نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: توانایی دوست یابی

862
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20568
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy توانایی دوست یابی

سلام ، من پسری 16 ساله هستم ، که در برقراری ارتباط با دیگران هیچ مشکلی ندارم و فکر میکنم که خیلیا از برقراری ارتباط با من لذت میبرن و تلاشمم اینه که این لذت رو براشون بیشتر کنم .

خیلی کسا هستن که توی مدرسه یا بیرون منو دوست ، یا حتی دوست صمیمی خودشون میدونن ، اما در مورد خیلباشون من اینطور فکر نمیکنم ، چون که خاسته های منو در مورد یه دوست ارضا نمیکنن ، البته من دو دوست صمیمی داشتم که اون دوتا ارضا میکردن این مسئله رو اما اون دوتا مهاجرت کردن و من تنها موندم ، با خانواده هم نمی تونم ارتباط خوبی برقرار کنم چون سنشون خیلی بیشتر از منه
    و منم دوستی که دنبالشم رو پیدا نمیکنم و تنها موندم
    در ضمن نمره بک تستم 35 هستش و این تنهایی بدترش میکنه
    چیکار کنم ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : توانایی دوست یابی

نقل قول نوشته اصلی توسط seied نمایش پست ها
    سلام ، من پسری 16 ساله هستم ، که در برقراری ارتباط با دیگران هیچ مشکلی ندارم و فکر میکنم که خیلیا از برقراری ارتباط با من لذت میبرن و تلاشمم اینه که این لذت رو براشون بیشتر کنم .

خیلی کسا هستن که توی مدرسه یا بیرون منو دوست ، یا حتی دوست صمیمی خودشون میدونن ، اما در مورد خیلباشون من اینطور فکر نمیکنم ، چون که خاسته های منو در مورد یه دوست ارضا نمیکنن ، البته من دو دوست صمیمی داشتم که اون دوتا ارضا میکردن این مسئله رو اما اون دوتا مهاجرت کردن و من تنها موندم ، با خانواده هم نمی تونم ارتباط خوبی برقرار کنم چون سنشون خیلی بیشتر از منه
    و منم دوستی که دنبالشم رو پیدا نمیکنم و تنها موندم
    در ضمن نمره بک تستم 35 هستش و این تنهایی بدترش میکنه
    چیکار کنم ؟

یکی از آدم های مهمی که توی زندگی ما وجود دارد و می تواند در همه چیز زندگی ما تأثیرگذار باشد موجودی است به نام دوست! همه ما داشتن دوست را تجربه کرده ایم از همان دوران کودکی تا حالا که برای خودمان خانم یا آقای با شخصیتی شده ایم! و همیشه داشتن یک دوست یار و غار برای همه مان دغدغه بزرگی بوده است و همیشه توی جمع های مختلف دنبال آدم هایی بوده ایم که با آن ها دوست شویم و تنها نمانیم.
    مکان های جدید و آدم های جدید معمولا باعث شده است که ما دنبال دوستان جدیدی باشیم تا در آن احساس غربت نکنیم اما پیدا کردن دوست همیشه و برای همه راحت و آسوده نیست، برای همین خیلی ها تا بزرگ سالی یک عدد دوست هم ندارند، چه برسد به چند تا دوست! و به همین دلیل احساس ناراحتی می کنند و نیاز دارند با اطرافیان شان ارتباط برقرار کنند و با آن ها دوست شوند. ارتباطات جدید و دوستان جدید نیازمند داشتن مهارت دوست یابی در محیط های جدید است. می شود با تنهایی خداحافظی کرد اما اگر مهارت این را داشته باشیم که دوست داشته باشیم.

● خداحافظ تنهایی!
    دوستان همیشه برای ما مهم بوده اند برای همین با بعضی ها صمیمی شده ایم و با بعضی های دیگر فقط رابطه دوستی و خوشحالی داشته ایم. وقتی با دوستان مان هستیم احساس خوبی داریم. این دوست که می گویند همیشه به این خاطر در زندگی ما مهم بوده است که می توانسته باعث موفقیت یا عدم موفقیت ما بشود یعنی قابلیت این را دارد که ما را به خوشبختی برساند یا بدبخت مان کند! به همین دلیل همه دائم در مورد جامعه دوستان مان به ما تذکر می دهند که مواظب باشید با چه کسی طرح دوستی می ریزید و با چه کسانی می نشینید و بر می خیزید! شاید دلیل این که ما با خیلی از آدم ها که درست نمی شناسیم طرح دوستی می ریزیم این است که احساس تنهایی می کنیم، یعنی آدم هایی که توانایی دوست شدن با اطرافیا ن شان را ندارند آسیب بزرگی می بینند! این جور آدم ها چون توانایی ایجاد ارتباط دوستی با کسی را ندارند به هر آدمی به عنوان دوست راضی می شوند و هر کسی به آن ها روی خوش نشان دهد با او دوستی می کنند، برخلاف بعضی ها که با عالم و آدم دوستی می کنند این افراد در یک جمع جدید و در یک شرایط تازه نمی توانند با اطرافیان شان ارتباط برقرار کنند به همین دلیل همیشه حتی میان ۱۰۰ نفر آدم تنها هستند و با یک نفر هم رابطه دوستانه ندارند مگر این که کسی آن ها را به دوستی دعوت کند. البته این افراد نه این که نخواهند دوستی داشته باشند برعکس خیلی دلشان می خواهد اما توانایی دوست یابی ندارند، اگر شما هم جزو آن دسته آدم هایی هستید که احساس تنهایی می کنید باید مهارت دوست یابی را یاد بگیرید و برای پیدا کردن چند دوست خوب این چند گام را بردارید تا موفق شوید:

● گام اول
    برداشت اول برداشت سرنوشت ساز
    اولین ملاقات و اولین رویارویی با افراد جدید اهمیت زیادی در ارتباطات بعدی ما دارد یعنی رفتار، گفتار و حرکات شما در اولین دیدار اهمیت زیادی در برداشت دیگران نسبت به شما دارد و می تواند اثرات منفی یا مثبتی در ذهن آن ها به جا بگذارد. تصور کنید در اولین روز دانشگاه شما سر کلاس سوتی بدهید مثلا کیف تان از دست تان پرت شود روی پای یک نفر آن وقت نوع حرکت شما در برداشتن کیف، عذرخواهی کردن و عکس العملی که در این موقعیت نشان می دهید می تواند برداشت های متفاوتی در ذهن همکلاسی های جدیدتان ایجاد کند. آن ها می توانند شما را یک فرد دست و پا چلفتی یا یک فرد مؤدب و یا یک آدم سر به هوا و یا یک دانشجوی با ابهت تصور کنند و به خاطر داشته باشند.

● گام دوم
    رفتارهای کلیدی و طلایی
    این که شما در برخورد خود در یک محیط جدید چگونه صحبت می کنید و از چه کلماتی استفاده می کنید تأثیر زیادی در نگاه افراد به شما دارد. یعنی شما وقتی با دیگران برخورد می کنید به آن ها نگاه می کنید، لبخند می زنید، صحبت می کنید یا نه سکوت می کنید و... نوع عکس العمل های شما در ارتباط های جدید می تواند در ایجاد رابطه دوستی اثر بخش باشد.

● گام سوم
    با سؤال شروع کنید
    اگر شما می خواهید یک رابطه دوستی را ایجاد کنید، یکی از روش ها در اولین برخوردها سؤال کردن است. بهتر است در اولین دیدارها سریع پسرخاله نشوید و سؤالات شخصی نپرسید سؤالاتی که بله خیر دارد را هم نپرسید، چون جواب کوتاه شان باعث می شود ارتباط اولیه هم کوتاه باشد وقتی طرف مقابل تان دارد جواب سؤال شما را می دهد به حرف های او فکر کنید نه به صحبت هایی که در سر دارید چون توجه شما به صحبت های او را کم می کند و نشان می دهد که شما حواستان نیست.

● گام چهارم
    پرحرفی نکنید
    قبلا هم گفتیم اصلا خوب نیست همان ابتدا احساس صمیمیت تان گل کند و شروع کنید به توضیح دادن تاریخچه زندگی خود و اجدادتان! کمی حرف هایی که می زنید را بودجه بندی کنید و همه آن ها را توی یک ساعت و پشت سر هم نگویید. در هنگام صحبت های دو طرفه توی حرف دیگران نپرید و صحبت آن ها را قطع نکنید، وقتی از شما سؤال می شود مفصل و چند جلدی جواب ندهید! دائم موضوع صحبت را عوض نکنید و کمی هم به طرف مقابل تان توجه کنید.

● گام پنجم
    طرف مقابل تان را هم ببینید
    وقتی با یک نفر وارد صحبت و گفت وگو می شوید سرتان را نیندازید پایین و شروع کنید به حرف زدن یا برای خودتان تندتند حرف به هم نبافید در حین صحبت اگر کمی به طرف مقابل تان نگاه کنید اتفاق خوبی می افتد یعنی به حالت های چهره، رفتارها و حرکاتی که از خودش در برابر صحبت های شما نشان می دهد توجه کنید تا حداقل متوجه شوید طرف علاقه ای به حرف های شما دارد یا نه اگر دیدید بی حوصله و با خستگی نگاه تان می کند از خودتان کمی شعور به خرج دهید و صحبت را کوتاه کنید.

● گام ششم
    خودتان را وارد بازی کنید
    وقتی عده ای دارند درباره موضوعی صحبت می کنند و شما تمایل دارید که با آن ها وارد گفت وگو شوید و البته دوستی را شروع کنید خودتان را وارد بازی کنید یعنی خیلی مؤدبانه با رفتار و گفتارتان نشان دهید که دوست دارید با آن ها دوست شوید نگاه مشتاقانه، تبسم، حرکات میمیک صورت و... می تواند نشان دهد که شما مشتاق هستید.

● گام هفتم
    تعادل داشته باشید
    قرار نیست همان ابتدای آشنایی آتش بزنید به ریشه خودتان و همه زندگی تان را بریزید روی دایره! بهتر است در افشاسازی خود تعادل به خرج دهید و سعی کنید همان قدر که از خودتان اطلاعات می دهید از طرف مقابل تان هم اطلاعات بگیرید بعد از مدتی از آشنایی معمولی می توانید رابطه عمیق و دوستانه ای داشته باشید. فقط کافی است از هول حلیم توی دیگ نیفتید.

● گام هشتم
    افسرده نشوید
    یادتان باشد همه ارتباطات به دوستی تبدیل نمی شود و موفقیت آمیز نیست و ممکن است برای همیشه قطع شود. در این صورت احساس طرد شدن را در خود کنترل کنید و بپذیرید که قطع شدن یک رابطه به معنی بد بودن شما نیست، ممکن است شما آدم ها نیازها و خواسته ها و علائق شما شبیه هم نبوده باشد و نتوانید به علائق هم احترام بگذارید و آن را برآورده کنید پس قطع شدن هر رابطه ای را به خودتان نگیرید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)