نمایش نتایج: از 1 به 23 از 23

موضوع: رژیم لاغری و افسردگی

3685
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11774
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

رژیم لاغری و افسردگی

رژیم لاغری و افسردگی

سلام من یه زن ۲۲ ساله هستم که ۹ ماهه ازدواج کردم. من از ۶ سالگی اضافه وزن داشتم. به دلیل مشغله شغلی پدر مادرم و جرو بحث همیشگی ای که باهم داشتن هیچ وقت به من و اضافه وزنم توجهی نداشتن. من وقتی وارد دانشگاه شدم تا ازدواجم ۲۰ کیلو کم کردم.شوهرم یکی از همکلاسیهام بود که از من خوشش اومد و باهام ازدواج کرد.من و شوهرم هیچ مشکلی باهم نداریم و اون هیچ بار تا حالا بهم نگفته که باید لاغر شی و حتی برعکس میگه که همین که هستی رو دوست دارم. ولی من خودم همیشه دوست داشتم لاغر بشم. بعد از ازدواج یه مقدار از وزنی که کم کرده بودم برگشت و به خاطر همین من رو دوباره مجبور شدم که باشگاه رفتن رو شروع کنم ولی بعد از یک ماه زانو درد شدیدی شدم و وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت که انحراف زانو دارم و تا وزنم رو کم نکنم نمیتونم دوباره ورزش کنم. از اون موقع مشکلات من شروع شد.افسردگی گرفتم و بیشتر اوقات باشوهرم بحث میکنم و گریه.چون من حاضرم کل روز رو چیزی نخورم تا لاغر شم ولی اون نمیزاره و میگه مریض میشی. حتی یه هفته اومدم خونه مامان بابام و رژیم گرفتم و۴ کیلو لاغر شدم ولی دوباره وقتی برگشتم همه چیز مثل روز اول شد.الان همه اش افسرده ام و گریه میکنم و همه اش به خودم میگم کاش ازدواج نکرده بودم و فقط به خودکشی فکر میکنم....لطفا کمکم کنید.

2. 2 کاربران زیر از shadgol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : لطفا کمکم کنید...

اینا همه از خوشی زیاده وقتی دردی نداری پس دنبال درمان نرو....... مشکلات مردم رو ببین تا بدونی مشکل چیه نه اضافه وزن ///// خدایا شکر

4. 4 کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11774
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز
    من اگه این اضافه وزن رو کم نکنم پس فردا به صد و ده تا بیماری مبتلا میشم
    همین الانشم گفتم که مشکل زانو پیدا کردم...پس فکر نکنید مشکل کوچیکیه....

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    تشکر شده 51 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام در حال حاضر قد و وزنتون چقدره؟
    شده تا به حال به خاطر اینکه وزنتون زیاد نشه مسهل مصرف کنید یا کاری کنید که غذای خورده شده رو بالا بیارید؟

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11774
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حدود ۲۵ کیلو اضافه وزن دارم
    اره تا حالا این دوکاری رو که گفتید زیاد انجام دادم...

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    11

لطفا بگید وزنتون چقدره و قدتون چند سانته؟
    برای شما چاق بودن چه معنایی داره...میتونید این جمله رو تکمیل کنید: اگر من چاق باشم پس...............

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11774
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

قدم ۶۷ و وزنم ۹۲ کیلوعه
    اگه من چاق باشم خیلی از کارارو نمیتونم در اینده انجام بدم
    سلامتیم به خطر میوفته و شاید نتونم بچه دار بشم...(((((

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    11

دیگه چاق بودن براتون چه مشکلاتی رو ممکنه داشته باشه؟
    ممکنه چاق بودن در آینده دقیقا چه مشکلاتی رو براتون ایجاد کنه؟
    چه شواهدی دارید که به شما بگه چاق بودن شما ممکنه برای بچه دار شدن در آیندتون مشکلی ایجاد کنه؟
    آیا شده تا به حال شما رو به خاطر اضافه وزنتون مورد انتقاد یا تمسخر قرار بدن؟

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11774
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خب اره تا حالا از بچگی خیلی مسخره ام کردن تنها کسی واقعا درکم کرد و همین جور که بودم قبولم کرد شوهرم بود ...البته خانواده شوهرم هم خیلی مواظبن تا چیزی نگن که من ناراحت نشم چون چند بار که همچین موضوعی پیش اومده من حسابی به هم ریختم و یه روز تمام گریه کردم...اون ها تا حالا چند بار بهم گفتن که چون پسرمون همین جور که هستی خواستت ما هم حرفی نداریم و خودمون دیدیمت و بعد اومد خاستگاری و دیگه حرفی توش نیست...ولی چند بار تاحالا مادر شوهرم جوری که من ناراحت نشم بهم گوشه اومده که باید لاغر شم....بیشتر از همه این منو ناراحت میکنه که از همه ی کسایی که دور و ورم هستن زیبایی صورت بیشتری دارم ولی چون اضافه وزن دارم همه فکر میکنن از اون ها پایین ترم...نمیدونم چی دیگه باید بگم.
    در مورد بچه هم نه تا حالا مشکلی نداشتم و همه عادت ماهیانه ام به موقع است...من بیشتر از این میترسم که وقتی بچه دار شدم دوباره در طول حاملگس اضافه وزن پیدا میکنم و اون موقع دیگه خیلی بد میشم...

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9718
    تشکـر
    79
    تشکر شده 214 بار در 117 پست
    میزان امتیاز
    10

پاشید برید پیش دکتر تغذیه.یه رژم ادم ایزادی براتون بنویسه با نخوردن که درست نمیشه.باید غذاهای چربی سوز بخورید.همین
    امضای ایشان
    .:: M:R NIRO NAJA ::.

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    11

متاسفانه الان در شرایطی قرار داریم که بسیاری از افراد فکر میکنند ارزش افراد به ظاهرشون هست نه به داشتن ویژگی ها و ارزش های انسانی
    بسیاری از رسانه های جمعی لاغر بودن رو ارزش تعریف و تبلیغ میکنن
    و خیلی از افراد هم این تصور رو دارن که یک انسان نمونه باید حتما لاغر و خوش تیپ باشه در غیر این صورت خودشون رو مجاز میدونن طرف مقابل رو ناراحت کنن
    اما رفتار نادرست این افراد نشانه ایراد یا اشکال در شما نیست بلکه نشانه تفکرات معیوب این افراد هست
    خیلی خوبه که شما همسری دارید که شما رو همین طور که هستید دوست داره
    اینکه شما میخواید وزنتون رو به حالت نرم برسونید جای اشکال نداره اما اگر بخواید با رژیم سنگین یا استفاده از مسهل و بالا اوردن این کار رو انجام بدید واقعا به سلامتی خودتون صدمه خواهید زد
    کم کردن وزن نیاز به زمان داره با متخصص تغذیه در این باره مشورت کنید و زیر نظر ایشون وزن کم کنید
    آیا شده دوره های از پر خوری داشته باشد مثلا یک جا میزان زیادی غذا بخوردی و قادر به قطع کنترل و قطع خوردن نباشید بعد در پی این عمل احساس بدی نسبت به خودتون پیدا کنید و به جاش از مسهل یا چیز و کاری برای بالا اوردن استفاده کنید؟

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11774
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اره وقتی که خیلی ناراحتم و فشار زیادی روم هست این اتفاق برام میوفته...خیلی میخورم و از اون ور عذاب وجدان میگرم و گریه میکنم و یه روز تمام میشینم تو خونه و گاهی اوقات خودمو میزدم....الان دیگه تا گریه بیشتر پیش نمیره چون شوهرم ارومم میکنه...

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    11

فکر میکنم داشتن چنین همسری یک موهبت بزرگه ...شما اینطور فکر نمیکنید؟
    راهی که شما برای کاهش وزن در پی گرفتید واقعا میتونه برای سلامتی مضر باشه
    ببینید استفراغ مرتب و فراوان میتونه مینای دندان رو از بین ببره و به دنبالش پوسیدگی و سوراخ شدن دندان رو به دنبال داشته باشه از طرفی استفراغ اگر با بردن انگشت به داخل حلق باشه باعث نشانه راسل میشه یعنی خراشیدگی یا پینه هایی که روی پنجه دست به علت فروکردن در دهان اتفاق میافته
    این تصویرش هست:

از طرفی استفاده مداوم از ملین میتونه باعث از بین رفتن اب بدن و مشکلاتی در روده ها بشه
    میتونید آخرین باری رو که پرخوری کردید به یاد بیارید اون زمان که داشتید مدام و بی وقفه میخوردید به چه چیزی فکر میکردید یا چی تو ذهنتون بود؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست download.jpg  

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11774
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اخرین بار حدودا یه ماه و نیم پیش بود...شوهرم اپاندیسش رو عمل کرد و بعدم مادربزرگش بستری شد و مادر شوهرم هم زخم دوازدهه گرفتن اونم درست در زمان امتحانا و تحویل پروژه مون بود....اون موقع دنبال یه چیزی بودم که ارومم کنه...همیشه همین طوره که من موقع خوردن اروم میشم ولی وقتی دیگه نمیتونم بخورم حالم بدتر از قبل میشه چون علاوه بر اینکه مشکلم برطرف نشده عذاب وجدان خوردن هم بهش اضافه میشه.

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط shadgol نمایش پست ها
    سلام من یه زن ۲۲ ساله هستم که ۹ ماهه ازدواج کردم. من از ۶ سالگی اضافه وزن داشتم. به دلیل مشغله شغلی پدر مادرم و جرو بحث همیشگی ای که باهم داشتن هیچ وقت به من و اضافه وزنم توجهی نداشتن. من وقتی وارد دانشگاه شدم تا ازدواجم ۲۰ کیلو کم کردم.شوهرم یکی از همکلاسیهام بود که از من خوشش اومد و باهام ازدواج کرد.من و شوهرم هیچ مشکلی باهم نداریم و اون هیچ بار تا حالا بهم نگفته که باید لاغر شی و حتی برعکس میگه که همین که هستی رو دوست دارم. ولی من خودم همیشه دوست داشتم لاغر بشم. بعد از ازدواج یه مقدار از وزنی که کم کرده بودم برگشت و به خاطر همین من رو دوباره مجبور شدم که باشگاه رفتن رو شروع کنم ولی بعد از یک ماه زانو درد شدیدی شدم و وقتی به دکتر مراجعه کردم گفت که انحراف زانو دارم و تا وزنم رو کم نکنم نمیتونم دوباره ورزش کنم. از اون موقع مشکلات من شروع شد.افسردگی گرفتم و بیشتر اوقات باشوهرم بحث میکنم و گریه.چون من حاضرم کل روز رو چیزی نخورم تا لاغر شم ولی اون نمیزاره و میگه مریض میشی. حتی یه هفته اومدم خونه مامان بابام و رژیم گرفتم و۴ کیلو لاغر شدم ولی دوباره وقتی برگشتم همه چیز مثل روز اول شد.الان همه اش افسرده ام و گریه میکنم و همه اش به خودم میگم کاش ازدواج نکرده بودم و فقط به خودکشی فکر میکنم....لطفا کمکم کنید.
    خب هر مشکلی راه حلی داره و ربطی به ازدواج و خودکشی کردن شما هم پیدا نمیکنه

دوست عزیز وقتی وعده های خودتون رو هر هفته مقداری کم کنید و پیاده روی مرتب داشته باشید

وزنتون پایین میاد و بهتره تحت نظر یک مشاور تغذیه باشید تا به بدنتون فشاری وارد نشه

وگرنه با نخوردن فقط خودتون رو بیمار و مریض تر میکنید که مسلم بدونید اصلا" دوامی نخواهد داشت

به ارامی و یکنواخت اینکارو انجام بدید تا به وزن ایده ال برسید .... بدون خودکشی
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

18. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    11

اخرین بار حدودا یه ماه و نیم پیش بود...شوهرم اپاندیسش رو عمل کرد و بعدم مادربزرگش بستری شد و مادر شوهرم هم زخم دوازدهه گرفتن اونم درست در زمان امتحانا و تحویل پروژه مون بود....اون موقع دنبال یه چیزی بودم که ارومم کنه...همیشه همین طوره که من موقع خوردن اروم میشم ولی وقتی دیگه نمیتونم بخورم حالم بدتر از قبل میشه چون علاوه بر اینکه مشکلم برطرف نشده عذاب وجدان خوردن هم بهش اضافه میشه.
    پس در واقع خوردن برای شما یک وسیله است برای اروم کردن خودتون....زمانهایی که تحت استرس اید..ناراحتید ..( زمانهایی که عصبانی یا خشمگین هستید هم ممکنه پرخوری داشته باشید؟)
    خاطرتون هست زمانی که کم سن تر بودید( بچه بودید) زمان هایی که ناراحت یا تحت استرس بودی برای اروم کردن خودتون چه کارهایی میکردید؟ آیا اون زمانها میتونستید با پدر و مادرتون صحبت کنید یا کسی شما رو آروم کنه؟

19. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11774
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رژیم لاغری و افسردگی

بله وقتی ناراحت و عصبی هم هستم همین طوره...من وقتی بچه بودم به دلیل شغل پدر مادرم اصلا زیاد نمیتونستم ببینمشون چه برسه به اینکه باهاشون صحبت کنم!
    اره از بچگی هم تنها سرگمیم اشپزی بود و خوردن ارومم میکرد...

20. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11510
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

شایدشما مشکل تروئیدیااینکه بقول قدیمیا استخوون بندیتون کلفته یااینکه استعداد چاقیتون زیاد خلاصه شماباجوش زدنم امکان داره چاق بشید دکترخوب پشتکارزیاد خلاصه رژیم عالی امیدوارم موفق بشید

21. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8679
    تشکـر
    36
    تشکر شده 13 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام گلم غصه نخور ببین تو با یه رژیم درست و به مرور زمان وزن کم میکنی اینو بهت قول میدم ولی از خودت توقع بیشتر از توانت نداشته باش خب تو قرار نیست ظرف سه ماه یه مانکن بشی برات هم مهم نباشه که باربی بشی چون تو فقط نگران سلامتیت هستی پس یه وزن نرمال خوبه و این هدف دست نیافتنی نیست منم وزن کم کردم ولی خیلی آروم آروم چون کاهش سریع برمیگرده

22. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11753
    تشکـر
    2
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بنظرمن انقدزندگیوواسه خودتون سخت نگیرید
    چاقی یه چیزعادیه پس ناراحت نباشید
    پیش یه دکترتغذیه خوب بریدتاتناسب اندامتون خوب بشه
    به هیچ وجه رژیم سخت نگیرید
    چون یکی ازاقواممون رژیم سخت گرفت الان خیلی لاغرشده اصلابدنش گوشت نمیاره
    بنظرمن زن یه ذره چاقم باشه اشکالی نداره
    توکه به گفته خودت خوشکلی ووزنتم که به مرورزمان وتحت نظردکترکم کنی
    دیگه مشکلی نداری
    بعدازکم کردن وزن مواظب باش که بازچاق نشی موفق باشی
    راستی واسه این چیزام گریه نکن

23. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11753
    تشکـر
    2
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام بنظرمن انقدزندگیوواسه خودتون سخت نگیرید
    چاقی یه چیزعادیه پس ناراحت نباشید
    پیش یه دکترتغذیه خوب بریدتاتناسب اندامتون خوب بشه
    به هیچ وجه رژیم سخت نگیرید
    چون یکی ازاقواممون رژیم سخت گرفت الان خیلی لاغرشده اصلابدنش گوشت نمیاره
    بنظرمن زن یه ذره چاقم باشه اشکالی نداره
    توکه به گفته خودت خوشکلی ووزنتم که به مرورزمان وتحت نظردکترکم کنی
    دیگه مشکلی نداری
    بعدازکم کردن وزن مواظب باش که بازچاق نشی موفق باشی
    راستی واسه این چیزام گریه نکن

24. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    میزان امتیاز
    11

بله وقتی ناراحت و عصبی هم هستم همین طوره...من وقتی بچه بودم به دلیل شغل پدر مادرم اصلا زیاد نمیتونستم ببینمشون چه برسه به اینکه باهاشون صحبت کنم!
    اره از بچگی هم تنها سرگمیم اشپزی بود و خوردن ارومم میکرد...
    اگر پر خوری شما راهی برای آروم کردن خودتون در برابر استرس و نگرانی باشه
    باید راهایی جانشینی برای آروم کردن خودتون پیدا کنیم
    طوری که در شرایط بد بتونید خودتون رو با اون شیوه ها آروم کنید تا رو به پرخخوری نیارید که بعد به طبع اون احساسات ناخوشایند از پرخوری داشته باشید و مجبور باشید رفتارهای جبرانی مثل تهوع عمدی یا استفاده از ملین رو داشته باشید
    آیا شده در دوره هایی از زندگیتون روشهایی دیگه ای برای آروم کردن خودتون داشته باشید....هر چند کوتاه مدت بوده باشه ...یاهر چند فقط یک دفعه اتفاق افتاده باشه
    مثلا حتی یک بار بعد از اتفاقی ناراحت کننده چیزی یا راهی به جز خوردن شما رو آروم کرده باشه؟
    از زمانی که ازدواج کردید چقدر با همستون تونستید درباره مسائلی که شما رو اذیت کرده صحبت کنید ؟ یا با یک دوست؟ چقدر اونها میتونن شما رو اروم کنند؟
    یک جا تو صحبت هاتون اشاره کردید بعد پرخوری دچار عذاب وجدان میشید و خودتون رو میزنید ...آیا تا به حال به خودتون آسیب هم زدید؟

25. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43303
    تشکـر
    12
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آدم وقتی میتونه وزن کم کنه و لاغر بشه که از لحاظ ذهنی آمادگی داشته باشه.

یک رژیم لاغری مناسب بر پایه مصرف همه مواد غذایی ضروری بدن آسیبی به بدن نمی زند و به مرور میتونه وزن و کم کنه.

مثلا رژیم مدیترانه ای باتوجه به گروه های غذایی ای که داره و مختص کشورهای حواشی مدیترانه است هم باعث کم کردن وزن میشه و هم برای سلامتی مفیده.
    در کل اگه آدم در رابطه با رژیم لاغری عجله نکند به راحتی میتومه وزن کم کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد