نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تفکر بیش از حد

820
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7582
    تشکـر
    5
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

Question تفکر بیش از حد

سلام
    انشالله توی ماه رمضانی که گذشت هممون بهترین و بیشترین توشه ها رو از آن خودمون کرده باشیم و جنس زندگی مون تغییرات اساسی کنه،

من بارها این مسئله ی برام وجود داشته و همیشه خودم سعی میکنم دنبال راه حل بگردم و تا به حال هیچ وقت پیش مشاور یا روانشناس نرفتم...البته مشکلی با این قضیه ندارم ولی همیشه ترجیحم این بوده که تا جایی که در توان خودم هست برای بهبود شرایطم بکوشم و اگر راهی برام نموند به مشاور مراجعه کنم. به همین خاطر سعی میکنم با استفاده از منابع موسق اول خودم به دنبال کشف مشکلم و راه حل هاش برم، سایت شما رو هم خیلی دوست دارم و امیدوارم بتونید کمکم کنید
    من کلا آدم دقیق و حساس و کمی وسواسی هستم و تو مساعل مختلف کمی افراطی عمل میکنم. خیلی به دنبال تجزیه و تحلیل مساعل هستم و همیشه ذهن فعالی تو این زمینه داشتم و فکر میکنم الان خیلی ذهنم به این سمت پرورش داده شده و بیش از حد همه چیز زو تحلیل میکنم و به همه چیز زیادی فکر میکنم تا جایی که آرامش ازم سلب شده و پس از فکر کردن زیادی روی مساعل به یه حس ساکن میرسم و نمیدونم چطور عمل کنم. فقط همه چیز توی ذهنم میگذره و اونقد از عمل کردن و لمس واقعیت ها دور شدم که در مورد مساعل مختلف دچار توهمات ذهنی میشم و پیش خودم قضاوتشون میکنم. از لحظه هام لذت نمیبرم چون لحظه لحظه م رو صرف فکر کردن به ریز ترین جزئیات زندگی میکنم. مخصوصا با وجود فضاهای متعدد مجازی و روز به روز فاصله گرفتن از واقعیت ها، این موضوع خیلی در من تشدید شده. مطالبی در اینترنت در این رابطه خوندم و حسم رو نسبت به این مشکل مثبت کرد و مایه دلگرمی شد که این فقط مشکل من نیست و راه حل همیشه هست. آدم ناامیدی نیستم و معتقم هرچیزی یه راه حلی داره و میتونم برش غلبه کنم. ازتون می خوام کمکم کنید و راهنمایی کنید که چطور میتونم ذهنم رو هدایت کنم که کمتر درگیر مساعل بشم. خودم خیلی تلاش میکنم اما فکر میکنم ذهنم بیش از حد فعال شده و ناخوداگاه به سمت جزئیات مشغول میشه. اگر روشی هست لطفا راهنمایی کنید.( من روش های زیادی رو خوندم مثل سرگرم کردن خودم به کاری و ...)اما کنترل ذهنم خیلی سخت تر شده و فکر میکنم به روش های جدی تر و کارآمد تری احتیاج هست.اگر هم فکر میکنید نیاز به پیگیری در مراکز مشاوره هست راهنمایی کنید کجا میتونم برم.
    من مشهد زندگی میکنم ، دختر هستم و 21 سالمه.
    متشکرم
    امضای ایشان
    Hamiref

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22145
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تفکر بیش از حد

سلام خواهرم....همچنین از تو هم قبول باشه ....منم شبیه خودتم هم از نظر روحیاتی ک گفتی و هم از نظر سنم.البته من 1373 هستم.
    ببین این چیزی ک منو تو داریم خو ؛یه نیازه از مغزمون..مغز منو تو اصن خوراکش تجزیه تحلیله(بقیه دلشون بسوزه )
    حالا برای اینکه ذهنت به انحراف کشیده نشه من بهت توصیه میکنم کنجکاویتو روی مسائلی به کار ببر که برات فایده دارن چ مادی چ معنوی مثلا بگم...
    درگیر ایات قران کنش و از این طریق ایمان خودتو بیشتر کن.یا درگیر صفان فضیله و خدایی نکرده رذیله خودت کن و در صدد این باش که فضایلت بیشتر بشن(مث همین ادبت ک از جملاتت معلومه)و رذایلت رو حذفشون کن....گرفتی مطلبو دیگ؟؟؟؟
    حالا هم شهریم ک نیستی چون من تربت حیدریه ام.مدیونی فکر بد کنی در مورد ماها...ولی احتمالا هم رشته بودیم دبیرستان.شاید ریاضی خوندی اما بهرحال هر چی خوندی انشالله موفق باشی تو زندگیت .منو هم دعا کن میخام زن بگیرم هر چی میگردم جون تو پیدا نمیشهههههه
    در ضمن بازم اگر سوالی داشتین با ای دی تلگرامم در میون بذارین ممکنه من به این زودیا این جا رو چک نکنم
    ای دی منDimen728@
    ویرایش توسط Emad1373 : 07-07-2016 در ساعت 05:07 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7582
    تشکـر
    5
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تفکر بیش از حد

سلام، متشکر از راهنمایی تون. موفق باشید
    امضای ایشان
    Hamiref

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد