صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 85

موضوع: دوست ندارم هیچوقت ازدواج کنم

17840
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    تشکر شده 358 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست ندارم هیچوقت ازدواج کنم

من 30 سالمه ولی دوست ندارم ازدواج کنم این ازدواج نکردنم آیا تاثیری تو زندگی کردنم میزاره؟کلا مجرد بودمو بیشتر ترجیح میدم احساس آزادی بیشتری میکنم اما اطرافیانم وخانواده ام همیشه میخوان منو مجاب به ازدواج کنن این خودش بیشتر باعث استرسم میشه و خیلی باهاش درگیرم نمیدونم چکارکنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : دوست ندارم هیچوقت ازدواج کنم

سلام

نه تا وقتی خودتون نخواید و احساس نیاز به ازدواج پیدا نکردید هیچ کسی نمیتونه مجبورتون کنه

اگه خودتون از این وضع راضی هستید پس دیگه جای حرف نمیمونه مشکلی هم پیش نمیاد

این زندگی شماست نه بقیه شما خودتون بهتر از هرکس میدونید میخواید ازدواج کنید یا نه!
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

در موردش خوب فكر كنيد درسته سختي هاي خودش رو داره ولي اينكه يكي رو داري كه هر وقت بخاي در اختياره همدم و همصحبتته و مونسته مگه بده خيلي ها خيلي زود از تنهايي خسته ميشن ممكنه شما الان از تنهايي لذت ببريد ولي در آينده نظرتون عوض خواهد شد من به شما توصيه ميكنم انقدر به صورت مقاومتي به مسئله ازدواج فكر نكنيد راه قلب و دلتون رو باز بذاريد و مفهوم عشق رو تجربه كنيد
    منظورتون از آزادي چيه ؟اينكه با هر خانمي كه دوست داريد در ارتباط باشيد يا چي؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدزاده نمایش پست ها
    در موردش خوب فكر كنيد درسته سختي هاي خودش رو داره ولي اينكه يكي رو داري كه هر وقت بخاي در اختياره همدم و همصحبتته و مونسته مگه بده خيلي ها خيلي زود از تنهايي خسته ميشن ممكنه شما الان از تنهايي لذت ببريد ولي در آينده نظرتون عوض خواهد شد من به شما توصيه ميكنم انقدر به صورت مقاومتي به مسئله ازدواج فكر نكنيد راه قلب و دلتون رو باز بذاريد و مفهوم عشق رو تجربه كنيد
    منظورتون از آزادي چيه ؟اينكه با هر خانمي كه دوست داريد در ارتباط باشيد يا چي؟
    نه منظورم برعهده گرفتن مسئولیت ومشکلات ازدواجه وهمچنین جنبه ازدواج های امروزی شده عادت یعنی تنها خود ازدواج شده اصل دیگه کیفیت وعاقبت ازدواج مهم نیست همین امرهم باعث شده ازدواج از هندونه سربسته به پالام پلوم پلیچ تنزل درجه پیدا کنه

6. 2 کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad365 نمایش پست ها
    نه منظورم برعهده گرفتن مسئولیت ومشکلات ازدواجه وهمچنین جنبه ازدواج های امروزی شده عادت یعنی تنها خود ازدواج شده اصل دیگه کیفیت وعاقبت ازدواج مهم نیست همین امرهم باعث شده ازدواج از هندونه سربسته به پالام پلوم پلیچ تنزل درجه پیدا کنه
    اين مسائل رو هم ميشه حل كرد خودتون بايد اراده كنيد درسته كه ازدواج مثل هندونه سربستست ولي خب با راهنمايي بزرگترها و شناخت بيشتر ميتونيد اين مسئله رو حل كنيد
    برادر گلم سن شما هم كم نيست من دو تا برادر شوهر دارم كه يكيش هم سن شما يكي هم نزديك چهل سال و مجرد هستن به نظرم جفتشون يه جورايي اون آرامشي كه همسر من داره رو ندارن زود خسته ميشن عصبي هستند(ساده بگم قاطين) منكه ربط ميدم به مجرد بودنشون البته برادرشوهرام دوست دارن ازدواج كنن ولي هم شرايطشو ندارن هم.....

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

اين مسائل رو هم ميشه حل كرد خودتون بايد اراده كنيد درسته كه ازدواج مثل هندونه سربستست ولي خب با راهنمايي بزرگترها و شناخت بيشتر ميتونيد اين مسئله رو حل كنيد
    برادر گلم سن شما هم كم نيست من دو تا برادر شوهر دارم كه يكيش هم سن شما يكي هم نزديك چهل سال و مجرد هستن به نظرم جفتشون يه جورايي اون آرامشي كه همسر من داره رو ندارن زود خسته ميشن عصبي هستند(ساده بگم قاطين) منكه ربط ميدم به مجرد بودنشون البته برادرشوهرام دوست دارن ازدواج كنن ولي هم شرايطشو ندارن هم.....
    کلا دو تا دلیل واسه ازدواج نکردن دارم یکی خودم هستم که هیچوقت خودمو دارای شرایط ازدواج نمیدونم چون فکر میکنم نمیتونم همسر مناسبی برای کسی باشم وشخص مقابلم نمیتونه تا ابد کنارم بمونه دلیل دومم هم ربط داره به جامعه که واقعا جایگاه ازدواج خیلی پور وبی ارزش شده توی زندگی که هیچ محبتی نباشه وهیچ تعهدی واقعا ازدواج واسه من شخصا احمقانه است فقط آمارهای طلاقو ببینید واقعا فاجعه است

9. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

کلا دو تا دلیل واسه ازدواج نکردن دارم یکی خودم هستم که هیچوقت خودمو دارای شرایط ازدواج نمیدونم چون فکر میکنم نمیتونم همسر مناسبی برای کسی باشم وشخص مقابلم نمیتونه تا ابد کنارم بمونه دلیل دومم هم ربط داره به جامعه که واقعا جایگاه ازدواج خیلی پور وبی ارزش شده توی زندگی که هیچ محبتی نباشه وهیچ تعهدی واقعا ازدواج واسه من شخصا احمقانه است فقط آمارهای طلاقو ببینید واقعا فاجعه است
    خب شما چرا نيمه پره ليوان رو نمي بينيد اينكه شايد همسرتون تعهدي نداشته باشه و محبتي بينتون نباشه يه احتماله
    درسته شرايط اجتماع خيلي نابسامانه و ...ولي اينها همه بسته به خودتونه
    اگر خانمي به هسرش عشق داشته باشه و همسرش هم همينطور سيرابش كنه از عشق زن از هيچ فداكاري دريغ نميكنه اينو مطمعن باشيد
    البته گفتيد كه توي زندگي محبت نباشه...ميشه بپرسم چرا اين فكر رو ميكنيد

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خب شما چرا نيمه پره ليوان رو نمي بينيد اينكه شايد همسرتون تعهدي نداشته باشه و محبتي بينتون نباشه يه احتماله
    درسته شرايط اجتماع خيلي نابسامانه و ...ولي اينها همه بسته به خودتونه
    اگر خانمي به هسرش عشق داشته باشه و همسرش هم همينطور سيرابش كنه از عشق زن از هيچ فداكاري دريغ نميكنه اينو مطمعن باشيد
    البته گفتيد كه توي زندگي محبت نباشه...ميشه بپرسم چرا اين فكر رو ميكنيد
    از نظر من ازدواج یک مخاطره هست و یک ریسک خیلی بزرک فکر کنم بزرگترین ریسک زندگی هر شخصی باشه ومن نمیتونم مبنای ساخته شدن زندگیمو بر اساس حدس گمان یا شاید بزارم من هیچوقت نمیخوام روزی بخاطر اشتباهم افسوس بخورم مگه آدم چقدر عمر میکنه نهایت30سال دیگه زنده ام بخوام زندگیمو با کسی شروع کنم که بعد چندسال دیگه تبدیل به طلاق بشه؟اصلا در مورد خودم بگم واینکه چطور میتونم فرزندی داشته باشم وتربیت کنم که خودم تربیت درستی نداشته باشم؟نتیجه ازدواج یک فرزنده اما فرستادن یک موجود زنده تو این دنیا واقعا اشتباه بزرگیه وقتی خودت احساس امنیت نداری چطور به ازدواج فکر کنی؟

12. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

از نظر من ازدواج یک مخاطره هست و یک ریسک خیلی بزرک فکر کنم بزرگترین ریسک زندگی هر شخصی باشه ومن نمیتونم مبنای ساخته شدن زندگیمو بر اساس حدس گمان یا شاید بزارم من هیچوقت نمیخوام روزی بخاطر اشتباهم افسوس بخورم مگه آدم چقدر عمر میکنه نهایت30سال دیگه زنده ام بخوام زندگیمو با کسی شروع کنم که بعد چندسال دیگه تبدیل به طلاق بشه؟اصلا در مورد خودم بگم واینکه چطور میتونم فرزندی داشته باشم وتربیت کنم که خودم تربیت درستی نداشته باشم؟نتیجه ازدواج یک فرزنده اما فرستادن یک موجود زنده تو این دنیا واقعا اشتباه بزرگیه وقتی خودت احساس امنیت نداری چطور به ازدواج فکر کنی؟
    خب همه اينها هم يه حسه و حدس و گمان
    يعني شما كاري رو شروع نميكنيد چون ممكنه به شكست منجر بشه ؟؟خب اين درست نيست
    البته كه هيچ كس بهتر از شما خودتون رو نميشناسه و من نميتونم صدرصد حرفي بزنم ولي انقدر با ديد منفي به همه چيز نگاه نكنيد

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21993
    تشکـر
    34
    تشکر شده 210 بار در 115 پست
    میزان امتیاز
    9

من 30 سالمه ولی دوست ندارم ازدواج کنم این ازدواج نکردنم آیا تاثیری تو زندگی کردنم میزاره؟کلا مجرد بودمو بیشتر ترجیح میدم احساس آزادی بیشتری میکنم اما اطرافیانم وخانواده ام همیشه میخوان منو مجاب به ازدواج کنن این خودش بیشتر باعث استرسم میشه و خیلی باهاش درگیرم نمیدونم چکارکنم؟
    بهترین کارو میکنی

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خب همه اينها هم يه حسه و حدس و گمان
    يعني شما كاري رو شروع نميكنيد چون ممكنه به شكست منجر بشه ؟؟خب اين درست نيست
    البته كه هيچ كس بهتر از شما خودتون رو نميشناسه و من نميتونم صدرصد حرفي بزنم ولي انقدر با ديد منفي به همه چيز نگاه نكنيد
    متاسفانه همینطوره وقتی شک باشه به ندرت اون کارو انجام بدم من بین واقعیت واون چیزی که فکر میکنم گیر افتادم واقعا نمیشه اینو تفکیک کرد واقعیت کدومه یا باور من جقدر از حقیقت فاصله داره اما من خیلی از ازدواج میترسم واسم خیلی سخته حداقل واسه من که آدم تنبل وراحت طلبی هستم

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

متاسفانه همینطوره وقتی شک باشه به ندرت اون کارو انجام بدم من بین واقعیت واون چیزی که فکر میکنم گیر افتادم واقعا نمیشه اینو تفکیک کرد واقعیت کدومه یا باور من جقدر از حقیقت فاصله داره اما من خیلی از ازدواج میترسم واسم خیلی سخته حداقل واسه من که آدم تنبل وراحت طلبی هستم
    خب پس بگووووو بخاطر تامين معيشت زندگي دوست نداريد ازدواج كنيد ؟خب اينكه تنبل هستيد خيلي بده اونم براي يك آقا پسري مثل شما بسم ا... بگيد و شروع كنيد به كار و تلاش كه هم يه جور ورزشه هم تفريح هم رو كامل شدن شخصيت تاثير داره
    مگه شما يه زندگي راحت دوست نداريد خب بايد تلاش كنيد سختي بكشيد همه چي با راحتي بدست نمياد و هميشه هم پدر و مادر آدم نميتونن خرجي شما رو هم بدن

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خب پس بگووووو بخاطر تامين معيشت زندگي دوست نداريد ازدواج كنيد ؟خب اينكه تنبل هستيد خيلي بده اونم براي يك آقا پسري مثل شما بسم ا... بگيد و شروع كنيد به كار و تلاش كه هم يه جور ورزشه هم تفريح هم رو كامل شدن شخصيت تاثير داره
    مگه شما يه زندگي راحت دوست نداريد خب بايد تلاش كنيد سختي بكشيد همه چي با راحتي بدست نمياد و هميشه هم پدر و مادر آدم نميتونن خرجي شما رو هم بدن
    من شاغل هستم ولی ازنظر مالی نمیتونم جوابگوی یک زندگی باشم اصلا مسئله من که مالی نیست مشکل من طرز تفکر وماهیت ازدواجه که من در مورد ازدواج دارم

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

کلا عوامل مختلفی هست توی تصمیم اینکه ازدواج رو انتخاب نمیکنم میتونه خودم باشم(تنبلی.شخصیت.خجالتی بودن شدیدواعتماد به نفس پایین طرز فکر) میتونه جامعه باشه وعدم اطمینان به سرانجام داشتن ازدواج که این میتونه ماهیت ازدواج تو جامعه یا عکس العملی که افراد جامعه نسبت به ازدواج دارند باشه

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

از هر چیز جدیدی میترسم از ازدواج میترسم از تغییر میترسم از مرگ میترسم هرچیزیکه تغییر باشه از خوردن چیز جدید گرفته از رفتن به جای جدید از آشناشدن با فرد جدیداز چیزهایی که باید توی آینده حدس زد واتفاق میوفته میترسم ازینکه با ازدواج چه تحولی در من وزندگیم اتفاق میوفته میترسم ازینکه با روبروشدن با یک شخص جدیدچه جور رفتاری باید بکنم میترسم اصلا چیزیو نمیخوام تجربه کنم چیز جدیدی رو نمیخوام بدست بیارم میخوام ساکن باشم ساکن ساکن اما امن وبی دغدغه

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

از هر چیز جدیدی میترسم از ازدواج میترسم از تغییر میترسم از مرگ میترسم هرچیزیکه تغییر باشه از خوردن چیز جدید گرفته از رفتن به جای جدید از آشناشدن با فرد جدیداز چیزهایی که باید توی آینده حدس زد واتفاق میوفته میترسم ازینکه با ازدواج چه تحولی در من وزندگیم اتفاق میوفته میترسم ازینکه با روبروشدن با یک شخص جدیدچه جور رفتاری باید بکنم میترسم اصلا چیزیو نمیخوام تجربه کنم چیز جدیدی رو نمیخوام بدست بیارم میخوام ساکن باشم ساکن ساکن اما امن وبی دغدغه
    بهتره به مركز مشاوره تخصصي بريد شايد نياز به درمان داشته باشيد يه مشكل ممكنه از خيلي مشكلات نشات گرفته باشه

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25740
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ای بابا ازدواج قدیمی شده الان دیگه کسی ازدواج نمیکنه که.ازدواج هم کنی 6 ماه دیگه پشیمون میشی شک نکن

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad222n نمایش پست ها
    ای بابا ازدواج قدیمی شده الان دیگه کسی ازدواج نمیکنه که.ازدواج هم کنی 6 ماه دیگه پشیمون میشی شک نکن
    ها بقرآن کسی حوصله دردسرو نداره ولی خانواده و پدرومادرمو چکار کنم؟میگن آرزو دارن آخر عمری دامادیتو ببینیم من بین خوشبختی خودم وخوشحالی اونا کدومو انتخاب کنم؟

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

بهتره به مركز مشاوره تخصصي بريد شايد نياز به درمان داشته باشيد يه مشكل ممكنه از خيلي مشكلات نشات گرفته باشه
    یه مدت رفتم پیش یک مشاور بخاطر اینکه دورو بریام اصرار به ازدواجم داشتن مشاور گفت تو الان نمیتونی ازدواج کنی چون تو آینده با خانواده خانمت به مشکل میخوری وگفت که این مشکلت از بچگی رشد کرده تا الان رسیده وباید تغییر بکنی وسعی کنی عوض بشی ولی من نه حوصلشو داشتم نه هزینه مشاوره رو داشتم بخاطرهمین بیخیال شدم

24. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

یه مدت رفتم پیش یک مشاور بخاطر اینکه دورو بریام اصرار به ازدواجم داشتن مشاور گفت تو الان نمیتونی ازدواج کنی چون تو آینده با خانواده خانمت به مشکل میخوری وگفت که این مشکلت از بچگی رشد کرده تا الان رسیده وباید تغییر بکنی وسعی کنی عوض بشی ولی من نه حوصلشو داشتم نه هزینه مشاوره رو داشتم بخاطرهمین بیخیال شدم
    شما كلا فكر كنم خسته اي و حوصله نداري
    خب تا كي ؟ يكسال دوسال سه سال تا كي؟
    بلاخره بايد يه راهي پيدا كني اينجوري كه پيش بري خيلي به مشكل ميخوري شما خودت خودتون رو بهتر ميشناسي با مطالعه با افزايش اراده اصلا دنبال كار بهتر و درامد بيشتر باش

25. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

ها بقرآن کسی حوصله دردسرو نداره ولی خانواده و پدرومادرمو چکار کنم؟میگن آرزو دارن آخر عمری دامادیتو ببینیم من بین خوشبختی خودم وخوشحالی اونا کدومو انتخاب کنم؟
    شما با اين وضعيت مطمعني خوشبختي اينجوري؟؟

26. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

شما با اين وضعيت مطمعني خوشبختي اينجوري؟؟
    من؟ اصلا حوشبخت نیستم تازه برعکس اصلا از شرایط موجود خوشم نمیاد بخاطر همینم فکر میکنم با ازدواج این شرایطم بدتر میشه

27. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

شما كلا فكر كنم خسته اي و حوصله نداري
    خب تا كي ؟ يكسال دوسال سه سال تا كي؟
    بلاخره بايد يه راهي پيدا كني اينجوري كه پيش بري خيلي به مشكل ميخوري شما خودت خودتون رو بهتر ميشناسي با مطالعه با افزايش اراده اصلا دنبال كار بهتر و درامد بيشتر باش
    من یک سوال میپرسم اونم اینه چرا کل زندگی رو باید از صب تاشب تلاش کرد کار کرد که چی بشه؟چرا باید آدم اینهمه خودشو سختی بده که درآمدش زیاد بشه؟درامد زیادتر چیو میتونه به ما برسونه؟آرامش امنیت خوشبختی؟مثلا منی که6صب تا8شب سرکارم واین روال تا آخر عمرم ادامه پیدا کنه چه آسایشی برام میاره؟من هر چی فکر میکنم بیشتر به این باور نزدیک میشم که زندگی کردن هیچی نمیخواد نیاز به هدف هم نمیخواد نیاز به پیشترفت هم نمیخواد فقط کافیه راحت نفس بکشی اینقدری تلاش بکنی که نمیری بقیه همش خراب کردن وقتته از بین بردن همون آرامش نیمه ونصفه ای هست که به زور داری این اراده که میگین به چه در میخوره اصلا بالاترین اراده رو من داشتم آخرش با اون اراده چه کار کنم؟

28. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    تشکر شده 328 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

دوست عزیز شما باید اینو بدونی که همه ادمها مثل هم نیستند
    درسته الان خیلیا توقعشون بالاست ولی یادت باشه شما هم اگه یکمی توقعت رو بیاری پایین میتونی گزینه های زیادی داشته باشی واسه ازدواجت
    که همین باعث میشه با اونی ازدواج کنی که زیاده خواه نیست و تو زندگی بهت فشار نیاره
    زندگی مشترک نمیتونه مشکلات روحی و روانی شما رو هم تا حدودی رفع کنه ولی نه اینکه همشو رفع کنه
    نهایتا سعی کن تا دیر نشده ازدواج کنی و همون اول شرایط خودت رو همونطوری که هست به طرفت بگی
    با صداقت بگو مطمئن باش خیلیا حاضر میشند همسرت بشند

29. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

من؟ اصلا حوشبخت نیستم تازه برعکس اصلا از شرایط موجود خوشم نمیاد بخاطر همینم فکر میکنم با ازدواج این شرایطم بدتر میشه
    ببينيد تا كي ميخايد بشينيد و دست رو دست بذاريد كه آي جامعه خرابه آي من پول ندارم حوصله ندارم
    نميشه كه واقعا خيلي ببخشيد رك ميگما تحمل كردن فردي مثل شما بايد خيلي سخت باشه اينو ميگم تا به خودتون بيايد

30. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

ببينيد تا كي ميخايد بشينيد و دست رو دست بذاريد كه آي جامعه خرابه آي من پول ندارم حوصله ندارم
    نميشه كه واقعا خيلي ببخشيد رك ميگما تحمل كردن فردي مثل شما بايد خيلي سخت باشه اينو ميگم تا به خودتون بيايد
    دقیقا خیلی حرفتون درسته من تنها دلیلی که نمیخوام ازدواج کنم همینه که میدونم طرف مقابلم بدبخت میشه وهرگز نمیتونه منو تحمل کنه من کلا یک جوره دیگه فکر میکنم من نمیخوام ازدواج من زندگی کسیو خراب کنه من وجدانم نمیزاره همچین کاری بکنم ونه منطقم میازه با این شرایت نابسامان به ازدواج فکر کنم این باور منه نمیدونم من باید باورمو عوض کنم یا همه شرایط باید خودشونو عوض کنن بحرحال باور خیلی چیز کمی نیست وتغییرش در حد نا ممکنه

31. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

من یک سوال میپرسم اونم اینه چرا کل زندگی رو باید از صب تاشب تلاش کرد کار کرد که چی بشه؟چرا باید آدم اینهمه خودشو سختی بده که درآمدش زیاد بشه؟درامد زیادتر چیو میتونه به ما برسونه؟آرامش امنیت خوشبختی؟مثلا منی که6صب تا8شب سرکارم واین روال تا آخر عمرم ادامه پیدا کنه چه آسایشی برام میاره؟من هر چی فکر میکنم بیشتر به این باور نزدیک میشم که زندگی کردن هیچی نمیخواد نیاز به هدف هم نمیخواد نیاز به پیشترفت هم نمیخواد فقط کافیه راحت نفس بکشی اینقدری تلاش بکنی که نمیری بقیه همش خراب کردن وقتته از بین بردن همون آرامش نیمه ونصفه ای هست که به زور داری این اراده که میگین به چه در میخوره اصلا بالاترین اراده رو من داشتم آخرش با اون اراده چه کار کنم؟

والا چي بگم من هرچي ميگم شما چيز ديگه اي ميگيد خب اگر با اين وضعيت كه ميگيد ميتونيد احساس رضايت داشته باشيد و زندگيتون رو بگذرونيد كه خب جاي بحثي هم نميمونه خب حتما اينطور احساس خوشبختي ميكنيد
    من خودم رو ميگم من تازه ازدواج كردم باردار هم هستم از اول زندگي درسته كه همسرم كار ميكرد به قول شما از شش صبح تا هشت شب ميومد خونه يه خونه گرم شام گرم با ارامش غذاش رو ميخورد سر ماه كه حقوق ميگرفت ميديدم كم مياريم ولي باز اون آرامشه هست آخر هفته ها مهموني و مسافرت و اين حرفها با سختي زندگيمون گذاشت تا يه فرصت شغلي براي من ايجاد شد الان دوساله دارم كار ميكنم تقريبا مخارجمون كم نشد هيچ اضافه هم شد ولي باز با اميد و اراده كه ميگم ميخايم تلاش كنيم براي بچمون كه بدنيا نيومده خونه بخريم همه اينها هدفه درسته ه كسي لذت بردن رو تو يه چيز ميبينه بعضي ها انقدر دارن كه نيازي به پول ندارن و هرچي ميخان مهياست خب اينا فقط خوش ميگذرونن و نگران آيندشون نيستن ولي اونايي كه مثل ما هستند بايد تلاش كنن
    هر كسي هدفي داره تو زندگي كه شما اونو نداريد متاسفانه

32. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط pschy نمایش پست ها
    دوست عزیز شما باید اینو بدونی که همه ادمها مثل هم نیستند
    درسته الان خیلیا توقعشون بالاست ولی یادت باشه شما هم اگه یکمی توقعت رو بیاری پایین میتونی گزینه های زیادی داشته باشی واسه ازدواجت
    که همین باعث میشه با اونی ازدواج کنی که زیاده خواه نیست و تو زندگی بهت فشار نیاره
    زندگی مشترک نمیتونه مشکلات روحی و روانی شما رو هم تا حدودی رفع کنه ولی نه اینکه همشو رفع کنه
    نهایتا سعی کن تا دیر نشده ازدواج کنی و همون اول شرایط خودت رو همونطوری که هست به طرفت بگی
    با صداقت بگو مطمئن باش خیلیا حاضر میشند همسرت بشند
    اینکه مسلمه خیلیا حاضرن همسر من بشن اینو به منظور خوب بودن خودم نمیگم برعکس من خیلی هم نا مناسبم اینو بخاط این میگم هر کسی قبول میکنه که ماهیت ازدواج همینطوری شده شبیه خریدن یک آدامس از مغازس که بعدش نخواستن میندازنش دور به همین راحتی

33. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

والا چي بگم من هرچي ميگم شما چيز ديگه اي ميگيد خب اگر با اين وضعيت كه ميگيد ميتونيد احساس رضايت داشته باشيد و زندگيتون رو بگذرونيد كه خب جاي بحثي هم نميمونه خب حتما اينطور احساس خوشبختي ميكنيد
    من خودم رو ميگم من تازه ازدواج كردم باردار هم هستم از اول زندگي درسته كه همسرم كار ميكرد به قول شما از شش صبح تا هشت شب ميومد خونه يه خونه گرم شام گرم با ارامش غذاش رو ميخورد سر ماه كه حقوق ميگرفت ميديدم كم مياريم ولي باز اون آرامشه هست آخر هفته ها مهموني و مسافرت و اين حرفها با سختي زندگيمون گذاشت تا يه فرصت شغلي براي من ايجاد شد الان دوساله دارم كار ميكنم تقريبا مخارجمون كم نشد هيچ اضافه هم شد ولي باز با اميد و اراده كه ميگم ميخايم تلاش كنيم براي بچمون كه بدنيا نيومده خونه بخريم همه اينها هدفه درسته ه كسي لذت بردن رو تو يه چيز ميبينه بعضي ها انقدر دارن كه نيازي به پول ندارن و هرچي ميخان مهياست خب اينا فقط خوش ميگذرونن و نگران آيندشون نيستن ولي اونايي كه مثل ما هستند بايد تلاش كنن
    هر كسي هدفي داره تو زندگي كه شما اونو نداريد متاسفانه
    بزرگترین هدفتون چیه به من بگین؟

34. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25805
    تشکـر
    101
    تشکر شده 328 بار در 183 پست
    میزان امتیاز
    9

اینکه مسلمه خیلیا حاضرن همسر من بشن اینو به منظور خوب بودن خودم نمیگم برعکس من خیلی هم نا مناسبم اینو بخاط این میگم هر کسی قبول میکنه که ماهیت ازدواج همینطوری شده شبیه خریدن یک آدامس از مغازس که بعدش نخواستن میندازنش دور به همین راحتی
    نه نمیندازند اگه طرف درکش بالا باشه و با صداقت حلو بره هیچی نمیشه
    عموما علل طلاق از نااگاهی طرفین نشات میگیره

35. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

بزرگترین هدفتون چیه به من بگین؟
    خخخخخ
    هدفم بعد اينكه شرايطم مهيا بشه يه زندگي اروم و راحت كنار خانوادم
    البته بدون شرايط هم اروم و راحته ولي بيشتر راحتتر باشم ادما حريصن ديگه منم همينطور

36. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط pschy نمایش پست ها
    نه نمیندازند اگه طرف درکش بالا باشه و با صداقت حلو بره هیچی نمیشه
    عموما علل طلاق از نااگاهی طرفین نشات میگیره
    من تو هیچی ادعا ندارم ولی یقین دارم از هر کسی صادقترم حالا از همه نه ولی جزو کسایی هستم که صادقند همین الان کسی پیدا بشه با صداقت من ، منو انتخاب کنه مطمئنا فردا پشیمون میشه با همه آگاهی های قبلش ،وقتی من هنوز خودمو کامل نمیتونم بشناسم هیچکی نمیتونه منو از خودم بهتر بشناسه

37. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

خخخخخ
    هدفم بعد اينكه شرايطم مهيا بشه يه زندگي اروم و راحت كنار خانوادم
    البته بدون شرايط هم اروم و راحته ولي بيشتر راحتتر باشم ادما حريصن ديگه منم همينطور
    چندسالتونه؟کی شرایط مهیا میشه؟ چقدر میخواین عمر کنید؟

39. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

چندسالتونه؟کی شرایط مهیا میشه؟ چقدر میخواین عمر کنید؟
    27 سالمه تا پنج سال آينده
    خب من بگم چون فردا قراره بميرم دست از تلاش بردارم بشينم يه گوشه منتظر مرگم باشم اومديمو صد سال عمر كرديم اونوقت چي ناي چيزي رو داريم فكر ميكنيد چجوري بايد زندگي رو گذروند

40. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

27 سالمه تا پنج سال آينده
    خب من بگم چون فردا قراره بميرم دست از تلاش بردارم بشينم يه گوشه منتظر مرگم باشم اومديمو صد سال عمر كرديم اونوقت چي ناي چيزي رو داريم فكر ميكنيد چجوري بايد زندگي رو گذروند
    هر چیزی یک تعادلی داره میخوام اینو بگم تا حالاشم تلاشی که میکنیم خیلی زیاده بدست آوردن همه اون چیزایی که مثلا هدفه ارزش اینهمه تلاشو نداره منظورم این نیست تلاش بده کلی گفتم این جواب اون حرفتون بود که گفتین بیشتر تلاش کنید تا درآمد بیشتری داشته باشین

41. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ.
    و از آیات خداوندی است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید، که در کنار او آرامش یابید، و میان شما عشق و محبّت و مهربانی قرار داد، که در این حقیقت نشانه هائی از خداست برای مردمی که در گردونه اندیشه و فکر نسبت به حقایق به سر می‌برند!

ضمن تایید نظرات خانم محمد زاده .

اولین دلیل ازدواج از دیدگاه قران واسلام رسیدن به ارامشه .مطمعن باشید ارامشی که از طریق ازدواج به دست میارید .

از هیچ راه دیگه ای به دست نمیاد.

پول وتفریح وکار و.... اگر هم ارامش به دنبال داشته باشه ولی زودگذر وسطحیه .

من از اعتقادات مذهبی شما اطلاع ندارم .ولی با ازدواج از دینتون که کامل میشه بگذریم .

به نظر من انسان تا ازدواج نکنه از هر نظر ناقصه .

ازدواج اگر درست صورت بگیره باعث کامل شدن طرف مقابل از همه نظر میشه .

یک زوج موفق میتونند مکمل هم باشن باعث تکامل روح هم بشن .

اصلا مگه هدف از خلقت انسان همین تکامل نیست .خب با ازدواج تا اندازه ای این هدف محقق میشه .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

42. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    میزان امتیاز
    11

هر چیزی یک تعادلی داره میخوام اینو بگم تا حالاشم تلاشی که میکنیم خیلی زیاده بدست آوردن همه اون چیزایی که مثلا هدفه ارزش اینهمه تلاشو نداره منظورم این نیست تلاش بده کلی گفتم این جواب اون حرفتون بود که گفتین بیشتر تلاش کنید تا درآمد بیشتری داشته باشین
    شايد براي شما ارزش نداشته باشه ولي من با توجه به هدفم و برنامه ريزيم برام ارزشمنده و همه تلاشم رو ميكنم نه من همه آدما واسه رسيدن به خواستشون تلاش ميكنن اين طبيعيه
    شما اوايل تاپيك گفتيد كه بخاطر مسائل مالي نميخايد ازدواج كنيد كه من بخاطر اين حرفتون گفتم درامد بيشتر داشته باشيد تلاش بيشتر كنيد وگرنه همه جي ماديات نيست

44. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ.
    و از آیات خداوندی است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید، که در کنار او آرامش یابید، و میان شما عشق و محبّت و مهربانی قرار داد، که در این حقیقت نشانه هائی از خداست برای مردمی که در گردونه اندیشه و فکر نسبت به حقایق به سر می‌برند!

ضمن تایید نظرات خانم محمد زاده .

اولین دلیل ازدواج از دیدگاه قران واسلام رسیدن به ارامشه .مطمعن باشید ارامشی که از طریق ازدواج به دست میارید .

از هیچ راه دیگه ای به دست نمیاد.

پول وتفریح وکار و.... اگر هم ارامش به دنبال داشته باشه ولی زودگذر وسطحیه .

من از اعتقادات مذهبی شما اطلاع ندارم .ولی با ازدواج از دینتون که کامل میشه بگذریم .

به نظر من انسان تا ازدواج نکنه از هر نظر ناقصه .

ازدواج اگر درست صورت بگیره باعث کامل شدن طرف مقابل از همه نظر میشه .

یک زوج موفق میتونند مکمل هم باشن باعث تکامل روح هم بشن .

اصلا مگه هدف از خلقت انسان همین تکامل نیست .خب با ازدواج تا اندازه ای این هدف محقق میشه .
    قطعا با نظرتون موافقم خیلی شدید اما؟؟؟؟اما داره اونم ازدواج موفق من با اصل ازدواج اصلا مشکلی ندارم ذاتا هم درسته اما داره اونم اینه که درست صورت بگیره قطعا ازدواج موفق وازدواج دست باشه من ازش پیروی میکنم

45. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

شايد براي شما ارزش نداشته باشه ولي من با توجه به هدفم و برنامه ريزيم برام ارزشمنده و همه تلاشم رو ميكنم نه من همه آدما واسه رسيدن به خواستشون تلاش ميكنن اين طبيعيه
    شما اوايل تاپيك گفتيد كه بخاطر مسائل مالي نميخايد ازدواج كنيد كه من بخاطر اين حرفتون گفتم درامد بيشتر داشته باشيد تلاش بيشتر كنيد وگرنه همه جي ماديات نيست
    مادیات یکی از هزارتا مشکلی هست که وجود داره

47. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

شرایط وماهیت ازدواج طوری شده که انجام دادنش بجای آوردن آرامش وخوشبختی عکسش رو تداعی میکنه اینو من نمیگم آمار وارقام میگه اینو من نمیگم دارم اطرافیانمو میبینم کلا شده معضل وکاراشتباه تنها بخاطر حسن فعلی اون کار خوب نیست باید حسن فاعلی هم خوب باشه ازدواج از نظر من غلطه یک غلط بزرگ من توجیحی نمیبینم برای ازدواج چون کاراکترای منفیش خیلی بیشتر از مثبتاشه

48. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

زندگی و واقعیتاش همیشه واسه ما آدما پنهونه چون خود ما نمیخواهیم خود واقعی زندگی رو بفهمیم منکه شخصا از این زندگی راضی نیستم ههمون وهمه آدمای خوشبختی که میگن خوشبختن واقعا نیستا همش تظاهره وتخیله با تجسم گلو بلبلو پرنده یک دنیای کاملا فانتزی و غیر واقعی که همه چیزش تخیلیه عشقو دوست داشتنو هدفو تلاشو ازدواجو.......اینا همش تصنعیه

49. کاربران زیر از mohammad365 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21993
    تشکـر
    34
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad222n نمایش پست ها
    اوا چه روشن فکر ببخشید راه حل جایگزین ازدواج به نظر شما چیست؟

51. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21993
    تشکـر
    34
    میزان امتیاز
    9

زندگی و واقعیتاش همیشه واسه ما آدما پنهونه چون خود ما نمیخواهیم خود واقعی زندگی رو بفهمیم منکه شخصا از این زندگی راضی نیستم ههمون وهمه آدمای خوشبختی که میگن خوشبختن واقعا نیستا همش تظاهره وتخیله با تجسم گلو بلبلو پرنده یک دنیای کاملا فانتزی و غیر واقعی که همه چیزش تخیلیه عشقو دوست داشتنو هدفو تلاشو ازدواجو.......اینا همش تصنعیه
    وای چقدر خوشحالم یکی را دیدم که افکار منفی اش از من بیشتره البته خیلی بیشتر

52. کاربران زیر از maryam551 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam551 نمایش پست ها
    وای چقدر خوشحالم یکی را دیدم که افکار منفی اش از من بیشتره البته خیلی بیشتر
    شما لطف دارین اما من افکارم منفی نیست من واقع بینم

54. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21993
    تشکـر
    34
    میزان امتیاز
    9

شما لطف دارین اما من افکارم منفی نیست من واقع بینم
    نه دیگه زیادی واقع بینی شورشو در آوردی البته منم همینطورمو نه تا این حد

55. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam551 نمایش پست ها
    نه دیگه زیادی واقع بینی شورشو در آوردی البته منم همینطورمو نه تا این حد
    واقع بین بودن دیگه حد نداره یا واقع بینی یا نیستی حد وسطم نداره

56. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21993
    تشکـر
    34
    میزان امتیاز
    9

واقع بین بودن دیگه حد نداره یا واقع بینی یا نیستی حد وسطم نداره

57. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

قطعا با نظرتون موافقم خیلی شدید اما؟؟؟؟اما داره اونم ازدواج موفق من با اصل ازدواج اصلا مشکلی ندارم ذاتا هم درسته اما داره اونم اینه که درست صورت بگیره قطعا ازدواج موفق وازدواج دست باشه من ازش پیروی میکنم
    شما تاپیک اقا رضا رو خوندی ؟ شاید هم قبلا گوش داده باشی .صحبت های دکتر فرهنگ رو .
    بعد از این همه راهنمایی گفتن .
    هنگام ازدواج به خدا توکل کن .
    یعنی بعد از این که همسر مورد علاقه ات رو که تقریبا معیار های شما رو دارا بود پیدا کردی .
    به خدا توکل کن .

وکارم را به خدا میسپارم .

امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

58. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25598
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    شما تاپیک اقا رضا رو خوندی ؟ شاید هم قبلا گوش داده باشی .صحبت های دکتر فرهنگ رو .
    بعد از این همه راهنمایی گفتن .
    هنگام ازدواج به خدا توکل کن .
    یعنی بعد از این که همسر مورد علاقه ات رو که تقریبا معیار های شما رو دارا بود پیدا کردی .
    به خدا توکل کن .

وکارم را به خدا میسپارم .

درسته بخدا توکل کن ولی تو شرایطی که عقلی باشه یک چیزی به اسم احتیاط هست که عقل حکم میکنه انجامش بدی نمیشه تنها با تکیه توکل یک کاری رو انجام داد بعدشم چون توکله بگی از همه چی مصونی

Sent from my E6833 using Tapatalk
    امضای ایشان
    Every friends can say: I can understand your feelingBut a best friend can say: I can feel you feeling

60. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25497
    تشکـر
    9
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    نظرات دوستان و شرح حالتون رو خوندم و به نظرم شما چون به این سن رسیدید و هنوز ازدواج نکردید ساخت ذهنیتون جوری تثبیت شده که از پویایی افتادید و زندگیتون احتمالا اون رنگ و لعاب و جذابیت مثلا ده سال دوازده سال پیش رو نداره (این قابل درکه). ازدواج برای کسی که هنوز نیازی بهش نمیبینه ( روحی ، جسمی ، فکری و ...) زیاد ضروری نیس . فکر کنم شما در برهه ای قرار گرفتید که انرژی و رغبتتون برای زندگی مثل ذغال زیر خاکستر نهان شده و حتی شناخت درستی از نیاز های خودتون ندارید و احساس پایداری نمی کنید ( پایداری یکی از شروط ازدواج ) . اولین چیزی که توصیه می کنم ، خود شناسی و شناخت خصوصیات و نیاز های خود و توقعاتتون از زندگی ( اگر حس می کنید افسردگی دارید درمان افسردگی). جایگزین های مسائل جنسی در ازدواج را از زندگی (اگر دارید) با جدیت حذف کنید. بعد از این دوره کتاب های مربوط به امر ازدواج و انتخاب همسر و ملاک ها رو مطالعه ای داشته باشید و ملاک هاتون رو در انتخاب همسر پیش چشم بیارید تا از سردرگمی بیاید بیرون. اگر تا به حال از دوران مجردیتون هنوز لذت نبردید سعی کنید لذت های اونو تجربه کنید (گشتن با والدین در و دل و گفت و گو با والدین و خواهر و برادر)و سالم از این دوره عبور کنید. سعی کنید تنبلیتون رو با ایجاد جریمه یا تنبیه برای خودتون مقرر می کنید درمان کنید(یا هر راهکاری که مناسب می دونید.). به هر حال ازدواج نیاز به روحیه شاداب و پویا داره. راجع به مسئله ازدواج سرسخت نباشید طرف مقابل هم مثل شما انسانه فقط باید شناخت درست داشته باشید و توقع بیجا نداشته باشید.
    موفق باشید.

61. کاربران زیر از mehdity بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)