نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: توهم ذهنی

8994
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9637
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation توهم ذهنی

من فرزانه 23 ساله هستم.مدت 1 ماهی هست که بی دلیل افکار بسیار بی ارزش و بعضا زننده به دلایل کاملا نا مشخص در مواقع گوناگون به ذهنم میاد که واقعا خودمم دلیلش زو نمیدونم.برای مثال با شنیدن یک کلمه به یاد یک حرف زشت یا حتی اهانت آمیز می افتم که کاملا از دست خودم خارجه و در درون من زمزمه میشه در حالی که کاملا بی اراده ی من هست.این حرفا و چنین موضوعات بی ربطی متاسفانه یادگار خوابگاه دانشجویی بود که در 4 سل دوره ی لیسانسم با اونها موتجه بودم و نمیدونم چرا با اینکه الان ماههاست از اون زمان فاصله گرفتم ولی اینقدر به دلم میان حتی راجب افراد مختلف ( (((((((( ) که واقعا باعث استرس و عذاب وجدانم شده.حتی من این کلمتا رو هرگز به زبون هم نمیارم ولی نمیدونم به چه علت دایما بیادم میاد حتی راجب آدمایی که واقعن شرمم میاد از بیان اسمشون و نسبت دادن این حرفا به اونها ولی نمیدونم با این زمزمه چی کار کنم.
    کلن متاسفانه از هر کلمه یا شکلی که در اطرافم وجود داره به بد ترین شکل یادم میاد و این بخاطر رفتار و حرفای بچه هاست در خوابگاه خصوصی... ممنون میشم راهنماییم بفرمایید که برای فراموش کردنشون چیکار کنم چون واقعا حتی گناه میکنم از این زمزمه های حرفای بد توی دلم. اصلا خودآگاه نیستن ولی واقعا ثر کلمات یا چیرای خیلی بی ربط یادم میاد و عداب میکشم ...

2. کاربران زیر از فرزانه 1370 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : توهم ذهنی

سلام
    شما توانایی کنترل افکارت و نداری
    در این مواقع بهترین کار منحرف کردن مغز از فکر کردن به این افکاره
    مثل یه ماشین که داره تو یه مسیر اشتباه میره و راننده اش باید فرمون و بچرخونه تا مسیرش و عوض کنه
    از روشهای حواس پرتی استفاده کن
    موسیقی فیلم و سریال خارجی ایرانی فرقی نداره
    ورزش و سینما و به طور کل بیشتر به تفریحاتت اهمیت بده
    و سعی کن تو به مغزت دستور بدی نه مغزت به توووو
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

4. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه 1370 نمایش پست ها
    من فرزانه 23 ساله هستم.مدت 1 ماهی هست که بی دلیل افکار بسیار بی ارزش و بعضا زننده به دلایل کاملا نا مشخص در مواقع گوناگون به ذهنم میاد که واقعا خودمم دلیلش زو نمیدونم.برای مثال با شنیدن یک کلمه به یاد یک حرف زشت یا حتی اهانت آمیز می افتم که کاملا از دست خودم خارجه و در درون من زمزمه میشه در حالی که کاملا بی اراده ی من هست.این حرفا و چنین موضوعات بی ربطی متاسفانه یادگار خوابگاه دانشجویی بود که در 4 سل دوره ی لیسانسم با اونها موتجه بودم و نمیدونم چرا با اینکه الان ماههاست از اون زمان فاصله گرفتم ولی اینقدر به دلم میان حتی راجب افراد مختلف ( (((((((( ) که واقعا باعث استرس و عذاب وجدانم شده.حتی من این کلمتا رو هرگز به زبون هم نمیارم ولی نمیدونم به چه علت دایما بیادم میاد حتی راجب آدمایی که واقعن شرمم میاد از بیان اسمشون و نسبت دادن این حرفا به اونها ولی نمیدونم با این زمزمه چی کار کنم.
    کلن متاسفانه از هر کلمه یا شکلی که در اطرافم وجود داره به بد ترین شکل یادم میاد و این بخاطر رفتار و حرفای بچه هاست در خوابگاه خصوصی... ممنون میشم راهنماییم بفرمایید که برای فراموش کردنشون چیکار کنم چون واقعا حتی گناه میکنم از این زمزمه های حرفای بد توی دلم. اصلا خودآگاه نیستن ولی واقعا ثر کلمات یا چیرای خیلی بی ربط یادم میاد و عداب میکشم ...
    عزیزم این افکار فقط به مرور زمان از بین میره

گوش دارن به قرآن و موسیقی ها بدون کلام و آرام بخش و

پیاده روی و کوهنوردی در فضای زیبای طبیعت میتونه به ذهن شما آرامش لازم رو بده

مشورت با مشاوران روانشناس میتونه در این مورد بسیار موثر باشه
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

6. 3 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9637
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از پاسختون ولی خب من ابدا وقا بیرون رفتن و تفریح رو ندارم.چون کنکور ارشد دارم 50 روز دیگه.خواهش میکنم بهم بگید وقتی این افکار که با کوچکتریم و بی ربط ترین مسایل به ذهنم میا و شدیدا باعث استرسم میشه رو چجوری مهار کنم.واقعا نمیخوام دست روانشناسا و روان پزشکا بیوفتم چون رفتم و دیدم که منو میخوان به دارو ببندن.من اصلا در حالت عادی استرس ندارم الحمدلله...ولی با چیزای الکی زمزمه های الکی توو دلم میوفته.... خواهشا کمکم کنید

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9637
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها
    سلام
    شما توانایی کنترل افکارت و نداری
    در این مواقع بهترین کار منحرف کردن مغز از فکر کردن به این افکاره
    مثل یه ماشین که داره تو یه مسیر اشتباه میره و راننده اش باید فرمون و بچرخونه تا مسیرش و عوض کنه
    از روشهای حواس پرتی استفاده کن
    موسیقی فیلم و سریال خارجی ایرانی فرقی نداره
    ورزش و سینما و به طور کل بیشتر به تفریحاتت اهمیت بده
    و سعی کن تو به مغزت دستور بدی نه مغزت به توووو
    ممنونم از پاسختون ولی خب من ابدا وقا بیرون رفتن و تفریح رو ندارم.چون کنکور ارشد دارم 50 روز دیگه.خواهش میکنم بهم بگید وقتی این افکار که با کوچکتریم و بی ربط ترین مسایل به ذهنم میا و شدیدا باعث استرسم میشه رو چجوری مهار کنم.واقعا نمیخوام دست روانشناسا و روان پزشکا بیوفتم چون رفتم و دیدم که منو میخوان به دارو ببندن.من اصلا در حالت عادی استرس ندارم الحمدلله...ولی با چیزای الکی زمزمه های الکی توو دلم میوفته.... خواهشا کمکم کنید

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9637
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    عزیزم این افکار فقط به مرور زمان از بین میره

گوش دارن به قرآن و موسیقی ها بدون کلام و آرام بخش و

پیاده روی و کوهنوردی در فضای زیبای طبیعت میتونه به ذهن شما آرامش لازم رو بده

مشورت با مشاوران روانشناس میتونه در این مورد بسیار موثر باشه

ممنونم دوست خوبم.لطفا جواب قبلی رو مظالعه کن و پاسخ من رو بده
    ممنونتم

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

میدونم اعتقادی به من و همکاران نداری ولی عزیز دارو میخوای تا کمی آرومت کنه فهمیدم که گفتی کنکور ارشد داری ولی همین استرس کنکور+ این افکار ممکنه حالتو بدتر کنه و درمانت رو سختر!!؟؟

میتونی از روانپزشک بخوای که یک داروی لایت بهت بده که زیاد روی تمرکزت برای درست اثر نذاره. در هر صورت سلامت روانیت مثل سلامت فیزیکیت از درس و.... واجب تره. موفق باشی

دکترا در روانشناسی

11. 2 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

کنکورم ارشد دارید شما درست
    وقت برای تفریح کم دارید درست
    اما یه سوال آیا در درس خواندن کیفیت مهمه یا کمیت ؟؟؟
    یه نفر خیالش آسوده و آرام 1 ساعت درس بخواند شما در طول چند روز به راندمان درسی اون نخواهی رسید
    پس واقع بین باشید و به تفریحاتتون اهمیت بدید حداقل روزی چند ساعت خودت و ول کنید و خوشحال باشید

برای اینکه این افکار از بین بره شما باید ریشه این افکار و پیدا کنید
    به قول معروف باید سرچشممه رو پیدا کنید و از بین ببرید تا مشکلتون حل بشه
    چرا این افکار شمارا اذیت میکنند؟؟
    در چه زمانی از روز این افکار به سراغتان می آید ؟؟
    واکنش شما نسبت به این افکار چیست ؟؟
    تا چه حد توانایی کنترل این افکار را دارید ؟؟
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

13. کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنونم دوست خوبم.لطفا جواب قبلی رو مظالعه کن و پاسخ من رو بده
    ممنونتم
    سلام به دوست عزيز: اين افكار ناخودآگاه شماست كه درونتون زمزمه مي شه شايد يك سري مسايل حل نشده دارين كه درونتون داره هشدار مي ده كه بيا اين مسايلو حل كنيم سعي كنيد با مراقبه (آرامش دادن به خودتون) 20دقيقه قبل از خواب خودتونو به آرامش دعوت كنيد وقتي آرامش باشه بهتر مي توني هم درس بخوني هم اين مسائل و حل كني

15. کاربران زیر از آبي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9637
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آبي نمایش پست ها
    سلام به دوست عزيز: اين افكار ناخودآگاه شماست كه درونتون زمزمه مي شه شايد يك سري مسايل حل نشده دارين كه درونتون داره هشدار مي ده كه بيا اين مسايلو حل كنيم سعي كنيد با مراقبه (آرامش دادن به خودتون) 20دقيقه قبل از خواب خودتونو به آرامش دعوت كنيد وقتي آرامش باشه بهتر مي توني هم درس بخوني هم اين مسائل و حل كني
    ممنونم....دقیقا زمرمه هسن که با یک کلمه ی الکی و بی ربط به ذهنم میاد...نمیدونم دلیلش چیه...مثلا با کلمه ی خیلی بی ربطی یاد یه حرف بد میوفتم که توو خوابگاه بچه ها زیاد میگفتن و این حرف دایم توی دلم تکرار میشه که هیچ بلکه راجب آدمای بسیار محترم و عزیزی که میشناسم زمزمه میشه...بیشتر حث گناه منو آزار میده....میدونم خیلی مسخره س ولی بهم بگید چیکار کنم....

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    10

ممنونم....دقیقا زمرمه هسن که با یک کلمه ی الکی و بی ربط به ذهنم میاد...نمیدونم دلیلش چیه...مثلا با کلمه ی خیلی بی ربطی یاد یه حرف بد میوفتم که توو خوابگاه بچه ها زیاد میگفتن و این حرف دایم توی دلم تکرار میشه که هیچ بلکه راجب آدمای بسیار محترم و عزیزی که میشناسم زمزمه میشه...بیشتر حث گناه منو آزار میده....میدونم خیلی مسخره س ولی بهم بگید چیکار کنم....
    خودتون به يه كلمه ديگه شرطي كنيد يعني هرموقع اين زمزمه ها به سراغتوت اومدن كلمه يا جمله ديگه اي كه بهتون ارامش ميده و مثبته جايگزين كنيد اينجوري تازه خودتون با افكار مناسب برنامه ريزي هم مي كنيد

18. کاربران زیر از آبي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9637
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

یه سوال دارم....چجوری میتونم با ناخودآگاه خودم ارتباط بگیرم و بهش تلقین کنم؟! اصن امکانش هست؟ میشه راهنماایم کنین؟

20. کاربران زیر از فرزانه 1370 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    10

یه سوال دارم....چجوری میتونم با ناخودآگاه خودم ارتباط بگیرم و بهش تلقین کنم؟! اصن امکانش هست؟ میشه راهنماایم کنین؟
    شما روزي هر زماني كه دوست داشته باشيد با خودتون خلوت كنيد و با صدايي آهسته كه شنيده شود صحبت مي كنيد و از درونتون مي خواين كه باهاتون ارتباط برقرار كنه البته قبل از هر صحبتي بهش بگين دوسش دارين و ازش تشكر كنيد بابت اين سال هايي كه درونتون و باهاتون بوده و شما بهش كم توجهي كردين و كم كم ضمير ناخودآگاهتون ارتباط برقرار مي كنه و متوجه ميشين كه داره چي مي گه

22. کاربران زیر از آبي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

شما روزي هر زماني كه دوست داشته باشيد با خودتون خلوت كنيد و با صدايي آهسته كه شنيده شود صحبت مي كنيد و از درونتون مي خواين كه باهاتون ارتباط برقرار كنه البته قبل از هر صحبتي بهش بگين دوسش دارين و ازش تشكر كنيد بابت اين سال هايي كه درونتون و باهاتون بوده و شما بهش كم توجهي كردين و كم كم ضمير ناخودآگاهتون ارتباط برقرار مي كنه و متوجه ميشين كه داره چي مي گه
    سلام

هم وطن عزیزم من تخصص شما رو نمیدونم ولی میدونید اگه خدایی نکرده یک شخص اسکیزو و یا شبه اسکیزو و اسکیزو تاپیک و یا های منیک دیپر باشه و این توصیه رو شما بهش بکنید و یا کس دیگر یعنی چه!؟

یعنی کشتن ایشون و یا افراد دیگر توسط اون شخص بیمار یعنی قتل. پس خواهشا از این نوع توصیه ها نکنید. و حتما وقتی توصیه کنید که لا اقل تحصیلات آکادمیک مربوطه و یا سواد و دانش کافی رو داشته باشید.

