نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درمان افسردگی

1083
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35601
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درمان افسردگی

با سلام و خسته نباشید
    دوستی دارم که دچار افسردگی شدید و 32 سال دارد. از شما برای چگونگی رفتار با او برای بهبود اوضاعش کمک می خواستم. هرچند من نیز از افسردگی رنج می برم اما اوضاع بهتری نسبت به او دارم
    شرایط سخت زندگی، فقر و ترک تحصیل در دوران کودکی برای کار، عدم موفقیت در ازدواج از جمله مشخصه های اوست.
    به خاطر روحیات ضعیف مدت طولانی حدود 8-9 ماه بیکار بود، اما الان دوباره مشغول به کار است ولی باز مشکلات مالی اش تمام نشده است و روحیات منفی را کنار نمی گذارد
    امیدی به آینده ندارد، در آرزوی مرگ است. باور دارد که دمهای واپسین زندگیش است، خدا او را ترک کرده است، نجاتی برای او وجود ندارد مگر معجزه و حتی علاقه ای به امید وار بودن به آینده نیز ندارد
    تنها آرزویش ازدواج و تشکیل خانواده بود که چون قبلا در این مورد چندین بار (یک ازدواج با طلاق در عرض چند ماه اول- و چند مورد دوستی) با شکست مواجه شده است دیگر امیدی ندارد
    و به گفته خودش تنها به خاطر مادر بیمارش بلایی سر خود نمیاورد
    صبرش تمام شده و می خواهد که هر چه زودتر در عرض یکی دو ماه تمام مشکلاتش حل شود
    در اصل شاید اینکه چه می خواهد را هم نمی داند
    از تنهایی ناله می کند، همدم زندگی می خواهد
    اما از طرفی می گوید که من به ازدواج توبه کردم و دیگر عاشق هیچ دختری نخواهم شد
    از طرفی هم دوستهای خیلی صمیمی برای گذاران وقت با آنها و تفرح دارد و عمدتا در کنار آنهاست
    می گوید که در روز، در زمان حاضر زندگی و تفریح می کنم و به آینده توجهی نخواهم کرد
    درد و غصه خود را با اشتغال به کارهای پوچ، وقت تلف کردن، فراموش کردن همه چیز، و البته خود خوری و گاه آسیب به خود تسکین می دهد
    رفتن به روان شناس را قبول نمی کند که کسی برای من نمی تواند کاری بکند، من خودم باید خوب بشم، خودم باید درست کنم همه چیز رو
    احساس می کند بسیار بدبخت هست و خدا او را کمکی نمی کند چون دعاهایش هرگز قبول نشده است
    با اینکه رفیق بسیار صمیمی دارد و همواره در کنار اوست اما می گوید من هرگز خوشبخت نبودم
    یا در صحبت با من برای کتمان حال خود و یا واقعا تغییر روحیات شدید و ناگهانی را در او می بینم
    یعنی زمانی کاملا در اوضاع بد روحی و ناشکیبایی و ناامیدی تمام از همه چیز حتی خدا قرار دارد ولی پس از مدت نه چندان طولانی حالش کمی بهتر می شود و به شوخی می پردازد ایمانش به خدا را دوباره از سر می گیرد
    نمی دانم برای ناراحت نشدن من چنین کاری می کند و یا واقعا چنین تغییری در اوضاع روحیش اتفاق می افتد
    چگونه می توانم او را در رهایی از این حال و بهبود وضعیت روحیش کمک کنم. امید به آینده را، صبر را چگونه به او تلقین کنم
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : درمان افسردگی

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه

عوامل بروز افسردگی
    1- ژن‌ها
    2- ویژگی‌های شخصیتی.
    3- محیط خانوادگی.
    4- الگوهای فکری.
    5- فشار روحی و حوادث زندگی.
    6- بیماری جسمی.
    7- جنسیت.

راه‌های غلبه بر افسردگی
    اگر دچار افسردگی شده اید، خودتان متوجه احساس ناامیدی و استیصال که ناگهان بروز کرده می شوید. در این وضعیت بهتر است برای درمان به پزشک مراجعه کنید. اما در این بین خودتان نیز می توانید با به کار گیری عادت های صحیح و تغییر در شیوه و سبک زندگی اقدامات مفیدی برای بهبود وضعیت داشته باشید.

افسردگی و راههای غلبه بر آن توصیه‌هایی که به شما کمک می‌کند حالتان بهتر شود.

1- سعی کنید هر روز سر ساعت خاصی از خواب بیدار شوید، حتی اگر دلتان نخواهد، به محض بیدار شدن از رختخواب بیرون بیایید.

2- از نرمش و ورزش غفلت نکنید: هر کاری که شامل فعالیت و تحرک جسمی باشد، حالتان را بهتر خواهد کرد. اگر هنگام پیاده روی افکار منفی به شما هجوم آورد به ورزش دیگری بپردازید. نرمش و ورزش‌های موسوم به ایروبیک (ورزش‌های هوازی) و شنا بسیار مفید می‌باشند. تمرینات بدنی منظم قوی‌ترین عامل طبیعی است که می‌تواند افسردگی را برطرف سازد. ثابت شده است که تمرینات منظم موجب افزایش میزان ماده‌ای به نام اندروفین در مغز می‌شود. ماده‌ای قوی که به طور طبیعی باعث تقویت و بهتر شدن روحیه فرد می‌گردد. نگرانی و اضطراب را کاهش می‌دهد.

خواب را تنظیم می‌کند و به شما آرامش می‌بخشد. موجب فعالیت ذهنی مثبت می‌شود. احساسات فروخورده و سرکوب شده و انباشته شده را آزاد می‌سازد. افسردگی خفیف را درمان می‌کند. نگرش فکری و عزت نفس را بهبود می‌بخشد. عملکرد قلب را تقویت می‌کند. فشار خون را پایین می‌آورد. عمل انتقال اکسیژن به سراسر بدن را بهبود می‌بخشد. از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند. موجب کنترل قند خون می‌شود.

اگر تمرینات بدنی انجام نمی‌دهید و بالاتر از 40 سال سن دارید یا مبتلا به بیماری خاصی هستید قبل از شروع تمرینات بدنی به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و مطمئن شوید که از تندرستی کامل برخوردارید و انجام تمرینات بدنی به رایتان زیان بخش نخواهد بود.

3- اعتقادات مذهبی خود را تقویت کنید و به خدا توکل کنید. همچنین در مراسم مذهبی و فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنید.

4- وظایف یا کارهای دشوار و بزرگ را به قسمت‌های کوچک تقسیم کنید. الویت بندی کنید و آنچه را می‌توانید انجام دهید.

5- اهداف واقع بینانه ای داشته باشید. اهداف سخت و مشکل برای خود تعیین نکنید و مسئولیت بیش از حد را به دوش نگیرید. از خود انتظار زیادی نداشته باشید. هر روز یک هدف کوچک برای خود تعیین کنید و سعی کنید به آن برسید. به یاد داشته باشید اگر افسردگی انرژی و انگیزه ما را کاهش می‌دهد، انجام حتی یک کار کوچک در روز به شما کمک می‌کند احساس بهتری راجع به خود داشته باشید. اهداف خود را با عباراتی مثبت بیان کرده و در عبارات خود از کلمه منفی استفاده نکنید. به جای اینکه بگویید من دیگر قند، شیرینی، بستنی و سایر خوراکی‌های چاق کننده را نخواهم خورد بهتر است بگویید من از خوردن خوراکی‌های سالم و مغزی که کالری کمتری دارند لذت می‌برم.

