نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: خودشیفتگی

2848
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خودشیفتگی

خودشیفتگی

به تازگی متوجه شده ام که همسرم دچار خودشیفتگی است؛ با ایشون در این مورد صحبت کردم ولی به هیچ عنوان قبول نمیکنن و حتی تست مربوط به خودشیفتگی رو با حضور خودشون انجام دادیم و اکثر موارد در موردش صدق میکرد منتها میگه با این خصوصیات بزرگ شدم و مشکلی باهاشون ندارم و تو اگر مشکلی داری خودت برو و حلش کن ؛ میدونم که کاملا غیر منطقی پاسخ میده و من تنها نخواهم توانست این مشکل رو حل کنم ، خصوصیاتی که داره به اینصورته که به شدت خودخواه و مغروره ، خودش رو بالاتر از همه میدونه ، همه باید بهش احترام بگذارن و ازش تعریف کنن ، به شدت حسوده و اسمش رو میگذاره غیرت ، مداوم در حال تحقیر منه ، علایقم رو به تمسخر میگیره ، بنظرش من یک انسان بیفایدم که اهل هیچ چیز و حتی زندگی کردن نیستم ، اصلا اهل همدلی نیست ، فوق العاده منضبطه ، حسابگره ، اهل روابط نزدیک حتی با خانوادم نیست و .... که روی هم رفته میشن کوهی از مشکلات .
    اخیرا مثل دو همخانه داریم با هم زندگی میکنیم ؛ در صورتیکه من هم رویا و ارزوهای متفاوتی برای زندگیم داشتم ؛ دارم سال به سال و دقیقه به دقیقه عمرم رو صرف این زندگی میکنم .
    حتی نمیشینه درست در مورد مشکلاتمون صحبت کنیم ، واقعا نمیدونم باید چکاری انجام بدم ، حس میکنم افسرده شدم و میل به انجام کاری ندارم ، گاهی حتی به خودکشی فکر میکنم چون انگار در این زندان محبوس شدم ، انگار هیچ راهی وجود نداره .
    اگر ایشون یک یا دو خصوصیت بد داشت باز هم تلاش میکردم منتها وقتی نگاه میکنم سخت میتونم خصوصیات مثبتی رو درونش پیدا کنم .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خودشیفتگی

1. روان درمانی اختلال شخصیت خود شیفته بی‌‌‌نهایت مشکل است.
    چون برای پیشرفت درمان این افراد باید دست از تمایلات خود شیفتگی بردارند.
    تا بتوانند با درمانگر رابطه برقرار نمایند. و این مستلزم بینش و آگاهی بیمار نسبت به رفتار وتفکر خود است.
    این بینش در اصل وجود ندارد و اگر هم به مشکل خود بینش پیدا کنند.
    به دنبال آن تصویر متلاشی شده خود باعث می‌شود که دوباره رفتار و تفکر خود بزرگ بینی را در پیش بگیرند.

2. دارو درمانی همراه با روان درمانی استفاده از ضد افسردگی‌ها و کربنات لیتیوم برای تحمل بهتر احساس طرد شدن و نوسانات خلقی مفید است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون خیلی زمان برد تا یک نفر به من پاسخ داد ، ایا واقعا مشاوره تاثیری خواهد داشت ؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Mina69 نمایش پست ها
    ممنون خیلی زمان برد تا یک نفر به من پاسخ داد ، ایا واقعا مشاوره تاثیری خواهد داشت ؟
    سلام دوست گرامی
    همنطور که بالاتر جناب فرخ فرمودند، درمان افراد مبتلا به اختلال شخصیت خود شیفته به غایت دشواره، تا این خودشیفتگی باعث مشکلات جدی در زندگی نشه و به نوعی سرشون به سنگ نخوره، بسیار دشواره تن به درمان بدهند. هم زمان اصلاً آسون و سریع نیست. در واقع درک درستی از واقعیت ندارند و دل خوش بودن به اصلاحشون متاسفانه بیهوده است.

معمولاً تنها زمانی تن به درمان می دهند که خودشون رو بازنده ببنید، همچنین ممکنه پذیرفتن درمان صرفاً یک رفتار نمایشی برای موجه نشون دادن خودشون باشه. مثلا بحث کردن با مشاور و به چالش کشیدن اون!

خودتون به تنهایی با یک مشاور صحبت کنید، کمک می کند تصمیم درست رو بگیرید.

و این رو هم بدونید شما نباید اجازه بدین افکار و تاثیرات منفی ناشی از ایشون باعث شوند افکار منفی نسبت به خودتون پیدا کنید. مثلا خودکشی.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 08-01-2018 در ساعت 09:42 PM

6. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M.D Karimi نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    همنطور که بالاتر جناب فرخ فرمودند، درمان افراد مبتلا به اختلال شخصیت خود شیفته به غایت دشواره، تا این خودشیفتگی باعث مشکلات جدی در زندگی نشه و به نوعی سرشون به سنگ نخوره، بسیار دشواره تن به درمان بدهند. هم زمان اصلاً آسون و سریع نیست. در واقع درک درستی از واقعیت ندارند و دل خوش بودن به اصلاحشون متاسفانه بیهوده است.

معمولاً تنها زمانی تن به درمان می دهند که خودشون رو بازنده ببنید، همچنین ممکنه پذیرفتن درمان صرفاً یک رفتار نمایشی برای موجه نشون دادن خودشون باشه. مثلا بحث کردن با مشاور و به چالش کشیدن اون!

خودتون به تنهایی با یک مشاور صحبت کنید، کمک می کند تصمیم درست رو بگیرید.

و این رو هم بدونید شما نباید اجازه بدین افکار و تاثیرات منفی ناشی از ایشون باعث شوند افکار منفی نسبت به خودتون پیدا کنید. مثلا خودکشی.
    سلام وقت بخیر ؛ ابتدا کمال تشکر از پاسختون رو دارم . متاسفانه همینطور هست که شما میگید ، اینطور افراد پس از بحث های مداوم و همزمان با از دست دادن طرف مقابل هست که در ظاهر تصمیم میگیرن به مشاور مراجعه کنن .
    من هم در اون زمان با چنین اختلالی نا آشنا بودم ، خودم بارها به تنهایی به مشاور خانواده و همچنین روانشناس بالینی مراجعه کردم و تقریبا فقط یک نفر از اونها تونست مورد اختلال رو مطرح کنه ، و از اون زمان خودم تحقیق کردم .
    ببینید بحث به اینصورته اگر صحبت از یک رابطه دوستانه باشه امکان جدایی وجود داره ، ولی من با چنین شخصی ازدواج کردم و زندگیم دچار چالش های متعددی شده ، همونطور که میگید واقعیت و منطق رو نمیتونن درک کنن ، اون اقای مشاور بهم گفتن امیدی به درمان کامل نداشته باشم و فقط تا حدودی میشه از شدتش کاست اونهم در صورتیکه خود شخص بیماری رو قبول کنه و مایل به درمان باشه .
    من حتی نمیتونم هیچ زمان با چنین شخصی اقدام به بچه دار شدن بکنم ، در نهایت حس بسیار بدیه قرار گرفتن در نقطه ای که به اجبار باید موند و تحمل کرد .

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

سلام وقت بخیر ؛ ابتدا کمال تشکر از پاسختون رو دارم . متاسفانه همینطور هست که شما میگید ، اینطور افراد پس از بحث های مداوم و همزمان با از دست دادن طرف مقابل هست که در ظاهر تصمیم میگیرن به مشاور مراجعه کنن .
    من هم در اون زمان با چنین اختلالی نا آشنا بودم ، خودم بارها به تنهایی به مشاور خانواده و همچنین روانشناس بالینی مراجعه کردم و تقریبا فقط یک نفر از اونها تونست مورد اختلال رو مطرح کنه ، و از اون زمان خودم تحقیق کردم .
    ببینید بحث به اینصورته اگر صحبت از یک رابطه دوستانه باشه امکان جدایی وجود داره ، ولی من با چنین شخصی ازدواج کردم و زندگیم دچار چالش های متعددی شده ، همونطور که میگید واقعیت و منطق رو نمیتونن درک کنن ، اون اقای مشاور بهم گفتن امیدی به درمان کامل نداشته باشم و فقط تا حدودی میشه از شدتش کاست اونهم در صورتیکه خود شخص بیماری رو قبول کنه و مایل به درمان باشه .
    من حتی نمیتونم هیچ زمان با چنین شخصی اقدام به بچه دار شدن بکنم ، در نهایت حس بسیار بدیه قرار گرفتن در نقطه ای که به اجبار باید موند و تحمل کرد .
    سلام مجدد
    شاید لازم باشه به راه های دیگه ای هم فکر کنید.

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام مجدد
    شاید لازم باشه به راه های دیگه ای هم فکر کنید.
    سلام
    میفرمایید راه های دیگه ؟ ممنون میشم تیتروار عنوان بفرمایید ؛ غیر از مشاور مگه راه یا راه های دیگه ای هم وجود داره

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

سلام
    میفرمایید راه های دیگه ؟ ممنون میشم تیتروار عنوان بفرمایید ؛ غیر از مشاور مگه راه یا راه های دیگه ای هم وجود داره
    میشه به جدایی به عنوان راه حل آخر هم فکر کرد.

11. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

میشه به جدایی به عنوان راه حل آخر هم فکر کرد.
    همیشه آخرین راه همین هست که شما میفرمایید و همیشه این فکر وجود داره که آیا با جدایی مشکلات جدید راهشونو به زندگی یک خانم باز نمیکنن ؟

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37118
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    لطفا سن و مدت زمان زندگی مشترکتان را بفرمایید تا دوستان بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند بجای اینکه در ابتدا راهکار جدایی توسط بعضی از دوستان مطرح شود.

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37787
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط paya نمایش پست ها
    سلام
    لطفا سن و مدت زمان زندگی مشترکتان را بفرمایید تا دوستان بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند بجای اینکه در ابتدا راهکار جدایی توسط بعضی از دوستان مطرح شود.
    من ۲۶ سالمه و ۶ ساله زندگی مشترک داریم

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35751
    تشکـر
    149
    تشکر شده 312 بار در 229 پست
    میزان امتیاز
    7

درود
    به نظر ما طلاق بگیرید.
    عمرتان را پایه یک ویرانه تلف نکنید ، تا جوان هستید و امکان ازدواج مجدد دارید....عجله کنید!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد