نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: میخواهم اعتقادات و باورهای درستی داشته باشم

775
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30255
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

میخواهم اعتقادات و باورهای درستی داشته باشم

معتقدم ، اعتقادات دینی ما نادرست است ، دین داران آدم های ساده لوحی هستند از طرفی اعتقاد دارم بی دینان آدم های گرگ و منحرفی هستند ،همیشه دلم می خواهد آدم به روزی باشم ، که اعتقادات درستی داشته باشم و آدم ساده لوحی نباشم ، ترسو نباشم ، منحرف نباشم ، در نظر خودم و همه آدم عالم با اعتقادات درست و باهوش ومنطقی و عاقل باشم.
    حال شما بگویید من چه اعتقاداتی داشته باشم منطق شما چیست؟
    شما بگویید چه کنم که فکرم نرمال باشد ، آدم نرمالی باشم؟

2. کاربران زیر از alirahimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : دینداری

هر آنچه را برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند و هر آنچه را برای خود نمیپسندی برای دیگران هم نپسند.

و اینکه هرجور از دستت برمیاد به دیگران کمک کنی.
    ویرایش توسط Experience : 08-14-2016 در ساعت 05:43 PM

4. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

ببینید همه ما انسانها از یه طریقی میتونیم راه درستو غلطو تشخیص بدیم و اونم اسمش وجدانه هر وقت دیدی با انجام کاری عذاب وجدان گرفتی و از خودت راضی نبودی بدان داری راه اشتباهی رو میری چون همه پاک آفریده شدیم و همه تمایل به پاکی و راه درستو داریم .
    اینکه گفتین انسان های با ایمان افراد ساده لوحی هستند اصلا درست نیست اون عاملی که باعث میشه فرد در زندگیش شکست بخوره، غرور و حس خودکفایی هست این غرور باعث میشه که فرد هیچ کس رو قبول نداشته باشه و سعی کنه در همه ی امور زندگیش برخودش تکیه کنه و هیچ گاه پذیرای کمک نباشه و از هیچ کس کمک و مشورت نخوات .و چون ما انسان ها اطلاعات کاملی نداریم در نتیجه با شکست روبه رو میشیم و جمله ای هست که میگه غرورمان سعی میکند که موفقیت هایمان را حاصل توانایی های خود وشکستمان را حاصل رفتار خداوند با ما جلوه دهد پس نباید کوتاهی های خودمون رو تقصیر دینداری بندازیم.
    نظر شخصی من اینه که اولین کاری که باید انجام داد اینه که غرورمان کنار بزاریم واینو قبول کنیم که اطلاعات کاملی نداریم و در هر زمنیه ای سعی کنیم با افرادی که اون مسیرو رفتن و در آن راه تجربه و اطلاعات دارن از راهنماییشون استفاده کنیم مثالی میزنم فرض فردی میخوات امتحان کنکور بده اگر بخوات خودش این مسیرو بدون راهنمایی کسی تجربه کنه شانس کمی داره که موفق بشه ولی اگر قبلش از افرادی که اون مسیرو رفتن روش درس خوندن ، کتاب های که مطالعه کردن و... کمک بخوات و حداکثر تلاششو انجام بده و نتیجه رو به خدا بسپاره مطمنن موفق خواهد شد
    ویرایش توسط eli2 : 08-14-2016 در ساعت 07:00 PM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط alirahimi نمایش پست ها
    معتقدم ، اعتقادات دینی ما نادرست است ، دین داران آدم های ساده لوحی هستند از طرفی اعتقاد دارم بی دینان آدم های گرگ و منحرفی هستند ،همیشه دلم می خواهد آدم به روزی باشم ، که اعتقادات درستی داشته باشم و آدم ساده لوحی نباشم ، ترسو نباشم ، منحرف نباشم ، در نظر خودم و همه آدم عالم با اعتقادات درست و باهوش ومنطقی و عاقل باشم.
    حال شما بگویید من چه اعتقاداتی داشته باشم منطق شما چیست؟
    شما بگویید چه کنم که فکرم نرمال باشد ، آدم نرمالی باشم؟
    سلام
    این که بعضی اعتقادات ما درست نیست رو موافق هستم ، مثلاً بعضی مسلمونی رو در فقر میبینن در صورتی که دین برای آسایش و آرامش ما اومده ،
    اما دیدن دار بودن به معنی ساده لوح بودن نیست ! ( برعکس دیندار واقعی خیلی هم هوشش خوب کار میکنه ! )
    داشتن دین برای زندگی خیلی مهمه ، دین یک سری قواعد و اصول و رویه برای زندگی ماتعیین میکنه تا بتونیم هم معنوی هم مادی رشد کنیم ...
    دینی هم بهتر از اسلام پیدا نمیشه
    اسلام حتی دین حضرت آدم بود !
    اسلام یعنی تسلیم شدن ، وقتی فردی اسلام رو به عنوان دینش انتخاب میکنه یعنی تسلیم خدا و دستور هاش شده...
    حالا چرا باید خدا رو بپرستیم ؟ خب برای اینکه ما رو خلق کرده ، چونکه بدون خدا ما هیچ هستیم ، برای سپاسگذلری از تمام نعمتت ها و لطف های که در حقمون کرده ...
    نماز خوندن ما مسلمون ها هم تغریباً فلسفه اش همینه ، گیاهی رو تصور کن در یک خانه ، بدون درست رسی داشتن به نور ، اون گیاه برای رشد به نور نیاز داره پس باید یک پنجره ای باشه ، نماز هم برای ما همون پنجره ای است که بهمون نور میرسونه !
    مسلمانی هم بدون نماز ارزشی نداره ! نه لطفی از مسلمونی به ما میرسه ، نه ما وظیفه خدا پرستی مون رو انجام میدیم .
    شاید برات سوال شده باشه که چرا اصلاً باید خدا رو بپرستیم ؟! برای اینکه انسان یک موجود نامحدوده ! بله یعنی ما محدودیت نداریم ، انسان اگه در این دنیا صاحب چیزی بشه بیشتر میخواد ، اگه امروز یک خونه کوچیک بخواد فردا که بهش برسه یک بزرگترش رو میخواد ، همینجور بیشتر میخواد صاحب شهر و کشور و... باشه این کره زمین رو بهش بدی میخواد بره سیاره های دیگه رو هم داشته باشه ، اصلاً ذات ما سیری ناپذیره ، اگه خدا رو نپرستیم یک چیز غیر خدا رو میپرستیم و هیچ وقت آرامش نداریم ، تنها خداست که بهمون آرامش میده ، اونم وقتی که باهاش اتصال برقرار کنیم ، با نماز خوندن ( پرستیدن خدا ) و دستور های که بهمون داده ...
    اگه ما خدا رو نپرستیم خودکار و غریزه ای میرین سراغ پرستش چیز های دیگه ، مثل پول ، ماشین ، طلا و جواهر ، شهوت ، شهرت ، آدما و... پرستشگر بودن ذات ماست.
    تا وقتی که این قطره از دریا مجهول باشه آروم قرار نداره ، خدا رو باید بپرستیم چون وجود ما از خداست ، چون بعد مرگ داستان ما تموم نمیشه ...
    وقتی که در زندگی هدفی والا یعنی خدا رو دنبال کنیم هم دنیا هم آخرتمون رو بردیم ، یه ضرب المثل هست میگه با خدا باش پادشاهی کن .
    به آدم های اطرافتون رو الگو قرار ندادین ، شاید حتی اونا معنی اسلام و دینی رو که دارن رو درک نمیکنن و فقط از سر عادت دارن یک سبک زندگی رو اجرا میکنن ...
    برین تحقیق کنین ، دین اسلام رو همینجوری نپذیرین ، با آگاهی با اطلاعات کامل ، از خداشناسی شروع کنید برای خدا شناسی هم اول باید از خودشناسی شروع کنید، تا وقتی خودتون و نیازهای حقیقی تون رو نشناسین نمیتونید خدا رو هم بشناسین...
    بعد برین در مورد اصول دین و فروع دینتون تحقیق کنید و بعد که دین رو پذیرفتین ( با آگاهی ) و انتخابتون رو کردین بعد برین سراغ احکام ...
    همیشه در دینتون پژوهش کنید ، و هرچه پذیرفتن بهش درست و کامل عمل کنید ، خودتون رو از نظر روحی و اخلاقی ارتقاع بدین و مطمعن باشین از نظر مادی هم باعث موفقیت شما میشه !
    سرتون رو دیگه درد نمیارم ، شرمنده اگه تمیز ننوشتم ، انشالله موفق باشین

8. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)