نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ناراحتی از رفتارهای سرد فامیل

1218
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33733
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy ناراحتی از رفتارهای سرد فامیل

با سلام

من نوه آخر خانواده پدریم هستم ..... از زمانی که من به خاطر دارم رابطه خانواده من با بقیه عمو هایم اصلا صمیمی نبوده است .... همیشه پدر و مادرم بلاخص مادرم برای اینکه انها با ما رفت و آمد کنند به آنها هدیه می دادند و توجه بی مورد و زیاد می کردند و به نوعی باج می داده اند .... ولی رابطه خانواده پدرم با هم (برادر ها وو فرزندانشان) بغیر از ما بسیار صمیمی و گرم است تا جایی که حس می کنم تمام تلاشان را می کنند تا ما در این رابطه نباشیم و کم رنگ باشیم از مراسم های تولدشان و مراسم های من درآوردی مث مراسم نام گذاری نوزاد و... که همه هستند بغیر از خانواده من تا جمع های مجازیشان همه و همه بدون ما برگزار می شود .... چه کنم تا انها متوجه کار زشت خودشان بشوند؟ و یا حداقل بیشتر با خانواده من صمیمی شوند و پدرم را از این حس تنها افتادگی رهایی دهم ....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : روابط فامیلی

سلام

خب هیچوقت از پدرمادرتون سوال کردید این فاصله و جبهه گیری برای چیه؟

چرا پدرمادر شما باید به قول خودتون به اقوام پدریتون هدیه و باج بدن که باهاشون رفت و آمد کنن؟

و اینکه شما چند سالتونه و دخترین یا پسر؟

بحث ارث و میراث هست؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    شاید تو گذشته اتفاقی افتاده ک باعث این فاصله شده
    یا شاید از نظر مالی در یک سطح نیستین و اصودا افراد به ی سطح مالی میرسن از فرد ضعیف تر فاصله میگیرن یا برعکس
    یا تو گذشته پدربزرگ و مادربزرگتون به پدرومادر شما بیشتر توجه میکردن و این حس حسادت باعث فاصله شده
    اول باید علت را کشف کنید
    و چیز دیگه اینکه آدما برای کسی ک براشون غش کنه تب نمیکنن ینی کسی ک خیلی خودشو کوچیک کنه براشون ، اونا توجه نمیکنن .ادمای الان دنبال افرادی هستن ک بهشون محل نمیدن پ محبت بیش از حد نکنید و خودتون باهم شاد باشید.

یا علی مدد

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

تو گذشته جست و جو کن

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32790
    تشکـر
    18
    تشکر شده 39 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط tjj نمایش پست ها
    با سلام

من نوه آخر خانواده پدریم هستم ..... از زمانی که من به خاطر دارم رابطه خانواده من با بقیه عمو هایم اصلا صمیمی نبوده است .... همیشه پدر و مادرم بلاخص مادرم برای اینکه انها با ما رفت و آمد کنند به آنها هدیه می دادند و توجه بی مورد و زیاد می کردند و به نوعی باج می داده اند .... ولی رابطه خانواده پدرم با هم (برادر ها وو فرزندانشان) بغیر از ما بسیار صمیمی و گرم است تا جایی که حس می کنم تمام تلاشان را می کنند تا ما در این رابطه نباشیم و کم رنگ باشیم از مراسم های تولدشان و مراسم های من درآوردی مث مراسم نام گذاری نوزاد و... که همه هستند بغیر از خانواده من تا جمع های مجازیشان همه و همه بدون ما برگزار می شود .... چه کنم تا انها متوجه کار زشت خودشان بشوند؟ و یا حداقل بیشتر با خانواده من صمیمی شوند و پدرم را از این حس تنها افتادگی رهایی دهم ....
    سلام..دقیقا عین من، با این تفاوت که مادر من باج نمیده بهشون و دلشم نمیخواد رفت و آمد کنه و اگرم مجلسی دعوت شیم خودش نمیاد و شاید مابریم، با این کارش خودشو بی قرب و عزت میکنه مارو هم از چشم خانواده پدری دور کرده و انداخته به حدی اگه تو یه مراسمی عموهام یا عمم یا مادر بزرگم منو ببینن انقد بوسم میکننو دورم میپرن که گاهی حرصم میگیره از مادرم، اختلاف ها و اشتباهاتی که ریشه در گذشته داره و مارو هم دامن گیر میکنه.....منم عین شما از این موضوع ناراحتم و دلم میخواد بابام رو بتونم شاد کنم اما...
    امضای ایشان
    ما بــــــــــــــــــــــــ ـــاید

بسازیم دنیامونو

یــــــــــــــــــــــــ ه نــــــــفـــــــــــــره

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رفتارهای سرد فامیل

دوست عزیز در تمام خانواده ها فامیل های آزاردهنده وجود دارند که از جهات مختلف می توانند باعث آزار دیگران شوند. مقابله با خویشاوندان آزاردهنده به این معنی است که اول متوجه باشیم که مجبور نیستیم حرفهای آنها را باور کنیم، در برابرشان عکس العمل نشان دهیم، یا با آنها موافقت کنیم با اینکه ممکن است بسیار از کارهایشان و حرفهایشان آزرده خاطر شویم.چندین روش برای برخورد با فامیل های آزار دهنده وجود دارد این روش ها را امتحان کنید تا روش مناسب خودتان را بین این روش ها بیابید.روش اول: از احساس آزردگی پیشگیری کنید.
    ۱) از بودن کنار خویشاوندان آزار دهنده تان خودداری کنید.
    اگر خویشاوندی دارید که دائم شما را آزار می دهد تا جایی که ممکن است او را کمتر ببینید. اگر مجبورید با آنها دیدار داشته باشید تا جایی که ممکن است کم حرف بزنید.
    ۲) فامیل های آزاردهنده تان را نادیده بگیرید.
    اگر مجبورید با فامیل های آزار دهنده تان وقت صرف کنید سعی کنید وقتی آنها به شما طعنه می زنند یا کاری می کنند که شما را آزار دهند به سادگی آنها را نادیده بگیرید و عکس العمل نشان ندهید. نادیده گرفتن رفتار آزار دهنده راه خوبی برای برخورد است.
    ۳) یک کار انفرادی انجام دهید.
    کارهای انفرادی در جایی که با فامیل های آزار دهنده تان هستید یک دیوار انزوا دور شما ایجاد می کند. برای فرار از دست فامیل های آزار دهنده تان به آشپزخانه یا اتاق خواب بروید، هدفون در گوشتان بگذارید تا به افراد دورو برتان نشان دهید که علاقه ای به صحبت با آنها ندارید. کتاب بخوانید اگر بگویید ” این کتاب را برای کار یا مدرسه می خوانم خیلی مهم است” فامیل های آزار دهنده تان دیگر با حرفهایشان مزاحم شما نخواهند شد.
    ۴) یک فرد برای سپر قرار دادن داشته باشید.
    این فرد می تواند خواهرتان، مادرتان پدرتان برادرتان یا هر شخصی باشد که می داند چطور با آدمهای آزاردهنده برخورد کند. این سپر اجتماعی باید از موضوع آگاه باشد که بتواند به موقع از شما حمایت کند انتظار نداشته باشید که یک نفر بدون اگاهی بتواند از شما در برابر فامیل های ازاردهنده تان حمایت کند!
    روش دوم: با فامیل های آزار دهنده تان صحبت کنید و با آنها در ارتباط باشید.
    ۱) اگر با آنها صحبت می کنید، صبر کنید بعد جواب دهید.
    قبل از حرف زدن یک نفس عمیق بکشید. اگر یک دقیقه قبل از جواب دادن فکر کنید از عکس العمل شدید یا گفتن حرفی که بعدا پشیمان شوید از گفتنش، پیشگیری می شود. قبل از آمدن فامیل های آزار دهنده تان در مورد جواب سوال های آزار دهنده ای که خواهند پرسید و مجبورید جواب دهید فکر کنید.
    ۲) حرفهای آنها را برای خود تکرار کنید.
    تکرار کردن حرفهای شخص برای خودتان باعث می شود او مطمئن شود که حرفهایش را شنیده اید. تکرار جمله شان باعث می شود آنها بفهمند چه احساسی در مورد برخی کلمات آنها دارید.
    ۳) موضوع را عوض کنید.
    اگر فامیلتان سوالهای بسیار بسیار آزار دهنده می پرسد سعی کنید با پرسیدن سوال موضوع صحبت را عوض کنید.
    ۴) وقتی صحبت می کنید مودب مهربان و سیاستمدار باشید.
    وقتی تصمیم گرفتید جواب دهید مودبانه جواب دهید و فقط جزئیاتی را که می خواهید بیان کنید. یاد بگیرید بهتر گوش بدهید گوش دادن فقط به معنای صبر کردن برای تمام شدن صحبت کسی نیست.
    ۵) از صحبت کردن در مورد موضوعات مورد اختلاف پرهیز کنید.
    مثلا اگر مادربزرگتان به موهای رنگ شده شما حساس است در این مورد با او حرف نزنید. به جای موضوعات بحث برانگیز در مورد موضوعات مفید صحبت کنید. اگر حرفی به شما زدند خوب یا بد فقط تشکر کنید. با آنها بحث نکنید بحث کردن باعث دعوا می شود.
    ۶) دعوا خود را عاقلانه انتخاب کنید.
    هر چیز عجیب، غیرواقعی یا آزار دهنده ای که آنها می گویند نیاز به تصحیح ندارد. اگر آنها حرفهای آزار دهنده ای در مورد عزیزان شما می گویند و شما می خواهید از عزیزانتان در برابر حرفهای آنها دفاع کنید قبلا حرفهایتان را آماده کنید.
    ۷) حد و مرز خود را بدانید و از مرهایتان دفاع کنید.
    دانستن اینکه چه موضوعاتی باعث عصبانیت ، خشم شما می شود گام اول برای کنترل رفتارتان است. اگر می توانید از آن شخص بخواهید در مورد آن موضوعات حرف نزند یا به آنها بگویید که سوالهایشان را فراموش نخواهید کرد و هرگاه بتوانید به سوالشان جواب خواهید داد. اگر آنها شما را تحت فشار قرار دادند چیزی نگویید و موضوع را عوض کنید.
    ۸) اگر هیچ کدام از راههای بالا موثر نبود فقط از آن محل خارج شوید .
    جواب ندادن خود نوعی جواب است که می گوید” این موضوع برای جواب دادن بسیار آزار دهنده است” خارج شدن از آن محیط نشان می دهد که شما برای خود احترام قائل هستید.

روش سوم : فامیل آزار دهنده خود را قبول کنید.
    ۱) قبول کنید که این شخص شما را آزار می دهد.
    قبول کردن داشتن یک فامیل آزاردهنده کار سختی است اما کارهایی است که می توانید برای قبولش انجام دهید با آنها مقدار کمی زمان به تنهایی صرف کنید. این ممکن است به نظر خلاف آن کاری باشد که واقعا می خواهید انجام دهید. اما اینکار باعث می شود کمتر توجه تان متوجه کارهای آزار دهنده آن شخص شود.
    ۲) سعی نکنید آنها را تغییر دهید، آنها را دوست داشته باشید
    . دوست داشتن آنها باعث می شود طر نکاهتان به آنها و کارهایشان تغییر کند. تلاش برای تغییر دادن انها وقت و انرژی شما را هدر خواهد داد.

۳) خودتان را قبول کنید.
    وقتی با افراد آزاردهنده روبرو می شوید آنها را به خاطر کارهایشان مقصر ندانید بلکه خودتان را مقصر بدانید که نتوانستید با آنها به درستی مقابله کنید. روی کارهایی که شما را فرد بهتری می کند تمرکز کنید مهم نیست چه کسانی اطراف شما هستند چه می گویند یا چه می کنند. همیشه می توانید بهتر شوید اگر روی خودتان تمرکز کنید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)