نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: خیلی استرس دارم

1238
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36766
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی استرس دارم

سلام،
    من در اکثر وقتها {مخصوصاََ در کلاس درس } تمام بدنم شروع به لرزیدن میکنه. به نظرتون من باید چکار کنم؟؟؟؟
    در ضمن من هیچ دوستی ندارم که بتونم باهاش حرف بزنم؟؟؟
    لطفا کمکم کنید....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : خیلی استرس دارم

سلام
    شما چند سالتان هست و بیشتر چه وقنهایی بدنتان میلرزد؟ شما همیشه درستان را میخوانید علیرغم درس خواندن باز استرس دارید؟
    به غیر از کلاس هم در جای دیگر حالت لرزش به شما دست میدهد؟
    پدر و مادرتان دارای چه تحصیلاتی هستند؟ خواهر یا برادر دارید؟
    در خانه مشکل یا مسئله ای ندارید ؟ آرامش دارید؟

3. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام
    در چه شرایطی بدنتون می لرزه؟ فقط موقعه درس خوندن؟ فکر می کنید چه دلیلی داره، در خونه مشکلی دارین با خانواده؟

5. کاربران زیر از shirin danai بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا سلامی نمایش پست ها
    سلام،
    من در اکثر وقتها {مخصوصاََ در کلاس درس } تمام بدنم شروع به لرزیدن میکنه. به نظرتون من باید چکار کنم؟؟؟؟
    لطفا کمکم کنید....
    سلام دوست عزیز

به سایت مشاور خوش اومدید

خب شما نوشتید چن سالتون هست، و در چه مقطع تحصیلی هستین؟

از چه زمانی دچار این حالت شدید؟

علت این استرس حادثه ی خاصی بوده؟

و اینکه تا بحال بخاطر این قضیه به دکتر یا روانشناس مراجعه کردید؟ اگر بله تشخیصشون چی بوده؟

7. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام،
    لطفا کمکم کنید....
    من استرس دارم ، چه كنم ؟؟؟

اين سوالي است كه خيلي وقت ها از مشاوران آموزشي پرسيده مي شود و هميشه هم يك راه حل خوب وجود دارد .

احساس سرما مي كردم اما تنم خيس عرق بود ، گلوم خشك شده بود ، ورقه رو تا آخر نگاه كردم ، احساس مي كردم مغزم كاملاً قفل كرده ، خداي من ، باور نمي كردم من اين كتاب رو حداقل سه بار خونده بودم ولي دريغ از حتي يك كلمه ، چقدر دلم مي خواست الان كتاب دم دستم بود شايد اگه مي تونستم فقط يك لحظه كتاب رو ببينم همه چيز دوباره يادم مي اومد ، دو رو برم را نگاه كردم همه در حال نوشتن بودن ، محمد كه كنار دستم نشسته بود با تعجب نگاهم كرد آروم گفت : چرا سرخ شدي؟ آره ، آخه سرخ شده بودم . من كه سردم بود ، احساس خفگي مي كردم چقدر دلم مي خواست همين الان بلند شم و از اين جا برم بيرون ، دوباره به سوال ها نگاه كردم براي هر سوالي فقط يك خط جواب نوشته بودم ذهنم كاملاً پراكنده بود ، بالاخره تصميممو گرفتن نيم ساعت ، 1 ساعت ، نه فرقي نمي كردم از جام بلند شدم از پله ها پايين رفتم همه جا پر از برف بود ، مدت ها بود كه حتي برف ها رو هم دوست نداشتم آخه هر وقت برف مي باريد اين احساس هم مي اومد سراغ من ، روي برف ها راه رفتم و با خود فكر كردم مي شه يه راهي پيدا كرد كه از اين مخمصه خلاص شد يا اين احساس هميشه ادامه داره . . . . .

بله، اين ها جملاتي است كه بارها با خود گفته ايم، حال‌ آيا راهي وجود دارد كه بتوانيم استرس را از خود دور نگاه داريم ؟

روش هاي مقابله با استرس

همگي ما تا حدي استرس را تجربه كرده ايم . استرس هم داراي منشأ دروني و هم بيروني است . استرس هاي بيروني از فشارهاي محيط اطراف سرچشمهمي گيرند و استرس دروني منعكس كننده واكنش هاي شما به اين فشارهاست . اگر توقعات و خواسته هاي بيروني از حدي بيش تر و از سوي ديگر منابع شما محدود و اندك باشد ، احساس استرس خواهيد كرد .

عواملي كه در استرس دخالت دارند

هر فرد آستانه ي تحمل خاصي در برابر عوامل استرس زا دارد و از ديدگاه خاص مي توان گفت آمادگي خاصي براي استرس ، ثابت و مشخص نيست . بنابراين‌ آستانه تحمل هر فرد در زمان هاي مختلف تغيير مي كند . عواملي مانند تجربه كودكي از جمله : بدرفتاري والدين ، شخصيت ، ژنتيك و . . . موجب تشديد اين مشكل مي شوند . علائمي كه مهم تر به نظر مي آيند نظير اختلال خواب ، كمبود اشتها ، نداشتن تمركز با عملكرد ضعيف حافظه ، اشتباهات نامشخص يا از دست دادن فرصت ها ، خشم يا كج خلقي ، الكل يا مواد مخدر و . . . هستند .

با استرس چه كنيم؟

در مورد برطرف سازي استرس راهكارهاي زيادي وجود دارد كه رعايت كردن‌آن ها تا حد زيادي آرامش رواني را به همراه دارد .

:: به ديگران به طور جدي فكر كنيد و با آن ها گفت و گو داشته باشيد ، براي تعيين عوامل استرس زا و حذف اين عوامل اقدام كنيد .

:: هنگامي كه استرس بيش تري را احساس مي كنيد ، تمرينات ورزشي خود را افزايش دهيد و سعي كنيد به مسائلي كه خارج از حيطه اختيارات شما است توجهي نداشته باشيد ، در عوض واكنش هاي خود را با شرايط متناسب كرده و سازگاري داشته باشيد .

:: از روش هاي آرام بخش استفاده كنيد . اين روش ها البته زماني موثر واقع مي شوند كه مكان و زمان مناسب براي آن ها در نظر گرفته شود . يوگا ، مراقبه ، ماساژ ، مدي تيشن ، استنشاق هواي تازه و . . . مي تواند مفيد باشد .

حال كه در مورد استرس به طور كامل بحث كرديم، به يكي ديگر از عوامل مهم در مطالعه مي پردازيم . بحث تغذيه و رژيم غذايي از عواملي است كه نقش بسزايي در يادگيري دارد .

رژيم غذايي

اين مساله كه سوء تغذيه براي سلامت بدن زيانبار است نيازي به تأكيد ندارد . بايد بدانيم كه مغز هم مانند ديگر اعضاي بدن تحت تأثير تغذيه نادرست قرار مي گيرد . چنانچه مغز دچار تأثير منفي شود ، بر افكار و احساسات ما نيز تأثير منفي مي­گذارد . ويتامين و املاح معدني براي داشتن يك مغز سالم لازم است .

همچنين برخي كمبودها با ضعف دستگاه عصبي به ويژه مغز در ارتباط است . ويتامين هاي گروه B مغز ، افسردگي و استرس از مواردي است كه با هم مرتبط هستند و كمبود ويتامين با افسردگي ، ضعف سيستم عصبي و بيماري هاي روحي - رواني همراه است . ويتامين هم براي حفاظت در برابر استرس ضروري است . اين ويتامين سيستم ايمني بدن را نگهداري مي كند. سيستمي كه در برابر عوامل استرس زا ما را محافظت مي كند . جذب مناسب املاح معدني هم در تقويت شرايط جذب مناسب املاح معدني و هم در تقويت شرايط جسماني خوب و كاهش استرس لازم و ضروري است . در يك مطالعه 18 ماهه كه در زمينه رفتارهاي خشن و ضداجتماعي در سال 2004 در يك مؤسسه آسيب شناسي جوانان در انگليس صورت گرفت ، شواهد قابل توجهي در مورد ارتباط بين رژيم غذايي و استرس به دست آمد . در اين پژوهش حدود 230 داوطلب كه در زندان به سر مي بردند به دو گروه تقسيم شدند : به گروه اول يك ويتامين ، يك اسيدچرب و يكي از املاح داده شده و به گروه دوم فقط يك داروي مسكن داده شد . در اين شرايط ، استرس گروه اول تا 25 درصد كاهش يافت .

تمرينات ورزشي نيز در كنترل استرس بسيار مفيد هستند . ورزش مواد شيميايي مفيد را در مغز و بدن ما‌ آزاد كرده و حواس ما را از عوامل استرس زا دور مي كند . تمرينات ورزشي از هر نوع كه باشند عضلات سفت و سخت بدن را كه يكي از عوامل استرس هستند ، قابل انعطاف ساخته و علائم استرس را برطرف مي كنند . ورزش با دور كردن فرد از مسائل تنش زا در انسان حس رقابت ايجاد خواهد كرد و زماني كه بدن فرد درگير تمرينات ورزشي است در بهترين شرايط به سر مي برد . در هنگام نفس نفس زدن و فعاليت بدني ، فكر كردن درباره مشكلات دشوار است .

9. کاربران زیر از javaheri69 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36766
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام،
    من16 سال سن دارم. و وقتهایی که معلم ازم میپرسه و اکثر وقتها وسط امتحان و بعضی وقتها در حالت عادی بدنم شروع به لرزیدن میکنه.
    پدر و مادر من هم کم سواد هستند.
    من دو خواهر و یک برادر دارم و فرزند اولی هستم.

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام،
    من16 سال سن دارم. و وقتهایی که معلم ازم میپرسه و اکثر وقتها وسط امتحان و بعضی وقتها در حالت عادی بدنم شروع به لرزیدن میکنه.
    پدر و مادر من هم کم سواد هستند.
    من دو خواهر و یک برادر دارم و فرزند اولی هستم.
    سلام
    شما باید زحمت و تلاشتان برای آموختن بکنید ولی چرا وقت امتحان یا سوال پرسیدن معلم از شما استرس زیاد دارید که باعث لرزش بدنتان میشود یک راهی که خودم برای غلبه بر ترسم در این امور تجربه کردم این هست که خودتان را با مشکلی که از آن میترسید مواجه کنید مثلا شما می ترسید جواب درست به سوال معلمتان ندهید شما اصلا فرض کنید که جوابی میدهید غلط باشد شما محکم همان جواب ولو غلط را بیان کنید به خودتان حتی اگر جوابتان غلط بود امتیاز مثبت دهید چون توانسته اید بر ترس ناشی از دادن جواب غلط غلبه کنید یا وقتی سر جلسه امتحان هستید برگه را به شما میدهند شما به خودتان بگویید من نباید بترسم دگه بدتر از اینکه امتحانم را صفر شوم که نمیشود به خودتان بقبولانید که هر چه بلدم را مینویسم حالا هر نمره ای که میخواهم بیاورم همین که بتوانم بدون اینکه استرس پیدا کنم به سوالات جواب دهم خودش یک امتیاز و موفقیت برایم حساب میشود پس شما هدف را نتیجه گرفتن نگذار بلکه هدفتان عدم داشتن هر گونه ترس برایتان باشد

12. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36766
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام،
    ممنون
    من 16 سال سن دارم و در پایه ی یازدهم تجربی مشغول به تحصیل میباشم.
    من از پارسال دچار این مشکل شدم.
    نمیدونم، اما فکر می‌کنم که قبل از مدرسه یک سگ کوچک دنبالم کرد که محل این حادثه نزدیک مدرسه بود.
    متاسفانه به روانشناس هم نرفتم.
    ولی خانو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اده ام هنوز این مشکل بی خبر هستند.

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36766
    تشکـر
    16
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام،
    ممنون بابت نظرتون.
    ولی من این روش رو قبلاً انجام دادم ولی متاسفانه جوابی برای من نداشت.

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4190
    تشکـر
    207
    تشکر شده 163 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    10

داداش کوچولو من حتما برو روانشناس وگرنه این استرس باهات بالا میاد و د رمقاطع بالاتر ادیتت میکنه ها.

من خودم سرهمین استرس نمرات بدی در دانشگاه گرفتم.
    امضای ایشان
    فهمیدم رویاهام خوابن،آرزوها بَر آبَن

تنها راه
    آرامش این قرص های عصابن
    عشق‌‌ بدون عمل معنایی نداره
    اعتماد بدون اثبات هیچه
    و عذرخواهی بدون اینکه تغییر کنی بی معناست...

این قافله عمر عجب می گذرد
    دریاب دمی که با طرب می گذرد
    ساقی غم فردای حریفان چه خوری
    پیش آر پیاله را که شب می گذرد
    خیام

16. کاربران زیر از amir1370 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز
    به نظرم اگه با کمک مشاوران و دوستان اینجا نتونستید استرستون رو کم کنید حتماااا به یه مشاور مجرب مراجعه کنین
    یه مشاور حضوری خیلی دقیقتر میتونه بهتون کمک کنه و مسئله رو به خوبی براتون حل میکنه البته باید خودتون هم تلاش کنین
    باید ریشه ی این استرس رو پیدا کرد و بعد باهاش مقابله کرد که حل بشه براتون
    چون تداومش به خصوص توی این سن عواقب سختی رو در پی داره.

من هم وقتی هم سن شما بودم گاها زیادی موقع امتحانا استرس داشتم و خیلی به خودم سخت میگرفتم
    بعدها برام مشکلات بیشتری ایجاد کرد اون استرس
    در حالیکه اگه همون موقع مشاوره میرفتم خیلی بهتر میشد
    امیدوارم حل بشه براتون.

18. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)