نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: حسادت به خواهر

6091
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1073
    تشکـر
    3
    تشکر شده 33 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    11

حسادت به خواهر

سلام . من دختری 29 ساله هستم . که ظاهری با حجاب دارم. از اول خواستگارای بهتری نسبت به خواهرم داشتم. و چون اون حجاب نداشت تایید بیشتری از خوانوادم میگرفتم. به خاطر اینکه اون یه بار نامزدیش به هم خورد. و چند بار میخواست خودکشی کنه دیگه سعی کردم به همه خواستگارام نه بگم تا یه مشکل از مشکلاتش کم کنم. بنابراین اصلا هیچ ارتباطی با مردا نداشتم. خواهرم 5 سال با یه پسر خیلی خوب و نمازخون و خانواده دار دوست شد. خانواده پسر به علت تفاوت طبقاتی شدیدی که با هم داشتیم اصلا راضی به این ازدواج نبودن. ولی بالاخره بعد 5 سال ازدواج کردن. الان خواهر من خیلی از نظر مادی پیشرفت کرده و به همه خواسته هاش رسیده ولی من همش کنج اتاقمم و چون حجاب دارم دیگه خواستگار هم ندارم. چه برسه به خوب. الان خیلی دچار حس حسادت شدم. به محض اینکه از شرایط خوب زندگیش میشنوم. میرم یه جایی گریه میکنم. احساس میکنم هیچ کس دیگه دختر پاک نمی خواد. در ضمن چون شرایط اون رو میبینم به کم هم راضی نیستم. چه طوری از این حسادت کم کنم یا از بینش ببرم؟ میشه راهنمائیم کنید. ممنون.

2. کاربران زیر از تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : من به خواهرم حسودی میکنم.

سلام دوست عزیز به نظرم حجاب مانع شما نیست و همینطور نا امیدی شما هم بیهوده و هم بی دلیل است شما یک دختر جوان هستین باید به خودتون برسین و در جامعه حاضر بشین تا انشالله بتونید به مورد مناسب خودتون که لیاقت این پاکی رو داشته باشه بر بخورین و همین طور سعی کنید این حس حسادت رو به قبطه خوردن در وجودتون تبدیل کنید و یادتون باشه که قبطه خوردن به شرایط خوب دیگران اشکالی نداره و آدمها همه خواستار بهتر شدن شرایطشون هستن . و البته شما کار اشتباهی کردین که خواستگارهاتونو بخاطر خواهر رد کردین و این کار شما سودی برای اون هم نداشته و از این رفتارتون بنظرم عبرت بگیرین برای زندگی آیندتون . از این فرصت مجردی استفاده کنین و کارهای که درآینده ممکنه فرصتشو نداشته باشین انجام بدین کتاب معراج السعادة از ملا احمد نراقی کتاب زیبایی در بیان زندگی کردن در راه خدا و آرامش یافتن انسانهای معتقد است خصوصاً بخاطر مشکلی که گفتین به بخش معالجه حسد که در فهرست این کتاب می توانید پیدا کنید مطالعه کنین. التماس دعا.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

4. 4 کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1073
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    11

باران باران ممنون از راهنمائیهای مفیدتون. حتما دنبالش میرم. میشه منظورتون از قبطه خوردن به جای حسادت رو واضح تر بیان کنید؟

6. کاربران زیر از تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1148
    تشکـر
    29
    تشکر شده 14 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکلات شما به حجابتان هیچ ربطی نداره هر کسی تقدیری در این دنیا دارد شاید شما ازدواج از او بهتری داشته باشید انشاالله.از خدا کمک بگیرید و همسری شایسته در خواست کنید همه چیز که پول و این دنیا نیست

8. کاربران زیر از habibi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط تنها نمایش پست ها
    باران باران ممنون از راهنمائیهای مفیدتون. حتما دنبالش میرم. میشه منظورتون از قبطه خوردن به جای حسادت رو واضح تر بیان کنید؟
    خواهش میکنم عزیزم منظورم از قبطه خوردن رشک بردن به سعادت و نیکی ایشون بدون حس بدخواهی که در حسادت است

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1073
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    11

حبیبی گرامی، من تا قبل از ازدواج ایشون همین طور که شما میگید، بودم. اما بعد با دیدن شرایط اون این مدلی شدم. و حسود. ممنون از نظرتون.
    باران باران عزیز، متوجه شدم. بازم ممنون از راهنمائیهاتون.

11. کاربران زیر از تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد