نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: دلیل نتیجه نگرفتن از جلسات مشاوره روانشناسی

1101
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

دلیل نتیجه نگرفتن از جلسات مشاوره روانشناسی

من چندین جلسه هست که میرم پیش یه روانشناس بالینی، مشکلاتی که دارم هم زیادن شاید هفت هشت تا موضوع کلی. اما نمیدونم چرا احساس میکنم روانشناسم یا نمیتونه کمکم کنه یا اصلا نمیخاد و مایل نیست خیلی خوب کمکم کنه. چون نحوه مشاوره دادنشو با حرف های بقیه مراجعانش مقایسه میکنم یا با روانشناس های دیگه که تو اینترنت دیدم مثل دکتر هلاکویی مقایسه میکنم میبینم اصلا اون چیزی نیست که انتظار دارم و مثل اونا کمک کننده نیست. البته این احساس منه ها، بخاطر نتیجه نگرفتنم، ولی در کل ببینی خیلی واسم ارزش قائله و خیلی بیشتر از دیگران منو تو اولویت میزاره... نمیدونم ،شایدم دلیل این نتیجه نگرفتن این باشه که خودم کمک گرفتن از روانشناسو بلد نیستم، یا از یه موضوع میپرم به یه موضوع دیگه و...
    جلسه اول چنتا تست ازم گرفتن و جلسات بعد فقط صحبت های عادی که یه ادم معمولی هم میتونه به ادم بگه میزدند.
    سوالم ازتون اینه که یه روانشناس بطور معمول چطور به بیمارا کمک میکنه؟ ما چطور باید مشکلاتمونو بیان کنیم و چی بخایم که بتونه اون کمکی که میخایمو بهمون بکنه؟

2. کاربران زیر از Mehdi55 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : دلیل نتیجه نگرفتن از جلسات مشاوره روانشناسی

مردم فکر میکنن روانشناسی مثل تخصصهای دیگه است و با چندتا قرص و دارو خوب میشه

در صورتی که روانشناس فقط راهو نشون میده ...حل مشکل در درون شما و اراده شماست پس به همین خاطره احساس میکنید نمیتونید موفقیتی کسب کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi55 نمایش پست ها
    من چندین جلسه هست که میرم پیش یه روانشناس بالینی، مشکلاتی که دارم هم زیادن شاید هفت هشت تا موضوع کلی. اما نمیدونم چرا احساس میکنم روانشناسم یا نمیتونه کمکم کنه یا اصلا نمیخاد و مایل نیست خیلی خوب کمکم کنه. چون نحوه مشاوره دادنشو با حرف های بقیه مراجعانش مقایسه میکنم یا با روانشناس های دیگه که تو اینترنت دیدم مثل دکتر هلاکویی مقایسه میکنم میبینم اصلا اون چیزی نیست که انتظار دارم و مثل اونا کمک کننده نیست. البته این احساس منه ها، بخاطر نتیجه نگرفتنم، ولی در کل ببینی خیلی واسم ارزش قائله و خیلی بیشتر از دیگران منو تو اولویت میزاره... نمیدونم ،شایدم دلیل این نتیجه نگرفتن این باشه که خودم کمک گرفتن از روانشناسو بلد نیستم، یا از یه موضوع میپرم به یه موضوع دیگه و...
    جلسه اول چنتا تست ازم گرفتن و جلسات بعد فقط صحبت های عادی که یه ادم معمولی هم میتونه به ادم بگه میزدند.
    سوالم ازتون اینه که یه روانشناس بطور معمول چطور به بیمارا کمک میکنه؟ ما چطور باید مشکلاتمونو بیان کنیم و چی بخایم که بتونه اون کمکی که میخایمو بهمون بکنه؟
    انتظار شما چی بوده که بهش نرسیدید؟

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    انتظار شما چی بوده که بهش نرسیدید؟
    که راهو نشونم بده که ازین وضعیتم دربیام. مثلا بگه ریشه ی مشکلاتم فلان چیزهاست، راه حلشم ایناست... خیلی واضح و سریح روشنم کنه

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi55 نمایش پست ها
    مشاورت مشاور نیست و احتمالا کم تجربه هستش

مشاوری که کار بلد باشه تو اگه از دیوار بگی میگه ریشه ی مشکلت تو دره نه دیوار ، تو تا حرف بزنی میفهمه منظور و ریشه حرفت کجاست این واسه خودم تجربه شده

ولی همونطور که آقای فرخ گفت روانشناسی کار کوتاه مدت و یکی دو جلسه نیست و پیدا کردن راه حل و نتیجه گرفتن از اون زمان میبره

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35641
    تشکـر
    16
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    مشاورت مشاور نیست و احتمالا کم تجربه هستش

مشاوری که کار بلد باشه تو اگه از دیوار بگی میگه ریشه ی مشکلت تو دره نه دیوار ، تو تا حرف بزنی میفهمه منظور و ریشه حرفت کجاست این واسه خودم تجربه شده

ولی همونطور که آقای فرخ گفت روانشناسی کار کوتاه مدت و یکی دو جلسه نیست و پیدا کردن راه حل و نتیجه گرفتن از اون زمان میبره
    ولی فکر میکنم شایدم این ذهن منه که اشتباه فکر میکنه. این فکر که کلی مشکل و اختلال دارم ولی تشخیصشون نمیده یا مشکلاتم هنوز مثل قبل حل نشده مونده و...

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    همه ی روانشناس ها مجرب و متخصص نیستن و بعضی هاشون کم تجربه هستن و اونطور که انتظار میره مراحل درمان رو پیگیری نمیکنند
    من هم یک بار برای حل یه سری مسائلم به یه مشاور مراجعه کردم ولی کمک هاشون در حد انتظار من نبود
    و وقتی هم پرسیدم تا چند جلسه باید بیام گفتن هر موقع خودتون حس کردین دیگه لازم ندارین!
    خیلی هم معمولی حرف میزدن و وقتی من از مشکلاتم حرف میزدم گفتن همه اینطوری هستند!
    یا من خیلی سخت میگرفتم یا ایشون خیلی ریلکس بودند!
    در صورتی که اگه ایشون با تجربه تر بودن این رو میتونستن خودشون تشخیص بدن
    بهتره وقتی میخوایم به یه مشاور مراجعه کنیم قبلش راجب کار و تجربه شون یه مقدار پرس و و جو و تحقیق کنیم.
    امیدوارم حل بشه براتون.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)