نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تشدید افسردگی بعد از مصرف این دارو؟

1306
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1164
    تشکـر
    1
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

تشدید افسردگی بعد از مصرف این دارو؟

حدودا 31 سال سن دارم و مجردم .
    تا جایی که به خاطر دارم از سنین خیلی پایین (10 11 سالگی) علائم افسردگی در من ظاهر شد و از حدودا 17 سالگی افسردگیم شدت گرفت و به مرور بیشتر و بیشتر شد، طوری که طی این سالها چند باری اقدام به خودکشی کردم، گرچه تلاش هام خیلی جدی نبودن.
    به این دلیل که همیشه میل جنسیم به شدت قوی بود و نمی تونستم کنترلش کنم، بعد از کمی تحقیق با داروی سیپروترون استات آشنا شدم و طی سه دوره و در سنین 22 ، 23 و 25 سالگی این دارو رو به صورت خودسرانه و بدون مراجعه به پزشک مصرف کردم. البته از قبل با یکی دو دکتر داروساز مشورت کرده بودم و من رو از عوارض این دارو آگاه کردن .
    در هر مرحله از مصرف دارو و طی 10 روز اول حالم به طرز عجیبی بد میشد و تقریبا تمام روز رو توی اتاقم بودم. فکر نمی کردم برای آدمی که خودش سابقه بیماری افسردگی داره ، تا این حد این دارو عذاب آور باشه . اما هر طور بود اون 10 روز رو پشت سر میذاشتم و نهایتا حالت روحی متعادلی یا بهتره بگم حالت عجیبی پیدا می کردم و افسردگیم تقریبا ناپدید میشد . (اونایی که این دارو رو مصرف کردن میدونن چی میگم. یه حس خوب و یه حس بد ، همزمان؛ اصلا نمیشه توصیفش کرد)
    طی زمان مصرف میل جنسیم به طور کامل سرکوب شده بود و دفعاتی که مایل به برقراری رابطه بودم از روزی 5 6 بار به دو هفته یکبار کاهش پیدا می کرد و اون یکبار هم کیفیتی نداشت .
    اما 1 1.5 ماه بعد از قطع مصرف دارو (مجموعا 1 ماه دارو رو مصرف می کردم ، 30 یا نهایتا 35 روز)، میل جنسیم کم کم به حالت عادی برمیگشت و من میشدم همون آدم سابق ، حتی با شدت بیشتر و علایق و خواسته های جنسی جدید و متفاوت . و البته افسرده تر و داغون تر از قبل .
    آخرین باری که دارو رو مصرف کردم ، یعنی در 25 سالگی ، 3 ماه بعد یکبار هم 5 ماه بعد از قطع مصرف دارو آزمایش خون دادم و سطح تستسترون نرمال بود .
    اما مطمئن نیستم چرا بعد از قطع مصرف و حتی بعد از گذشت این همه سال هنوز از شدت اون افسردگی که مطمئنم همین دارو عاملش بوده کم نشده .
    خیلی تحقیق کردم ، ولی واقعا چیزی دستگیرم نشده و هیچ جا ذکر نشده که عوارض این دارو ماندگاره یا در دراز مدت عوارض همراه بیمار هستن .
    کسی اطلاعی داره در مورد این دارو؟
    ویرایش توسط null : 06-06-2015 در ساعت 08:34 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6769
    تشکـر
    631
    تشکر شده 706 بار در 360 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : تشدید افسردگی بعد از مصرف این دارو؟

دوست عزیز ببخشین من پرستار هستم و تا اونجایی که میدونم

سیپروترون جهت سرکوب میل جنسی وفک کنم شاید تو پروستات هم تو مردان داده میشه
    و داروی حساسی هستش واقعن نمیتونم بفهمم چرا خودسر استفاده کردین؟؟؟؟

البته اون شدت افسرگی هم که میگین افزایش یافته به احتمال زیاد به سیپروترون ربطی نداره

حتی اگر هم ربط داشته باشه این همه طولانی مدت تاثیرش تو بدنتون نمیمونه

سیپروترون پروژسترون ساز هست که هورمون زنانگی هستش میشه و باعث کاهش تولید اسپرم

وتستوسترون که یه هورمون مردانه است میشه

اصن افسردگیتون ربطی بهش نداره ، شما اگه تهران یا شهرهای بزرگی زندگی میکنین

میتونین به روانپزشکهای حاذقی که هست مراجعه کنین چون به راحتی تا حدودی میتونین درمان بشین
    امضای ایشان
    خداحافظ همه ، حلالم كنين

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)