موفق باشید

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

هم وطن عزیزم من تخصص شما رو نمیدونم ولی میدونید اگه خدایی نکرده یک شخص اسکیزو و یا شبه اسکیزو و اسکیزو تاپیک و یا های منیک دیپر باشه و این توصیه رو شما بهش بکنید و یا کس دیگر یعنی چه!؟

یعنی کشتن ایشون و یا افراد دیگر توسط اون شخص بیمار یعنی قتل. پس خواهشا از این نوع توصیه ها نکنید. و حتما وقتی توصیه کنید که لا اقل تحصیلات آکادمیک مربوطه و یا سواد و دانش کافی رو داشته باشید.

موفق باشید
    آقاي محترم من سواد اين كار را دارم و به عواقب اون كاملا آگاه و روي هيچ كس ليبل نمي چسبونم مثل شما و فكر نمي كنم نيازي داشته باشم تا مثل شما تحصيلاتم و به رخ ديگران بكشم

25. کاربران زیر از آبي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6271
    تشکـر
    1,498
    تشکر شده 560 بار در 143 پست
    میزان امتیاز
    10

بهت پیشنهاد میکنم سی دی راز رو حتمـــــــا حتما ببینی

27. کاربران زیر از آفرودیت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

آقاي محترم من سواد اين كار را دارم و به عواقب اون كاملا آگاه و روي هيچ كس ليبل نمي چسبونم مثل شما و فكر نمي كنم نيازي داشته باشم تا مثل شما تحصيلاتم و به رخ ديگران بكشم
    نه عزیزم ندارید و متاسفم برای مملکتی که اشخاصی که نه دکترند و نه جراح به اتاق عمل میروند و چه راحت هم نوعان و هم وطنان خود را به کشتن میدهند. منم تحصیلاتم را نه به رخ کشیدهام و نه میکشم

اگر از من در مورد هزاران مطلب دیگر فضا و شیمی و فیزیک و دین و..... بپرسید میگم هیچ نمیدانم چون شجاعت گفتن نمیدانم رو دارم!

متاسفم ولی خواهشا این کار را نکنید دگر خود دانید. موفق باشید

دکترا در روانشناسی

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

عزیزم اگر به سلامت روان خود اهمیت میدید حتما به یک مشاور رجوع کنید. راهی که بعضی از دوستان اینجا ارائه میدهند(البته نه همه دوستان) نه علمیه نه انسانی نه اصولی نه عقلی و نه منطقی و بیراهه ایست که ممکنه در ابتدا به نظر قشنگ و درست بیاد ولی در انتها به نا کجا آباده!!!!!

مثل کتاب راز و ضمیر ناخودآگاه و...... که البته بعضی از گفتهای همین کتاب درسته ولی خیلی از مطالبش از عقل و علم و حقیقت به دوره و فقط اوهام و خرافاته( همین خانم Rhonda Byrne نویسنده کتاب راز همین چند ماه پیش زندان بودن به علت مسائل مالی!!!!)

پس مشاوره بگیرید روانشناس و روانپزشک همین و همین پیش عطار و بقال و چغال نرید گلم. موفق باشید

30. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8023
    تشکـر
    4,745
    تشکر شده 2,210 بار در 819 پست
    میزان امتیاز
    11

منم خودمو هیپنوتیزم میکنم و مدیتیشنم میکنم
    خود آدم بره یکم تحقیق کنه میفهمه براش مضره یا نه آقا شهرام عزیز
    امضای ایشان

شازده کوچولو گُفت

گُلِ مَن گاهی بَداَخلاق و کَم

حوصِله و مَغرور بود

اَما ماندَنی بود این بودَنَش بود که او را تَبدیل به گل مَن کَرده بود
    I

32. کاربران زیر از pari@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط pari@ نمایش پست ها
    منم خودمو هیپنوتیزم میکنم و مدیتیشنم میکنم
    خود آدم بره یکم تحقیق کنه میفهمه براش مضره یا نه آقا شهرام عزیز
    بسیار عالی و موفق باشید . برای افراد در حد نرمال و بعضی بیماران خیلی خیلی هم این نوع تکنیکها که بنده هم با سواد ناقصم باهاشون آشنا هستم بسیار مفید و آرام بخشه ولی نه برای همه و نه همیشه

و گاهی در بعضی بیماریها و برای بعضی نه تنها مفید نیست بلکه خطرناکه به طور مثال دنیای علم و تمام دکترها میدانند که آسپرین قرص بسیار خوبیست جهت جلو گیری و درمان خیلی از امراض ولی....

همین قرص برای کسانی که مشکلات ذستگاه گوارش و یا انعقاد خون دارند سمه و خطرناک. حالا کی باید این قرص رو تشخیص بده طبق آزمایشات بالینی و کلنیکی برای کی خوبه و کی مضر؟؟؟؟

البته که دکتر متخصص!

امید دارم حق مطلب رو ادا کرده باشم. موفق باشید

34. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد