نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: رفع سوء تفاهم

1902
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31961
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رفع سوء تفاهم

من زنی 32ساله هستم که دو خواهر و یک برادریم ما خیلییییی با هم صمیمی بودیم یعنی تا الان هیچ مشکلی بینمون نبود ولی این اواخر از عروسمون خیلی تیکه ها و کنایه ها شنیدم وما بهش هیچی نمیگفتیم حالا اون به کنار چون ما چهارتا عاشق هم هستیم ,,یه سو تفاهم بینمون پیش اومد و سه تا خواهر برادرام یکی شدن تا جایی که منو پیش پدرم خراب کردن و تا خواستم از خودم دفاع کنم پشت هم وایسادن و به من بدبین شدن فقط پسر بزرگم میدونه چی میکشم بخدا تحمل اینچیزارو ندارم پدرم از خارج اومد تا رف خونه خواهرم همشون از من گفتن سر یه مسایل خیلی کوچیک و اون خونمون نیومد واقعا این چیزارو ندیده بودم شوکه شدم شدم ادم بده فقط بخاطر برداشت های بی مورد ملافه شدم من استاد دانشگاه هستم انقد حالم گرفته شد که یکی از همکارام داره تدریس میکنه فقط کارم شده گریه خب گیریم که من اشتباه کردم چرا بقیه دیکی شدن چرا اشتباهای خودشون رو نمیگت چرا فقط من؟؟؟تا جایی که احساس میکنم پدرم بپون خدافظی برگرده امریکا

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31961
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : احتیاج به کمک دارم تحمل ندارم

ببخشید با گوشی تایپ میکنم بعضی کلمات اشتباهی تایپ شدن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31961
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا احساس گناه میکنم اونقد بهم گفتن احساس میکنم بدترین ادم رو زمینم احسای میکنم اعتماد به نفسم زیره صفر شده تنها موندم بیشتر از همه این حس بدم منو داغون کرده

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31961
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سخت است حرفت را نفهمند،. سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند، حالا میفهمم، که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که ...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasaraha نمایش پست ها
    من زنی 32ساله هستم که دو خواهر و یک برادریم ما خیلییییی با هم صمیمی بودیم یعنی تا الان هیچ مشکلی بینمون نبود ولی این اواخر از عروسمون خیلی تیکه ها و کنایه ها شنیدم وما بهش هیچی نمیگفتیم حالا اون به کنار چون ما چهارتا عاشق هم هستیم ,,یه سو تفاهم بینمون پیش اومد و سه تا خواهر برادرام یکی شدن تا جایی که منو پیش پدرم خراب کردن و تا خواستم از خودم دفاع کنم پشت هم وایسادن و به من بدبین شدن فقط پسر بزرگم میدونه چی میکشم بخدا تحمل اینچیزارو ندارم پدرم از خارج اومد تا رف خونه خواهرم همشون از من گفتن سر یه مسایل خیلی کوچیک و اون خونمون نیومد واقعا این چیزارو ندیده بودم شوکه شدم شدم ادم بده فقط بخاطر برداشت های بی مورد ملافه شدم من استاد دانشگاه هستم انقد حالم گرفته شد که یکی از همکارام داره تدریس میکنه فقط کارم شده گریه خب گیریم که من اشتباه کردم چرا بقیه دیکی شدن چرا اشتباهای خودشون رو نمیگت چرا فقط من؟؟؟تا جایی که احساس میکنم پدرم بپون خدافظی برگرده امریکا
    من جای شما باشم
    پا میشم حاضر میشم جایی که پدرم هست میرم حالا میخواد خونه هر کی باشه میرم حرفامو میزنم برمیگردم. اگر خواهر برادراتون هم همشون باشن بهتر.
    کمی زمان میدم اگر درست نشد با بزرگتر دیگری درمیون میزارم که خارج قضیه باشه اون حتما میتونه تاثیر گذار باشه و همینکه شما باهاش صحبت کنید میتونه شمارو آروم کنه.
    شما از دید خودتون به مسیله نگاه میکنید و خواهر برادراتون زاویه دیگه ای برای همین اینکه جز شما کس دیگری باهاشون صحبت کنه که زاویه دید شما رو داشته باشه میتونه کمک کنه .
    ایشالا زودتر کدورت هاتون از بین بره.
    بازم دوستان دیگه ی رو دعوت میکنم شاید دوستان نظر بهتری داشته باشن.
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رفع سوء تفاهم

برای رفع سوء تفاهم چه باید کرد؟
    وقتی توان انجام کاری را ندارید جمله هایی مثل «نمی توانم، شرمنده اما بلد نیستم» و... را در جواب به اطرافیان تان بگویید.
    اگر دلتان سرک کشیدن در کار دیگران را بخواهد، باید منتظر دلخوری هم باشید. پیشگیری در این موارد واجب است.
    احترام گذاشتن به والدین از نان شب هم واجب تر است اما هستند افرادی که بیان نکردن یک دلخوری کوچک در دل شان سم کینه ایجاد می کند و آن وقت فضا بین شما با افراد خانواده تان طوری می شود که ناراحتی ها عمیق شده و به این راحتی ها از بین نمی رود. نگرانی، تلقی تان از کار آنها و دلخوری هایتان را تا دیر نشده به آنها در نهایت احترام و آرامش بیان کنید. بعد از آن نوبت شنیدن دلایل آنهاست بدون آنکه خود را حق به جانب بدانید.

مشکلات تمام شدنی نیست، پس اول سهم خودتان را در حل سوءتفاهم های خانوادگی بردارید.
    شما چه ویژگی ها و شخصیتی دارید؟ بخشی از آن که دائم مورد انتقاد نزدیکانتان است را بشناسید و به فکر حل آن نقطه ضعف ها باشید.
    جاذبه های شخصیت خودتان که برای دورهمی های خانواده، لحظه های شاد، مفید و پر از خنده و مهربانی می سازد، بشناسید و آنها را تکرار کنید.
    اگر مسئله ای پیش آمده که رابطه شما را با خانواده تان شکرآب کرده، وقت آن است که به خودتان بگویید مسئله شما ارزش حل کردن را دارد چون خانواده بیش از هر گروه اجتماعی به شما وفادار خواهد ماند.

اگر در فضای خانواده نتوانید سوءتفاهم ها را حل کنید، حل مشکلات زندگی اجتماعی خیلی سخت تر می شود. به عبارت دیگر حل چالش های خانوادگی فرصت تمرین خوبی برای حل مشکلات اجتماعی هم هست. پیشنهادهای مؤثر برای رفع سوءتفاهم هایتان را تمرین کنید:1- تهیه فهرست مشکلات، 2- تعریف اهداف و آنچه می خواهید، 3- خلق راه حل ها، 4- ارزیابی راه حل ها و 5- انتخاب بهترین راه حل یا به کار بستن راه حل انتخاب شده. بعضی ها 3مرحله اول را فرایند راه حل آفرینی و 2مرحله آخر را فرایند تصمیم گیری می دانند.
    خوشبختانه سو تفاهم دردی است که درمان دارد. با ایجاد بعضی اصلاحات در روش گفتگو و ارتباط تان می توانید از بروز آن جلوگیری کرده و یا در صورت بروز آنها را حل و فصل کنید.
    روش رفع سوء تفاهم با گفتگو

از ته قلب تان گوش کنید
    همانطور که گوش دادن به کسی که با شما مخالفت میکند یا از شما انتقاد میکند سخت است، گوش دادن به نارضایتی های یک فرد هم کار سختی است اما میتواند کمک تان کند بفهمید مشکل کجاست و راه حلی برای آن پیدا کنید.

حق را به خودتان ندهید
    بیشتر زوج ها به جای اینکه درک کنند آن موقعیت چطور بر همسرشان تاثیر گذاشته است، به فکر ثابت کردن خودشان هستند. نتیجه این کار چیزی جز این نخواهد بود که هر دو طرف آسیب ببینند و ناراحت شوند. چیزی که خیلی اهمیت دارد این است که همسرتان بفهمد که ارزش زیادی برای او و رابطه تان قائل هستید.

روی احساسات تان متمرکز شوید
    زوج ها معمولاً طی مشاجرات بر افکارشان متمرکز می شوند و احساسات خود را نادیده می گیرند. قبل از اینکه شروع به مشاجره کنید، مکث کرده، نفسی عمیق بکشید و ببینید چه حسی دارید.بعد احساساتتان را با همسرتان در میان بگذارید.

همسرتان را دوستتان بدانید
    یادتان باشد که همسر شما دشمنتان نیست. شما و همسرتان هر دو در یک تیم هستید. فقط همین تغییر دیدگاه به شما کمک می کند همدیگر را بهتر درک کرده و برای رسیدن به یک راه حل مشترک و حل سوء تفاهم پیش آمده تلاش کنید.

مشاوره را جدی بگیرید
    رفتن نزد مشاوره فواید بسیار زیادی دارد و به شما کمک خواهد کرد الگوی ارتباط تان را از نو بسازید و راههای سالمی برای ارتباط پیدا کنید.
    وقتی دو نفر با شخصیت های مختلف و از خانواده های مختلف به هم می رسند، بروز اختلاف و سوء تفاهم غیرقابل اجتناب است. اما زوج های سالم قادرند به طور سازنده ای این اختلافات را پشت سر بگذارند. یادتان باشد شما و همسرتان در یک تیم هستید نه در مقابل هم. احساساتتان را بشناسید و با آرامش ابراز کنید و صادقانه به حرفهای همسرتان گوش کنید.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

021-88422495

021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)