نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: دوگانگی در ارتباط با جنس مخالف

1407
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4281
    تشکـر
    9
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

دوگانگی در ارتباط با جنس مخالف

سلام. من پسری هستم که از لحاظ شوخ طبعی و مهربون بودن بین دوستای خودم معروفم. خوشبختانه و خدا رو شکر همیشه تلاش کردم که همنشینی با دوستام به یک خاطره ی خوش برای اونها تبدیل بشه.در مورد ارتباط با جنس مخالف هم در مناسبت ها و پروژه های گوناگونی که با هر دختری داشتم همیشه سعی کردم که اول شنونده ی خوبی باشم و ثانیاً اینکه با اهمیت دادن به اون یک زمان رویایی رو براش رغم بزنم. نتیجه این شده که شخصیت من برای اون به یک شخصیت خوب و دوست داشتنی تبدیل میشه. تا اینجای کار بسیار کار خوب پیش میره اما مشکل!...

متاسفانه من مشکلی دارم و اون اینکه در یک جمع ، چه کلاس ، چه مهمونی ، یا تور و ... که نیاز به ارتباط عمومی و کلی با دختران هست بسیار مشکل دارم و احساس خجالت می کنم.
    یعنی اینکه راحت نیستم و اون حالت نرمال و همیشگی خودم رو ندارم. ناخودآگاه نگاه هایی به چشم شخص مخاطب می کنم که اون سنگینی نگاه من رو روی خودش احساس می کنه (مسلماً میدونین که حس خوبی رو دختر از این بابت نداره) و گاهاً حتی در سلام کردن و یا صحبت کردن با شخصی که در حد معمول میشناسم دچار تعلل میشم.
    نتیجه : بعد از مدتی اون دختر هم حس می کنم جلوی من معذبه و احساس راحتی نداره.
    بعضی ها فکر می کنند که من با اینکار رعایت ادب رو نمی کنم (و واقعاً هم درست فکر می کنند!) .

به عبارت دیگه موقعی که اون استرس و ترس من از صحبت کردن با جنس مخالف میریزه به شخصیت خودم برمی گردم و به قولی زمان قدرت نمایی منه. اما تا قبل از اون که مربوط به مکالمات کوتاهه (که اکثر مواقع هم ارتباطات از این سنخ هست) به شدت دچار مشکلم.

و اینکار باعث میشه حتی شخص مورد نظر از من به دلیل اینکه واقعا شخصیت من رو نشناخته (که کاملاً هم مقصر خودم من هستم) احساس تنفر (در بدترین حالت) کنه. در حالی که دلم میخواد داد بزنم به خدا قسم شخصیت من اینطوری نیست و این رفتار و عکس العمل های ناخودآگاه منه.
    من اصلا انتظاری ندارم از کسی که شخصیت من براش جالب باشه. اما دلم نمیخواد که با این شخصیت دروغین و غیرارادی من در مورد من قضاوتی کنه که مربوط به شخصیت واقعی من نیست.
    و این حالت برام بسیار بسیار رنج آور و ناراحت کننده است.
    امیدوارم که منظورم رو رسونده باشم.
    هر تجربه و سخنی برام ارزشمند و مفیده . پس خواهشاً اون رو ازم دریغ نکنید.
    پیشاپیش ممنون.
    ویرایش توسط Ali.m : 06-19-2014 در ساعت 11:54 PM

2. کاربران زیر از Ali.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : دوگانگی در ارتباط با جنس مخالف

اولا از جنس مخالف تو ذهنت غول نساز - خیلی با اعتماد به نفس در گفتگو و همکاری های اجتماعی باهاشون برخورد کن .

و دوم اینکه حس میکنم زیادی حساس شدی و دوس داری این کانکشنه برقرار بشه !

چه لرومی داره این همه حساسیت برای ارتباطی غیر از ارتباط ملزوم !!

چه دلیلی داره تو یهجمع مورد توجهشون باشی !

چه لزومی داره بهشون سلام کنی!

حضرت علی (ع) حتی از سلام کردن به دختران و زنان امتنا میکرد!

مسیرتو درست معین کن !

زیادی درگیرش شدی و فکر و وجودت رو هم درگیرش کردی تا جایی که برات به یه مشکل تبدیل شده !

در حالی که اگر اینقدر در پیچ و خم این ارتباطات خودتو درگیر نکنی و فقط در این نوع ارتباطات به خط مستقیم و صاف اکتفا کنی هیچ مشکلی در ارتباط با دخترا نداری

ما به دنیا اومدیدم تا عاشق یه نفر بشیم و یه نفرو عاشق خودمون کنیم - نه یه ملتو ! اگه همه این طرز فکرو داشته باشن دیگه هیچ مشکلی نیست

4. 2 کاربران زیر از mronaldo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

این احساس شما از یه جهت باعث عفت و تقوی باطنی شما میشه تا به هر اشتباهی مانند آن چه که امروزه در جامعه میبینیم دامن نزنید . از یه جهت میتواند در زندگی مشترک و آینده شما تاثیر گذار باشه
    ممکنه شما در انتخاب همسر مناسب دچار مشکل و تردید بشید و یا بعد از ازدواج در زندگی مشترک نتونید رابطه خوبی رو با همسرتون داشته باشید .
    شما باید سعی کنید خجالت و کم رویی خودتون رو در حضورت دختران و زنان از بین ببرید اما در عین حال حد و مرز خودتان را هم رعایت کنید .
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

6. 3 کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4281
    تشکـر
    9
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mronaldo نمایش پست ها

حس میکنم زیادی حساس شدی و دوس داری این کانکشنه برقرار بشه !

چه لرومی داره این همه حساسیت برای ارتباطی غیر از ارتباط ملزوم !!

چه دلیلی داره تو یهجمع مورد توجهشون باشی !

چه لزومی داره بهشون سلام کنی!
    کاملاً درسته ، ولی موضوع اینه که من نیازی به برقراری این ارتباط ندارم. اما شخص مقابل این چنین رفتار و ارتباطی رو از من انتظار داره و وقتی این انتظار از طرف من برآورده نمیشه به عنوان یک شخصیتی که در بالا ذکر کردم من رو میشناسه در صورتی که شناخت اون از شخصیت من غلط بوده. بنابراین تنها راه اینکه اون رو توجیه کنم که طرز فکر اشتباهی داری اینه که انتظار شخص مقابل رو برآورده کنم که در این زمینه ناتوانم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aikido نمایش پست ها

ممکنه شما در انتخاب همسر مناسب دچار مشکل و تردید بشید و یا بعد از ازدواج در زندگی مشترک نتونید رابطه خوبی رو با همسرتون داشته باشید .
    میشه بیشتر توضیح بدید که چطور چنین رفتاری منجر به این مشکل میشه؟ فکر می کنم موضوع خیلی مهمیه.

8. کاربران زیر از Ali.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.m نمایش پست ها
    کاملاً درسته ، ولی موضوع اینه که من نیازی به برقراری این ارتباط ندارم. اما شخص مقابل این چنین رفتار و ارتباطی رو از من انتظار داره و وقتی این انتظار از طرف من برآورده نمیشه به عنوان یک شخصیتی که در بالا ذکر کردم من رو میشناسه در صورتی که شناخت اون از شخصیت من غلط بوده. بنابراین تنها راه اینکه اون رو توجیه کنم که طرز فکر اشتباهی داری اینه که انتظار شخص مقابل رو برآورده کنم که در این زمینه ناتوانم.

میشه بیشتر توضیح بدید که چطور چنین رفتاری منجر به این مشکل میشه؟ فکر می کنم موضوع خیلی مهمیه.
    خجالتی بودن و کم رویی و مشکل در ارتباط با جنس مخالف در زندگی آینده شما مثل انتخاب همسر و .. تاثیر گذاره . مسلما در اوایل ازدواج و یا دوران نامزدی نمیتونید حرف های خود را به طور کامل به طرف مقابل انتقال بدید و مسلما بعضی حرفا ناگفته باقی میمونه و به بعد ازدواج کشیده میشه .در ضمن کسی زیاد طالب همسر خجالتی و کم رو نیست که البته این مورد رو زیاد جدی نگیرید .
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

10. 2 کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

سلام. من پسری هستم که از لحاظ شوخ طبعی و مهربون بودن بین دوستای خودم معروفم. خوشبختانه و خدا رو شکر همیشه تلاش کردم که همنشینی با دوستام به یک خاطره ی خوش برای اونها تبدیل بشه.در مورد ارتباط با جنس مخالف هم در مناسبت ها و پروژه های گوناگونی که با هر دختری داشتم همیشه سعی کردم که اول شنونده ی خوبی باشم و ثانیاً اینکه با اهمیت دادن به اون یک زمان رویایی رو براش رغم بزنم. نتیجه این شده که شخصیت من برای اون به یک شخصیت خوب و دوست داشتنی تبدیل میشه. تا اینجای کار بسیار کار خوب پیش میره اما مشکل!................................

خب دوست عزیز این طبیعیه که تو کشور ما که هنوزم ارتباط با جنس مخالف در هاله ای تعصبات وجود داره چنین رفتاری رو بروز بدید ...

ولی مطمئن باشید که ریلکس بودن و خیلی راحت رفتار کردن میتونه در جذب جنس مخالف موثر باشه ...

البته دستور العملهایی وجود داره که شما میتونید ازشون استفاده کنید ...

ولی به هر حال شما خودتون مدونید که چه رفتاری میتونه برای ارتباط برقرار کردنتون موثر باشه ...

مثلا" گاهی شوخ طبعی یک شخص جاذبه ایجاد میکنه ولی برعکس اون ممکنه بی اهمیت و سنگین بودن یکی باعث این حالت بشه ...

به هرحال بسته به نوع امواجی که صاتع میشه .. میتونه برای شما نتیجه ای خاص رو داشته باشه ...

در ادامه شما میتونید با مطالعه متن زیر در این مورد کسب اطلاعاتی بکنید ....

در ضمن شخصیت شما سمعیه نه بصری ... یعنی اینکه با نگاه نمیتونید ارتباط برقرار کنید و نوع کلامتونه

شمارو میتونه در یک ارتباط پیش ببره ...

1- توقع خود را پایین بیاورید.
    این کار می تواند جالب و سرگرم کننده باشد به شرطی که شما همه چیز را بیش از اندازه جدی نگیرید. بیشتر اوقات ممکن است شما برای مدت زمان کوتاهی با اشخاصی ارتباط برقرار کنید اما پس از چندی دیگر هیچ وقت آنها را مجدداً ملاقات نکنید. اگر هر دفعه ای که با شخصی ارتباط برقرار می کنید، انتظار داشته باشید نهایتاً با او ازدواج کنید، در زندگی خود قطعاً به بن بست می رسید و دچار افسردگی خواهید شد.

2- خود را دست یافتنی نشان دهید.
    راحت باشید و لبخند بزنید. با حرکات بدن و ژست هایی که می گیرد به طرف مقابل نشان دهید که فرد جالب و خوش مشربی هستید و از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردار می باشید. هیچ چیزی برای عصبانی کردن شما وجود ندارد.

3- مفهوم حرکات بدنی فرد مقابل را دریابید.
    آیا طرف مقابل خودش را دست یافتنی نشان می دهد؟ آیا احساس می کنید که به شما علاقه دارد؟ به مجرد اینکه شما فردی را می بینید که قصد برقراری ارتباط با او را دارید، باید کوچکترین حرکات بدنی او را مد نظر قرار دهید. زمان برقراری ارتباط به راحتی از روی ژست هایی که فرد به خود می گیرد می توانید تشخیص دهید که قصد برقراری ارتباط با شما را دارد یا خیر. همه ما به طور ذاتی این قابلیت را داریم که مفهوم حرکات بدنی را درک کنیم، البته در عین حال این احتمال هم وجود دارد که اشتباه کنیم، پس دقت کنید و عجله به خرج ندهید. اگر حرکتی را مشاهده کردید که نشان می داد طرف مقابل به شما علاقمند است، دنبال حرکت دیگری باشید که این حدس را به یقین تبدیل کند.

4- ارتباط چشمی برقرار کنید؛
    اما نه برای مدت زمانی بیش از یکی دو ثانیه. به کسی خیره نشوید. فقط یک نگاه لحظه ای کنید تا شخص متوجه شود که با چشم هایتان به او لبخند می زنید و سپس به آرامی نگاه خود را از او دور کنید. اگر مجدداً نگاه کردید و متوجه شدید که او نیز به چشم های شما نگاه می کند، می توانید نتیجه بگیرید که او هم به شما علاقمند است.

5- سر صحبت را باز کنید. اگر به درستی او را نمی شناسید، می توانید مکالمه کوچکی را آغاز کنید.
    بد نیست از جمله های پرسشی ساده شروع کنید: "امروز روز خوبی است، نه؟" مهم نیست چه می گویید، به هر حال شما که به دنبال جواب درست برای سوال خود نیستید، فقط می خواهید عکس العمل طرف مقابل را ارزیابی کنید، اگر پاسخ مثبتی به سوال شما داد، می توانید گفتگو را ادامه دهید. اگر با روی خوش به سوال شما پاسخ نداد، می توانید نتیجه گیری کنید که او تمایلی به برقراری ارتباط با شما ندارد. از نکات مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که در مورد مسائل خصوصی و شخصی سوال نپرسید. در مورد محیطی که در آن هستید، فیلمی که دیشب از تلویزیون پخش شده و چیزهایی از این قبیل حرف بزنید، اما بیش از اندازه از خودتان تعریف نکنید و از طرف مقابل نیز سوالات شخصی نپرسید.

6- به تدریج اطلاعات شخصی را به صورت دوجانبه رد و بدل کنید.
    زمانیکه گفتگوی ابتدایی شما با موفقیت پیش رفت، می توانید اطلاعات خصوصی کوچکی را در مورد خودتان دریافت و ارسال نمایید. به عنوان مثال شغل شما چیست؟ و همچنین می توانید خودتان را معرفی کنید تا به این ترتیب نام شخص مقابل را نیز پرسیده باشید. به همین منوال پیش بروید و هر اطلاعات شخصی که طرف مقابل در اختیار شما قرار داد شما نیز همان اطلاعات را در مورد خود به او بدهید، همچنین می توانید اطلاعات بیشتری نیز در اختیار او قرار دهید. به عنوان مثال اگر با خانمی ارتباط برقرار کردید و او به شما گفت که در کلاس های تابستانی شرکت می کند، شما هم می توانید به او بگویید که در کلاس های مشابه شرکت می کنید و بعد هم در این مورد که چه کلاسی را برداشته اید و چه کلاسی سرگرم کننده تر است با هم صحبت کنید. با استفاده از این روش صمیمیت میان شما با گذشت زمان بیشتر می شود. در هر صورت کاملاً طبیعی است که شما دوست ندارید اطلاعات شخصی زیادی را در اختیار او قرار دهید و ممکن است که او هم یک چنین حسی را نسبت به شما داشته باشد.

7- به او توجه کامل داشته باشید؛
    اگر لطیفه ای تعریف کرد، لبخند بزنید، به داستان ها و خاطراتی که تعریف می کند، گوش دهید و اجازه ندهید وقایعی که در اطراف شما در حال وقوع می باشند، حواس شما را پرت کنند. به هر حال بیش از اینکه خودتان را فرد جذابی جلوه دهید، باید نشان دهید که جذب طرف مقابل شده اید و می بایست کاری کنید که گفتگو به پایان نرسد. در برقراری یک ارتباط موفق، شنونده خوب بودن، خیلی مهم تر از گوینده خوب بودن است.

8- از ژست های فیزیکی برای نمایش نیات خود استفاده کنید.
    اگر همه چیز به خوبی پیش رفت باید به واسطه حرکات بدنی به او نشان دهید که قصد برقراری ارتباط عاطفی را دارید. به عنوان مثال اگر در حال رد شدن از خیابان هستید او را همراهی کنید و یا زمانیکه می خواهید جهت حرکت را به آنها نشان دهید، به آرامی آنها را به سمت مسیر دلخواه هدایت کنید. این کار می تواند به شما اجازه دهد تا وارد حریم خصوصی شخص مورد نظر بشوید. البته به طور کلی خانم ها هیچ گاه زودتر از آقایون موارد ذکر شده را انجام نمی دهند و برخی از خانم ها هم اگر مردی سریعاً وارد حریم خصوصی آنها شود، احساس خوبی پیدا نمی کنند. به هر حال تحت هر شرایطی باید جانب احتیاط را رعایت کنید و اگر تصور کردید که شخص احساس راحتی نمی کند، این کار را متوقف نمایید.

9- اتمام کار.
    در اکثر موارد انجام چنین کاری هیچ گونه لطمه و ضرری را در بر نخواهد داشت. ممکن است گاهی اوقات دیگر هیچ گاه تمایلی به ملاقات مجدد فرد نداشته باشید و مواقعی هم پیش می آیند که علاقه بسیار زیادی به طرف پیدا می کنید و حتی کارتان تا ازدواج هم پیش می رود. به هر حال لازم نیست از همین حالا نگران مشکلات عروسی باشید! جسارت داشته باشید و اگر می خواهید فرد را دوباره ملاقات کنید، او را در جریان قرار دهید. می توانید تلفن رد و بدل کنید و اگر تمایل داشتید قرار ملاقات بعدی را نیز تنظیم کنید. اگر احساس کردید که طرف مقابل تمایلی به انجام این کار ندارد، بیش از اندازه پافشاری نکنید. همیشه یک خانم و یا آقای دیگر وجود دارد که خواستار برقراری ارتباط با شما باشد.

نکات مهم

چیزی که می گویید مهم نیست، اما هر چه که می گویید، سعی کنید افکار مثبت را دنبال کنید. منفی گرا، خودخواه، و متکبر نباشید؛ خیلی دوستانه برخورد کنید.
    از همان برخورد اول بیش از اندازه رمانتیک نشوید، فقط مکالمه کنید. این کار فشار زیادی را از هر دوی شما بر می دارد.

اگر کسی تمایل به برقراری ارتباط با شما را نداشت، او را تحت فشار قرار ندهید.

اگر علاقه نداشت، اجباری نیست، بهتر است دنبال شخص دیگری بگردید.

شوخی کنید. شوخ طبعی نشان می دهد که شما فرد سرگرم کننده و جذابی هستید. از تعریف کردن جوک هایی که به هر نحوی امکان دارد با روحیات فرد مقابل سازگار نباشد پرهیز کنید. (به عنوان مثال اگر فرد مقابل بلوند است، از گفتن جوکی که در مورد افراد بلوند ساخته شده است، پرهیز کنید.) پیش از صحبت کردن فکر کنید و به خاطر داشته باشید که حتماً لازم نیست تمام مدت بامزه باشید.

اخطار

هرگز با کسی که از نظر احساسی جذب او نشده اید، ارتباط برقرار نکید. این احتمال وجود دارد که یکباره وارد رابطه ای شوید که هیچ تمایلی به آن ندارید.

ارتباط باید با محیطی که در آن قرار گرفته اید، سازگاری داشته باشد.

به عنوان مثال اگر در کتابخانه کسی را ملاقات می کنید، شاید درست نباشد که بیش از اندازه با او صحبت کنید. در این شرایط می توانید لبخند بزنید و منتظر باشید تا محل مورد نظر را ترک کند و بعد او را تا بیرون همراهی کنید. بیش از اندازه به آنها نزدیک نشوید چون ممکن است از جانب شما احساس خطر کنند.
    برقراری ارتباط در هر مکانی امکانپذیر نیست. به عنوان مثال مراسم خاکسپاری محل مناسبی برای انجام این کار نمی باشد. محل کار هم نمی تواند مکان مناسبی برای انجام این کار باشد. اگر چنین اتفاقی در محل کار برای شما رخ داد، بهترین برخورد را داشته باشید و در صورت مشاهده عدم تمایل فرد مقابل، ارتباط را قطع کنید.

هر چند شوخ طبعی یک از بهترین راههای برقراری ارتباط می باشد، اما سعی نکنید از شوخی هایی استفاده کنید که طرف مقابل را ناراحت می کند.

هر چند در این موقع تمام جوک های زشت به ذهن فرد خطور می کنند، اما از بیان آنها باید خودداری کنید چراکه موجبات ناراحتی شخص مقابل را فراهم می آورند، و باعث می شوند او سکوت اختیار کند و نه
    ایتاً شما را نیز از گفته خودتان پشیمان می کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

12. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4281
    تشکـر
    9
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون فرخ جان. نکات بسیار بسیار عالی و آموزنده ای بود.
    مورد 7 جزو نقاط قوت منه و نکته ای که در مورد شوخ طبعی گفتی همیشه و همه جا خوشبختانه سعی کردم که رعایت کنم.
    1و2 و 4 فکر می کنم نقطه ی ضعف من هست که باید روش بیشتر کار کنم.

14. کاربران زیر از Ali.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

راستش چرا دروغ ما دخترا دوست نداریم یه نگاه سنگین از طرف کسیکه احساسی نسبت بهش نداریم ... رو مون باشه

واسه همینه از این حالت گریزونیم ... خب شمام اول با حرف زدن و کسب اعتماد بنفس ارتباط دیداری برقرار کنید ...

چون بعضی از آقایون هستن که فقطی به چیزی زل بزنن دیگه کوتاه نمیان ... و ماهم احساس خفگی و زندان بهمون دست میده

در ضمن سنگینی معقول و صحبت خوب میتونه جذب کننده باشه ...

در ضمن اینکه آقایون فکر میکنن با قهقهه زدن خذاب میشن اصلا" درست نیست ...

آدم خوبه متین و خوش حرف باشه تا با حرفای خوبش همه رو خوشحال کنه نه فقط دخترخانومارو

16. 2 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4281
    تشکـر
    9
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون . فکر می کنم صحبت کردن راه حل خوبیه. چون گاهی اوقات بعد از کلی استخاره کردن یک کلمه صحبت باعث شده شخص سرصحبت رو باز کنه.
    اما من به یه مشکلم فرضا اشاره می کنم .
    من احساس می کنم که در تشخیص چهره ! خیلی ضعیفم و این روی اولین نگاه روی من اثر خیلی بدی گذاشته!!!
    بارها پیش اومده دیدم خانومی داره بهم نگاه می کنه من یه لحظه نگاهش کردم و سرم رو برگردوندم بعد از چند ثانیه تازه میفهمم آها ایشون رو مثلاً فلان جا دیدم و حس می کنم انتظار داشته با نگاه کردن ، به خاطر آشنایی (خیلی کم) قبلی سلام کنم و چون اینکار رو نکردم ، این رفتار من رو به حساب بی ادبی گذاشته و با تندی روش رو برگردونده . بارها غیر مستقیم چنین حرفی رو شنیدم . و من وقتی متوجه میشم که خیلی دیر شده و کار از کار گذشته. اون وقت بعدش کلی اعصابم خورد میشه که چرا فلان کار رو انجام ندادم.

البته یه جمله رو هم من دوباره در انتها بگم. به هیچ وجه من انتظاری از هیچ کس ندارم که براش جالب باشم . تنها و تنها چیزی که ناراحتم می کنه اینه که برآورده نکردن انتظاری که شخص مخاطب ازم داره برام خیلی مهمه. به خصوص اگه خانوم باشه.

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3394
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

هروقت احساس کردی که داری اینجوری میشی خودتو بزن پرو بازی .... چندبار اولش سخته بعد دیگه پرو میشی .... فوق اینه که طرفت بپره ولی ارزش اینو داره ترست بریزه .... اون لحظه به این فکر کن اگه دوباره اینجوری بشی نباید بشی.... تو رابطه هات سعی کن همه جور رفتارو امتحان کنی .... تا ترست بریزه ...

19. کاربران زیر از look13_13 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

ممنون . فکر می کنم صحبت کردن راه حل خوبیه. چون گاهی اوقات بعد از کلی استخاره کردن یک کلمه صحبت باعث شده شخص سرصحبت رو باز کنه.
    اما من به یه مشکلم فرضا اشاره می کنم .
    من احساس می کنم که در تشخیص چهره ! خیلی ضعیفم و این روی اولین نگاه روی من اثر خیلی بدی گذاشته!!!
    بارها پیش اومده دیدم خانومی داره بهم نگاه می کنه من یه لحظه نگاهش کردم و سرم رو برگردوندم بعد از چند ثانیه تازه میفهمم آها ایشون رو مثلاً فلان جا دیدم و حس می کنم انتظار داشته با نگاه کردن ، به خاطر آشنایی (خیلی کم) قبلی سلام کنم و چون اینکار رو نکردم ، این رفتار من رو به حساب بی ادبی گذاشته و با تندی روش رو برگردونده . بارها غیر مستقیم چنین حرفی رو شنیدم . و من وقتی متوجه میشم که خیلی دیر شده و کار از کار گذشته. اون وقت بعدش کلی اعصابم خورد میشه که چرا فلان کار رو انجام ندادم.

البته یه جمله رو هم من دوباره در انتها بگم. به هیچ وجه من انتظاری از هیچ کس ندارم که براش جالب باشم . تنها و تنها چیزی که ناراحتم می کنه اینه که برآورده نکردن انتظاری که شخص مخاطب ازم داره برام خیلی مهمه. به خصوص اگه خانوم باشه.

خب اینکه مشکل بزرگی نیست ...

برای من بارها پیش اومده که کسی رو دیدم ولی اونقدر ذهنم درگیر موضوعی بوده بهش سلام نکردم ... یا اصلا" اونو ندیدم ...

ولی وقتی برای بار دوم دیدم ازش عذرخواهی کردم ...

اگرم همون موقع متوجه شده باشم که عذر خواهی میکنم و به شوخی میگم " پیری و هزار حس "

در واقع طرف مخاطب با این رفتار فکر میکنه که تو اصلا" اونو هیچ فرض کردی که جواب سلامشو ندادی ...

این نشون میده که حافظه تصویری تو ضعیفه ... در متن قبلی بهت گفتم که شخصیت تو سمعیه نه بصری ...

به همین خاطره که در تشخیص چهره گاهی دچار مشکل میشی

البته نوع نگاهت به مخاطب مونث باعث میشه که حافظه تو خوب عمل نکنه و در شناسایی مشکل پیدا کنی ...

میتونی با مشاوره و انجام تکنیکهایی حافظه تصویریتو افزایش و قوی کنی
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

21. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

خب علی اقا شما نباید براینکه میخوایت با کسی رابطه برقرار کنید ...

انرژی بسوزونید ... این یک کار ساده است و از طریق امواج رو طرف مقابلتون اثر میذارید

فقط کافیه یه خورده به خودت مسلط باشی و ترس رو از خودت دور کنی ...

همین حسی که تو نسبت به یک خانم داری اونم همین حس رو نسبت به شما میتونه داشته باشه (منظورم حس سالم بود)

پس وقتی شما در این ارتباط کم میارید یه جورایی علاوه بر خراب کردن خودتون اونم خراب کردید ...

پس خیلی راحت حرف بزنید و صحبت کنید هیچ چیزی در دنیا برای خجالت کشیدن و ناراحتی وجود نداره که شما برای این نوع رفتارها بخوایت تحملش کنید ...

شما میتونید از طریق رتباطات مجازی در شبکه های اجتماعی (ارتباط سالم) بر توانتون اضافه کنید ...

به هرحال شما وقتی با دختری در محیط مجازی حرف میزنید متوجه نوع نگرش و تنوع خلقیات افراد در این جور محیط ها میشید ...

در محیط واقعی هم همینطوره و شما میتونید اینجوری یه حرکت مثبتی برای خروج از این حالت داشته باشید

23. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3230
    تشکـر
    170
    تشکر شده 72 بار در 41 پست
    میزان امتیاز
    11

لبخند لبخند معجزه می کنه همیشه با خودم میگم چرا از دیدار شخص الف مسرور می شوم با این ارتباط کلامی وجود نداره یا چرا از دیدار شخص ب مسرور می شوم با اینکه اینقدر اختلاف نظر داریم باکمی فکر درمی یابم که اینان همیشه متبسم هستند.
    امضای ایشان
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ماعدم ماست

25. کاربران زیر از سلام برشما بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد