نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اعتماد به نفسم کمه

802
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6534
    تشکـر
    0
    تشکر شده 19 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

اعتماد به نفسم کمه

اعتماد به نفسم خیلی کمه
    هر کار میکنم اعتماد به نفسم بیشتر نمیشه
    همیشه کم میارم تو روابط اجتماعی
    چیکار کنم
    به نظرتون گیر کارم کجاست؟
    مومن نیستم و اعتقادات دینیم کمه؟
    واقعا آدم بی خاصیتی هستم؟
    اعتیاد دارم به دنیای مجازی؟
    ترسو بار اومدم و از جامعه میترسم؟
    بدبین هستم به همه ؟

کدوم؟

2. کاربران زیر از amirali93 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تو رو خدا کمک کنید

خب این مشکل روز جامعه است و خیلی از افراد بخاطر دور بودن از جمع مثل شما هستن ...

شما وقتی در جمع هستید، میتونید با دیگران مراوده داشته باشید وبا مشکلاتشون آشنا بشید

اینطوری متوجه میشید که بقیه ام مثل شما مشکلاتی دارن و این خودش باعث میشه شما فکر نکنید تمام بدبختی های دنیا واسه شما بوده

مسئله اعتقادات که جای خودشو داره و الان ابراز به بی دینی نشونه تجدد افراد شده ...

ولی چند روش براتون میذارم تا بتونید ازش استفاده کنید ..

قوز نکنید
    علارغم نشان از بی اعتماد به نفسی ! قوز کردن نشان میدهد شما هیچ اعتقادی به خودتان هم ندارید.

امتحان کنید : یک کاغذ برچسبی برای یادآوری بر بالای صفحه مانیتور کامپیوترتان بچسبانید و با خودکار قرمز فلش ای به سمت بالا بکشید و زیرش بنویسید “قوز کردی ؟؟؟؟؟“.

برای تصحیح خودتون این کار را انجام دهید :

شانه هایتان را به سمت عقب ببرید و تصور کنید شخصی رشته نخی به سر شما بسته و از بالا میکشد؛ ستون فقراتتان کش می آید و چانه تان بالا می آید.

بدانید که اکثر مردم راجع به شما اصلا فکر نمیکنند
    افراد کمرو بیش از حد راجع به اینکه دیگران درباره شان چه فکری خواهند کرد نگران میشوند. اما قضیه این است که در واقع مردم اصلا راجع بهشون اصلا فکر نمی کنند-اصلا.

تصور کنید قدرت جادویی خواند افکار دیگران را داشتید, فکر میکنید تو سر اطرافیانتون چه جملاتی میشنیدید؟ این ها رو :
    “ای وای ! ایستگاه رو رد کردم / وای پول یادم رفت / فردا چی بگم به مجید / امروز یادم باشه زود برگردم به کارهام برسم / عجب ترافیکی ,امروزم دیر میرسم سر کار…”

دقت کنید چقدر ضمیر متصل اول شخص میبینید تو جمله ها کردم , یادم رفت , بگم , برگردم … انسان به صورت طبیعی در خود فرو رفته است ! آنقدر مردم برای خودشان افکاری دارند که فکر کنند که دیگر وقت ندارند راجع به شما فکر کنند.

گفتگوی منفی با خود : اکیدا ممنوع
    اگر خودتان را “متفاوت” توصیف میکنید, به احتمال قوی از آن دسته از افرادی هستید که گفتگوهای منفی زیادی با خودشون دارند.

دقت کنید, چه چیزهایی به خودتون در طی روز میگید. هروقت درباره چیزی مانند “نمیتوانم انجامش دهم” فکر میکنید به سرعت با “نهایت سعی ام رو میکنم” عوض کنید. کلید حل این مساله در این است که از خودتان بیرون بیایید و به عنوان یک شخص سوم به صحبت های خودتون با خودتون گوش دهید. چه احساسی به شما دست میدهد اگر بشنوید کسی که در کنار شما نشسته به خودش میگویید “خیلی چاقی/ خنگی/بی دست و پایی/ بی خاصیتی …” خیلی زننده,درست است؟
    خودتان را در افکارتان طوری تربیت و اصلاح کنید که در دنیای خارج میتوانید دیگران را تربیت یا اصلاح کنید.

آسون بگیر
    بعضی افراد به صورت طبیعی نسیت به افراد دیگر جدی هستند .اگر شما هم همینطور هستید, یاد بگیرید لبخند بزنید و بخندید. حتی بک نیشخند کوچک میتواند دیگران را بر انگیزاند تا بخواهند با شما ارتباط برقرار کنند.

برای تبدیل کردن خندید به یک عادت, زمانی را مشخص کنید در طی روز تا آنرا تمرین کنید حتی برای چند دقیقه حتی در ماشینتان به سمت محل کارتان یا حتی شب قبل از خواب. شاید عجیب باشد, اما بعد از مدتی خندیدن میتواند به صورت عادت درآید برایتان. تحقیقات نشان داده مجبور کردن خودتان به خندیدن برای سلامتی تان بسیار مفید است.

اشتباهات تان را با مرحمت حل کنید
    چطوری کنار آمدن با سرخوردن در روزهای برفی نیز مهم است. افراد با اعتماد به نفس میدانند هیچکس کامل نیست و اگر هم در کسب و کارتان با سر به زمین بخورید و همه چیزتان را از دست دهید, آخر دنیا که نیست.

از خودتان بپرسید: بعد از سه ماه این اشتباهم چقدر مهم خواهد بود؟
    هر اشتباهی که کرده باشید هیچ راه دیگری به جز بررسی آن و قول دادن به خودتان که دیگر تکرارش نکنید ندارد. به قول نویسنده بزرگ دِل کارنگی : “برای شیر ریخته شده شیون نکن.” , حالا اگر اشتباهایتان چیزی مانند سر خوردن, خوردن دستتان به جعبه های مغازه و به هم ریختن تمام آنها یا ازین دست اتفاقات باشد بهترین درمان خندیدن به خودتان است؛ این بهترین راه برای کنار آمدن با اشتباهتان است.

بازخورد بگیرید
    از اطرافیانتان راجع به اعتماد به نفس تان سوال کنید, هر بار که تمرین میکنید دوباره سوال کنید. هرکجا احساس میکنید ضعف دارید برطرف سازید.

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6534
    تشکـر
    0
    تشکر شده 19 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تو رو خدا کمک کنید

مشکل اصلیم اینجاس اطرافیانم انرژی منفی میفرستن
    به هر حال من سعی میکنم به اون مواردی که اشاره شد عمل کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)