نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: خشم غیر قابل کنترل

1610
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8859
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خشم غیر قابل کنترل

با سلام

من مشکلی دارم که از بچگی با منه و با این که بارها تلاش کردم هنوز نمی تونم از پسش بربیام مخصوصا این روزا به خاطر شرایط بد زندگیم این مورد واقعا برام دردسر ساز شده
    من خیلی زود عصبانی میشم ، ببینین اینطور نیست که من هر روز و هر ساعتی عصبانی بشم، نه، من اگر بشنوم کسی به دوستتم، خواهرم یا مادرم (منظورم هر کسیه که احساس می کنم مظلوم واقع شده) توهین کرده یا حرف زور زدن عصبانی میشم بعد اینطور نیی که بتونم خشم خودمو کنترل کنم مخصوصا که صدام هم علیرغم میل خودم خیلی بلند میشه و همزمان سر تا پام می لرزه و واقعا احساس می کنم خودم تو اون لحظه تنها هستم و هرچی به ذهنم رسیده میگم
    از طرفی هیچوقت حرف نا به جا نزدم یا به کسی توهین نکردم، یعنی هر کس که منو سرزنش می کنه نمیگه اون حرفا رو نباید می زدی میگن واکنشت زیادی بود ولی من خودم تو اون شرایط واقعا متوجه نیستم دارم چکار می کنم
    با اینکه من آدمی هستم که تو شرایط استرس زیاد یا ترس یا هر شرایط غیر عادی تمرکزم بیشتر میشه ولی واقعا کنترل حرفام از دستم خارج میشه مخصوصا من یه دختر 26 ساله هستم و از نظر مادرم برای مثال رفتار من شایسته نیست (مخصوصا که 90% با مردای بزرگتر از خودم دعوام میشه :/ )
    واقعا دلم می خواد بتونم خودمو کنترل کنم و این حرفا رو برای خودم نگه دارم ولی نمی تونم
    ممنون میشم کمکم کنین این شرایط خیلی منو آزار میده و باعث شده از جمع های غیر خانوادگی که طولانی هستن و به اون صورت هم شلوغ نیس که بتونم مثلا بلند بشم یا جامو عوض کنم و اینا، فراری هستم

مثلا همین دیروز من تو یه جمع خانوادگی با دوست پدرم بحثم (دعوام) شد/ جمع ما به صورتی هست که یه هفت هشت نفری دور هم نشستیم و اغلب یه نفر حرف می زنه بقیه گوش میدن
    ایشون درمورد یکی از اقوام ایرانی رک و راست گفتن همشون دزدن
    و من دوست صمیمی از این قومه و مخالفت کردم، جوری جوابمو داد که یعنی تو نمی فهمی و تجربه نداری و مدام می گفت تو باهاشون زندگی نکردی
    وقتی میگم من یه سال با یکیشون م اتاقی بودم و هیچ دی ندیدم و اینطوری درست نیست که به همه اشون بگی دزد
    کوتاه بیا نبود و تلاش می کرد برای من مثال بیاره که حرف خودمو پس بگیره
    منم لحظه لحظه عصبانی تر شدم و همونطور که گفتم هم صدام بلند می شد :/ آخرش من تنها مقصر ماجرا بودم چون صدای من بیشتر از همه شنیده می شد

نمیگم می خوام بی اهمیت و بی تفاوت باشم، فقط می خوام بتونم خودمو کنترل کنم و اگر بدونم فایده نداره با این آدم بحث کردن بتونم خودمو ساکت کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خشم غیر قابل کنترل

خب درسته که شما در این موارد حق دارید از آبروی کسی دفاع کنید ....

ولی این حرکت شما وقتی خوبه که واقعا" بتونید ازش دفاع کنید ...

وقتی به جای دفاع کردن محکومیت رو پذیرا میشید ... پس بهتره آروم ساکت باشید و حرفی نزنید ....

خیلی راحت بهتون بگم هر اتفاقی افتاد بیخیال باشید ...

و موضوع رو از درجه اول اعتبار خارج کنید ... خب در جر وبحث و جدل به این صورت شما راه رو برای ورود فرد به حریم

خصوصیتون باز میکنید و اجازه میدید که شمارو با همون صدای خودتون خطاب قرار بده ...

شما نیاز به تمرکز ذهن و فکرتون دارید و شاید مشورت با مشاور بتونه به شما کمک کنه ...

نکات زیر، مسائل مهمی می‌باشند که به شما در کنترل عصبانیت کمک می‌کنند. این نکات را به خاطر سپرده و به‌کار بندید.

۱) نکته اول در کنترل عصبانیت
    این سؤال را از خود بپرسید: ”آیا این موضوع ده سال دیگر هم برایم مهم است؟" به این وسیله می‌توانید مسئله را از دیدگاهی آرامتر بنگرید.

۲) نکته دوم در کنترل عصبانیت
    از خود بپرسید: ”بدترین نتیجه مورد عصبانیت من چیست؟" اگر کسی در پای صندوق فروشگاه از شما سبقت گرفت، سپری کردن سه دقیقه بیشتر، مسئله‌ای آنچنان مهم نمی‌باشد.

۳) نکته سوم در کنترل عصبانیت
    تصور کنید که خود شما نیز همان کار (کاری که موجب عصبانیتان شده است) را انجام می‌دهید. با خود رو راست باشید. قبول کنید که گاهی اوقات شما نیز جلوی یک راننده دیگر درمی‌آئید... بعضی مواقع این مسئله تصادفی است. آیا نسبت به خود نیز عصبانی می‌شوید؟

۴) نکته چهارم در کنترل عصبانیت
    از خود بپرسید: ”آیا طرف مقابل این کار را به‌طور عمدی نسبت به من انجام داده است؟" در بسیاری از مواقع متوجه خواهید شد که این مسئله فقط در اثر بی‌دقتی و تعجیل رخ داده و کسی نمی‌خواسته شما را ناراحت کرده و بیازارد.

۵) نکته پنجم در کنترل عصبانیت
    سعی کنید قبل از گفتن هر کلامی تا عدد ده بشمارید. انجام این کار رابطه مستقیمی با عصبانیت ندارد ولی می‌تواند صدمات ناشی از عصبانیت را به حداقل برساند.

۶) نکته ششم در کنترل عصبانیت
    شمارش تا ده را با روش‌های جدید و بهتر انجام دهید مثلاً این کار را با یک تنفس عمیق بین هر شماره عملی سازید. تنفس عمیق - از دیافراگم - به افراد کمک می‌کند تا احساس راحتی کنند.

۷) نکته هفتم در کنترل عصبانیت
    می‌توانید سرعت شمارش اعداد را کندتر سازید. مثل شمارش شیوه قدیمی، یک کشتی بخار، دو کشتی بخار و ... شاید شمارش کشتی بخار زیاد خوشایند نباشد، به‌جای آن می‌توانید بشمارید: یک شکلات، دو شکلات و .. و یا هر چیز دیگری که برای شما خوشایند و خنده‌دار باشد.

۸) نکته هشتم در کنترل عصبانیت
    تجربه‌ای آرامش‌بخش را تجسم نمائید. چشمانتان را ببندید و در ذهن خود سفر کنید. این کار را در مکان‌های امیدبخش و به دور از استرس انجام دهید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8859
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خشم غیر قابل کنترل

مسئله همین جاست که من در مواردی عصبانی میشم که ببینم حرف زور می زنن و اگه بدونم خودم قبلا چنین کاری کردم یا ممکنه ازم سر بزنه ساکت ساکت و چه بسا خجالت زده می مونم
    ولی این در مورد کساییه که می دونم آگاهانه و عمدا دارن روی اون حرف اشتباه پا فشاری می کنن

اگر می تونستم برم پیش مشاور این کارو می کردم ولی چون باید برای خانواده ام توضیح بدم (ممکنه مجبور بشم تا ساعت 10 شب بیرون باشم) می دونم که به نظرشون مسخره اس
    چون از نظر اونا این دست من که بتونم صدامو کنترل کنم و هر قدر بگم خودم متوجه نمیشم صدام بلنده از نظرشون قابل قبول نیس

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)