نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: خیلی پذیرفتن شرایط سخته برام

1733
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

خیلی پذیرفتن شرایط سخته برام

سلام.من یه مشکلی که دارم اینه که به شرایطی که ازش خوشم نمیاد نمیتونم زود عادت کنم.یعنی انقدر واسم سخت میشه که فکرمو مشغول میکنه.بعضی شرایط جدیدی که تو زندگی واسم پیش میاد که خلاف روال عادی و قبلی زندگیم بوده (که من اون شرایط رو دوست ندارم،یعنی اگرشرایطی باشه که دوس داشتم پیش بیادیا اینکه خوب بود طبیعتا مشکلی باهاش ندارم).شاید بگین خب اکثر ادما اینجورین و عادت به شرایط جدید واسه همه اسون نیست اما من خیلی زمان میبره که بخوام عادت کنم بهش.انقدری که فکرمو مشغول میکنه بعضی وقتا دلم میخواد گریه کنم.و درحال حاضرهمچین شرایطی واسم پیش اومده.یعنی شرایطی که واسه بقیه هم پیش اومده و به راحتی پذیرفتنش اما من نمیتونم مثل اونا باشم و آسون قبولش کنم با تمام وجود.و این روزا خیلی دارم اذیت میشم.امیدوارم منظورمو واضح رسونده باشم و شما هم زودتر بهم کمک کنید.

2. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31394
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خیلی پذیرفتن شرایط سخته برام

سلام
    اگه یکم واضح تر و با مثال میگفتید بهتر بود

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

ببینید الان من واسه دانشگاهم خوابگاه گرفتم.خیلی ها الان مستقر شدن تو خوابگاه.منم باچندتا از دوستام خوابگاه گرفتیم.شاید بقیه هم اگر براشون سخت باشه دیگه به حد من نباشه.من دوس ندارم اما مجبورم.طوری که بعضی وقتا بهش فکر میکنم دلم میخواد گریه کنم.الان حتی چن نفر دیدم میگفتن خوابگاه خیلی هم خوبه و حال میده.زندگی خوابگاهی باحاله.امامن اینجور نیستم.تحملش ندارم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29873
    تشکـر
    178
    تشکر شده 171 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    ببینید الان من واسه دانشگاهم خوابگاه گرفتم.خیلی ها الان مستقر شدن تو خوابگاه.منم باچندتا از دوستام خوابگاه گرفتیم.شاید بقیه هم اگر براشون سخت باشه دیگه به حد من نباشه.من دوس ندارم اما مجبورم.طوری که بعضی وقتا بهش فکر میکنم دلم میخواد گریه کنم.الان حتی چن نفر دیدم میگفتن خوابگاه خیلی هم خوبه و حال میده.زندگی خوابگاهی باحاله.امامن اینجور نیستم.تحملش ندارم
    لازم نیس خودتو اذیت کنی

شما روز به روز که بزرگتر میشید وارد محیط های جدیدتر و باروحیه های متفاوتتر میشید

بهتره بجای غر زدن و عصبی شدن

تصمیم بگیری خودتونو تقویت کنید چون در اینده روبه رو میشید

خابگاه رو تحمل میکنم تا به هدفم که درس خوندن و رسیدن به مراتب بالاتری است بررسم
    پس صبر را باید بالا ببرم

موفق باشید

6. کاربران زیر از masoume بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31394
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

من فک میکنم شما اگه انگیزه ای قوی و اراده ای محکم واسه یه هدف خاص داشته باشین خود به خود این موضوعات واستون بی اهمیت میشه و ذهن شما اتفاقاتو جوری اولویت بندی میکنه که مثلا استقرار تو خوابگاه اهمیتی کم تر از اون داره که شما واسه چی اومدین خوابگاه ...به خودت.ن تلقین کنید که رفتن به خوابگاه(و سایر اتفاقت از این قبیل) اتفاق بزرگی نیست
    سعی کنید محیط اطرافتون رو بشناسید و همه چی رو اولویت بندی کنید وقتی این کار رو کردید عوض شدن شرایط تاثیر کمتری روتون میذاره
    موفق باشید
    ویرایش توسط saman 1 : 10-05-2016 در ساعت 03:22 PM

8. 2 کاربران زیر از saman 1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط saman 1 نمایش پست ها
    من فک میکنم شما اگه انگیزه ای قوی و اراده ای محکم واسه یه هدف خاص داشته باشین خود به خود این موضوعات واستون بی اهمیت میشه و ذهن شما اتفاقاتو جوری اولویت بندی میکنه که مثلا استقرار تو خوابگاه اهمیتی کم تر از اون داره که شما واسه چی اومدین خوابگاه ...به خودت.ن تلقین کنید که رفتن به خوابگاه(و سایر اتفاقت از این قبیل) اتفاق بزرگی نیست
    سعی کنید محیط اطرافتون رو بشناسید و همه چی رو اولویت بندی کنید وقتی این کار رو کردید عوض شدن شرایط تاثیر کمتری روتون میذاره
    موفق باشید
    بله هدفم بزرگه.اگر نمیخواستم ادامه تحصیل بدم حتی کنکور هم نمیدادم.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

ممنون دوستان.راهنمایی هاتون مفید بود..اما اگر دوستان دیگه هم راهنمایی ای در این خصوص داشته باشن استفاده میکنم.
    ویرایش توسط Miss tarsa : 10-05-2016 در ساعت 03:49 PM

11. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط 9821 نمایش پست ها
    شوهر کن
    به فکر شوهر کردن نیستم.میخوام درسمو بخونم و به جاهایی که واسش دارم تلاش میکنم برسم و رویاهامو محقق کنم.به جاهای خوب برسم

13. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31398
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

این که به خوابگاه عادت ندارید کاملا طبیعیه چون از یه محیط امن و راحت مثل خونه که همه چی مهیا بوده وارد یه جای دیگه شدید

15. کاربران زیر از nazgol. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

البته اینم بگم.این فقط یکی از اون شرایط هایی بود که واسم پیش میاد.مشکل تنها به اینجا ختم نمیشه.لطفا اگر میشه بیشتر راهنمایی کنید.

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    ببین به نظرم نگاهت به اون شرایط رو تغییر بده
    مثلا ازش به عنوان یه تجربه ی جدید نگاه کن این طوری با روی باز اصلا به استقبال اون حالت جدید میری.
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

18. کاربران زیر از Aza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    تشکر شده 103 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    8

شوهر کن
    این راه حله یا دردسر؟!!!

20. 2 کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss tarsa نمایش پست ها
    البته اینم بگم.این فقط یکی از اون شرایط هایی بود که واسم پیش میاد.مشکل تنها به اینجا ختم نمیشه.لطفا اگر میشه بیشتر راهنمایی کنید.
    خب این طبیعیه عزیز، شرایط جدید، شهر جدید، دوری از خانواده ، همه اینا باعث میشه که راحت نباشین. گذرزمان و پیدا کردن دوست ها و دیدن آدمای جدید میتونه کمکت کنه... البته این موضوع راجع به شرایط الانه... خودت بیشتر از هر کسی میتونی به خودت کمک کنی، سعی کن زیاد به موضوعاتی که اذیتت میکنن فکر نکنی...

22. کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

شوهر کن
    ماشالا به این روحیه مصر.رو این نظر خیلی مصرّ هستینا.مگه تنها راه حله؟شوهر کردن ک دردسره.ادم کجاش به درسش میتونه برسه!!!!!؟؟؟؟؟؟

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    میزان امتیاز
    8

درس به کجا می رسونتت؟
    به اونجایی که آرزوشو دارم.به جایی که دارم درس میخونمو واسش تلاش میکنم.به جای خوب برسم شاغل شم.نتیجه زحمات مامان بابامو تباه نکنم بلکه سربلندشون کنم.چون خوشحالی و موفقیت من اونا رو خوشحال میکنه و این یه نوع سپاسگزاریه.البته خودمم اهدافم برام مهمن.دلم نمیخواد بعد ک خواستم ازدواج کنم یه زن بیسواد یا خونه دار باشم...تو زندگیم دلم نمیخاد به اینی ک هستم قانع باشم.میخوام تا اوج پرواز کنمو به عالی ترین جاها برسم

25. کاربران زیر از Miss tarsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

شوهر کن
    چه تاکیدی دارید...

27. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    میزان امتیاز
    8

درس به کجا می رسونتت؟
    شوهر به کجا میرسونه؟!!!

28. کاربران زیر از mina22 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

«يكي از مهارت‌ها و توانايي‌هاي انسان صبر و تحمل در برابر مسائل و مشكلات زندگي است. تاب‌آوري يعني در يك محيط پر از آسيب زندگي كنيد و شركت فعال و سازنده در بهبود آن داشته باشيد. امروزه فراهم آمدن امكانات، شرايط و همچنين بالا رفتن رفاه، تاب‌آوري افراد جامعه را در مقابل مشكلات زندگي كاهش داده است. اگرچه رفاه و آسايش امروزه براي انسان يك نعمت محسوب مي‌شود اما به نوعي قدرت سازگاري و تحمل را از وي سلب كرده است» اينها بخشي از گفته‌هاي دكتر مريم رئوفي است. با او در خصوص اهميت مسئله تاب‌آوري به گفت‌وگو نشسته‌ايم كه مشروح آن را در پي‌مي‌خوانيد.

دكتر مريم رئوفي روانشناس و مشاور درباره اهميت اين مسئله تأكيد كرده و اظهار مي‌كند: سازگاري مثبت در شرايط دشوار و شركت فعال در اداره محيط زندگي، بازگرداندن شرايط به تعادل اوليه، تحمل نااميدي‌ها، كنترل موانع و سختي‌ها و جايگزيني تجربه‌هاي بديع از جمله مواهب و مزاياي تاب‌آوري محسوب مي‌شود.

به گفته دكتر رئوفي افرادي كه از آستانه تحمل بالايي برخوردار هستند ويژگي‌هاي خاصي دارند كه مي‌توان به بعضي از آنها اشاره كرد.

احساس ارزشمندي
    ارزشمندي پي بردن به نكات مثبت وجودي و درك نقاط ضعف است. اين توانايي قابل اكتساب بوده و همچنين براي كسب آن لازم است به ماهيت وجودي خود احترام بگذاريم و خود را دوست داشته و درك صحيحي از واقعيت‌هاي زندگي پيدا كنيم. ما بايد انتظارات معقول و قابل انجامي نسبت به آنها داشته باشيم. براي رسيدن به ارزشمندي بايد خودآگاهي را بالا برد و واقع‌بينانه استعدادها و توانايي‌ها را ارزيابي كرد و در آخر هم به توانمندي خود ايمان پيدا كرد.

انعطاف‌پذيري
    يكي از ديگر ويژگي‌هاي افراد هوشمند انعطاف‌پذيري است. اينكه خود را با شرايط محيط وفق مي‌دهند و تا آنجا كه امكان داشته باشد سعي مي‌كنند شرايط را به نفع خود تغيير دهند و حتي اگر موفق نشدند به هيچ عنوان نااميد نمي‌شوند بلكه در خود سازگاري و انعطاف‌پذيري ايجاد مي‌كنند. اين استاد دانشگاه به تعريف واضح‌تري از انعطاف‌پذيري پرداخته و مي‌گويد: در واقع انعطاف‌پذيري درك واقعيت‌هاي زندگي و پذيرش واقعيت‌ها و كنار آمدن با شرايط است. استفاده از مهارت حل مشكل و كنترل استرس و نااميد نشدن در رسيدن به اهداف زندگي و تغيير دادن راه‌هاي رسيدن به هدف و امتحان كردن راه‌هاي ديگر براي كسب موفقيت از ديگر ويژگي‌هاي افراد منعطف (داراي انعطاف) است. اين افراد در ارزيابي خود و مسائل پيش رو به موفقيت باور داشته و در خود احساس عجز و ناتواني را از بين مي‌برند.

كفايت اجتماعي
    دكتر رئوفي با مهم برشمردن ويژگي كفايت اجتماعي به عنوان يكي از اصلي‌ترين ويژگي‌ها در بحث تاب‌آوري مي‌گويد: داشتن رابطه خوب با اطرفيان و برقراري ارتباط مؤثر مي‌تواند به تحمل مسائل و مشكلات زندگي كمك بسزايي كند. افراد تاب‌آور افرادي شوخ طبع و مثبت نگر هستند. با ديگران رابطه خوبي برقرار مي‌كنند و به آينده اميدوارتر و از شرايط برقراري يك رابطه خوب مطلع هستند.
    البته بايد بگويم كه براي برقراري رابطه‌اي مؤثر و كارآمد نكته اول توجه احترام‌آميز و خوب گوش دادن است. افراد تاب‌آور تماس چشمي برقرار مي‌كنند و فنون مذاكره را مي‌دانند و علاوه بر آن با ديگران همدلي مي‌كنند. در گرفتاري و مشكلات زندگي دوستاني را براي خود حفظ مي‌كنند تا با آنها مشكلات خود را در ميان بگذارند يا از آنها كمك بخواهند. اين افراد در فعاليت‌هاي اجتماعي و در محيط زندگي خود شركت فعال دارند و در قبال تكاليف محوله احساس مسئوليت مي‌كنند. آنها براي بهتر شدن شرايط زندگي تلاش مي‌كنند.

داشتن هدف در زندگي
    دكتر مريم رئوفي داشتن هدف در زندگي را از ديگر خصوصيات لازم در اين بحث مي‌داند و معتقد است: افراد با تحمل بالا هدف‌هاي مشخص و قابل دستيابي دارند. آنها مي‌دانند از زندگي چه مي‌خواهند. انتظاراتشان معقول است و اهداف خود را دسته‌بندي مي‌كنند هدف‌هايشان را درست انتخاب مي‌كنند و براي رسيدن به آن انگيزه كافي دارند. آنها به دنبال بهتر شدن زندگي هستند و براي اين توفيق تلاش مي‌كنند و نااميد نمي‌شوند. اگر زندگي افراد موفق را مطالعه كنيد متوجه مي‌شويد كه آنها براي رسيدن به موفقيت چقدر تلاش كرده‌اند. چند بار شكست خورده و از پا ننشسته‌اند و با انگيزه بيشتر ادامه داده‌اند. چراكه اين افراد به هدف‌هايشان ايمان داشته و موفقيت خود در اين شاخه را باور كرده‌اند.

ابراز وجود
    اين مشاور و روانشناس با بيان اين مطلب كه افراد تاب‌آور در ابراز احساسات و عواطف خود صادق هستند تصريح كرد: اين دسته از افراد انتظارات و خواسته‌هاي خود را به طور سريع و بدون اضافه كردن بار عاطفي پرخاشگرانه بيان كرده و در نوع ارتباطي كه برقرار مي‌كنند از روش‌هاي قهر و اجتناب يا عتاب و خشم استفاده نمي‌كنند بلكه با صراحت خواسته خود را مطرح مي‌كنند و نهايتاً مي‌توانند به راحتي از مواضع خود دفاع كنند.

خويشتنداري
    به گفته اين دكتراي مشاوره و روانشناسي، خويشتنداري به معني صبر و تحمل در دستيابي به خواسته‌ها، اميال و آرزوها است. خويشتنداري سركوب آرزوها يا قبول و پذيرش درماندگي نيست بلكه پذيرش آگاهانه در به تعويق انداختن خواسته تا زمان دستيابي است. گاه شرايط زندگي اجازه كسب موفقيت در امري كه فرد براي آن برنامه‌ريزي كرده را نمي‌دهد. در اين شرايط خويشتنداري و شكيبايي كمك مي‌كند تا فرد برنامه خود را به تعويق انداخته يا راه ديگري براي كسب آن انتخاب كند. يا اينكه كلاً از انجامش صرفنظر كند. از نكات مهم در خويشتنداري درك و رعايت حقوق ديگران است و در شرايطي مثل صبوري در رعايت نوبت و پله پله گام برداشتن تا كسب موفقيت بروز پيدا مي‌كند.

خلاقيت و نوآوري
    وي مي‌افزايد: يكي از شرايط مهم در تاب‌آوري داشتن خلاقيت و ايده‌هاي جديد و امتحان كردن راه‌هاي نو در برخورد با مسائل و مشكلات است. افراد با تحمل سعي مي‌كنند از نقاط مختلفي به موضوع نگاه كنند و زواياي مختلف آن را در نظر بگيرند. لازمه رسيدن به اين مهارت توجه، تمركز و كنترل عواطف است.

والدين مي‌توانند فرزندان خود را با تحمل بار آورند و خود كارآمدي آنها را افزايش دهند. اين كارآمدي با انتظارات متناسب با توانمندي فرزندان و تشويق آنها به ادامه كار، برچسب منفي را حذف كردن و حمايت كردن متعادل شكل مي‌گيرد. اين روانشناس اجتماعي معتقد است: والدين مي‌توانند باور موفقيت حتي در شرايط سخت را در افكار فرزندان خود ايجاد كنند. تشويق به انجام فعاليت‌هاي هدفدار و طلب مشاركت در انجام امورات روزانه اين مهم قابل انجام است. از طرف ديگر سرزنش و تحقير فرزند در هنگام شكست احساس توفيق را كاهش مي‌دهد اما تشويق به فعاليت‌هاي جانشين و كمك به درس گرفتن از تجارب شكست خورده و امكان جبران خطاها را فراهم كردن مي‌تواند تاب‌آوري و تحمل را بالا برده و اين نگرش را ايجاد كند كه اگر اين شرايط مطلوب و دلخواه نيست مي‌توان با تغيير راهبردها و امتحان كردن راه‌هاي جايگزين شرايط را تغيير داد. والدين مي‌توانند مشاركت فرزندان را در تعيين مقررات مربوط به خود جلب كنند و آنها را به انجام اين قوانين تشويق كنند تا آنها در برنامه‌هاي زندگي احساس مالكيت نكرده و خود را موظف به انجام آن كنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

30. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد