نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خجالت و خود کم بینی در زندگی مشترک

1238
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4134
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خجالت و خود کم بینی در زندگی مشترک

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان قبل از ازدواج خیلی خجالتی بودم با گذشت چند سال از نامزدی و ازدواج مشکل خجالتی بودنم با آدم های محیط اطرافم حل شده اما مشکل عمده ی من که به خاطرش خیلی ناراحتم اینکه نمیتونم افراد را به اسم صدا کنم شاید برای شما خنده دار باشه اما با تلاشی که کردم تونستم با دوستانم راحتتر باشم و به اسم صداشون کنم و مسایل دیگه اما مهمترین مشکلی که دارم اینکه بین خودمون شاید شوهرمو با آقا یا فامیلیش خطاب کنم دلم میخواد مثل بقیه ی خانوم ها شوهرم رو که خیلی دوستش دارم به اسم کوچیک و با صدای بلند متوجه خودم کنم که واقعا برام سخته وعجیب که چرا نمیتونم در جمع خانوادگی نمیتونم همسرم رو صدا کنم و همسرم هم از این موضوع ناراحته و زندگیم بشتر در حالت سکوت میگذره من واقعا احتیاج به راهنمایی دارم به روانشناس مراجعه کردم تا حدودی کمک کرد اما همچنان این کمرویی وخجالت ادامه دارد امیدوارم شما کمکم کنید

2. کاربران زیر از بهار1372 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خجالت و خود کم بینی

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار1372 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان قبل از ازدواج خیلی خجالتی بودم با گذشت چند سال از نامزدی و ازدواج مشکل خجالتی بودنم با آدم های محیط اطرافم حل شده اما مشکل عمده ی من که به خاطرش خیلی ناراحتم اینکه نمیتونم افراد را به اسم صدا کنم شاید برای شما خنده دار باشه اما با تلاشی که کردم تونستم با دوستانم راحتتر باشم و به اسم صداشون کنم و مسایل دیگه اما مهمترین مشکلی که دارم اینکه بین خودمون شاید شوهرمو با آقا یا فامیلیش خطاب کنم دلم میخواد مثل بقیه ی خانوم ها شوهرم رو که خیلی دوستش دارم به اسم کوچیک و با صدای بلند متوجه خودم کنم که واقعا برام سخته وعجیب که چرا نمیتونم در جمع خانوادگی نمیتونم همسرم رو صدا کنم و همسرم هم از این موضوع ناراحته و زندگیم بشتر در حالت سکوت میگذره من واقعا احتیاج به راهنمایی دارم به روانشناس مراجعه کردم تا حدودی کمک کرد اما همچنان این کمرویی وخجالت ادامه دارد امیدوارم شما کمکم کنید

خب بهار خانم اینکه مشکل خاصی نیست ...

از فامیل مام هستن که مثل شما هستن ...

ولی اگه دوست داری که به اسم کوچیک صداش کنی باید این لکنت رو در خودتون بشکنید و بهترین کار وقتیه که در خونه تنها هستی ...

و میتونی با صدای بلند هر اسمی رو صدا بزنی ...

مطمئن باش اولین قدم رو که برداری این گرفتگی رفع خواهد شد ....

در ضمن اگر خواستی شوهرتو به اسم صدا بزنی صبر کن تا در فرصتی مناسب که کاملا خوشحال و هیجانزده هستی ...

چون میتونه در بیان احساسات خیلی بهتر از پس اون بربیای ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4134
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

بی نهایت ممنون از راهنماییتون

5. کاربران زیر از بهار1372 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

امیدوارم بتونید از این پیله خجالت بیرون بیایت ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد