نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: خیلی تنهام

1029
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7571
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy خیلی تنهام

سلام دوستان
    من دانشجوی ارشدم الانم تازگیا یه کار پیدا کردم. پسرم. یه مشکل بزرگ توی زندگی دارم و انم تنهایی ام است، من ادمی هستم خیلی نه زودرنجم نه عبوسم نه زیر اب زنم و به همه احترام میذارم و مشکل اخلاقی ندارم که کسی بخواد به خاطر اون مشکل ازم دوری کنه. نمیدونم قضسه چیه ولی همیشه تو دوست شدن مشکل داشتم نمیتونم باکسی دوس بشم زیاد دوم نمیاره نه اینکه طرف ازم قهر کنه، نه، کلا اگه من و با یکی دیگه ببینه به نفر دیگه اهمیت میده و با اون صحبت میکنه نه با من، خیلی تنهام و الانم همین مشکل روی کارم داره اثر میذاره، یعنی خیلی تنهام لطفا کمکم کنید

2. 4 کاربران زیر از سرباز وطن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خیلی تنهام

خب شاید این موردو باید با مشورت حضوری مشاوره ای خوب و متعهد بررسی کنید ...

به هرحال شاید همین حس منفی شما روی رفتار دیگران اثر میگذاره ...

چون گاهی این تصورات ماست که واقعیت رو خلاف واقع نشون میده ...

بهتره در این مورد یا با شماره های صفحه اول سایت مشاوره تلفنی انجام بدید

و بعد اگه نیاز بود حضورا" برای بررسی و انجام بعضی تست های روانشناسی به مشاور مراجعه کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام.داداش ی پیشنهاد دارم.
    اگه تخصصی یا رشته ورزشی یا مهارتی داری رو اون کار کن.تا قوی تر بشی.که از اون طریق بیان سمتت.تو هر زمینه یکی دو تا دوست پیدا کنی بس میشه.
    این نظره شخصیه منه.
    آخه من خودم دوستام بسته ب نیازشون با من رابطه دارن.

6. کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7571
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

پیشنهاد خوبی دادید حتما بهش فکر میکنم، اره شاید فک کنم من یکم کم حرفم ولی برای کم حرفی که درمان نیست نمیشه یه قرص خورد و ادم نرمال شد به نظر شما برای این باید چیکار کنم، خیلی ممنون از پاسختون

8. کاربران زیر از سرباز وطن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7336
    تشکـر
    0
    تشکر شده 9 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    فکر کنم بهتر باشه اعتماد به نفستون رو بالا ببرید قطعا کمک خواهد کرد که روابط بهتری داشته باشین

10. کاربران زیر از کوثر امین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7537
    تشکـر
    46
    تشکر شده 78 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    0

من حوصلم سررفته بود اومدم مطالبتون اموزنده بود لایک لایک

12. کاربران زیر از mahsa72 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

تسلط بر تکنیک های ضدخجالت و کسب مهارت های معاشرتی، مثل کسب سایر مهارت ها، نیازمند پشتکار و تمرین مداوم است.
    1- به دیگران کمک کنید. منتظر نشوید که از شما کمک بخواهند. به دنبال کمک کردن به این و آن، باید بدوید. این یک دستورالعمل است؛ همسایه تان از بازار برمی گردد و دستش حسابی پُر است و زنبیل دارد از دستش می افتد. پیرمرد مغازه دار، زورش نمی رسد که به تنهایی، کرکره مغازه را بدهد بالا. خب، چرا معطلید؟ چه بهتر از این؟ با این تیر، خیلی بیشتر از یکی دو نشان را خواهید زد. مطمئن باشید. خرجش فقط دو کلمه است: کمک نمی خواهید؟ (البته لبخند و ارتباط چشمی را هم هنگام ادای این دو کلمه فراموش نکنید). نمی دانید چقدر موثر است!
    2- از هم صحبت خود تعریف کنید. این که دیگر کاری ندارد. هم آسان است، هم فوق العاده موثر. اغلب آدم ها وقتی ازشان تعریف می کنید، ذوق می کنند و بیشترشان آن قدر ذوق می کنند که به هیچ قیمتی حاضر نمی شوند هم صحبتی با شما را از دست بدهند. البته هنگام اجرای این تکنیک باید مواظب مغزتان هم باشید؛ چرا که ممکن است جای دندان های کسی که از او تعریف کرده اید، رویش باقی بماند. ضمنا هنگام تعریف و تمجید از این و آن، به هیچ وجه لازم نیست دروغ بگویید. اگر کمی دقت کنید، مطمئنا در هر آدمی بالاخره یک چیزی پیدا می کنید که قابل تعریف باشد.
    3- نقش آفرینی کنید. نقش آفرینی، یک اسلحه مخفی است که حتی مطمئن ترین و با اعتماد به نفس ترین آدم هایی هم که شما سراغ دارید، از آن بهره می گیرند. شما دل تان می خواهد وقتی به یک جمع وارد می شوید، چگونه رفتار کنید؟ مطمئن؟ با لبخند باز؟ صمیمانه؟ خوش برخورد؟ و؟ خب، همه ی این ها را می توانید در خلوت خودتان و در مقابل آینه تمرین کنید. همه ی ما آدم ها کمی تا قسمتی بازیگریم.
    4- هیچ وقت هیچ کس را تحقیر نکنید و خصوصا در حضور جمع از چنین کارهایی پرهیز کنید. همه ی ما آدم ها به آرامش و کمک دیگران احتیاج داریم؛ نه به دشمنی و آزار و اذیت شان.
    5- خیلی هم ایده آل گرا نباشید! قرار نیست با هر جوکی که شما تعریف می کنید، همه غش و ریسه بروند. قرار نیست با هر حرفی که می زنید، همه به به و چه چه کنند. برای هیچ کس دیگری هم قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد. مطمئن باشید که دیگران هم استانداردهای شان را این قدر دست بالا تعریف نمی کنند. وقتی در یک جمع حضور دارید، کسی از شما انتظار ندارد که فوق العاده باشید. برای جمع، این مهم است که شما با آن ها همراه باشید، فقط همین!
    6- ارتباط چشمی در برقراری یک ارتباط موثر، خیلی مهم است. حتما به چشم طرف مقابل تان نگاه کنید. چه وقتی دارید صحبت می کنید، چه وقتی که دارند با شما صحبت می کنند. این ارتباط چشمی را ترجیحا با یک لبخند ملایم و حالت دوستانه همراه کنید. اگر به هر دلیلی از برقراری یک ارتباط چشمی مناسب ناتوان هستید، سعی کنید به پیشانی طرف مقابل تان نگاه کنید. از معجزه ی نفس های عمیق هم غافل نشوید؛ چون به هنگام حملات استرس واقعا سودمند است.
    7- اگر خجالتی باشید، احتمالا تنهایی را به فعالیت های جمعی ترجیح می دهید. خب، می توانید، از این فرصت مغتنم استفاده کنید و چیزی یاد بگیرید. آدم هایی که تنهایی را دوست دارند، معمولا روحیه شان با هنرآموزی جور است. روی یک هنر متمرکز شوید و آن را خوب یاد بگیرید. موسیقی، نقاشی، خطاطی و هنرهای دیگر، اعتماد به نفس تان را به وضوح افزایش خواهد داد. تا می توانید کتاب بخوانید و اطلاعات کسب کنید. روزنامه، مجله، برنامه های آموزشی، اینترنت و به زودی، روزی می آید که باید حرفی برای گفتن داشته باشید. خودتان را برای آن روز آماده کنید.
    9- همیشه آماده و به روز باشید. مطلع و گوش به زنگ. کتاب بخوانید، روزنامه، مجله، اینترنت واخبار روز دنیا را پیگیری کنید. اخبار هنری، فرهنگی، علمی، سیاسی و داشتن این اطلاعات به شما کمک می کند که همیشه حرف های شنیدنی در آستین داشته باشید. سوال های حاضر و آماده هم غنیمت هستند. از این قبیل سوال ها همیشه همراه داشته باشید. طرح یک سوال صمیمانه و مودبانه معمولا نقطه ی شروع مناسبی برای ورود به بحث دیگران است و هر قدمی هم که برای چنین هم کلامی هایی بردارید، مطمئنا قدم بعدی آسان تر و آسان تر می شود. از سلیقه ها و علاقه های دوروبری های تان هم باید باخبر باشید. این طوری راحت تر می توانید هم صحبت شان شوید. وقتی می خواهید سر صحبت را با یک جماعتی باز کنید یا وقتی که می خواهید در یک بحث گروهی شرکت کنید، باید این را ارزیابی کنید که آیا آن ها هم مایل هستند حرف های شما را بشنوند و اصلا آیا شما خوب به حرف های آن ها گوش داده اید یا نه. بی محابا حرف شان را قطع نکنید. بهتر است مودبانه و آرام آرام به هر بحثی وارد شوید.
    10- خودتان را درست کنید. با دیگران(لا اقل فعلا) کاری نداشته باشید. نمی توانید همه را مجبور کنید همان طوری که شما دل تان می خواهد رفتار کنند. نمی توانید همه را وادار کنید نسبت به حرف ها و رفتارهای شما همان طوری واکنش بدهند که شما دوست دارید. چرا که اولا همه ی آدم ها مثل هم نیستند و مثل هم فکر نمی کنند و ثانیا آن چه مهم است، تلاش و تمرین شما است و توجه به این نکته که آیا شما دارید کارتان را درست انجام می دهید یا نه. انتظار نداشته باشید وقتی که در یک مهمانی، کنجی نشسته اید و با هیچ کس حرف نمی زنید، دیگران بیایند و شما را از پوسته ی تنهایی بیرون بیاورند. خودتان هم باید کمک کنید. انجام دادن تمرین هایی که از آن ها حرف می زنیم، به عهده ی خودتان است، نه دیگران.
    شما هیچ وقت در اقلیت نیستید. قرار نیست که یک شبه متحول شوید و ناگهان تبدیل بشوید به آدم بذله گو و پُرحرفی که مجلس آرایی می کند و این حتی با تلاش شما هم به سرعت به دست نمی آید. آدم ها ذات شان با همدیگر فرق دارد. اما معاشرتی شدن، یک مهارت است که با تمرین به دست می آید. وقتی انرژی تان را در هر مقطع زمانی روی یک یا دو مهارت به خصوص می گذارید خیلی زودتر به نتیجه می رسید. مثلا پیش دستی در سلام گفتن را باید تمرین کرد. وقتی به آن تسلط پیدا کردید، شروع به صحبت با لبخند را تمرین کنید. ارتباط چشمی، دویدن به دنبال کمک به دیگران، تعریف های به جا و

14. کاربران زیر از mahsa_bestgirl87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7537
    تشکـر
    46
    تشکر شده 78 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به همگی من وقتی مطالب خوندم متوجه شدم که بعضی از دوستان زندگی خیلی سخت میگیرن وقتی صبح بیدار میشد و به این فکرکنید که امروز اخرین فرصت زندگی و کمال استفاده ببرید و باهمه خوب باشید و کاراتون به نحو احسنت انجام بدیدو به مشکلات فکرنکنید اونوقت ارزش روزای خوبتون میفهمید

16. کاربران زیر از mahsa72 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد