مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 59

موضوع: دقیقا مشکلم از کجا بود؟(ادامه 2)

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها مرگ است که راست میگوید
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    تشکر شده 171 بار در 138 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : دقیقا مشکلم از کجا بود؟(حال)

نقل قول نوشته اصلی توسط JOY نمایش پست ها
    عزيزم خيلى تند نرو ايشون خودش دلش پره
    تند نه اتفاقا خوب مینویسند,همیشه برای آزادنویسی ارزش زیادی قاییل بودم.
    خیالتان راحت این کلمات نه مرا خواهد کشت نه زنده خواهد کزد حال من بد هست, بد بود یعنی تا آنجا که به خاطر دارم بد بود.
    ویرایش توسط Aamir2020 : 01-23-2017 در ساعت 05:45 PM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    تنها چیزی که از من دلجویی می‌کرد امید نیستی پس از مرگ بود. فکر زندگی دوباره مرا می‌ترسانید و خسته می‌کرد. من هنوز به این دنیایی که در آن زندگی می‌کردم انس نگرفته بودم، دنیای دیگر به چه درد من می‌خورد؟ حس می‌کردم که این دنیا برای من نبود، برای یک دسته آدمهای بیحیا، پررو، گدامنش، معلومات فروش چاروادار و چشم و دل گرسنه بود برای کسانی که به فراخور دنیا آفریده شده بودند و از زورمندان زمین و آسمان مثل سگ گرسنه جلو دکان قصابی که برای یک تکه لثه دم میجنبانید گدایی می‌کردند و تملق می‌گفتند.

2. کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط خرد نمایش پست ها
    درود
    دوست گرامی
    من تاپیک پیشین شما را خواندم، از دید من با توجه به نوشتاری که دارید نه تنها کم هوش نیستید بلکه خردمند هستید.
    شما زندگی خیلی سختی داشتید و دارید، همچنین مشکلات فراوان
    با توجه به تجربه ای که دارم اگر شد، در آینده چند مورد را برای شما بیان خواهم کرد
    برای خودکشی همیشه فرصت هست بنابراین با توجه به سن کمی که دارید بهتر است تا جایی که می توانید درنگ کنید
    خردمند؟ ممنون بزرگوار ممنون خواندید.ممنون ارزش قاییل شدید.
    خوشحال میشوم بیان کنید.
    بله فرصت هست , درنگ کنم؟ یعنی چقدر ؟ 10 سال دیگر؟ آیا 22 سال کافی نیست؟
    ممنونم.
    تنها چیزی که از من دلجویی می‌کرد امید نیستی پس از مرگ بود. فکر زندگی دوباره مرا می‌ترسانید و خسته می‌کرد. من هنوز به این دنیایی که در آن زندگی می‌کردم انس نگرفته بودم، دنیای دیگر به چه درد من می‌خورد؟ حس می‌کردم که این دنیا برای من نبود، برای یک دسته آدمهای بیحیا، پررو، گدامنش، معلومات فروش چاروادار و چشم و دل گرسنه بود برای کسانی که به فراخور دنیا آفریده شده بودند و از زورمندان زمین و آسمان مثل سگ گرسنه جلو دکان قصابی که برای یک تکه لثه دم میجنبانید گدایی می‌کردند و تملق می‌گفتند.

4. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام امیر

من هم خوشحالم تصمیم گرفتی که ریشه مشکلاتت رو پیدا کنی و به خودت یه فرصت دوباره بدی

اما...
    این تایپیک آن تایپیکی که باید ایجاد میکردی نیست!! چرا !!؟؟

چون شما همان صحبت های قبل و همان تفکرات قبلی رو وارد این تایپیک کردی.
    وقتی من از گذشته م ناراحتم و تصمیم دارم خودم رو از زندگی راحت کنم و بعد تصمیم میگیرم به خودم یک فرصت دیگه بدم تا زندگیم رو درستش کنم و ریشه یابی کنم
    دیگه از اون بحرانه فاصله گرفتم.لزومی نداره حرفهای قبل رو تکرار کنم

شما قرار هست زندگیت رو از نو بسازی پس عنوان تایپیکت با متنی که از ذهنت میاد باید همخوانی داشته باشه
    ذهن ما مثل آهن ربا عمل میکنه بار
    مثبتبدیم مثبت رو جذب میکنه بار منفی بدیم منفی رو جذب میکنه.
    خود شما خسته نشدی از بس انرژی منفی از اطراف جذب کردی!!؟؟ من به جای شما خسته شدم!

اگر واقعا" میخواهی تغییر کنی و زندگی رو از نو شروع کنی باید دنبال راهکارهای مثبت باشی. شما باید از دوستان برای رسیدن به تفکرات مثبت و انگیزه هایی که میتونی داشته باشی و آن ها میتونند کمکت کنند نظرخواهی کنی!
    یک بار هم شده توی زندگیت رو پاهات بلند شو! مرد باش !

آیا تراوشات منفی ذهنی رو بر روی کاغذ آوردی؟ من چندین ساله این کار رو انجام میدم و نتیجه اش خیلی توی زندگیم تاثیر گذار بوده.

این تایپیک هم با اینکه عنوان درستی داره ولی خوب شروع نکردی!!
    یک تایپیک دیگه ! با اینکه متن رو ویرایش کن!
    مهم نیست مثل یه کاغذه که میبینی اولش رو اشتباه نوشتی پاره میکنی یکی دیگه رو مینویسی.

متن ابتدایی تایپیکت باید این باشه چطوری میتونی به خودت انگیزه بدی و زندگیت رو بسازی.
    میبینی آنوقت همه چه راهکارهای درستی به شما میدن !

توی تایپیکت هم با خط درشت بنویس انرژی منفی فاز منفی ممنوع!

منتظریم ببینیم شما چکار میکنی رفیق.

بله حق با شماست بزرگوار, اما عجالتا این موضوع خیلی برام مهم بود که خوشبختانه جوابم رو گرفتم.
    احتمالا ریشه یابی رو ادامه خواهم داد تا ببینم چه میشود.ممنونم بابت حضورتان

5. کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها

ژاپنی ها یک ضرب المثل بسیارجالب دارند و اساس توسعه کشورشون قرار گرفته.
    اون ضرب المثل مبگه

بخاظر میخی ،نعلی افتاد
    بخاطر نعلی، اسبی افتاد
    بخاطر اسبی،سواری افتاد
    بخاطر سواری،جنگی شکست خورد
    بخاطر شکستی، مملکتی نابود شد
    و همه اینها بخاطر کسی یود که میخ را خوب نکوبیده یود...

هر کار ما حتی کوچک اثری بزرگ داره که شابد در همان لحظه ما نبینیم

ژاپن جنگ جهانی رو باخته بود افسرده بودند یک چیزی گفتند
    هیچ چیز جهان نظم خاصی ندارد و هروز بی نظم تر از دیروز میشود یک سری ها هم هستند میگردند نظم پیدا کنند اما آنها هم سرانجام شکست میخورند,البته از آنجا که انسان برای راحتی کار به همه چی نظم میدهد و دوست دارد همه چیز را منظم ببیند نظر خودش هست.
    به یک روز خود بنگرید آیا واقعا نظم دارد یا این خودتان هستید که به آن نظم میدهید؟
    ده ستاره به صورت تصادفی کنار هم هستند انسان ها به ستاره ها میگویند صورت فلکی (ینی این انسان بوده که نامیده) نه که بر اساس نظم عقل انسان بوده باشند.
    برای نمونه کسی که کوری رنگ دارد رنگ زرد را سبز میبیند و باور هم دارد این دو رنگ یکسانند و هرچقدر هم توی سرش بکوبید نمیتواند باورش را عوض کند! این همان اعتقاد منظم هاست!
    حالا شما این آش شلم شوربارا بگیرید بروید بالاتر آن موقع این مثال زیبا ولی بدون دلیل منطقی بی اعتبار میشود...
    اگرچه به ظاهر همه انسان ها درست است(نه که درست حقیقت باشد بلکه چون عقل انسان طالب نظم و ثبات است) اگرچه خلاف حقیقت باشد...

7. 2 کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.71
    تشکـر
    6,621
    تشکر شده 6,779 بار در 2,841 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    اهم یعنی خودکشی=ترسو بودن؟
    دقیقا
    چقد سخته دنیای من باشیو

بدون بهونه ازم دور شی

ازم بگذری و ندونم چرا

بهت دل ببندم، تو مغرور شی...

9. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #16

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط unbroken نمایش پست ها
    سلام دوست قدیمی...چه جالب از همون اول که متنتون رو خوندم منو یاد یکی از دوستام انداختین که همین طوری مث شما خرف میزد دقیقن همینطوری...
    من گفتم حوت...بعد سما از کجا فهمیدین منطورم از حوت همون اسفنده؟؟؟
    مگه نمیگین کند ذهن هستین؟؟؟؟
    دقیقن همه حرفا رو کپی میکنن...کاملن مولفق...لایک....بعد فک میکنن ما گوش مون مخملی هس (میمون تشریف داریم)نمیفهمیم!!!
    دقیقن...بهت تیکه میندازن و یه جوری بهت میگن منظورشون رو که وقتی منظور رو میفهمی حالت بد تر میشه...البته از نطر من افرادی که با تیکه حرف میزنن ترسو هستن!!!!چون اگه مرد بود درست حرف میزد....
    این حرف صادق هدایت چقد درسته!!!
    تو یکی از کتابای آسمانی نوشته ما با افرادی که خارج از کلیسا هستن و ادعای دین داری ندارن و گناه میکنن و مشروب میخورن کاری نداریم آنها رو خداوند محازات میکنه ولی ما با اونایی ار داریم که داخل کلیسا هستن و گناه میکنن و خودشون رو دیندار جلوه میدن ....اونا رو باید بی اعتقاد صدا کرد...
    همین افرادی که به ادم میگن بی اعتقاد ..همینا به چشم خودم دیدم که کارای بدتر از یه فردی مث من که به اصطلاح بی اعتقاده انجام میدن....
    گفتین تست هوش ازتون گرفتن ولی نتیجه اش نیومده؟؟؟چنین تستی رو فقط تو مدارس خاص و تیزهوشان میگیرن..شما مال اون مدارس نیستین؟؟؟
    لعنت به این سیستم آموزش که باهوش ها رو خنگ از اب در میاره!!!
    البته نابغه ها زیادی هستن که امتحان ها رو میفتادن مث نیکلا تسلا!!!که حتی از دانشگاه اخراج هم شد!!
    به نظرم یه تست هوش بدین.....
    کند ذهن هستم منگول نیستم که , در فهم مشکل دارم , دیر فهمم! , هرکس کلمه حوت رو تویه اینترنت سرچ بکند میفهمد نماد اسفند است... با درخت که طرف نیستید
    خیر یک مدرسه عادی دولتی از این مدارس که بچه های 14 15 ساله سیگار میکشند از نرده ها میپرند فرار میکنند میروند دختر بازی یا ایاشی...چیزهایی که حتی آن موقع ها هم برایم جذاب نبود.
    جوابش را دادند منتهی برای من مهم نبود حتی برد را هم نگاه نکردم احتمالا کف لیست بودم,من همیشه کف لیست بودم دقیقا نفر آخر.
    ویرایش توسط Aamir2020 : 01-23-2017 در ساعت 05:40 PM

11. Top | #17

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط unbroken نمایش پست ها
    خب من هر شب قبل رفتن به رخت خواب نگاه میکنم میبینم همه روزم رو به هیچ گدروندم ...خوردن و خوابیدم و تلویزیون دیدنگ...با اینکه کنکوریم و همه همسن هام مث شتر درس میخونن..من هیچ کار خاصی نمیکنم.....در نتیجه هنش با خودم کلنجار میرم و بعد کلی کلنجار رفتن به این نتیجه میرسم که تنها راه مبارزه کردنه!!!
    ولی به قول جان اشتاین بک:وقتی میخوابیم انگار یه شورا تو مغزمون به وجود میاد که اون شورا تمام مشکلات رو حل میکنه و بیدار میشیم میبینیم مشکل از بین رفته!!!
    این دقیقن همون چیزیه که باعث میشه هر روز صبح ساعت 12 بیدار میشم ...انگار که نه انگار ....
    من علاوه بر اینکه ضعیفم و نمیجنگم بی عرضه هم تشریف دارم
    کلا اگه توی رینگ نجنگم هر روز بهم بیشتر ضربه میزنه...هر روز بیشتر خونی میشم....ولی من نمیخوام کل زندگیمو وسط رینگ بگذرونم تو خونا!!!!!
    من باید انقد بزنمش که بمیره و از تو رینگ بیام بیرون و کمربند رو بهم بدن و کمربند رو بفروشم باهاش یه خونه لوکس بخرم و که دریاچه اختصاصی داره!!!
    من نمیخوام این یه بار فرصت زندگی رو تو خون خودم از دستش بدم....
    تف بهش!!!!منم یه آدمم!!!زندگیم ارزش داره لعنتی!!!!
    نه من اینجوری نمیمونم وسط رینگ...من با زنده موندن و مشت زدن زنده میمونم و اینجوری از این لعنتی انتقام میگیرم....
    من هم چنین روحیه ایی داشتم قبل کنکور اما امان از اینکه کنکور کاری با روحیه ام نداشت طبق معمول آخر شدم...

12. Top | #18

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.93
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    دقیقا
    چرا؟
    آیا کسی که به هر ضرب زور و خفتی زنده است و چون میترسد خودکشی بکند بلایی سرش بیاید و به قولی به خاطر ترس است که زنده است آیا شجاع است,آیا تسلیم تقدیر ماندن و زندگی کردن شجاعت دارد؟!
    فکر نمیکنم...

13. Top | #19

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.71
    تشکـر
    6,621
    تشکر شده 6,779 بار در 2,841 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

چرا؟
    آیا کسی که به هر ضرب زور و خفتی زنده است و چون میترسد خودکشی بکند بلایی سرش بیاید و به قولی به خاطر ترس است که زنده است آیا شجاع است,آیا تسلیم تقدیر ماندن و زندگی کردن شجاعت دارد؟!
    فکر نمیکنم...
    امتحان دادن سخت تره ؟ یا قید تحصیل زدن و بیخیال شدن؟؟؟

زندگی کردن شجاعت میخواد

شجاعت مقابله با مشکلات

شجاعت روبرو شدن با وسوسه ها و گذشتن ازشون

کسی که میخواد امتحان بده رنج مطالعه رو بجون میخره و با همه سختی تلاش میکنه تا امتحانش رو خوب بده

و در آخر هم کسی که نتیجه میگیره خودشه نه هیچکس دیگه ای

اما کسی که بخاطر امتحان ندادن و مواجه نشدن با شرایط درس خوندن و زحمت کشیدن قید درس خوندن رو میزنه

شاید در ابتدا به نظر خودش رو راحت کرده باشه اما در واقع به اولین کسی که ظلم کرده خودشه و خودش رو از نعمت دانستن محروم کرده

زندگی کردن شجاعت میخواد.... دونستن راه های زندگی کردن شجاعت میخواد

اگه کسی خودش رو تو یه گوشه حبس کنه و بگه بله من پاکم و گناه نکردم که اصلا کاری نکرده

اونی شجاع و برنده است که دل به دریا بزنه با وسوسه ها رو به رو بشه و خودش رو بسنجه تو مسیر مشکلات

اون موقع است که میتونه بگه من آدم درستی ام و میتونم خودم رو در برابر وسوسه ها حفظ کنم

زندگی و مرگ هم همینه

کسی که خودکشی میکنه جرئت روبرو شدن با مشکلات رو نداره و از بین راه حل ها اولین و پست ترین راه حل رو انتخاب میکنه و به خودش زحمت نمیده

و اونی که زندگی کردن رو انتخاب میکنه به خودش جرئت میده که با هر جریانی مواجه بشی و خودش رو محک بزنه در مسیر مشکلات

و البته به خدایی که اعتقاد داره که هیچوقت بنده هاش رو رها نمیکنه و در همه حال یاری کنندست

حالا ببینید ارزشش رو داره یه بار با جرئت زندگی کنید؟

یا برید تو سایه و بی هیچ تلاشی زندگیتون رو مثه یه بزدل خاتمه بدید....

ببخشید اگه صریح حرف زدم منظور شخص و مخاطب خاصی نبود و به طور کلی گفتم و مثال هایی هم که زدم شاید خیلی ملموس نباشه

صرف مقایسه نبود نه اینکه حتما درست باشن این مثال ها

امیدوارم واضح گفته باشم
    چقد سخته دنیای من باشیو

بدون بهونه ازم دور شی

ازم بگذری و ندونم چرا

بهت دل ببندم، تو مغرور شی...

14. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #20

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.60
    تشکـر
    622
    تشکر شده 880 بار در 483 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

ژاپن جنگ جهانی رو باخته بود افسرده بودند یک چیزی گفتند
    هیچ چیز جهان نظم خاصی ندارد و هروز بی نظم تر از دیروز میشود یک سری ها هم هستند میگردند نظم پیدا کنند اما آنها هم سرانجام شکست میخورند,البته از آنجا که انسان برای راحتی کار به همه چی نظم میدهد و دوست دارد همه چیز را منظم ببیند نظر خودش هست.
    به یک روز خود بنگرید آیا واقعا نظم دارد یا این خودتان هستید که به آن نظم میدهید؟
    ده ستاره به صورت تصادفی کنار هم هستند انسان ها به ستاره ها میگویند صورت فلکی (ینی این انسان بوده که نامیده) نه که بر اساس نظم عقل انسان بوده باشند.
    برای نمونه کسی که کوری رنگ دارد رنگ زرد را سبز میبیند و باور هم دارد این دو رنگ یکسانند و هرچقدر هم توی سرش بکوبید نمیتواند باورش را عوض کند! این همان اعتقاد منظم هاست!
    حالا شما این آش شلم شوربارا بگیرید بروید بالاتر آن موقع این مثال زیبا ولی بدون دلیل منطقی بی اعتبار میشود...
    اگرچه به ظاهر همه انسان ها درست است(نه که درست حقیقت باشد بلکه چون عقل انسان طالب نظم و ثبات است) اگرچه خلاف حقیقت باشد...

قبل از جنگ جهانی ژاپن توی منچوری شوروی رو شکست داد.نظم و انضباط جزو فرهنگ شون هست وجزو جوامع قانون پذیر هست و برای این تبدیل به کشور پیشرفته شدن.

شما وقتی کارهاتون رو با نظم و ترتیب انجام میدید بازدهی مطلوب تری دارید.
    نظم،رفتار وفعالیت آدم رو معقولانه میکنه ومعیارهای منطقی و مشخصی برقرار میکنه.
    شما وقتی فرد منظمی باشی توی تمام مراحل مختلف زندگیت عاقلانه رفتارمیکنی و با ارزیابی و تدبیرمیتونی رفتارهای خودت رو مدیریت کنی.میتونی احساسات وعواطف خودت رو کنترل کنی.
    نظم رو هم نمیشه توی یه زمان مشخصی یا بصورت مقطعی ایجادکنی باید در طول زمان درونت شکل بگیره.
    هرعادت و رفتار صحیحی رو بخوای انجام بدی محتاج تمرینه.
    حتی اگه منظم بودن بصورت ویژگی شما دربیاد برای استمرارش تمرین و تکرار لازمه.

شما وقتی نظم داری استرس شما کم میشه به مراتب و آرامش درونیت افزایش پیدا میکنه.
    تعادلت بیشترمیشه.برای خانواده برای دوستانت بیشتر وقت داری.
    توی وقتتون صرفه جویی میشه توی زندگی پیشرفت میکنی و.....

شما کاری به دیگران ونحوه زندگیشون نداشته باش هرکسی مسئول زندگی و اعمال خودش هست.

همه چیز هم توی این دنیا نظم داره حتی اشیاء. من نمیخوام وارد این مقوله بشم چون هدف الان شما هستی و زندگی شما.

ویرایش توسط siavash_en : 11-21-2016 در ساعت 07:54 PM

16. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Aza

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

دقیقا ساعت چند است,  دقیقا چند سالته,  دقیقا انگلیسی,  دقیقا به لاتین,  دقیقا به زبان انگلیسی,  دقیقا الان ساعت چنده,  دقیقا به انگلیسی چی میشه,  دقیقا فازش چیه,  دقیقا دهخدا,  moshaverfa,  moshaverinia,  moshaver,  moshaverin,  moshaverinia alireza,  moshaverparsiteb,  moshavere,  moshaveran,  moshaver41,  moshavere ezdevaj,  قبلی و بعدی,  قبلیه هواداران احسان علیخانی,  قبلیه منتظر,  قبلی پلو,  قبلیه پرویز و پونه,  نفر قبلی,  زندگی قبلی,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)