مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 18 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 172

موضوع: زندگیم رو تموم بکنم؟

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها مرگ است که راست میگوید
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.87
    تشکـر
    9
    تشکر شده 166 بار در 133 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

Unhappy زندگیم رو تموم بکنم؟

تو خونواده متوسط و ضعیف بدنیا اومدم
    یه بردار بزرگتر از خودم دارم که تو هیچ یک از مراحل زندگیم کمکم نکرد.
    یادم میاد یکبار رفته بودم نون ببری بگیرم نون رو که گرفتم چون دراز بود توی خیابون گوشش گرفت به بستنی یه نفر و افتاد زمین پسره با هام دعوا کرد اما اونجای این ماجرا منو سوزوند
    که داداشم شاهد صحنه بود و بجای کمک به من میخندید و بهم پوزخند میزد. بعد از دعوامون نون له شده من و لباس های خاکی...
    داداشم بجای اینکه زیر بغلمو بگیره بهم گفت خاک برسرت!
    دبستان بودم چون چشمام ضعیف بود برام عینک خریدن اما چون زیاد نمیخواستن پول خرج کنن کم کیفیت ترین فریم رو انتخاب کردن فریمی که بسیار بزرگ بود
    اون عینک از هفته اول باعث شد همه مسخرم کنن.
    روز اول مدرسه با بغل دستیم دوست شدم اما رفته رفته و به علت مسخره ها از جمله عینکی چارچشمکی کور یا پیرمرد همون یک دوست رو هم از دست دادم
    میدونم خنده داره میدونم بی اهمیته اما درک کنید پسری توی اون سن تنها باشه چقدر سخته
    پنج سال تنهایی بدون هیچ رفیقی...
    راهنمایی رفتم یادم میاد روز اول محکم از پله لیز خوردم لیز خوردنم همانا و مضحکه شدنم همانا
    شده بودم مسخره همه,تنهایی کم بود حالا توهینم اضافه شده بود تا تونستم اون سه سال جهنمیم تموم کنم
    دبیرستان اوضاع فرق داشت,اینجا طور دیگه ایی طرد شدم,خوب من یه آدم کوتاه قد لاغر اندامم که توی زندگیم بجز تحقیر و خورد شدن چیز دیگه ایی نبوده,نه خوشتیپ بودم که تو دل برو باشم نه درسم خیلی تاپ بود که تحویلم بگیرن.
    طبیعیه همه باهام برخورد سرد داشتن انگار کسی منو نمیدید
    وضع تحقیرها توی خونه بدتر بود مدام مقایسه من با بقیه و من همیشه موجب سرخوردگی بودم همیشه نفر آخر.(البته دعواهای خانوادگی هم بماند , دوست ندارم این رو هم وارد کنم)
    دوم دبیرستان اون روز رویایی فرا رسید,برادرم دانشگاه شهرستان بود پدرومادرمم رفته بودن بیرون و تا شب برنمیگشتن
    رفتم توی جعبه ابزارها تیغ موکت بری رو برداشتم رفتم حموم
    آب رو باز کردم و نشستم روی زمین هیچ فکری نداشتم بجز اینکه رگمو بزنم.
    روی دستم با تیغ موکت بری هفده تا خط کشیدم تا هفده سال زندگی پر رنجم تموم بشه
    قطره قطره خونم میریخت ترسیدم اما عشق به اینکه بالاخره تموم میشه بر ترسم غلبه کرد.بدنم سرد شد دیگه پاهام رو حس نمیکردم
    صدای اب و کف حمامی که با اب خون قاطی بود.
    سرم گیج خورد و چشمام تار شد دیگه فقط صداهای مبهم...
    شوربختانه به این زندگی ننگین برگشتم و موفق نشدم.
    درست فهمیدید من یه آدم شکست خورده به تمام عیارم نه تنها توی کل زندگیم بلکه حتی توی تموم کردنش.
    خیلی ها گفتن شاید دلیلی داشته شاید..اما من دلیلی پیدا نکردم بجز بدشانسی.
    پنج شش سالی از اون ماجرا گذشت نه تنها اوضام بهتر نشد هروز بدتر دیروز شکست های جدید...
    با خودم فک جدید کردم دوباره خودکشی کنم.
    مطمینم آینده ایی ندارم و نه امید دارم که اتفاق خاصی رخ بده.
    توی این 22سال بهم ثابت شد زندگیم هیچ ارزشی نداره.
    قصد نداشتم اینجا بنویسم اما دوستی مجبورم کرد از شما نظر بخوام
    نظر قطعی میخام,خودکشی بکنم یا نه؟
    درباره خودم:یک آدم زشت,بدصدا,بی هنر,تحصیلاتم داغون تویه یک دانشگاه...,توی زندگیم حتی یکبار هم نخندیدم خنده داره اگه بگم تا بحال حتی موفقیتی حتی کوچک هم نداشتم!
    شرایط جسمیم تعریف خاصی نداره کم خونی دارم و قیمت بالای داروها,به نظرم وجودم بجز هزینه هیچ سودی نداره.
    ممنونم پاسخ بدید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. 3 کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31461
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Kesel
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : زندگیم رو تموم بکنم؟

سلام دوست عزیز برات آرزوی سلامتی و خوشبختی دارم و ازت خواهش میکنم از فکر تموم کردن زندگی بیرون بیای . اگر خدا میخواست که عمرت به دنیا نباشه الان اینجا نبودی پس حتما خدا در وجودت لیاقت زندگی کردنو قرار داده - همه تو زندگیشون مشکل دارن مث من ولی دلیلی نداره که با دست خودمون و با گناه خودمونو از بین ببریم . روزی کسی یا چیزی وارد زندگیت میشه که بابت حکمت خدای مهربون و اینکه زنده ای و این حس های خوب و تجربه میکنی بارها و بارها از خدا تشکر میکنی آرزو دارم اون روزها هرچه زودتر برات اتفاق بیفته

4. 2 کاربران زیر از alonemm84 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.87
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط alonemm84 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز برات آرزوی سلامتی و خوشبختی دارم و ازت خواهش میکنم از فکر تموم کردن زندگی بیرون بیای . اگر خدا میخواست که عمرت به دنیا نباشه الان اینجا نبودی پس حتما خدا در وجودت لیاقت زندگی کردنو قرار داده - همه تو زندگیشون مشکل دارن مث من ولی دلیلی نداره که با دست خودمون و با گناه خودمونو از بین ببریم . روزی کسی یا چیزی وارد زندگیت میشه که بابت حکمت خدای مهربون و اینکه زنده ای و این حس های خوب و تجربه میکنی بارها و بارها از خدا تشکر میکنی آرزو دارم اون روزها هرچه زودتر برات اتفاق بیفته
    سلام گرامی ممنون لایق پاسخ دادن دونستی
    بدنیا اومدنم گناه بود...بدنیا موندم ینی ثوابه؟
    خیلی وقته اتفاقی نیوفتاده و هرروز اوضاع بدتر شده,به قول کسی سی تا به لاستیک بزنی میگه تپ, چهل تا بزنی میگه تپ تپ, پنجاه تا بزنی میگه بووووم!
    من دقیقا اینجام.
    شما هم حرف حکمت رو زدی اما اگه بگم بگو چه حکمتی ساکت میشی و میگی اممممم..... بیخیال ممنون لایق دونستی کمکم کنی.خسته شدم از اینکه مثل روبات پاشم و منتظر باشم چیزی بشه دیگه بسه...

6. کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.87
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    شما فکر میکنی فقط خودت توی این شرایط بودی ؟
    باور کن از تو بدتر هم بودن و هستند و دارن میکشن ( یکیش خود من )
    خودکشی بکنی چی میشه ؟
    جز اینکه خانوادت تا 40 روز و رفیق هات تا هفته برات گریه میکنن ؟
    به جای اینکه بری خودکشی کنی به نظر من چون 22 سالته و بزرگی برو دنبال ایندت
    چیز های اطرافت رو هم خیلی جدی نگیر و بهشون توجهی نداشته باش
    خودکشی مال افراد ضعیفه دوست من
    تو قوی هستی
    درود گرامی
    منطق شما اینه: دیگرون بدتر میکشن بشین سرجات تحمل کن صدات درنیاد ! بله میدونم ممنونم گوشم پره از این حرفا...
    من رفیقی ندارم خانوادمم نهایت چند مدت گریه میکنن و تموم,بیشتر از اینه؟ البته گفتی خونواده دقیقا کدوم خونواده؟....
    برو دنبال آینده ات؟ کدوم آینده؟
    بله من ضعیفم درست حدس زدین.
    دقیقا بخاطر همینه که میخام اطرافم رو جدی نگیرم و زندگیم رو تموم کنم
    پایدار باشید.
    ویرایش توسط Aamir2020 : 11-14-2016 در ساعت 03:27 PM

8. کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3710
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    7.56
    تشکـر
    3,913
    تشکر شده 9,062 بار در 4,447 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    10

در این مورد حتما" با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558

بنده تا كنون ايميل هاي زيادي دريافت كرده ام كه در آنها پرسيده شده بود چگونه مي توانيم انگيزه خود را براي مدت طولاني تري زنده نگه داريم؟ بايد بگويم اين مشكل همه افراد است. چون سخت تر از ايجاد انگيزه حفظ شور شوق تا رسيدن به هدف است. براي اين منظور راهكار هايي وجود دارد كه سعي مي كنيم در اين مقاله به برخي از آنها اشاره كنيم.

هر روز براي خود انگيزه ايجاد كنيد.
    اگر به گذشته نگاه كنيد متوجه خواهيد شد كه بسيار پيش آمده براي انجام كاري بي نهايت هيجان زده بوده ايد و پس از گذشت زمان كم كم از شدت شور و هيجان شما كاسته شده است. خوب اين طبيعي است. ايجاد انگيزه مانند دوش گرفتن است شما براي نظافت بدن خود بايد هر روز يا يك روز در ميان حمام كنيد. و اگر اين كار را نكنيد ديگر تميز و شاداب نيستيد. انگيزه هم مانند پاكيزگي ماندگار نيست. بنابراين بايد هر روز و هر لحظه آن را تازه كنيد. حال مي دانيم كه بايد انگيزه و شور شوق خود را مرتباً تمديد كنيم. اما چگونه؟

براي زندگي خود چشم انداز تعريف كنيد.
    انگيزه يعني داشتن دليل براي انجام كار. خوب همه مي دانيم براي انجام هر كاري به يك دليل نياز داريد. و دليلي كه شما داريد از نگرش شما به زندگي ناشي مي شود. بنابراين چشم انداز شما بايد به اندازه كافي بزرگ باشد. تا براي شما ايجاد انگيزه و شور شوق نمايد. بگذاريد براي شما يك مثال بياورم: فرض كنيد در آمد شما 500 هزار تومان در ماه باشد. حال اگر با اين ديد كار كنيد كه در آمد خود را به 600 هزار تومان در ماه برسانيد انگيزه شما خيلي قوي نخواهد بود چون هدف كوچكي انتخاب كرده ايد. حال اگر براي خود چشم اندازي تعريف كنيد كه براي خود يك كار كاسبي پر رونق مستقل با 5 ميليون تومان درآمد ماهيانه در نظر بگيريد. انگيزه شما براي كار و تلاش بسيار بيشتر خواهد بود. البته براي رسيدن به هدف بزرگتر بايد برنامه و استراتژي مشخص داشته باشيد و روي آن كار كنيد. آن را به اهداف كوچكتر تقسيم كنيد ولي هدف اصلي خود را در خاط داشته باشيد. در اين شرايط با پشتكار بيشتر برنامه خود را اجرا خواهيد كرد. پس فراموش نكنيد كه در انتخاب هدف دست و دلباز باشيد و هدف بزرگي براي خود انتخاب كنيد.

ابتداي جاده
    حال كه شما يك هدف مهم قابل دفاع و با ارزش براي جنگيدن داريد. وقت آن رسيده كه تلاش و كوشش خود را شروع كنيد. توصيه من به شما اين است كه در ابتداي راه تلاش و كوشش خود را مضاعف كنيد. فرض كنيد براي كاهش وزن و تناسب اندام تلاش مي كنيد. حال اگر چند كيلوي اول را با تلاش بيشتري وزن كم كنيد از كار خود رضايت بيشتري خواهيد داشت و با اعتماد به نفس بيشتر به تلاش خود ادامه مي دهيد. بنابراين تلاش و كوشش شما در ابتداي راه بسيار مهم است تا با اميد بيشتر به سمت هدف حركت كنيد.

به خود جايزه بدهيد
    همانطور كه قبلاً گفته شد بهتر است هدف اصلي خود را به اهداف كوچكتر تقسيم نماييد. با اين كار هر بار كه يك پله را گذرانديد اميد شما براي رسيدن به مرحله بعد بيشتر مي شود. در عين حال مي توانيد براي خود يك جايزه قرار دهيد. مثلاً بعد از سه هفته كار سخت و گذشتن از يك مرحله به عنوان جايزه آخر هفته را مي توانيد با دوستان به گردش برويد.

ياد آوري شيريني هدف نهايي
    براي رسيدن به اهداف بزرگ هميشه موانع و مشكلات سر راه شما سبز مي شوند. و گاه اين موانع غير قابل عبور به نظر مي رسند. در اين هنگام ياد آوري هدف بزرگ و زيباي شماست كه مي تواند به شما در گذشتن از مشكلات كمك كند. براي اين كار راه هاي مختلف وجود دارد. مثلاً مي توانيد از اهداف خود را به صورت جملات زيبايي با خط خوش در محل كار و در مقابل ديدگان خود قرار دهيد. يا حتي مي توانيد در صورت امكان از آنها پوستر تهيه كنيد.

مشاهده توانايي ها
    وقتي كه قدم در راهي مي نهيد با تجارب مختلفي مواجه مي شويد. كه به توانايي ها و مهارت هاي شما مي افزايد. حال اگر به گذشته برگرديد و توانايي هاي كنوني خود را با آن زمان مقايسه كنيد، متوجه اين تغييرات در خود مي شويد. مي توانيد نمونه كار هاي قديمي خود را مرور كنيد. آنوقت است كه متوجه مشكلات قديمي (ناشي از بي تجربگي) مي شويد كه اكنون آن مشكلات را نداريد نداريد و اعتماد به نفس شما افزايش مي يابد.

مطالعه زندگي افراد موفق
    خواندن زندگينامه هاي افراد موفق چون ابو علي سينا، ابو ريحان بيروني، بيل گيتس، فرديناند پورشه و... كه بدون امكانات خاصي توانسته اند به موفقيت هاي بزرگي دست پيدا كنند. همانند روشن كردن موتور توليد انگيزه در شماست. لذا خواندن اين گون كتابها و داستانها را آنهم به طور مرتب به شما توصيه مي كنم. چون فوق العاده موثر است.
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

10. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.87
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

درود.
    ممنون لایق پاسخ دهی دونستید.
    من هشت ماه تحت درمان روانپزشکی بودم انواع اقسام داروهای مختلف رو هم مصرف کردم نتیجه چیبود؟ هزینه گزاف و مضاعف بر دوش خانواده, نتیجه چه بود؟ هیچ.
    براستی من هیچ انگیزه ایی برای ایجاد کردن توی خودم ندارم.قبلا ها آرزوهای مسخره داشتم (مثلا فلان درس رو فلان و...)
    دوران گذشت و من همیشه بهتر بگم هیچوقت به هیچ موفقیتی نرسیدم, ینی حتی کوچکترین هدفها!
    درمورد هدف گفتید بله هدف دارم,هدفمم خودکشی هست, براش چنتا برنامه ریزی جدید کردم.
    بحث درمورد توانایی, خوب من گفتم من هیچ توانایی ندارم,
    دورو بریام رو که میبینم , یکی مثلا صداش خوبه,یکی پولداره, یکی باهوشه, اما من؟! هیچ.
    طبیعتا خوندن زندگی افراد موفق کمکی به من نمبکنه چون نه اونا منن و نه من اونا.
    میدونم توصیه به خودکشی ممنوعه و براتون دردسر میشه که بگید ولی پیشاپیش متوجه منظورتون شدم.
    ممنون که تحملم کردید.
    پایدار باشید

12. Top | #7

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32094
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.30
    تشکـر
    39
    تشکر شده 23 بار در 18 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khaste
    میزان امتیاز
    0

نه اینکارو نکن خود کشی نکن ......

توصیه میکنم برو زیارت خودتو خالی کن

با خدا دردو دل کن

پیشنهاد میدم بری زیارت امام رضا
    از ته دل از خدا بخا کمکت کنه

موفق باشی
    از فکر خود کشی بیا بیرون

13. کاربران زیر از yasan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #8

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.87
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

بزارید درمورد یکی از خاطراتم در دوران دانشگاه بگم.
    همه افراد توی دانشگاه خوب من سعی داشتم باهاشون دوستم بشم اما چون اونقدر درخشان نبودم خوب کسی محلم نمیداد!
    عید نوروز برای همه دوستام و کسایی که میشناختم و شمارشونو داشتم هرسال پیام تبریک میفرستادم (شاید 400نفر) نتیجه چه بود؟ نه تنها جوابی نمیدادن بلکه بعضی ها حتی من رو نمیشناختن!
    خوب از یک دختری خوشم میومد اما هیچوقت بهش ابراز نکردم چون میدونستم ازم خوشش نخواهد اومد, فقط از دور نظاره گر رفتاراش بودم.
    به اصرار هم کلاسی هام یکبار جلو رفتم و ابراز علاقه کردم, اتفاقا نه پاسخ منفی شنیدم و نه پاسخ مثبت یک پاسخ معمولی بود.
    روزی با خودم فکر کردم آخه بدبخت تو نه پول داری نه آبنده چرا بیخود دختر مردم رو بدبخت کنی؟!
    خیلی رک به دختره گفتم من "..." هستم و رابطمون قطع شد.
    ازدواج برام هیچ معنایی نداره و حتی غذایی که میخورم طعمی نداره,الان یکساله سیم کارت موبایلم به علت عدم استفاده و تماس سوخته و اصلا برام مهم نیست.
    موهای سرم ردیفی سفید شده و وقتی با چاقو خودم رو زخمی میکنم دردی احساس نمیکنم...
    ویرایش توسط Aamir2020 : 11-14-2016 در ساعت 05:43 PM

15. Top | #9

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32094
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.30
    تشکـر
    39
    تشکر شده 23 بار در 18 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khaste
    میزان امتیاز
    0

همه تنها هستن ...

مثل من و شما خیلیاااااااا

توروخدا اینکارو نکن

برا ایندت فکر کن

16. کاربران زیر از yasan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #10

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.87
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط yasan نمایش پست ها
    نه اینکارو نکن خود کشی نکن ......

توصیه میکنم برو زیارت خودتو خالی کن

با خدا دردو دل کن

پیشنهاد میدم بری زیارت امام رضا
    از ته دل از خدا بخا کمکت کنه

موفق باشی
    از فکر خود کشی بیا بیرون
    درود.
    خدا اگه...بیخیال خیلی وقته جهنم اینور اونور برام فرقی نمیکنه! حالا دوستان میگن نکن چخ میشی,بشم...
    طبیعتا خواستم و طبیعتا طبق معمول پاسخی نشنیدم.به نظرم مشکل فرای خالی شدن باشه....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

زندگیم,  زندگیمی,  زندگیم فدای چشمات,  زندگیم به انگلیسی,  زندگیمی عشقم,  زندگیم تولدت مبارک,  زندگیم تویی,  زندگیمی تو,  زندگیمه,  زندگیمو باختم,  زندگیم رو لب تیغه,  زندگیم روی مدار بی قراری,  زندگیم رو هواست,  زندگیم رو هواس,  زندگیم رو دوس دارم,  زندگیم رودوست دارم,  زندگیم روی مدار بیقراری سپری شد,  زندگیم روی مدار,  زندگیم رو باختم,  زندگیم رو دوست ندارم,  لباس,  لباس من خمس حروف,  لباس الحجاج,  لباس مغربي,  لباس مكون من 5,  لباس المحجبات,  لباس على الراس,  لباس شرعي,  لباس من 5,  لباس المرأة المسلمة,  مقایسه خودرو,  مقایسه گوشی,  مقایسه تیبا با پراید,  مقایسه فنی خودرو,  مقایسه ساینا و تیبا,  مقایسه ساینا و رانا,  مقایسه رانا با سمند,  مقایسه ساندرو با برلیانس,  مقایسه اوتلندر با سانتافه,  مقایسه پرسپولیس و استقلال,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)