نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: حد ارتباط با دوست

1121
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24192
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Angry حد ارتباط با دوست

با سلام من پسری هستم دانشجو که در محیط دانشگاه حضور فعالی داشته و به طوری که اکثر دانشجویان و ومهندسین مرا می شناسند کلا خیلی خوب می توانم با دیگران ارتباط برقرار کنم چند مدتی قبل یکی از دانشجویان اقا که 2 ترم از من جلو تر هست با من ارتباط دوستی بر قرار کرده و من هم در حد معمول و در حول و حوش درس با او گفتگو می کنم تا این که بعد از مدتی رفتار وی تغییر کرد و کلا یکجور دیگیری شد یعنی صمیمیت او بیشتر شد و من هم اصلا دلیل این همه صمیمیت را نمی فهم به عنوان مثال در کلاس که بودم و تمام شد امد جلو و من را بغل کرد و بعدا گفت که خیلی ما دوستت داریم . من اصلا انتظار این محبت بی دلیل را نداشتم و اصلا نمی دونستم باید چیکار کنم حالا سوا من ازشما این است که دلیل این رفتار هیجان انگیز وی چیست ؟ باعث نگرانی من شده که نکند او ذهن شوم و کثیفی را داشته باشد؟ یا این که شاید فکر می کند که مرا برادرانه دوست دارد؟؟؟؟؟ من واقعا نمیدونم که چیکار کنم.

2. کاربران زیر از VELAYATEMAHDI بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : حد ارتباط با دوست

دوست عزیز تا یکی یه حرکتی کرد که نمیشه گفت آره به طور حتم طرف فکر شومی داره یا فلان منظور رو داره...گاهی بعضی پسرها دوستیشون رو بیش از حد ابراز میکنن نمیشه بگی دقیقا چه کسی ممکنه چه رفتاری نشون بده..شما هم فکر مثبت کن و بزار کمی زمان بگذره مشخص میشه...شاید چون خیلی فعال هستی برای رسیدن به هدفی در دانشگاه یا از جنبه کاری میخواد بیشتر باهات صمیمی بشه که از طریق ارتباطاتت به اون چیزی که میخواد برسه

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط VELAYATEMAHDI نمایش پست ها
    با سلام من پسری هستم دانشجو که در محیط دانشگاه حضور فعالی داشته و به طوری که اکثر دانشجویان و ومهندسین مرا می شناسند کلا خیلی خوب می توانم با دیگران ارتباط برقرار کنم چند مدتی قبل یکی از دانشجویان اقا که 2 ترم از من جلو تر هست با من ارتباط دوستی بر قرار کرده و من هم در حد معمول و در حول و حوش درس با او گفتگو می کنم تا این که بعد از مدتی رفتار وی تغییر کرد و کلا یکجور دیگیری شد یعنی صمیمیت او بیشتر شد و من هم اصلا دلیل این همه صمیمیت را نمی فهم به عنوان مثال در کلاس که بودم و تمام شد امد جلو و من را بغل کرد و بعدا گفت که خیلی ما دوستت داریم . من اصلا انتظار این محبت بی دلیل را نداشتم و اصلا نمی دونستم باید چیکار کنم حالا سوا من ازشما این است که دلیل این رفتار هیجان انگیز وی چیست ؟ باعث نگرانی من شده که نکند او ذهن شوم و کثیفی را داشته باشد؟ یا این که شاید فکر می کند که مرا برادرانه دوست دارد؟؟؟؟؟ من واقعا نمیدونم که چیکار کنم.

آیا حد و مرز دوستی را می دانید؟

آیا همیشه آغاز یک دوستی ساده برای شما، به منزله این است که با او فقط «دوست» شوید و از خوبی های یکدیگر لذت ببرید؟ این حد و مرز را چگونه تشخیص می دهید؟
    بسیاری از دوستی های ساده و زیبا می تواند به پاکی یک آسمان باشد و شماری دیگر نیز تنها باید همچنان در حد آشنایی بمانند، اما چگونگی تشخیص آن، کاری است بس مشکل.

سؤالات
    1- یکی از دوستانتان به همراه نامزدش (که شما نمی شناسید) به میهمانی شام شما آمده و رفتار غیرعادی آنها، شما را متعجب ساخته است. آنها حتی یک لحظه نیز از یکدیگر جدا نمی شوند. شما:
    الف: نگران آن هستید که تمام زمان میهمانی شما به این شخص جدید (نامزد دوستتان) اختصاص داده شود.
    ب: از این که دوستتان را این قدر خوشحال می بینید، لذت می برید.
    ج: سعی می کنید به دقت او را مورد مطالعه قرار داده تا از بروز یک فاجعه در مورد دوستتان جلوگیری به عمل آورید.

2- دوست دارید یک نفر را به دوست صمیمی تان معرفی کنید. او:
    الف: به رغم نشان دادن چهره ای خوب، با بدبینی به قضیه می نگرد.
    ب: همیشه یک چیز نادرست در ارتباط با او پیدا می کند!
    ج: بسیار صمیمی و دوستانه جلو می آید.

3- با نامزدتان برای شام به یک رستوران رفته اید، به محض نشستن، چند دختر و پسر جوان سعی می کنند با شما و نامزدتان ارتباط برقرار کنند. شما:
    الف: با دقت در رستوران به دنبال میزی خالی می گردید که بتوانید جای خود را عوض کنید.
    ب: دخترها را سر میز خودتان دعوت می کنید تا مستقیماً باب آشنایی را باز کنید.
    ج: با نامزدتان گرم صحبت می شوید و به آنها بی اعتنایی می کنید.

4- دوستتان از شما می خواهد که موقعیتی فراهم کنید تا با همکار شما آشنا شود. فکر می کنید بین آنها احتمالاً باید آشنایی از قبل وجود داشته باشد. شما:
    الف: ترتیبی می دهید تا هر سه نفر در یک کافی شاپ با هم قهوه ای بنوشید.
    ب: بلافاصله لیست بلندی از خصوصیات بد همکار خود تحویل دوستتان می دهید.
    ج: شماره همکارتان را با اجازه خودش به دوستتان داده، بقیه کار را به خودشان واگذار می کنید.

5- با دوست خود به یک جشن دوستانه می روید و آخر شب، هنگامی که می خواهید منزل را ترک کنید، دوستتان از آمدن امتناع کرده، ترجیح می دهد ساعات دیگری را نیز با افراد حاضر در میهمانی بگذراند. شما:
    الف: مخالفتی نمی کنید، اما از او می خواهید که برای شما توضیح دهد که چرا رفیق نیمه راه شده است.
    ب: شب به خیر گفته، بلافاصله سالن را ترک می کنید.
    ج: از او می خواهید که چون با هم آمده اید مانند همیشه با هم برگردید.

امتیازات
    سؤالات
    الف
    ب
    ج
    1
    2
    10
    5
    2
    5
    2
    10
    3
    5
    10
    2
    4
    10
    2
    5
    5
    5
    10
    2

تفسیر امتیازات40 تا 50 امتیاز

آفرین بر شما که در دوستی روابطی زیبا و بدون غرض را دنبال می کنید. هیچ چیز خاصی نمی تواند شما را از ادامه این دوستی باز دارد. شما از روابط عمومی بسیار قوی و بالایی برخوردارید. به همان اندازه برای دوست خود ارزش قائل می شوید که او برای شما در عین حال، از شادی دوست خود، شاد و از ناراحتی او ناراحت می شوید. به هیچ وجه در صدد تحریک دیگران برنیامده، حد و مرز دوستی ها را تشخیص می دهید.

30 تا 40 امتیازشما همانند بعضی از مردم، یکی به میخ و یکی به نعل می زنید. گاهی اوقات در همان حدی که او می خواهد دوستی را برقرار می کنید و برخی اوقات نیز تا به آنجا پیش می روید که در صدد تحریک حس حسادت دیگران برمی آیید. گاهی اوقات نیز به مثابه یک دوست خوب و فداکار جلو رفته و سعی می کنید دوستتان را از خطرات احتمالی دوستی با دیگران برحذر دارید.

سعی کنید راه خود را مشخص کنید و حد و مرزها را با یکدیگر مخلوط نکنید، در این صورت، همیشه می توانید لحظات زیباتر و بهتری را با دوست یا دوستان خود سپری کنید.
    کمتر از 30 امتیازدوستی های شما حتماً باید سرآغاز نقطه جدیدی در زندگی تان باشد. ابتدا باید ملاک و معیارهای خود را از انتخاب یک دوست خوب، مشخص کرده و سپس بر مبنای آن، حرکت کنید.

در این صورت، رنجشهای کوچک را به دل نگرفته و روابط را تیره نمی سازید. همیشه با هم رو راست باشید. پس از آن که ناراحتی خود را بروز دادید، او را ببخشید و سعی کنید قلبتان را با کینه تیره نکنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

دوست عزیز هیچکس نمیدونه منظور و هدفه اون آقا چی بوده ، هرچیزی امکانش هست . تنها کاری که باید بکنی اینه که محتاطانه جلو بری ، خیلی و بیش از حد صمیمی نشو باهاش ، رسمی باهاش حرف بزنو درارتباط باش . اگه مثبت بود هدفش و شمارو برادرانه دوست داشت که با گذشت زمان متوجه میشی که منظور خاصی نداره اگه هم به قول شما هدفه کثیفی داشت باز هم از رفتارش میتونی متوجه بشیو با رسمی رفتار کردنت جلوشو میگیریو درواقع رو بهش نمیدی .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)