علیٌّ (علیه السّلام):
    هیچ دشمنی برای انسان٬ ستمگرتر از نفس او نیست.

15. 2 کاربران زیر از نگین سبز بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

با ترس ازتنهايي چكنم

http:forum.moshaver.cof123ترس-از-تنهایی-3100

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

ترس از مرگ,  ترس از خدا,  ترس از ازدواج,  ترس از ارتفاع,  ترس از آمپول,  ترس از آمپول زدن,  ترس از شکست,  ترس از آینده,  ترس از هواپیما,  ترس از مرگ عزیزان,  پیامک عاشقانه,  پیامک تولد,  پیامک,  پیامک دلتنگی,  پیامک تبریک تولد,  پیامک شب بخیر عاشقانه,  پیامک صبح بخیر عاشقانه,  پیامک سبد کالا,  پیامک ایران خودرو,  پیامک تسلیت,  افسردگی,  افسردگی چیست,  افسردگی شدید,  افسردگی حاد,  افسردگی بعد از زایمان,  افسردگی مزمن,  افسردگی تست,  افسردگی درمان,  افسردگی دو قطبی,  افسردگی در بارداری,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)