نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: تفکرات منفی در مرگ پدر و مادر

6274
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10211
    تشکـر
    4
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy تفکرات منفی در مرگ پدر و مادر

سلام من نويدم و ١٤ سالمه . مدتيه كه زياد درباره ي مرگ پدر و مادرم فكر ميكنم كه اگه يه روز خدايي نكرده( كه البته ميكنه) بميرن من چيكار كنم. من نميتونم اين غمو تحمل كنم. و اين مسئله باعث شده نتونم شبا بدون گريه بخوابم. كمك كنيد لطفا.

2. 2 کاربران زیر از Navidrashti بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9718
    تشکـر
    79
    تشکر شده 214 بار در 117 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مرگ پدر و مادرم

نوید جان اولا خدا نکنه.دوما مرگ حقه.سوما خوبه که از الان به فکر این افتادی یعنی پس قدرشونو از همین حالا بدون.
    به مرگ فک نکن.هر وقت وقتش بشه خودش میاد.زندگیتو بکن مث بقیه.درضمن همیشه خوش بین باش..فکر بد نکن
    امضای ایشان
    .:: M:R NIRO NAJA ::.

4. 5 کاربران زیر از m-a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

مرگ حقه و خاک هم سرد........... پس تا سایشون بالا سرته ازشون استفاده کن و بهشان احترام کن هر کار ک واسه پدر مادر بکنی بازم کمه پس فرزند خوبی براشون باش.

6. 4 کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Navidrashti نمایش پست ها
    سلام من نويدم و ١٤ سالمه . مدتيه كه زياد درباره ي مرگ پدر و مادرم فكر ميكنم كه اگه يه روز خدايي نكرده( كه البته ميكنه) بميرن من چيكار كنم. من نميتونم اين غمو تحمل كنم. و اين مسئله باعث شده نتونم شبا بدون گريه بخوابم. كمك كنيد لطفا.
    سلام

افکار تکرار شونده و آزاردهنده میتونه نشونه ای از ابتلا به "وسواس فکری" باشه...

بهتره اگه این حالت ادامه پیدا کرد به مشاوره حضوری مراجعه کنین

خلاصه ای از یه مقاله در رابطه با وسواس فکری و درمان آن را براتون میذارم:

محتوای وسواس ها
    محتوای افکار، تکانه ها و تصورات وسواسی معمولاً از دیدگاه فرد مبتلا، غیرقابل قبول و منافی با اصول است.
    هرقدر اندیشه مزاحم ناپذیرفتنی تر باشد، وقوعش فرد را بیش تر ناراحت می کند.
    شایع ترین محتوای افکار وسواسی، همراه با نمونه هایی از انواع افکار و رفتارهای اجباری مربوط به آن ها در ذیل ارائه شده است.

نمونه وسواس
    آلودگی (افکار مربوط به آسیب دیدن بر اثر تماس با میکروب ، مدفوع ، خون ، سم و مانند آن) ؛
    آسیب رساندن به خود یا دیگران؛
    مرگ یا تصور مرگ عزیزان؛
    ترس از رفتار غیرقابل پذیرش از لحاظ اجتماعی (مثل داد زدن، ناسزا گفتن و به زبان آوردن الفاظ رکیک)؛
    امور جنسی (اشتغال ذهنی درباره اندام ها و اعمال جنسی غیرقابل پذیرش)؛
    مذهب (افکار کفرآمیز و شکل های مذهبی).
    نظم و ترتیب (قرار دادن اشیا در جای خود، انجام اعمال به نحو درست و بر حسب الگو و یا شمارش خاص)؛
    بی معنا (جمله ها، تصورات، آهنگ ها، کلمات و رشته های بی معنای اعداد).

سبب شناسی وسواس
    1. خطر، آسیب؛
    2. شک، عدم یقین و تصمیم گیری؛
    3. کمال گرایی؛
    4. احساس گناه، مسؤولیت، شرم، تعصّب و اخلاق؛
    5. شناخت های نادرست که منجر به ایجاد اضطراب می شوند؛
    6. میزان اهمیتی که فرد به افکار وسواسی خود می دهد
    (اهمیت افراطی به افکار مزاحم)؛
    7. جهت گیری و تحریفات شناختی (خود را مسؤول و مقصّر دانستن برای حوادث ناراحت کننده)؛
    8. تعبیرها و تفسیرهای فاجعه آمیز و افراطی از میزان اهمیت افکار مزاحم.

به طور کلی، می توان گفت: افکار و تکانه های مزاحم زمانی می توانند منجر به اغتشاش در افراد شوند که برای فرد مهم باشند و با افکار خود کارِ منفی مرتبط گردند.
    بنابراین، مشکل به خود افکار مزاحم مربوط نمی شود، بلکه به ارتباط پردازشی آن ها با افکار منفیِ خودکار و باورهای مربوطه برمی گردد.

بسیاری از پژوهشگران معتقدند: افراد مبتلا به اختلال غالبا خطر پیامدهای منفی بسیاری از اعمال را به صورت افراطی و بیش از اندازه براورد می کنند.

درمان وسواس
    1. مي توانيد كشي به مچ دست خود ببنديد و با شروع افكار مزاحم، آن كش را بكشيد و رها كنيد و سپس شروع به شمارش معكوس نماييد
    مثلاً عدد 100 را انتخاب كنيد و سعي نماييد هفت تا هفت تا از آن كم كنيد تا به صفر برسيد؛
    تا با احساس دردى كه روى مچ دست‌تان ايجاد مى شود، از آن فضاى روانى بيرون آييد و ناخودآگاه موضوع ذهنى تان عوض شود.

2. به محض شروع افكار مزاحم، مكان خود را تغيير دهيد و سريعاً وسط افكار خود بپريد و به خود بگوييد: «بس است ديگر»
    و بدين وسيله رشته افكار را قطع كرده و خود را مشغول كار ديگرى كنيد و با ايجاد حواس‏پرتى از آن افكار دورى بجوييد.

3. براي رهاي از اضطراب و ترس از مرگ، ايمان و باورهاي ديني خود را قوي تر و مستحكم تر كنيد.

منبع مقاله کامل: راسخون
    و اضطراب و ترس و وسواس فکری | مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني
    امضای ایشان

8. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

پسر گل ترس از دست دادن والدین خبلی طبیعیه منتها اکثریت بین 8 تا 12 سالگی تجربه میشه حالا چرا سراغ تو عزیز دیر آمده!؟

شاید پدر بزرگ و یا مادر بزرگ یا کسی رو توی اقوام یا اشنایان به تازگی از دست دادهای که تو را به این فکر فرو برده؟

ولی خوب نترس این وحشت گذراست بیشتر به شبکه خوب دوستان درس و ورزش بخصوص گروهی مثل فوتبال و بسکتبال و خواب به موقع و تغذیه سالم بپرداز

و از وجود پدر ومادر و خانواده لذت ببر و بدان تو تنها کسی نیستی که این ترس رو تجربه میکنه. و خوذ به خود خوب میشه. موفق باشی

دکترا در روانشناسی

10. 4 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10211
    تشکـر
    4
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوستان

12. 2 کاربران زیر از Navidrashti بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9718
    تشکـر
    79
    تشکر شده 214 بار در 117 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    سلام

افکار تکرار شونده و آزاردهنده میتونه نشونه ای از ابتلا به "وسواس فکری" باشه...

بهتره اگه این حالت ادامه پیدا کرد به مشاوره حضوری مراجعه کنین

خلاصه ای از یه مقاله در رابطه با وسواس فکری و درمان آن را براتون میذارم:

محتوای وسواس ها
    محتوای افکار، تکانه ها و تصورات وسواسی معمولاً از دیدگاه فرد مبتلا، غیرقابل قبول و منافی با اصول است.
    هرقدر اندیشه مزاحم ناپذیرفتنی تر باشد، وقوعش فرد را بیش تر ناراحت می کند.
    شایع ترین محتوای افکار وسواسی، همراه با نمونه هایی از انواع افکار و رفتارهای اجباری مربوط به آن ها در ذیل ارائه شده است.

نمونه وسواس
    آلودگی (افکار مربوط به آسیب دیدن بر اثر تماس با میکروب ، مدفوع ، خون ، سم و مانند آن) ؛
    آسیب رساندن به خود یا دیگران؛
    مرگ یا تصور مرگ عزیزان؛
    ترس از رفتار غیرقابل پذیرش از لحاظ اجتماعی (مثل داد زدن، ناسزا گفتن و به زبان آوردن الفاظ رکیک)؛
    امور جنسی (اشتغال ذهنی درباره اندام ها و اعمال جنسی غیرقابل پذیرش)؛
    مذهب (افکار کفرآمیز و شکل های مذهبی).
    نظم و ترتیب (قرار دادن اشیا در جای خود، انجام اعمال به نحو درست و بر حسب الگو و یا شمارش خاص)؛
    بی معنا (جمله ها، تصورات، آهنگ ها، کلمات و رشته های بی معنای اعداد).

سبب شناسی وسواس
    1. خطر، آسیب؛
    2. شک، عدم یقین و تصمیم گیری؛
    3. کمال گرایی؛
    4. احساس گناه، مسؤولیت، شرم، تعصّب و اخلاق؛
    5. شناخت های نادرست که منجر به ایجاد اضطراب می شوند؛
    6. میزان اهمیتی که فرد به افکار وسواسی خود می دهد
    (اهمیت افراطی به افکار مزاحم)؛
    7. جهت گیری و تحریفات شناختی (خود را مسؤول و مقصّر دانستن برای حوادث ناراحت کننده)؛
    8. تعبیرها و تفسیرهای فاجعه آمیز و افراطی از میزان اهمیت افکار مزاحم.

به طور کلی، می توان گفت: افکار و تکانه های مزاحم زمانی می توانند منجر به اغتشاش در افراد شوند که برای فرد مهم باشند و با افکار خود کارِ منفی مرتبط گردند.
    بنابراین، مشکل به خود افکار مزاحم مربوط نمی شود، بلکه به ارتباط پردازشی آن ها با افکار منفیِ خودکار و باورهای مربوطه برمی گردد.

بسیاری از پژوهشگران معتقدند: افراد مبتلا به اختلال غالبا خطر پیامدهای منفی بسیاری از اعمال را به صورت افراطی و بیش از اندازه براورد می کنند.

درمان وسواس
    1. مي توانيد كشي به مچ دست خود ببنديد و با شروع افكار مزاحم، آن كش را بكشيد و رها كنيد و سپس شروع به شمارش معكوس نماييد
    مثلاً عدد 100 را انتخاب كنيد و سعي نماييد هفت تا هفت تا از آن كم كنيد تا به صفر برسيد؛
    تا با احساس دردى كه روى مچ دست‌تان ايجاد مى شود، از آن فضاى روانى بيرون آييد و ناخودآگاه موضوع ذهنى تان عوض شود.

2. به محض شروع افكار مزاحم، مكان خود را تغيير دهيد و سريعاً وسط افكار خود بپريد و به خود بگوييد: «بس است ديگر»
    و بدين وسيله رشته افكار را قطع كرده و خود را مشغول كار ديگرى كنيد و با ايجاد حواس‏پرتى از آن افكار دورى بجوييد.

3. براي رهاي از اضطراب و ترس از مرگ، ايمان و باورهاي ديني خود را قوي تر و مستحكم تر كنيد.

منبع مقاله کامل:
    http://rasekhoon.net/article/show/156952/%D9%88%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B3%20%D9%88%20%D8%AF%D 8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%20%D8%A2%D9%86%20(3)/
    و اضطراب و ترس و وسواس فکری | مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني
    منم این مشکلاتو و حرس و جوش خوردنارو داشتم...بالاخره چن روزه که تونستم باهاش کنار بیام.واقعا ادمو از زندگی میندازه..واسه مطلبتم thanks
    امضای ایشان
    .:: M:R NIRO NAJA ::.

14. کاربران زیر از m-a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط m-a نمایش پست ها
    منم این مشکلاتو و حرس و جوش خوردنارو داشتم...بالاخره چن روزه که تونستم باهاش کنار بیام.واقعا ادمو از زندگی میندازه..واسه مطلبتم thanks
    میدونم چی میگی، خودمم بعضی وقتا دچارش میشم... مخصوصا از نوع عذاب وجدان...

و you're welcome
    امضای ایشان

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

نوید جان یه هدیه قشنگ یا یه گل زیبا برای اونا بخر و وقتی خواستی بهشون بدی محکم بغلشون کن
    گرمای وجودشون + انرژی مثبتی که از این کار شما به وجود می آید تا مدتها تو وجودت میمونه
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

17. کاربران زیر از بهشت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43919
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تفکرات منفی در مرگ پدر و مادر

سلام نوید عزیز.من شش سال بعد پیامتو خوندم.الان تو یه پسر بیست ساله ای.من یه دختر بیست و شش ساله ام که توی این سن تازه به حس چهارده سالگی تو رسیدم و شبی نیست به خاطر این ترس بدون‌گریه بخوابم.از ته دلم میخوام خودت و خانوادت سالم و زنده باشید.������
    ویرایش توسط حسناچ : 05-02-2020 در ساعت 05:08 AM

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : تفکرات منفی در مرگ پدر و مادر

نقل قول نوشته اصلی توسط حسناچ نمایش پست ها
    سلام نوید عزیز.من شش سال بعد پیامتو خوندم.الان تو یه پسر بیست ساله ای.من یه دختر بیست و شش ساله ام که توی این سن تازه به حس چهارده سالگی تو رسیدم و شبی نیست به خاطر این ترس بدون‌گریه بخوابم.از ته دلم میخوام خودت و خانوادت سالم و زنده باشید.������
    سلام
    درصورتی که مشکل مشابهی دارین مثل مشکل استار تر دارین میتونید به لینک زیر برین و تاپیکتون رو ایجاد کنید تا مشاوره دریافت کنید
    لینک : https://forum.moshaver.co/newthread....ewthread&f=124

20. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد