نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: ترس از شلوغی

1008
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15702
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post ترس از شلوغی

با سلام
    علیرضا هستم 31 ساله مجرد وکارمند هستم من نزدیک به 8 ساله با یک مشکل روبرو هستم وتابحال حل نشده وبنظرم از ترس عبور از خیابان شروع شدوالان کار به جایی رسیده که حتی برای رفتن بیرون از خانه دچار مشکلم .وقتی کسی در مسیرعبور من هستم تمام عضلاتم منقبض شده ونمیتوانم عبور کنم یا مسیرمو عوض میکنم ویا با گوشی خودمو سرگرم میکنم تا از انجا عبور کنم ومث حمله قلبی یکدفعه دچار این مشکل میشوم ودر رانندگی هم این حمله بهم دست میده واگر تنها نباشم بهتره درضمن بسیارهم ترس از ارتفاع دارم.
    لطفا راهنمایی کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : ترس

سلام
    دکتر رفتین
    آزمایش دادین

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترس

درود اول بهتر هست بیشتر توضیح بدید اجربه تلخ یااتفاق خاصی رو داشتید این حس درشما شکل گرفته یا خیر ؟
    ترس یک واکنش احساسی هست دوست عزیز ترس را از اضطراب، که معمولاً بدون وجود تهدید خارجی رخ می‌دهد، باید جدا دانست مثال گفتید از ارتفاع هممیترسید یا گذر از خیابان وترس تصادف درصورتی که مواجهه نشدید وبراتون اتفاق نیفتاده هست هنوز .
    اما زماني احساس ترس حالات بيمارگونه پيدا مي‌كند و تبديل به اختلال اضطراب هراسي مي‌شود كه سيستم‌هاي طبيعي و رواني فرد براي برطرف كردن ترس يا كارآيي خود را از دست داده باشد يا از شدت كارآيي آنها كاسته شده‌باشد.
    در اين حال، حتي زماني هم كه چيز تهديدكننده‌اي وجود ندارد، حالات و علايم ترس به نحو ادامه‌داري به وجود خود ادامه مي‌دهد و هر بار بر شدت آنها نيز افزوده مي‌شود. به اين معنا يكي از اصلي‌ترين شاخص‌هاي عدم كارآيي «سيستم روبه‌رو شدن با ترس» به اين شكل است كه در اين حالت ترس و اضطراب بدون وجود دليل تهديد‌كننده، در مواقع و محيط‌هاي مختلف، به حد زياد و روزافزون و در بيشتر اوقات روز فرد را در كنترل مي‌گيرند، به نحوي كه فرد يا همواره يك نوع دلهره، اضطراب و تشويش را حس مي‌كند يا به‌دليل احساس ترس از دست زدن به كارهايي يا از روبه‌رو شدن با چيزهايي يا از رفتن به مكان‌هايي به‌شدت پرهيز مي‌كند. در حالي كه خود نيز دليل قانع‌كننده‌اي براي اين احساس پيدا نمي‌كند. فرد مبتلا به اختلال هراس، علايم اضطراب هراسي را معمولا در سه سطح حسي، فيزيولوژي و رفتاري لمس مي‌كند. يعني اكثر اوقات افراد مبتلا به علت علايم حسي، فيزيولوژي و تا حدودي رفتاري به متخصصان مراجعه مي‌كنند ولي علايم افكاري غالبا از طرف آنها ديده يا مطرح نمي‌شود. علايم جسماني كه اكثر افراد مبتلا از آنها رنج مي‌برند عبارتند از: حالت سرگيجه، فشار در ناحيه سينه و پرش قلب، افت فشارخون، معده‌درد، عدم تمركز، دلشوره، ديدن پرده‌اي جلوي چشم و از اين دست. به همين دليل اغلب مثلا از احتمال داشتن بيماري قلبي به نگراني و ترس مي‌افتند و از پزشك مي‌خواهند كه آنها را به‌خاطر احتمال بيماري قلبي مورد معالجه قرار دهد.
    اختلالات اضطرابي را به سه گروه «عمومي و فراگير»، «حمله‌هاي هراسي» و «فوبيا» تقسيم مي‌كنند.
    درکل مثبت اندیش باشید چون ازهرچیز ترسش وفکرش برشما غلبه کند ممکنه با بی برنامگی وگذر سالم ازاین افکار کاری بکیند براتون رخ بده پس درچنین مواقعی روبرو شدید مواجه بشید تا ترس بریزه وبا افکار ورحیه مثبت میتونید این کاروبکنید هم تفریحات یالم وازادسازی افکارتون ویک مشاوره حضوری رو هم بهتون پیشنهاد میکنم دوست عزیز باز مطلب وتوضیحی بود من درخدمتتونم یاحق

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ترس از شلوغی

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser2855 نمایش پست ها
    با سلام
    علیرضا هستم 31 ساله مجرد وکارمند هستم من نزدیک به 8 ساله با یک مشکل روبرو هستم وتابحال حل نشده وبنظرم از ترس عبور از خیابان شروع شدوالان کار به جایی رسیده که حتی برای رفتن بیرون از خانه دچار مشکلم .وقتی کسی در مسیرعبور من هستم تمام عضلاتم منقبض شده ونمیتوانم عبور کنم یا مسیرمو عوض میکنم ویا با گوشی خودمو سرگرم میکنم تا از انجا عبور کنم ومث حمله قلبی یکدفعه دچار این مشکل میشوم ودر رانندگی هم این حمله بهم دست میده واگر تنها نباشم بهتره درضمن بسیارهم ترس از ارتفاع دارم.
    لطفا راهنمایی کنید.

کلمه ی Agoraphobia ترجمه شده از زبان یونانی و به معنی ترس از بازار است ((Fear of the marketplace

. Agoraphobia باعث ترس شدید و پریشانی در مکان هایی می شود که خروج از آنها به نظر دشوار برسد . این ترس باعث می شود افراد از موقعیت هایی مانند تنها از خانه بیرون رفتن ، مسافرت کردن با اتومبیل ، اتوبوس و هواپیما ، حضور در مکانهای شلوغ ، رفتن روی پل و استفاده از آسانسور ، اجتناب کنند .

موقعیتهای فوق شخص را تحت استرس شدید قرار می دهدکه ممکن است باعث بروز Panic Attackشود . این وضعیت شاید مستلزم کننده ی این یاشد که شخص دیگری همراه بیمار در این موقعیت ها باشد تا شاید به بیمار کمک کند .

Agoraphobia معمولابا دیگر اختلالات مانند Panic Disorder و Phobia همراه است .که اگر با Panic Attack همراه باشد معمولا در دهه ی دوم زندگی شروع می شود . خانمها بیشتر از آقایان به این مشکل دچار می شوند . تقریبا 1.8 میلیون آمریکایی بالای 18 سال از Agoraphobia رنج می برند .

در اختلال های وحشت زدگی ، Panic Attack تکرار می شود و باعث تشدید شدن ترس بیمار از حملات مجدد می شود . این ترس در اکثر مواقع همراه بیمار است و زندگی فرد را مختل می کند حتی وقتی این حملات در جریان نیستند .

Agoraphobia روی یک سوم مردمی که دچار Anxiety Disorder هستند تاثیر می گذارد . مردم با Agoraphobia خود را به مکانهای امن محدود می کنند . که شاید فقط شامل خانه باشد . هر حرکتی خارج از این محدوده ی امن ، باعث پریشانی و مضطرب شدن فرد می شود . اما حتی زمانی که آنها خود را در موقعیت های امن نگه می دارند نمی توانند باعث متوقف شدن Panic Attack بشوند و این حملات حداقل برای چند دفعه در ماه تکرار می شوند .

Agoraphobia می تواند اشخاص را کاملا ناتوان سازد ، بعضی ها توانایی کار کردن را از دست می دهند و شاید به شدت محتاج دیگر اعضای خانواده شوند . این افراد شاید خود را برای سالها در خانه حبس کنند . و این باعث بروز اختلالهای اجتماعی نیز می شود .

نشانه ها
    1-ترس از تنهایی
    2-ترس از، ازدست دادن کنترل در مکان های عمومی مثلا زمین خوردن در مدرسه
    3-ترس از مکانهایی که خروج از آنها شاید دشوار باشد
    4-خانه نشین شدن برای مدت طولانی
    5-احساس جدایی و بیگانگی با دیگران
    6-احساس بیچارگی
    7-وابستگی به دیگران
    8-احساس غیرطبیعی بودن اندام بدن
    9-احساس غیر طبیعی بودن محیط
    10- پریشانی و اضطراب ناگهانی (Anxiety And Panic Disorders )
    11- رفتار و مزاج غیر عادی ، سراسیمگی ، لرزش و تکان های ناگهانی
    دیگر علائمی که ممکن است رخ دهد :
    1-سرگیجه ، حالتی شبیه غش کردن
    2-تعرق بیش از اندازه
    3-سرخ شدن پوست
    4-اختلال در تنفس
    5-احساس درد در قفسه سینه
    6-تپش قلب
    7-حالت تهوع و استفراغ
    8- کرخت شدن
    9- ناراحتی معده
    10- افکار مغشوش و آشفته
    11- ترس از دیوانه شدن
    12- ترس از مرگ قریب الوقوع

علت :

سبب شناسی اکثر اختلال های اضطرابی ( Anxiety Disorders ) البته نه همه آنها در دهه اخیر مورد توجه قرار گرفته . به طور کلی احتمال می رود اضطراب به علت تجربه هایی که در زندگی کسب می شود و یا حالت خاص روانی و یا عوامل ژنتیکی ، پدید آید . این اختلال ها بسیار ناهمگن هستند و عوامل وابسته به آنها بسیار متفاوتند . مثلا این موضوع واضح نیست که چرا اناث ( جنس ماده ) درجات بیشتری از Anxiety Disorder را نسبت به ذکور ( جنس نر ) دارند . البته بعضی از تئوری ها به نقش غدد جنسی اشاره کرده اند . دیگر تحقیقات نشان می دهند که زنان اتفاقات بیشتری را در زندگی تحمل می کنند و واکنش آنها به این اتفاقات استرس زا تر از واکنش مردان است .

درمان :
    هدف درمان کمک کردن به کنترل استرس است و موفقیت آن معمولا به شدت استرس بستگی دارد . حساسیت زدایی که Exposure Therapy نامیده می شود یک تکنیک رفتاریست و برای درمان ترس استفاده می شود . این تکنیک بر پایه ی آرامش شخص و سپس تصور کردن و فکر کردن به مولفه های ترس و کار کردن روی کم اثر ترین تا پراثر ترین این مولفه هاست . از راه های دیگری که استفاده می شود ، قرار دادن فرد در محیط های واقعی ست و پیشرفت از محیط های کوچک بسوی محیط های شلوغ . برای مثال شخص ابتدا در تماس با افراد کمی قرار می گیرد و سپس کم کم به تعداد افراد اضافه می شود تا شخص به ترس خود از ازدهام جمعیت چیره شود . استفاده از تکنیک های مختلف Exposure Therapy باعث کاهش اضطراب ، افزایش روحیه و بالا رفتن سطح کیفیت زندگی در 75 درصد موارد می شود .

دیگر شیوه های درمان مانند بیوفیدبک ( تکنیکی که به وسیله ی آن یک شخص می تواند عملکرد اتوماتیک بدن خود را کنترل کند مانند فشار خون ) ، هیپنوتیزم ، مدیتیشن و ریلکسیشن نیز در بعضی از بیماران موثر است .

بیمار به علت ترسی که دارد برایش دشوار است که به پزشک مراجعه کند و این درمان را پیچیده می کند . برای حل این مشکل بعضی از پزشکان خود به خانه ی بیمار می روند . اغلب آنها بیماران را به خرید و گردش و دیگر مکان هایی که بیمار از ورود به آنجا اجتناب می کرد ، می برند . بیمار رفته رفته به موقعیت های ترسناک نزدیک می شود و سعی می کند خود را در حالی که اضطراب او بالا می رود ، در همان حال حفظ کند و با موقعیتش بجنگد . با این روش بیمار می بیند که ترس او همانند دیگر احساسات است . آنها خطرناک نیستند و گذرا هستند . در هر بار بیمار به چهره های مختلف ترس غلبه می کند و بیمار بعد از مدتی می تواند وارد موقعیت هایی شود که قبلا به نظر دست نیافتنی می رسید .

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد