نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: دور کردن افکار منفی

902
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

دور کردن افکار منفی

سلام بچه ها چند ماهیه خیلی افکار منفی میاد تو ذهنم قبلا اینطوری نبودم

همش فکر میکنم یا قراره خودم بمیرم یا یکی از نزدیکانم یا قراره خودم یه مریضی بد بگیرم یا یکی از نزدیکانم

این افکار را چجوری رفع کنم؟

لطفا تجربه هاتون را بگید در رفع افکار منفی و مقاله بهم ندید تجارت شخصی خودتون را بگید

2. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6938
    تشکـر
    236
    تشکر شده 282 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ...با افکار منفی چه کنم...

سلام آقی سام.بهتره اگه مدتیه که این فکرا میاد تو ذهنتون سریعتر از دستش خلاص شید چون اونوخت که بمونه و هی بهش فکر کنی رهایی ازش سخت میشه منم گهگداری اینجوری میشم اما یاد گرفتم افکارمو جمع و جور کنم با خودم میگم لاان که هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده و ما داریم زندگیونو میکنیم برای خودم به کارهایی که باید توی روز انجام بدم فکر میکنم یا به چیزایی که دوست دارم فکر میکنم یا فیلم و آهنگی که دوست دارمو میذارم.یا میرم بیرون یکم توی پارک میشینم و به درختا نگاه میکنم یجایی که آرامش بهم بده. باید ببینی لمت چیه که آرامش میگیری

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : دور کردن افکار منفی

سلام افکار چیزی هست که خواه ناخواه از ذهن میگذره واینکه منفی میشه دلیلش بیکار بودن ونداشتن برنامه وهدفه منم قبلنا افکار منفی داشتم حتی شب هم همون افکار وبصورت کابوس میدم ولی وقتی که این جور افکار و بسط ندی واون لحظه که اومد سراغ شخص بره بیرون وتفریحات شاد سالم انجام بده بنظرم مفید باشه واینکه اون موردی که باعث میشه فکرت همش درگیرش بشه رو رفع ورجوش کنی
    منتظر باش تا دوستان دیگه بیان وجواب های درستر وجامع تری بدن
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام بچه ها چند ماهیه خیلی افکار منفی میاد تو ذهنم قبلا اینطوری نبودم

همش فکر میکنم یا قراره خودم بمیرم یا یکی از نزدیکانم یا قراره خودم یه مریضی بد بگیرم یا یکی از نزدیکانم

این افکار را چجوری رفع کنم؟

لطفا تجربه هاتون را بگید در رفع افکار منفی و مقاله بهم ندید تجارت شخصی خودتون را بگید

دوست عزیز به چند ماه برنمیگرده چون انسان ذاتا" منفی گراست و دایما" چنین تفکرات منفی رو داره

حتما شما هم این سوال معروف و به اصطلاح فلسفی را شنیده اید: اول مرغ به وجود آمد یا تخم مرغ؟! حالا به این سوال هم دقت كنید:
    اول افسردگی به وجود آمد یا افكار منفی؟ شاید ما نتوانیم به سوال اول جواب بدهیم اما پاسخ سوال دوم برای همه شما بسیار جالب خواهد بود.

در بسیاری از موارد، حقیقتا افسردگی در نتیجه افكار منفی به وجود می آید.
    وقتی اتفاقات بدی رخ می دهد ما باران افكار منفی را بر سر خود می ریزیم: <من خوب نیستم.
    تقصیر من بود، من سراپا تقصیر و اشتباهم. هیچ راه حلی برای من وجود ندارد…> تمام این افكار ما را به سمت افسردگی عمیق حركت می دهد
    چون این تفكر ماست كه وجود و نحوه زندگی كردن ما را می سازد.
    دانشمندان ۱۰ نوع الگوی فكری غلط را شناسایی كرده اند كه ما را به سمت افسردگی می برند.

۱) تفكر همه یا هیچ: او اخیرا در شركت تقاضای ترفیع كرده بود اما آنها ترفیع را به كارمند دیگری دادند كه تجربه اش بیشتر بود. حالا او به این نتیجه رسیده است كه هیچ وقت ترفیع نمی گیرد. او احساس می كند كاملا در شغلش شكست خورده است.

۲) زیاده از حد عمومیت دادن: او خیلی تنهاست و بیشتر وقتش را در منزل می گذراند، بعضی اوقات مردم به او می گویند كمی بیرون برود و با آدم ها ارتباط داشته باشد
    اما او احساس می كند اینكار بی فایده است چون بر این باور است هیچ كس نمی تواند واقعا او را دوست داشته باشد.

۳) غربال كردن روانی: او روز بدی داشته است. حین رانندگی به سمت منزل، راننده ای مهربان به كمك او آمد تا از ترافیك سنگین نجات پیدا كند.
    درست بعد از آن راننده بی دقت دیگری با ماشین او تصادف كرد. او به این نتیجه رسیده است كه در این شهر همه بی دقت، بی مسئولیت و خطاكارند.

۴) بی ارزش كردن موارد مثبت: اخیرا او در عكاسی عكس انداخته بود. دوستش با دیدن عكس به او گفت بسیار خوب افتاده است اما او با عصبانیت شاكی شد كه اتفاقا اصلا عكس خوبی نیست. این درحالی است كه همه می گفتند تا به حال چنین عكس خوبی از او گرفته نشده است.

۵) نتیجه گیری سریع و سطحی: منتظر دوستش در رستوران نشسته است. دوستش ۲۰ دقیقه دیر آمد.
    او بلافاصله به این نتیجه رسید كه دوستش حتما سراغ چند تا كار دیگر رفته و برای این قرار ارزش قائل نیست. این در حالی است كه دوستش در ترافیك گیر كرده بود.

۶) بزرگنمایی و كوچك نمایی: مشغول بازی فوتبال است. اما حین بازی دچار خطای بزرگی شد كه هم بازی ها را كمی ناراحت كرد.
    اما بلافاصله بعد از آن گل زد. در آخر بازی دائم اشتباهش را به یاد می آورد و اصلا گلی را كه زده فراموش كرده بود.

۷) استدلال عاطفی: او به خانه نگاهی انداخت. كاملا به هم ریخته بود. بلافاصله احساس بدی به او دست داد:
    به هم ریختن خانه یعنی اینكه من ناتوانم. اصلا امیدی به تمیزی نیست پس اصلا چرا باید سعی كنم كه همه جا تمیز و مرتب باشد؟!

۸) بایدهای بی مورد: در مطب دكتر منتظر بود. دكتر تاخیرداشت. او دائم به خود می گفت: وقتی پول ویزیت می دهم او باید سر موقع به مطب بیاید.
    باید بیش از این توجه و دقت داشته باشد. اصلا باید قانونی باشد كه این جور آدم ها را درست كند. كه البته اكثرا نتیجه این باید و بایدها چیزی به جز تلخی و عصبانیت نیست.

۹) انگ زدن اشتباه و بی مورد: او یك بار در طول رژیم لاغری خود بیسكوئیت خورد. هنوز كه هنوز است می گوید من آدم چاق و بی عرضه ای هستم كه یك بار رژیم خودم را به هم زدم.

۱۰) به خود نسبت دادن: فرزندش در درس ضعیف است. او دائم حس می كند كه مادر خوبی نیست و همه این مشكلات به خاطر كوتاهی و قصور او به وجود آمده است.
    *اگر شما هم هریك از این انواع تفكر را در خود می بینید باید به فكر چاره باشید. البته وجود افكار منفی تا حدی طبیعی است اما اگر مستمر بوده و كل زندگی را تحت تاثیر قرار بدهد باید از شر آن خلاص شد. نكات كاربردی كه به شما معرفی می كنیم اثرات قوی و جالبی بر روی حذف افكار منفی دارند. اما بهتر است قبل از آن به این مثال ها توجه كنید:

*صبح كه از خواب بلند می شوید در آینه نگاه كنید و بگویید: <امروز من چقدر سرحال هستم. چهره ام زیباتر از قبل شده است. من آنقدر باهوش و باكفایت هستم كه مطمئنا بیشتر مردم مرا دوست دارند.> در طول روز هم افكار مثبت و حتی اعمال مثبتی را كه انجام داده اید بنویسید. این كار اعتماد به نفس شما را تقویت می كند.

*خودتان را درست آن طور كه دوست دارید با شید، تصور كنید. هر روز تصوری مثبت از خود داشته باشید مثلا تصور كنید در برنامه ریزی كه كرده اید به نتیجه خوبی رسیده اید و موفق شده اید. به موفقیت ها و شادی های گذشته فكر كرده و آنها را دقیقا در ذهنتان دوباره مجسم كنید. این كار روحیه شما را بهتر می كند.

*در اكثر مواقع هجوم افكار منفی با استرس و تنش جسمی بسیار شدید شروع می شود. مثلا خیلی خسته اید یا به دلیل یك اتفاق ناگوار تمام انرژی شما تخیله شده است. اینجاست كه افكار منفی هجوم می آورد. در این شرایط بهتر است چند نفس عمیق بكشید. حین دم به این فكر كنید كه چرا دارم نفس عمیق می كشم؟

چون می خواهم برای كار دوباره و به دست آوردن شادابی آماده شده، مهارت پیدا كرده و توانمند ی ام را به دست بیاورم. حین دم در ذهنتان بگویید: <من آماده ام، من مشكلی ندارم، من اینكار را دوست دارم> و بعد حین بازدم با خود بگویید: <من این كار را قبلا انجام داده ام پس می توانم دوباره با آن روبه رو شوم. من كاملا آماده ام.> این تمرین ها باعث می شود بیشتر بر روی افكار مثبت تمركز كرده و بدنتان ریلكس شود.
    چه بخواهید و چه نخواهید شرایط خارجی (خارج از ذهن و یا كنترل ما) و صحبت سایر آدم ها ما را ناراحت كرده و اینجاست كه افكار منفی به مغز ما تشریف می آورند! بنابراین گاهی در ورود آنها به ذهنمان هیچ كاری نمی توانیم بكنیم اما اینكه چقدر این افكار را گسترش می دهیم و می پرورانیم كاملا دست خود ماست. بنابراین دائم مثبت فكر كنید، حرف های مثبت بزنید.

سخنان مثبتی را كه شخصیت های بزرگ گفته اند بخوانید و مرور كنید. اطرافتان را پر از صحبت های مثبتی كنید كه از منابع مختلف به دست آورده اید. آنها را بنویسید و به در و دیوار اتاقتان بزنید. روی یخچال، روی آینه اتاق، روی داشبورد ماشین، زیر میز كار و خلاصه هر جا كه ممكن است باید با حرف های مثبت پرشده باشد تا هر روز و هر لحظه آنها را ببینید. اینكار خیلی مهم و حیاتی است و تنها اثر آنها وقتی دیده می شود كه طولانی مدت از آنها استفاده كنید.
    نگذارید آثار افكار مثبت در ذهنتان ضعیف تر شود. وقتی دور هم جمع می شوید این قدر از خاطرات یا وقایع بد و ناخوشایند صحبت نكنید. حرف های خوب بزنید. خورشیدی را كه گفتیم یادتان هست؟ پس به محض اینكه به ذهنتان رسید: <من هرگز موفق نمی شوم> فورا بگویید:<خورشید ذهنم چقدر پر نور است. بله من حتما می توانم موفق شوم.>
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام. بابا تهش مردن دیکه چیز دیگه ای که نیست هست عایا . زندگی کن بابا به هیچی فکر نکن هرچیزی بخاد اتفاق بیوفته میوفته تو نمیتونی جلوشو بگیری پس فکر کردن نداره بابا ...

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18143
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من بیخیال دنیا شدم تو هم بیخیال شو هرچی بیشتربهش فکر کنی بیشتر اذیت میشی و عمرت کمتر میشه پس از این دوروز دنیا بهترین استفاده رو ببر،اصلافکر کن فردا قراره بمیری ببین چه کارایی قبل از مردنت دوست داری انجام بدی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد