نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: دخالت مادرم

1355
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7835
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دخالت مادرم

من متاهلم,تازه ازدواج كردم,حس ميكنم مادرم تو زندگيم دخالت ميكنه ,من هربار كه مادرمو مي بينم دوباره درمورد چيزايي كه قبلا باهاش صحبت كرده بوديم حرف ميزنه,مثلا درمورد خرجي كه شوهرم بهم ميده ميگه چقدر بهت ميده ,ومن ميگم مثلا اينقدر,ميگه نه كمه مجبورش كن بيشتر بهت بده,فلاني به زنش فلان قدر ميده,فلاني به دختر كه مجرد بود انقدر ميده,اما من با شوهرم مشكلي ندارم,و ميدونم وضعيت ماليمون فعلا بهتر از اين نيست,و اينو ميدونم كه شوهرم هم واقعا هركاري از دستش بربياد برام انجام ميده ,اما هربار مادرمو ميبنم ميگه خرجيتو بيشتر كرد?بهش گفتي?چي شد?واقعا ميدونم اصلا نبايد درمورد اينچيزها باهاش صحبت ميكردم اما حالا نميدونم چكار كنم,خسته شدم,دارم از خانوادم دوري ميكنم,شما مي گيد چكار كنم,حس ميكنم همه چيزو تو پول شوهرم مي بينن و همش مارو با بقيه مقايسه مي كنن,فلاني چكار كرد برا زنش,كجا بردش مسافرت,چه جور خريد مي كنن ,شوهرت واسه تو چكار ميكنه???خيلي خستم,اين حرفها روي كيفيت زندگيم داره اثر ميذاره واقعا,راهنمايي كنيد .ممنونم

2. کاربران زیر از نگاه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دخالت

شمانباید حرفا مادرتون حالا ازرو دلسوزی یا هرچیز دیگه است رو وارد زندگی مشترکتون کنید وبه همسرتون انتقال بدین که باعث کدورت بشه.شماباید غیر مستقیم به مادرتون نشون بدین که دیگه دختر خونه نیستیم وزندگی مشترک مستقل دارین همونطور که مادرتون دوست نداره کسی درمورد زندگی مشترکشون اظهار نظر کنه شما هم دوست ندارین. هرکی هرچی خرج زنش میکنه انشالا خدا بیشتر بهش بده بیشتر خرج کنه دعاخیرما پشت سر همه است.ما یک زندگی رو ازصفر شروع کردیم پایه هازندگی درشرو زندگی مشترک مثل دیوارهایک ساختمون میمونه تا سفت نشه نمیشه سقف رو بنا کرد.قسط ها سبک تربشن فشاروام کمتربشه ادم امنیت مالیش بیشترمیشه وراحت تر خرج میکنه...گاهی وقتابراحفظ حرمت ها وپیشگیری ازکدورت ها تاروشن شدن بعضی چیزها برادیگران دوری ودوستی لازمه

4. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دخالت

همه پدرا و مادرا نگران بچه هاشونن اگه حرفی هم میزنن از سر دلسوزیه اینو بدونید که مادرتون دوستتون داره که داره این حرفارو باهاتون میزنه و وظیفه خودش میدونه که راهنماییتون کنه
    اخلاق پدرا و مادرا طوریه که اگه خودشون وقتی که تو سنه شما بودن مشکلات مالی و از این جور چیز ها داشتن دوست ندارن که این مشکلاتو بچهشونم داشته باشه.پس این حرفا برمیگرده به این که دوست ندارن بچه شون تو فقر باشه
    فعلا وارد درست یا غلط بودن حرف مادرتون نمیشم اما شما پیش خودتون فک کردید که چرا مادرم این حرفارو به کس دیگه ای نمیزنه و داره به من میزنه.اینا همش نشون دهنده اهمیت شما برا مادرتون و همه بچه ها برا والدینشونه
    مادرا بچه شونو دوست دارن و دوست دارن تجربیاتی که خودشون تو زندگی کسب کردنو در اختیار بچه شون بزارن.اگه خودشون قبلا اشتباهی کردن سعی میکنن اینو به شما بگن تا شما اشتباهشونو تکرار نکنید و این هم خب دلیل داره چون وظیفه خودشون میدونن تا شما رو راهنمایی کنن و این وظیفه هر پدر و مادریه
    اما همونطور که گفتم دوست دارن بچه شونو کمک کنن اما بعضی وقتا حرفاشونو طوری بیان میکنن که باعث ناراحتی بچه ها میشه و کمکشون از نگاه بچه ها طعم دخالتو میگیره
    هیچکس تو زندگیه شما نمیتونه مثل مادر و مادرشوهر به شما کمک کنه شما باید از اونا برا کارای مختلف تو زندگیه زناشویی کمک بخواین به چند دلیل چون اونا تجربشون تو این امور از شما بیشتره و نگران تر و دلسوز تر از هر کس دیگه به شما هستن
    اما خب شما نباید هر حرفی رو هم پیش مادرتون بزنید یه سری حرفا بین شما و همسرتون هست که باید تو سینه خودتون بمونه چون اگه بقیه خانوادههتون بفهمن ممکنه از سر دلسوزی حرفی بزنن که شما برداشتتون از حرفاشون دخالت باشه
    اینی که شما اسمشو میزارید دخالت اگه پدر و مادرا انجامش ندن(البته به درستی ها نه این که تو هر چیز کوچیکو بزرگی دخالت کنن)ممکنه زندگیه یه زوج بی تجربه رو به مخاطره بکشونه پس وجود دخالت خوبه به شرطی که درست باشه
    اما حرف اخرم اینه که مبادا سر این حرفاشون تو روشون وایسیو بی احترامی کنیا پدر و مادر دعاشون میتونه به زندگیه بچه ها برکت بده و ناراحتیشون میتونه زندگیتونو جهنم کنه
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد