نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: تیک عصبی

1590
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    تشکر شده 29 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    10

Red face تیک عصبی

سلام مادری هستم که از مشکلات روحی رنج میبرد به روانپزشک مراجعه کردهام ایشان داروی الونتا را برای من تجویز کردند اما با وجود مصرف دارو ومراجعه مکرر به روانپزشکان بعضی افکار شدیدا ازارم میدهد فرو بردن مکرر اب دهانم وترس از انتقال این رفتار به فرزندم از سالیان پیش در من وجود دارد نمیدانم این مشکل چیست وسواس است علائم افسردگی است تیک عصبی است یا چیز دیگری متاسفانه با وجود سعی وتلاش زیاد در درست تربیت کردن فرزندم متوجه شدم او هم همین رفتار را تکرار میکند ایا او را نزد روانپزشک ببرم یا راه دیگری را پیشنهاد میکنید ارزو دارم یک لحظه او را با ارامش در بغل بگیرم نگران افت تحصیلی و مشکلات ارتباطی که پیدا میکند هستم لطفا مرا راهنمایی کنید در ضمن خیلی تنهایم و از اینکه برای اولین بار موفق شدم با یک دوست مشورت کنم خوشحالم

2. کاربران زیر از parissad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشااوره فردی

آخيييييييييييييييي عزيزززززززززم،سلام ،شما از اون مادرايي هستين كه بهشت زير پاشون آروم ميگيره.
    فكر ميكنم فقط يه بچه دارين كه انقدر روش حساس هستين..
    اين وسواس فكريه شما نسبت به فرزندتون باعث عذابتون ميشه كه بايد كمي رو خودتون و افكارتون كار كنين..
    بهتره ساعاتي رو در روز فقط به خودتون اختصاص بدين..
    ميتونم بپرسم چندسالشه؟
    امضای ایشان

4. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    10

9سال داره

6. 2 کاربران زیر از parissad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    10

با سلام وتشکر از شما دخترم حدودا 9 سال دارد برای کنترل افکارم شما چه راهی را پیشنهاد میکنید ایا مشکل من وسواس است یا تیک عصبی چطور میتونم بهتر شوم

8. کاربران زیر از parissad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام ماماني . يكي از فاميلاي من هم وسواس داشت اينقدر كه وقتي ميخاست دسته درب رو باز كنه با آستين يا لباسش باز ميكرد يا وقتي از wc ميومد پاهاشو كلا ميشست . اينقدر به اين وسواس ادامه داد كه الان از پا درد همه دكترها رو دور زده و پسرش هم كه الان 24 سالشه دقيقا كارهاي مامانشو تقليد كرده و وسواسي شده .
    اينا رو گفتم كه شما مواظب باشيد بچه تون اين بلا سرش نياد . اول از خودتون شروع كنيد چون شما الان مرجع تقليد فرزندتون هستين . پس اگه واسه آينده فرزندتون نگرانيد سعي كنيد اين موضوع رو حل كنيد .

10. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط parissad نمایش پست ها
    با سلام وتشکر از شما دخترم حدودا 9 سال دارد برای کنترل افکارم شما چه راهی را پیشنهاد میکنید ایا مشکل من وسواس است یا تیک عصبی چطور میتونم بهتر شوم
    خوب عزيزم اونكه ديگه الان كوچيك نيستو كمو بيش عقلش ميرسه. يكي از اقوام ما هم يه بچه 12ساله داشت و اين وسواس فكريو نسبت به بچش داشت و هميشه نگران اون بود تا حدي كه مريضي روحي گرفته بود با رفتن پيش مشاور تصميم گرفت كه ساعاتي رو در روز به خودش اختصاص بده وسايل خطر ناكو از جلوي دستش بر ميداشتو گازو ميبستو ميرفت باشگاه ،خريد،حتي با دوستاش ميرفت كوه،البته هر نيم ساعت با تماس تلفني چكش ميكرد و اينجوري 2-3 ساعتي رو براي خودش بود و حتي تصميم به آوردن بچه دوم گرفت كه اين بهترين راهه چون بعدا كلا حساسيتهاي بي موردش برطرف شدو زندگيش روال عادي گرفت.شما با اين حساسيتتون هم اون بچه رو عذاب ميدين هم خودتونو ،به كارايي كه گفتم فكر كنيد.شاد باشي عزيزم.
    امضای ایشان

12. کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط parissad نمایش پست ها
    سلام مادری هستم که از مشکلات روحی رنج میبرد به روانپزشک مراجعه کردهام ایشان داروی الونتا را برای من تجویز کردند اما با وجود مصرف دارو ومراجعه مکرر به روانپزشکان بعضی افکار شدیدا ازارم میدهد فرو بردن مکرر اب دهانم وترس از انتقال این رفتار به فرزندم از سالیان پیش در من وجود دارد نمیدانم این مشکل چیست وسواس است علائم افسردگی است تیک عصبی است یا چیز دیگری متاسفانه با وجود سعی وتلاش زیاد در درست تربیت کردن فرزندم متوجه شدم او هم همین رفتار را تکرار میکند ایا او را نزد روانپزشک ببرم یا راه دیگری را پیشنهاد میکنید ارزو دارم یک لحظه او را با ارامش در بغل بگیرم نگران افت تحصیلی و مشکلات ارتباطی که پیدا میکند هستم لطفا مرا راهنمایی کنید در ضمن خیلی تنهایم و از اینکه برای اولین بار موفق شدم با یک دوست مشورت کنم خوشحالم

خب این خیلی خوبه که شما نگران مسایل روانشناختی خودتون و فرزندتون هستید ...

اینکه برای حل مشکلتون به پزشک مراجعه میکنید ولی اگه در این مواردم افراط کنید نشون میده که شما دچار نوعی وسواس شدید ...

البته درمان وسواس میتونه هم رفتاردرمانی باشه و هم دارودرمانی ...

چون استرس و نگرانی باع مختل شدن سطح هورمونای خونتون میشه و شما این حالات رو درک میکنید

گاهی تغییرات هورمونی در تیروئید/هیپوفیز و ... باعث اختلال در ترشح دوپامین و یا نورآدنالین میشه که شما احساس شادی نمیکنید ...

از طرفی شما با این پیشگویی هایی که میکنید خب معلومه که همه خانواده رو به این سمت میفرستید ...

گاهی بجای نگران بودن برای فرزندتون بهش آرامش بدید ... دکورخونه رو زیبا و لذت بخش کنید ...

به یک موسیقی زیبا گوش بدید ... برای قدم زدن به پارک برید و خدارو بخاطر اینکه میتونید زندگی کنید شکرگذار باشید ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

14. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

خب عزیزم به هر چیزی زید گیر بدی میشه وسواس ...

از طرفی ام از قدیم گفتن از هر چی بترسی به سرت میاد ... چون ادم اونو به سمت خودش جذب میکنه ...

خب پسرتون الان در سنی هست که شما باید در کنارش باشید و بهش راه درست رو نشون بدی ...

البته چون پسره پس بهتره وقتی رو پدرش برای اینکه در حال ساخت شخصیت هست به فرزندش اختصصاص بده

اینجوری میتونه با صحبت کردن و حتی قدم زدن حس مردونه رو بهش انتقال بده ...

حتما" باهاش وقتایی رو به صحبت کردن اختصاص بده ...

چون رفتار مادرگونه و بیش اندازه ما خانوما بچه رو یه خورده ضعیف و در مقابل مشکلات سردرگم میکنه ...

پس بهتره در این مورد مشاوره های موفقیت و رفتاری بگیرید ....

مطالعه کنید ولی نه اینکه بخوایت تمام اون دستورات رو اجرا کنید ... بخاطر اینکه به افق دیدتون وسعت بدید ...

در ضمن فکرتونو از اینده بیرون بیارید ، چون این نگرانی بخاطر اینه که ذهن شما در آینده حسابی درگیره
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    10

متشکرم

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4653
    تشکـر
    27
    میزان امتیاز
    10

مهسا جون از راهنماییت متشکرم

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4628
    تشکـر
    15
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام مامان عزیز و نگران.این چیزی که شما بهش دچار هستید نام آن وسواس است چون خودم دچار این نوع بیماری هستم اگر نگران فرزندتون هستین با خودتون تمرین کنین که اینکارو انجام ندین یا حدافل جلوی فرزندتون انجام ندین چون بچه ها از پدر و مادرا تقلید میکنن و اون بچه هم اگه شمارو ببینه صد در صد از شما تقلید میکنه میدونین چطور مثلا من خودم از بچه گی مادرم وسواس داشت مثلا وقتی پا تو حموم میگذاشت کاملا پاهاشو میشست یاوقتی میرفت دبلیو سی کاملا پاهاشو میشست وقتی سرویس بهشتی هارو تمیز میکرد دسته های در و حتی شیرهای آب رو هم میشد خلاصه الان من دچار شدم و حتی وسواسم از مادرمم بیشتر شده طوریکه دست به کوچکترین چیز بزنم بعدش کلا دستام میشورم و... خلاصه کنترل کنین که فرزندتون دچار نشه..موفق و موئید باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)