مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: ترس از دیگران

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32571
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

Question ترس از دیگران

من در سال سوم دبیرستان از یه شهردیگه اومدم یه شهردیگه و وقتی وارد مدرسه شدم اونجا تقریبا تنهای تنها بودم و هیچ دوستی پیدانکردم و حتی رفتار همکلاسیام باهام زیاد خوب نبود خیلی موردتمسخرقرار میگرفتم یا حتی حرفای بدی بهم میزدن یا با عصبانیت باهام رفتارمیکردن در صورتی که در مدرسه ای که در شهرقبلیم بودم دوستای زیادی داشتم و تودرسامم تقریباموفق بودم ولی بخاطر تحمل این فشارها در مدرسه ی جدید فک میکردم چون همکلاسیام مسخرم میکردن و بهم حرفای بدی میزدن اگه موفقیتی بدست بیارم منو میکشن یا بهم چاقومیزنن یا به هرطریقی ازارواذیتم میکنن اینا همش فکرای خودم بود و بخاطرهمین همه ی امیدمو از دست دادم و تا الان که چند سال از اون موقع میگذره هنوزم همون فکرارو میکنم وخیلی احساس بدی دارم چون نمیتونم هیچ وقت درس بخونم چون میترسم اینم مشکل تیروییددارم لطفاراهنماییم کنین
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3710
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    7.19
    تشکـر
    3,960
    تشکر شده 9,306 بار در 4,584 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ترس از دیگران

بسیاری افراد از ترس حاضر شدن در جمع یا سخنرانی در جمع ،بسیاری از فرصت ها و موقعیت های زندگی شان را از دست می دهند.
    این نوع ترس یا به اصطلاح فوبی اجتماعی با روش های نوین روانشناختی و دارو درمانی قابل درمان می باشد.
    این مقاله ممکن است علائم فرد مبتلا به این اختلال را بهبود نبخشد و فقط راهنمایی برای شروع درمان باشد ولی بهرحال امیدواریم که با گامهای نگاشته شده در این مقاله به شما در درمان این اختلال کمک کنیم.

1-یافتن علت ترس
    اینکه بفهمید چرا از حضور در اجتماع می ترسید به شما در درمان آن کمک زیادی خواهد کرد.شاید فکر کنید که این ترس کاملا بی دلیل است ولی سعی کنید ریشه اصلی ترس را بیابید.

2-همه در مورد شما قضاوت نمی کنند!
    بسیاری از ترس های اجتماعی ریشه در ترس از اظهار نظر و قضاوت دیگران دارد.اما بیایید و یک قدم به عقب برگردید و بیشتر دقت کنید!واقعیت اینست که آنچه شما انجام می دهید برای بیشتر مردم اهمیتی ندارد و کسی به شما دقت نمی کند.

3-از گفتگوهای کوتاه شروع کنید
    با همکاران،دوستان،همکلاسی ها و کسانی که هرروز می بینید خیلی کوتاه گپ بزنید.این می تواند شروع خوبی باشد.

4-یک کار خلاقانه در جمع انجام دهید!
    ریشه بسیاری از ترس های اجتماعی در خجالت نهفته است،می توانید با انجام کاری عجیب و غریب به خودتان اعتماد بنفس بدهید.برای بعضی از مردم پوشیدن یک لباس آستین کوتاه هم خجالت آور است!بهتر است پارا کمی از محدوده ترس هایتان فراتر بگذارید و اجازه دهید تا کمی احساس عجیب و غریب و بی پروا بودن بکنید.این احساس به شما کمک می کند که پس از اتمام کار احساس غرور و موفقیت نمایید.

5-یک انجمن یا گروه درمانی پیدا کنید و به آن ملحق شوید.
    شنیدن تجربه افرادی که این اختلال را داشته اند و صحبت کردن با آنها و گروه درمانی می تواند برای شما بسیار سودمند باشد. همچنین شما می توانید از ملاقات با افراد جدید لذت ببرید و با توجه به اینکه اینگونه محیط ها کوچک و صمیمی اند ، باعث می شود آسان تر خودتان را مجبور به صحبت کنید.
    (گروه درمانی اختلال ترس اجتماعی در کلینیک آلومینا انجام می گیرد،در صورت تمایل با کلینیک تماس بگیرید)

6-از محرک های درونی استفاده کنید.
    خودتان را تشویق کنید،اینکار باعث می شود برای رسیدن به هدفتان انگیزه بیشتری داشته باشید.

7-مردم دوست دارند که با آنها صحبت کنید!
    در تمام فرهنگ ها مردم اغلب دوست دارند مخاطب واقع شوند و با آنها صحبت شود.پس ریلکس باشید و خودتان صحبت کردن با مردم را آغاز کنید.

8-به آنچه دیگران در مورد شما فکر می کنند بها ندهید!
    اگر قرار باشد مرتب فکر کنید که مردم در مورد شما چه فکری می کنند این یعنی شما قادر به برقراری ارتباطات نخواهید بود! با مردم مثبت صحبت کنید،از آنها تعریف کنید و نکات مثبت شان را بگویید،تقریبا همه مردم عاشق تعریف و تمجید اند!

9-وسواس به خرج ندهید!
    در حرف زدن وسواس به خرج ندهید و نگران قضاوت بقیه هم نباشید، به طور کلی سعی کنید در مورد موضوعاتی حرف بزنید که طرف مقابل دوس دارد بشنود و نه در موضوعاتی که شنونده علاقه ای به آنها ندارد.

10-در گروههای بزرگتر فقط کافیست ریلکس باشید.
    در گروههای بزرگ لازم نیست زیاد حرف بزنید تا خوب به نظر برسید!نکته اصلی اینست که ریلکس باشید. گوشه ای راحت بنشینید و از گفتگوها لذت ببرید و آرامش خودتان را حفظ کنید و هرجا احساس کردید نظری دارید که باید بیان کنید،حرف بزنید.

11-اگر شما در کلامتان لغزشی داشتید و کاری احمقانه انجام دادید، در موردش نگران نباشید. هر کسی از این اشتباهات می کند.
    بقیه حتی ممکن است متوجه هم نشده باشند و حتی اگر فهمیده باشند هم معمولا این موضوع برایشان اهمیتی ندارد.

اگر با وجود عمل کردن به مراحل بالا همچنان دچار ترس از اجتماع هستید بهتر است به یک روانپزشک یا روانشناس مراجعه کنید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32571
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

مرسی از راهنماییتون اما من مشکلم رابطه برقرار کردن نبوده فک میکردم چون با من رفتارخوبی نداشتن اگه موفقیتی کسب میکردم اونا به من اسیب جسمی میزدن یا منو میکشتن

5. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32571
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

مرسی از راهنماییتون

6. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32193
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.32
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 16 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

اينا جوابشون یه چک درست و حسابیه
    هنوز کتک نخوردن

7. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32571
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

مرسی حرفاتون بهم دلگرمی میده فک میکنم دیگه حس ترسم کمترشد

8. کاربران زیر از Setareeh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #7

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32571
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

باشه مرسی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

ترس از مرگ,  ترس از آمپول,  ترس از ازدواج,  ترس از رانندگی,  ترس از خدا,  ترس از بیماری,  ترس از ارتفاع,  ترس از شب اول زفاف,  ترس از شکست,  ترس از آینده,  ترس ناگهانی در دوران بارداری,  ترس ناگهانی,  ترس ناگهانی در جدول,  ترس ناگهانی نوزاد,  ترس ناگهانی زن باردار,  ترس ناگهانی و سقط جنین,  ترس ناگهانی در خواب,  ترس ناگهانی در حاملگی,  ترس ناگهانی چیست,  عوارض ترس ناگهانی,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)