نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خواب-توهم

10965
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3782
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question خواب-توهم

دچار توهم تو خواب هستم حدود سه هفته است که هر هفته حداقل سه مرتبه دچارش میشم - نصفه های شب معمولا ساعت سه به بعد با وجود اینکه شبها با نهایت خستگی می خوابم دچار یک سری احساسات ترس میشم - کسی منو صدا میزنه و از خواب بیدار میشم بعد حیلی میترسم و باید برم پیش کسی بخوابم تا ترسم کم شه - یا میبینم که روحم داره از بدنم جدا میشه - گاهی هم فریاد میکشم که کاملا میبینم دارن میان تو اتاقم که بیدارم کنن ولی خودم نمیتونم بیدار شم - هم حوابم هم بیدار.... - ر طول روز هم با وجود 8-9 ساعت خواب مرتب حس خواب آلودگی شدید دارم - تا سرم رو میزارم رو بالش میخوابم -در محیط کار و زندگیم دچار استرس و فشار های هستم اما نه غیر قابل تحمل لطفا اگر کسی توصیه تخصصی داره بگه و اگر منبع یا کتابی رو میشناسید معرفی کنید - خانم - 30 سال

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

Lightbulb پاسخ : خواب-توهم

سلام
    خواب آلودگی و کابوسهای شبانه ، یک مشکل بلندمدت است که بر روی خواب شما تاثیر میذاره. شما در طول روز احساس خستگی مفرط دارید، و خواب شما دچار اختلال میشود.بسیاری از افراد که دچار خواب الودگی هستن؛ دچار کابوس و توهم هم میشوند. برای خواب الودگی درمان خاصی وجود نداره ، فقط درمانهایی که به کنترل علایم شما کمک میکند،و شامل داروهای محرک برای توقف حس خواب آلودگی در شما میشود.

معمولا شخص دچار " توهم " هایی میشود که مثلا" چیزهایی میبیندو یا میشنود و یا احساس میکند که در واقع واقعیت ندارند.ممکن است در زمانی که داره خوابتون میبره(خواب آلودگی) یا تازه بیدار شدید(خواب زدایی)دچار توهم شوید.و ممکن است بصورت رویایی واضح باشد.

و یا زمانی که از خواب بیدار میشوید و هشیار هستید، نمیتوانید بدن خودتونو حرکت بدید(فلج).این فلج ممکن است یکی دو دقیقه اتفاق بیفتد و بر روی تنفس شما بی اثر است و خطرناک نیست .

و سایر مسائل که از حوصله اینجا خارجه .و باید در مشاوره و درمان پزشکی به انها اشاره شود.

همونطور که گفتم برای (خواب آلودگی) درمانی وجود نداره ولی درمان به کنترل علائم کمک میکند.

از جمله اینها مثل " خواب مرتبه" .... مثل خواب هشت ساعت در طول شب . باید سعی کنید در زمان مشخصی بخوابید و بیدار شوید.ویا چرت های 10 تا 15 دقیقه ایی. که باعث احساس سرحالی میشود.

و خوردن غذاهای سبک و انجام منظم ورزش مفید بوده و در کاهش علائم موثر می باشد.

و درمان دارویی که تحت نظر پزشک باید باشد .

و اما درمان توهم :
    هم شنوایی / هم بینایی و هم سایر موارد : مثل بویایی و چه لمسی .توهم خود به تنهایی به عنوان بیماری نیست بلکه به عنوان نشانه‌ای از برخی اختلالات مورد توجه هستند از اینرو از بین بردن توهم معمولا مدنظر متخصصان بالینی نیست. آنها با عنوان نشانه شناسی بیماریهای روانی وجود یا عدم وجود توهم را مدنظر قرار می‌دهند و در صورت وجود چنین مورد و با تشخیص نوع اختلال به درمان اختلال مبادرت می‌ورزند که کاهش حالات توهمی را به دنبال دارد
    ویرایش توسط farokh : 05-24-2014 در ساعت 10:05 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3782
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خواب-توهم

ممنون از جوابتون و وقتی که گذاشتید- آیا دلیل خاصی داره که معمولا در یک ساعت یا بازه زمانی مشخص کابوس میبینم؟ برای مشاوره پیش روانپزشک گفتار درمان برم یا دارو درمان؟
    ایا کتابی یا منبعی هست که پیشنهاد بدید تا مطالعه کنم؟
    سپاس

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : خواب-توهم

اقا منم یه مشکلی گاهی وقتا میاد سراغم - مثلا نیمه های شب با این که بیدار شدم ولی بدنم انگار فلجه !!!چشمام به زور تار میبینه یه مقدار و بیشتر نورهای تو خونه رو میشه دید مث نور ال ای دی تلویزیون و... بعد میخوام یه نفرو صدا کنم هر چی زور میزنم نمیشه - اولین بار وقتی اینجور شدم درست یادمه فک کردم اخراشه و دارم جون میدم قطره های اشکم هم اروم میومد رو گونه هام ولی هیچ کاری نمیتونستم بکنم و هیچی نمیتونستم بگم. اونجا بود که فهمیدم انسان چه موجود ضعیف و بیچاره ای مخصوصا در برابر خالق واقعا ما به چی مینازیمو مغروریم با این که نمرده بودم ولی باز هم تو اون حالت این حسو داشتم که چقدر ضعیفم و این که نمیتونستم حرف بزنم فهمیدم هیچ کس جز خدا صدای قلب ما رو نمیشنوه با قلبم صداش میزدم

البته بعدا اخبار دیدم گفت این چیه گفت مغز هنوز کامل بیدار نشده ایا کابوسی که ازش میگید اینه ؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)