6- سعی کنید با دیگران معاشرت کنید. کنار دیگران بودن به مراتب بهتر از تنهایی است و به شما کمک می‌کند. وقتی حوصله ندارید شاید خوشتان نیاید با دیگران صحبت کنید ولی بهتر است بدانید در چنین شرایطی حرف زدن با دیگران می‌تواند به شما کمک کند. با کسی که دوست دارید و در مورد موضوعی که دوست دارید، صحبت کنید.

7- سعی کنید حالت چهره خود را تغییر دهید. پژوهش گران نشان داده‌اند که حالت صورت شما می‌تواند احساسات را تغییر دهد. پس لبخند بزنید و اگر بی اختیار اخم کرده‌اید، اخم‌هایتان را باز کنید.

8- هر بار کاری را خوب انجام می‌دهید و یا هر وقت که حالتان خوب است، احساس و افکار خود را یادداشت کنید. به مرور این نوشته‌ها در زمان‌هایی که احساس خوبی ندارید به شما نشان می‌دهد که این حال بد شما پایدار نبوده و مدتی بعد احساس بهتری خواهید داشت.

9- بپذیرید که هر فرد توانایی‌ها و خصوصیات متفاوتی دارد. روی خصوصیات خاص خود تاکید کنید.

10- از یک متخصص کمک بگیرید. بزرگ‌ترین کمک به افراد افسرده این است که آن‌ها را ترغیب کنیم تا از دیگران کمک بگیرند. افراد خانواده و دوستان بیمار افسرده را تشویق و ترغیب کنند تا درمان را شروع کنند و خود را از درد و رنج‌های ناشی از بیماری نجات دهد. در مورد بیماران افسرده، هرگونه حرف، اقدام یا فکر مربوط به خودکشی را نادیده نگیرید و از یک متخصص کمک بخواهید.

11- تغذیه مناسب:ارتباط ظریف و اساسی بین جسم و روح وجود دارد. تغذیه مناسب نه تنها به بهبود کیفیت جسم کمک می کند بلکه روح را نیز ارتقا می بخشد. اختصاص بخش اعظمی از تغذیه به میوه ها و سبزیجات تازه و غلات بسیار مفید است. بهتر است مصرف چربی و شیرینی جات را محدود کنید. بعضی مطالعات حاکی از این حقیقت است که اسید چرب امگا 3 و ویتامین b12 به تغییر خلق و خو و رفع افسردگی کمک می کند. یکی از بارزترین علایم افسردگی اضطراب می باشد و مصرف بیش از اندازه کافئین باعث بروز عصبیت، دلهره و اضطراب می شود. محدود کردن موادی مثل قهوه، چای، شکلات و... می تواند تغییر به سزایی در بهبود خلق و خو داشته باشد.

12- اکتشاف خلاقیت: نقاشی، عکاسی، بافندگی و یا نویسندگی فعالیت هایی هستند که فرد با انجام آن می تواند احساس درونی خود را بهتر بیان کند. خلاقیت احساس خوبی در فرد ایجاد می کند. هدف خلق شاهکار نیست. بلکه انجام کاری است که ایجاد لذت می کند و رضایت خاطر بیشتری به همراه دارد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35034
    تشکـر
    3
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : درمان افسردگی

سلام
    فقط باید انرژی مثبت داد و تلاش کرد زندگی همین است باید باهاش جنگید شغل و کار زیاد هست بتونن درامدی خوبی کسب کنن عیچوقت امید نباید از دست داد
    شما خانم هستید و دوستتان مرد ؟
    اگر میتونید ترکشان نکنید چون از جنس مخالف ضربه دیدن بهتره پیششان به عنوان دوست معمولی بمانید همین دل گرمی هست احساس تنهایی نکنن و تلاش کنن و خلاقیت به خرج بدن ثروتی به دست بیارن

و این که من شاختی ازشون ندارم که دقیق چه طور ادمی هستن ولی جوری که شما میگید احساس میکنم با یکم مشاوره خوب میتونن زندگی بهتری بسازن .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد