مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 13 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 172

موضوع: زندگیم رو تموم بکنم؟

1. Top | #121
    Aza
    Aza آنلاین نیست.

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30750
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.66
    تشکـر
    1,301
    تشکر شده 382 بار در 208 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoshhal
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : زندگیم رو تموم بکنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    ااااا
    خیلی شما قاطی کردین مسکه, کلاس چندمی؟
    دوما نخیر قربون صدقه(؟) نخواستم برن راهکاری خواستم که کسی هیچ راه کار مناسبی نداد , همه میگن پاشو درست کن اوضاتو خوب چکار کنم؟!
    پاشو قوی باش؟ یعنی چی؟!
    مثلا یکی بگه فلان کارو بکن برو فلان جا اینجوری!(نه که پاشو خوب پاشدم خوب؟ اگه میدونستم به چه دردی میخورم که از شما نمیپرسیدم که باز شما میگی پاشو ! , اگه پاشدن میدونستم کمک نمیخواستم)
    یه مشت حرف پوچ تو خالی!
    والا بیکار نبودم بیکارم کردن,دانشجو بودم صبا دانشگاه عصرا میرفتم فروشگاه کار میکردم,این ترم اخراج شدم و چون گواهی اشتغال به تحصیلمم باطل شد فروشگاه بیرونم کرد
    اره خوب تو گذشته زندگی میکنم انگار موندم توش انگار نمیشه فراموشش کرد...
    من حافظه ام قویه (پردازشم ضعیفه) بخاطر همین ریز به ریز اتفاقات یادم میمونه و به هیچ وجه پاک نمیشه.
    خودآزاری نه ندارم نمدونم شایدم دارم منتهی 5تا روانشناسو یک روانپزشک نتونستن تشخیصش بدن شما یه تنه زدی رو دست همه باریکلا
    اون آدمایی که شما فرمودی لابد پولدار تشریف داشتن منم اگه انقدر پول داشتم وضعم این نبود, البته من مشکلم ازدواج نیست و اصلا هم اهمیتی نداره دختری بم محل بده یا نده, دخترا تویه تاریخ همیشه ثابت کردن از پشت خنجر میزن.
    شما داستان آدم و حوا رو هم بخونی عامل بدبختی و سقوط بشر حوا بوده.
    آب خنک بنوش
    راسی آدرس میدم بیا بکش منو خیلی دوسدارم حداقل دیه گیر خونواده ام میاد.
    پایدار باشی
    آهاااااان ببین مچت رو گرفتم تو خودت داری میگی حافظه ام قویه پردازشم ضعیفه. پس با این حرفت که میگی هیییچ استعدادی نداری و کلا کمبودی متضاده.
    چطور ازین توانایی در جهت بد و مضررش بلدی استفاده کنی بدی ها رو یادت نگه داری ولی در جهت مثبت استفاده نمیکنی ... میدونی چرا چون حساسیت نشون میدی برای حرف دیگران و عکس العملشون برای همین یادت میمونه.

اما راجب عدالتی که ازش حرف میزنی باید بگم به نظرم رو این جمله ها بیشتر فک کن :

خداوند متعال به حضرت موسی علیه السلام فرمود :

ای موسی ! من شش چیز را در شش جا قرار دادم؛ ولی مردم در جای دیگر آن ها را جست و جو می کنند و این درحالی است که هرگز آن ها را در آنجا نخواهند یافت :

1- راحتی و آسایش مطلق را در '' آخرت'' قرار دادم، ولی مردم در '' دنیا '' به دنبال آن می‌گردند!

2- عزت و شرف را در ''عبادت'' قرار دادم، ولی مردم آن را در'' پست و مقام '' می جویند!

3- بی‌نیازی را در ''قناعت'' قرار دادم، ولی مردم آن را در ''زیادی مال و ثروت'' جستجو می‌كنند!

4- رسیدن به بزرگی و مقام را در ''فروتنی'' قرار دادم، ولی مردم آن را در'' تكبّر و خودبرتر بینی'' می جویند!

5- کسب علم را در ''گرسنگی و تلاش'' قرار دادم، ولی مردم با ''شکم سیر'' دنبال آن می‌گردند!

6- اجابت دعا را در "" لقمه حلال "" قرار دادم، ولی مردم آن را در ''طلسم و جادو'' جست و جو می کنند!
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

2. Top | #122

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26659
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.95
    تشکـر
    865
    تشکر شده 563 بار در 382 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

این عدالت نیست یکی بدبخت بشه یکی خوشبخت این عدالت نیست یکی پولدار بشه یکی کم پول این عدالت نیست یکی زشت باشه یکی زیبا.
    اونم بخاطر اینکه خدا دوسداره زجه زدن یه نفرو ببینه با لذت بردن یه نفر دیگه...
    هرچی فکر میکنم هیچ عدالتی توش نمیبینم.
    وارد بحث خداشناسی که بشی توش میگن که این ما هستیم که به عبادت خدا نیاز داریم نه اون شمارو نمیدونم ولی فک نکنم خدا انقدر براش مهم باشه که ما اصلا عبادتش بکنیم یا نه اصلا عبادت من بنده حقیر به چه درد خالق میخوره...
    ینی واقعا خدا دوسداره زجر کشیدن بندشو ببینه که چی بشه؟! لابد زجر بکشه بهش بهشت بده هان؟!
    خوب پس اونی که خوشی کرده شکر خدا هم کرده اونم بهشت گیرش میاد درسته؟
    آیا این نظام ناهمگون و بی عدالت نیست...؟

پسر خوب وقتی خدا خودش میگه من چیزی میدونم که شما نمیدونید خب بی دلیل که نیست
    بله خداوند به عبادات من و شما نیازی نداره
    اما واقعا آدم خوب نیست شکرگزار باشه به خاطر داشته هاش؟
    اگه در شخصی رو در نظر بگیریم که تو سختترین شرایط تو این دنیا داره زندگی می کنه باز هم خدا بهش یه سری داشته ها داده که قطعا شما اون شخص نیستید..!
    اینکه مخلوق بیاد کار خالق رو ارزیابی کنه شاید زیاد درست نباشه
    چون عقل و دید ما محدوده ما از همه چیز خبر نداریم
    خدا گفته تو سختی های زندگیت صبر داشته باش بالاخره کمکت میکنم
    صبر و امید لازم های زندگی این دنیا هستن که خداوند ما آدم ها رو بهشون سفارش کرده
    هر آدمی تو زندگیش سختی رو تجربه کرده
    این نیست که همه تو پر قو بزرگ شده باشن و فقط شما یه نفر باشین که مشکل داشته باشین
    سختی ها هستن درست
    اما شما میتونید تا جایی که میتونید تلاش کنید برای زندگیتون
    شما همش میگید نمیتونم این خودش به شدت روی ضمیر ناخودآگاهتون تاثیر منفی میذاره
    اون هم نه فقط الان میگید از بچگی این دید ها رو داشتید
    اونوقت انتظار کلی موفقیت و شادی رو دارید؟
    زندگی ادیسون رو ببینین تو مدرسه معلمشون گفته این پسر خنگ هست
    اما یه مادر هنرمند با قدرتش تونسته عکس این جریان رو بهش القا کنه و خودشم باور کرده که واقعا نابغه است و شده نابغه قرن
    شما میگید نظام خلقت از نظر شما عادلانه نیست ولی خب دانشمندا ثابت کردن فکر مثبت ، مثبت میاره و فکر منفی هم اعمال منفی
    خدایی شده با همه وجود همه انرژیتون رو برای انجام کاری بذارید و با دید مثبت و این که من میتونم انجامش بدم بهش نگاه کرده باشین؟
    شما میگید هوش بالایی ندارید
    صالح مازندرانی رو ببینین بارها تلاش کرده با سواد بشه نتونسته
    تو سن سی سالگی نه پول داشته نه شغل و مجرد بوده
    تو همون سن آدرس خونه اش رو وقتی بیرون میومده فراموش میکرده!
    اما بازم تصمیم میگیره و تو مدت دوسال با تلاش فراوان میشه یه عالم
    نیک وی آچیچ رو که بهتون گفتم دیدین؟
    یه لحظه خودتون رو بذارید جای ایشون
    یه آدم بدون دست و بدون پا...چه حالی میشید؟
    مسلمان هم که نبوده ولی مرگ و تلاش نکردن رو گذاشته کنار و کلی برای ساختن زندگی که از دید خیلیا هیچ آینده ای در انتظارش نبوده گذاشته و بالاخره سرانجام تونسته به موفقیت برسه
    درسته نتونسته دست و پا به دست بیاره ولی یه همسر و به بچه سالم و یه زندگی خوب داره که خیلیا آرزوش رو دارن
    این آقا شاید از خیلیای دیگه که دست و پاهاشون سالمه و خیلی هم خوشتیپن پیش خدا باارزش تر باشه
    پس ملاک برتری زیبایی و خوش تیپی نیست اینه که با داشته ات بتونی نهایت تلاشت رو برای زندگیت انجام بدی دقیقا مثل یه ماموریت
    به قول معروف زندگی تاس خوب آوردن نیست، تاس بد را خوب بازی کردن است
    این تلاش و همت آدماست که بهشون ارزش میده و محبوبشون میکنه
    حالا چه سیاه پوست چه معلول چه سفیدپوست و ...
    اگه بخوایم با ذره بین تو نظام خلقتی که خدا درست کرده دنبال سوالامون بگردیم شاید نتونیم به پاسخ خیلی دقیقی برسیم چون بالاخره این دنیا موندنی نیست و ما هم متعلق به اینجا نیستیم
    اما میتونیم تا وقتی که اینجاییم شاد باشیم و یا ناراحت...
    یه نکته رو آقای سیاوش فرمودن خیلی مهمه خوبه که امتحان کنین
    سعی کنین یه قلم کاغذ بیارین هر چیزی که تو ذهنتون هست رو توش بنویسید در حد یک یا دوصفحه
    بعدش که تموم شد اون چیزایی رو که اذیتتون میکنه رو روشون خط بکشید و بعد کاغذ رو مچاله کنید و پرتش کنید تو سطل زباله
    این باعث میشه ذهنتون از این طوفان های فکری منفی خالی بشه و بتونید با تمرکز روی مسائل زندگیتون فکر کنید و بهترین تصمیم رو بگیرید
    بعدش هم میتونید مسئله ها رو بنویسید و برای هر کدوم راهکارایی که به ذهنتون میرسه رو یادداشت کنید
    و بعدش بهترین رو انتخاب کنید و شروع کنید به انجام دادنش
    نوشتن خیلی آدم رو آروم میکنه
    یه روانشناس این رو میگفت من انجام دادم خیلی کمکم کرد
    همینجوری نیست خدا به قلم قسم خورده
    یه نکته دیگه هم سعی کنید رابطه تون رو با خداوند بهتر کنید
    آرامش به رفاه نیست خیلیا همه چی دارن ولی آرامش ندارن
    آرامش یه چیز درونی هست و دست خود ماست که بتوینم حتی تو سخت ترین شرایط هم آروم باشیم و مدیریت بحران داشته باشیم
    تو این لحظه های عزیز اذان از خداوند میخوام مسئله های زندگی همه بنده هاش رو به بهترین شکل حل کنه و به خصوص شما رو.

3. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #123

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها مرگ است که راست میگوید
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.83
    تشکـر
    9
    تشکر شده 170 بار در 137 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    من برای یکی دوستان که اونم تهران بود پرس وجو کردم و ادرس یه مشاوره خوب رو بهش دادم اگر شما تمایل دارید براتون ارسال میکنم.
    ممنون بانو لطف میکنید,شرمنده توی دردسر افتادین...

5. Top | #124

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.83
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Aza نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز همه اینا علتش رو باید در خودت جستجو کنی....شما حتما خوب تمرکز نداری تو درس... به نظر من به وضعیت جسمی ات که میگی خوب نیس برس برو پیش یه دکتر طب سنتی یه کم خودت رو تقویت کن این مسایل هم حل میشه. ببین مثلا من خودم میدونم تپش قلبم خیلی بالاس برای همین تو درس مشکل دارم تمرکزم خوب نیس. حتما از نظر سلامت به خودت برس.
    برای همین میگم برو تا یکی برات برنامه روزانه شایدم ساعتی بزاره تا ببینی و بهت ثابت بشه که میتونی.
    درسته تمرکزم رو همیشه وقت آزمون از دست میدادم هول میشدم دستام میلرزید اخرم به بدترین وضع ممکن گند میزدم میرفت.
    بله کم خونی دارم و دارو مصرف میکنم.
    تابحال تب سنتی آزمایش نکردم اگه میشه بیشتر توضیح بدین

6. Top | #125

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.83
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    چرا هرکی هرچی میگه شما میگی حتما پولدار بوده، حتما پول داشته، حتما مشکل مالی نداشته؟
    شما مشکل مالی داری؟

بعد میگی کارمو از دست دادم چون گواهی تحصیلم درست نشد.
    فکر کردین از اینجور اتفاقات فقط برای شما میفته؟ یعنی همه هرکاری میخوان رو حساب کتاب و برنامه پیش میبرن فقط شما موندی؟
    میخوای از برنامه های نیمه تموم خودم برات لیست کنم ببینی کی بدبخت تره؟
    حافظه ت قویه؟ حاضرم باهات شرط ببندم هرچقدر هم ریزبین باشی و حافظه ت قوی باشه به پای من نمیرسی. گاهی خاطراتی رو با جزیی ترین مسائلش یادم میاد که خودم تعجب میکنم.
    اما دلیل نمیشه حالا که حافظه خوبی داری توشو با چیزای ناراحت کننده و بی خودی پر کنی.

از دستت عصبانیم چون قدر داشته هاتو نمیدونی.
    همش ظاهر بقیه رو میبینی و فکر میکنی همه خوشحال و موفق هستن جز شما.

اره. قبول دارم. ادم گاهی کم میاره. درد دل میکنه. حتی گریه میکنه تا کمی سبک بشه. ولی فقط گاهی. حق نداری کل زندگیتو آه بکشی و ناله کنی.
    از قدیم گفتن از تو حرکت از خدا برکت.
    خب نشستی یه گوشه کاسه چه کنم دست گرفتی، هیچ کاری هم نمیکنی. به خدا هم که معلومه زیاد اعتقادی نداری که بگم لابد توقع معجزه داری. دقیقا چکار میکنی معلوم نیست.

کاربرا تا صبح هم راهکار بدن فایده نداره. شما هنوز تکلیفت رو با خودت معلوم نکردی. اگه واقعا قصد تغییر داشتی به هر پیشنهادی لااقل فکر میکردی نه اینکه طبق معمول با منفی بافی فقط دنبال بهونه ای برای حفظ این حالتت باشی.
    کف سوت هورااااااا آفرین خانوم پر حافظه
    شما هنوز یک جور حالت تهاجمی داری اگرچه من توی لاک دفاعی نیستم ولی شما محکم گارد گرفتی ولش کن من حتی اگه تا دندون مسلحم باشم به مورچه هم آزارم نمیرسه!
    بله لیست کنید ببینم دانه دانه با دقت مدیونی اگه لیست نکنی !! (من از دوچیز تنفر دارم شانتاژ و گرو کشی)
    برای نمونه گفتی به خدا هم که معلومه زیاد اعتقادی نداری خوب از کجا به این نتیجه رسیدی؟! آیا الان تو مخیلت این نمیگزره که به طرف بگم کافر بزنم خورد خاکشیرش کنم؟!100% میگزره!!
    فک کردم به تک تک پیشنهادا فک کردم (کدوم پیشنهاد پیشنهادی بود مگه؟/بجز یک مشت حرف پوچ که همه میگن پاشو پاشو قوی باش خوب پاشم چه کار کنم؟ همش یادگرفتین حرف اینو اونو بلغور کنید یک زره درک بکنید حداقل!!!)
    به یارو میگم چرا خودکشی بده میگه چون خدا گفته!! میگم اصن من ملحد دهوی کافر حالا چی؟ میگه من با کافر حرف نمیزنم!
    ینی بجز شانتاژ چیزی از مغز بعضی دوستان جوشش نداره!
    شرم آوره....
    یادبگیرید وقتی از کسی خوشتون نمیاد بش نگید تو بی اعتقادی باشه؟!
    من مظمینم شما حتی یکبار هم قرآن رو نخوندی حالی اینکه من 20 بار خوندمش بگزریم گفتم که بدونی من هم روزی امید داشتم روزی ...
    عین درختی که موریانه وجودشو خورد الانم بی جون متلاشی در آستانه سقوطه.
    قدر داشته هام؟ کاش یدونه از داشته هامو میگفتی...فقط یکی...
    ویرایش توسط Aamir2020 : 11-19-2016 در ساعت 06:28 PM

7. Top | #126

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.83
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Aza نمایش پست ها
    آهاااااان ببین مچت رو گرفتم تو خودت داری میگی حافظه ام قویه پردازشم ضعیفه. پس با این حرفت که میگی هیییچ استعدادی نداری و کلا کمبودی متضاده.
    چطور ازین توانایی در جهت بد و مضررش بلدی استفاده کنی بدی ها رو یادت نگه داری ولی در جهت مثبت استفاده نمیکنی ... میدونی چرا چون حساسیت نشون میدی برای حرف دیگران و عکس العملشون برای همین یادت میمونه.

اما راجب عدالتی که ازش حرف میزنی باید بگم به نظرم رو این جمله ها بیشتر فک کن :

خداوند متعال به حضرت موسی علیه السلام فرمود :

ای موسی ! من شش چیز را در شش جا قرار دادم؛ ولی مردم در جای دیگر آن ها را جست و جو می کنند و این درحالی است که هرگز آن ها را در آنجا نخواهند یافت :

1- راحتی و آسایش مطلق را در '' آخرت'' قرار دادم، ولی مردم در '' دنیا '' به دنبال آن می‌گردند!

2- عزت و شرف را در ''عبادت'' قرار دادم، ولی مردم آن را در'' پست و مقام '' می جویند!

3- بی‌نیازی را در ''قناعت'' قرار دادم، ولی مردم آن را در ''زیادی مال و ثروت'' جستجو می‌كنند!

4- رسیدن به بزرگی و مقام را در ''فروتنی'' قرار دادم، ولی مردم آن را در'' تكبّر و خودبرتر بینی'' می جویند!

5- کسب علم را در ''گرسنگی و تلاش'' قرار دادم، ولی مردم با ''شکم سیر'' دنبال آن می‌گردند!

6- اجابت دعا را در "" لقمه حلال "" قرار دادم، ولی مردم آن را در ''طلسم و جادو'' جست و جو می کنند!
    نه این بحث کل انداختنه در واقع اونم داغونه بگزریم...
    باشه من قانعم به بدبختیم اما در ازاش چی گیرم میاد هیچی...
    اگه عدالت اینه نمیخوامش.

1-پس چرا عده ایی انقدر راحت هستن عده ایی نه؟ مگه آفریقاییا انسان نیستن؟!
    2-این حرف قشنگه ولی رو کاغذ چرا انقدر رودربایستی دارین انصافا شما برای یک گدا ارزش بیشتر قاییلید یا آقا/خانم رییس؟
    3-هرکه بامش بیش برفش بیشتر , شما نگاه کن در صدر اسلام برای قدرت گرفتن خود پیامبر دستور میداد غنایم جنگی رو به بیت المال بیارید پس این جمله فقط جنبه زیبایی بصری داره و برای مردم بدبخت بیچاره گفته میشه و عملا کاربرد نداره!
    4-هرچی فروتن تر باشی بدبخت تری باید پرو باشی تا به جایی برسی! آمریکارو نگاه کن فروتن بود؟ نه دیگه وحشی بود !!
    5-نقیض این جمله با این جمله صاف میشه : مرد گرسنه دین و ایمان نداره!
    6-موافقم
    دیدید براحتی میشه با کلمات گند زد به همه چی !!

پس نگید عدالت هست...
    ویرایش توسط Aamir2020 : 11-19-2016 در ساعت 06:54 PM

8. Top | #127

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.83
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    پسر خوب وقتی خدا خودش میگه من چیزی میدونم که شما نمیدونید خب بی دلیل که نیست
    بله خداوند به عبادات من و شما نیازی نداره
    اما واقعا آدم خوب نیست شکرگزار باشه به خاطر داشته هاش؟
    اگه در شخصی رو در نظر بگیریم که تو سختترین شرایط تو این دنیا داره زندگی می کنه باز هم خدا بهش یه سری داشته ها داده که قطعا شما اون شخص نیستید..!
    اینکه مخلوق بیاد کار خالق رو ارزیابی کنه شاید زیاد درست نباشه
    چون عقل و دید ما محدوده ما از همه چیز خبر نداریم
    خدا گفته تو سختی های زندگیت صبر داشته باش بالاخره کمکت میکنم
    صبر و امید لازم های زندگی این دنیا هستن که خداوند ما آدم ها رو بهشون سفارش کرده
    هر آدمی تو زندگیش سختی رو تجربه کرده
    این نیست که همه تو پر قو بزرگ شده باشن و فقط شما یه نفر باشین که مشکل داشته باشین
    سختی ها هستن درست
    اما شما میتونید تا جایی که میتونید تلاش کنید برای زندگیتون
    شما همش میگید نمیتونم این خودش به شدت روی ضمیر ناخودآگاهتون تاثیر منفی میذاره
    اون هم نه فقط الان میگید از بچگی این دید ها رو داشتید
    اونوقت انتظار کلی موفقیت و شادی رو دارید؟
    زندگی ادیسون رو ببینین تو مدرسه معلمشون گفته این پسر خنگ هست
    اما یه مادر هنرمند با قدرتش تونسته عکس این جریان رو بهش القا کنه و خودشم باور کرده که واقعا نابغه است و شده نابغه قرن
    شما میگید نظام خلقت از نظر شما عادلانه نیست ولی خب دانشمندا ثابت کردن فکر مثبت ، مثبت میاره و فکر منفی هم اعمال منفی
    خدایی شده با همه وجود همه انرژیتون رو برای انجام کاری بذارید و با دید مثبت و این که من میتونم انجامش بدم بهش نگاه کرده باشین؟
    شما میگید هوش بالایی ندارید
    صالح مازندرانی رو ببینین بارها تلاش کرده با سواد بشه نتونسته
    تو سن سی سالگی نه پول داشته نه شغل و مجرد بوده
    تو همون سن آدرس خونه اش رو وقتی بیرون میومده فراموش میکرده!
    اما بازم تصمیم میگیره و تو مدت دوسال با تلاش فراوان میشه یه عالم
    نیک وی آچیچ رو که بهتون گفتم دیدین؟
    یه لحظه خودتون رو بذارید جای ایشون
    یه آدم بدون دست و بدون پا...چه حالی میشید؟
    مسلمان هم که نبوده ولی مرگ و تلاش نکردن رو گذاشته کنار و کلی برای ساختن زندگی که از دید خیلیا هیچ آینده ای در انتظارش نبوده گذاشته و بالاخره سرانجام تونسته به موفقیت برسه
    درسته نتونسته دست و پا به دست بیاره ولی یه همسر و به بچه سالم و یه زندگی خوب داره که خیلیا آرزوش رو دارن
    این آقا شاید از خیلیای دیگه که دست و پاهاشون سالمه و خیلی هم خوشتیپن پیش خدا باارزش تر باشه
    پس ملاک برتری زیبایی و خوش تیپی نیست اینه که با داشته ات بتونی نهایت تلاشت رو برای زندگیت انجام بدی دقیقا مثل یه ماموریت
    به قول معروف زندگی تاس خوب آوردن نیست، تاس بد را خوب بازی کردن است
    این تلاش و همت آدماست که بهشون ارزش میده و محبوبشون میکنه
    حالا چه سیاه پوست چه معلول چه سفیدپوست و ...
    اگه بخوایم با ذره بین تو نظام خلقتی که خدا درست کرده دنبال سوالامون بگردیم شاید نتونیم به پاسخ خیلی دقیقی برسیم چون بالاخره این دنیا موندنی نیست و ما هم متعلق به اینجا نیستیم
    اما میتونیم تا وقتی که اینجاییم شاد باشیم و یا ناراحت...
    یه نکته رو آقای سیاوش فرمودن خیلی مهمه خوبه که امتحان کنین
    سعی کنین یه قلم کاغذ بیارین هر چیزی که تو ذهنتون هست رو توش بنویسید در حد یک یا دوصفحه
    بعدش که تموم شد اون چیزایی رو که اذیتتون میکنه رو روشون خط بکشید و بعد کاغذ رو مچاله کنید و پرتش کنید تو سطل زباله
    این باعث میشه ذهنتون از این طوفان های فکری منفی خالی بشه و بتونید با تمرکز روی مسائل زندگیتون فکر کنید و بهترین تصمیم رو بگیرید
    بعدش هم میتونید مسئله ها رو بنویسید و برای هر کدوم راهکارایی که به ذهنتون میرسه رو یادداشت کنید
    و بعدش بهترین رو انتخاب کنید و شروع کنید به انجام دادنش
    نوشتن خیلی آدم رو آروم میکنه
    یه روانشناس این رو میگفت من انجام دادم خیلی کمکم کرد
    همینجوری نیست خدا به قلم قسم خورده
    یه نکته دیگه هم سعی کنید رابطه تون رو با خداوند بهتر کنید
    آرامش به رفاه نیست خیلیا همه چی دارن ولی آرامش ندارن
    آرامش یه چیز درونی هست و دست خود ماست که بتوینم حتی تو سخت ترین شرایط هم آروم باشیم و مدیریت بحران داشته باشیم
    تو این لحظه های عزیز اذان از خداوند میخوام مسئله های زندگی همه بنده هاش رو به بهترین شکل حل کنه و به خصوص شما رو.
    نوشته هاتونو خوندم اشکم اومد الانم دارم با گریه تایپ میکنم.
    اولین باری بود که یک جمله تکانم میداد اونم این جمله بود : به قول معروف زندگی تاس خوب آوردن نیست، تاس بد را خوب بازی کردن است

حالا بحث این پیش میاد چطور این تاس بد رو خوب بازی کنم . راستش نمیدونم, گاهی فکر میکنم وسط صحرام اگرچه دارم از تشنگی هلاک میشم ولی رفتن به سمت آب اگرچه هیچوقتم به آب نخواهم رسید بهتر از موندنه , ینی شما میگید در مسیر آب مردن بهتر از اینه که خودمو راحت کنم؟ نمیدونم شایدم حق با شما باشه , اما وقتی دارم نگاه میکنم از نظر یه ناظز خارجی فرض کن دوتا جنازه افتاده وسط صحرا یکی اینوره یکی اونور و جفتشونم از بین رفتن! دقیقا هم معلوم نیست کدوم رفته کدوم نرفته ولی معلومه اون جنازه ایی که بیشتر دنبال آب بوده بیشتر زجر کشیده و درب داغون تر شده!
    آیا برای جنازه بیشتر متلاشی شده افتخار بیشتری قایلن خواهند شد؟! همچین فکری نمیکنم.
    موافقم درک فهم ما اندازه خدا نیست گاهی بعضی بدبختی ها انقدر مهلک هستن که آدم دهنش قفل میشه,کاری به اونا ندارم جای بحثشم اینجا نیست منم که عالم دین نیستم یکدفه یه چیزی میگم بد میشه.
    تو فکر فرو رفتم ممنونم...

9. Top | #128

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32193
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.58
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 16 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

تو خونواده متوسط و ضعیف بدنیا اومدم
    یه بردار بزرگتر از خودم دارم که تو هیچ یک از مراحل زندگیم کمکم نکرد.
    یادم میاد یکبار رفته بودم نون ببری بگیرم نون رو که گرفتم چون دراز بود توی خیابون گوشش گرفت به بستنی یه نفر و افتاد زمین پسره با هام دعوا کرد اما اونجای این ماجرا منو سوزوند
    که داداشم شاهد صحنه بود و بجای کمک به من میخندید و بهم پوزخند میزد. بعد از دعوامون نون له شده من و لباس های خاکی...
    داداشم بجای اینکه زیر بغلمو بگیره بهم گفت خاک برسرت!
    دبستان بودم چون چشمام ضعیف بود برام عینک خریدن اما چون زیاد نمیخواستن پول خرج کنن کم کیفیت ترین فریم رو انتخاب کردن فریمی که بسیار بزرگ بود
    اون عینک از هفته اول باعث شد همه مسخرم کنن.
    روز اول مدرسه با بغل دستیم دوست شدم اما رفته رفته و به علت مسخره ها از جمله عینکی چارچشمکی کور یا پیرمرد همون یک دوست رو هم از دست دادم
    میدونم خنده داره میدونم بی اهمیته اما درک کنید پسری توی اون سن تنها باشه چقدر سخته
    پنج سال تنهایی بدون هیچ رفیقی...
    راهنمایی رفتم یادم میاد روز اول محکم از پله لیز خوردم لیز خوردنم همانا و مضحکه شدنم همانا
    شده بودم مسخره همه,تنهایی کم بود حالا توهینم اضافه شده بود تا تونستم اون سه سال جهنمیم تموم کنم
    دبیرستان اوضاع فرق داشت,اینجا طور دیگه ایی طرد شدم,خوب من یه آدم کوتاه قد لاغر اندامم که توی زندگیم بجز تحقیر و خورد شدن چیز دیگه ایی نبوده,نه خوشتیپ بودم که تو دل برو باشم نه درسم خیلی تاپ بود که تحویلم بگیرن.
    طبیعیه همه باهام برخورد سرد داشتن انگار کسی منو نمیدید
    وضع تحقیرها توی خونه بدتر بود مدام مقایسه من با بقیه و من همیشه موجب سرخوردگی بودم همیشه نفر آخر.(البته دعواهای خانوادگی هم بماند , دوست ندارم این رو هم وارد کنم)
    دوم دبیرستان اون روز رویایی فرا رسید,برادرم دانشگاه شهرستان بود پدرومادرمم رفته بودن بیرون و تا شب برنمیگشتن
    رفتم توی جعبه ابزارها تیغ موکت بری رو برداشتم رفتم حموم
    آب رو باز کردم و نشستم روی زمین هیچ فکری نداشتم بجز اینکه رگمو بزنم.
    روی دستم با تیغ موکت بری هفده تا خط کشیدم تا هفده سال زندگی پر رنجم تموم بشه
    قطره قطره خونم میریخت ترسیدم اما عشق به اینکه بالاخره تموم میشه بر ترسم غلبه کرد.بدنم سرد شد دیگه پاهام رو حس نمیکردم
    صدای اب و کف حمامی که با اب خون قاطی بود.
    سرم گیج خورد و چشمام تار شد دیگه فقط صداهای مبهم...
    شوربختانه به این زندگی ننگین برگشتم و موفق نشدم.
    درست فهمیدید من یه آدم شکست خورده به تمام عیارم نه تنها توی کل زندگیم بلکه حتی توی تموم کردنش.
    خیلی ها گفتن شاید دلیلی داشته شاید..اما من دلیلی پیدا نکردم بجز بدشانسی.
    پنج شش سالی از اون ماجرا گذشت نه تنها اوضام بهتر نشد هروز بدتر دیروز شکست های جدید...
    با خودم فک جدید کردم دوباره خودکشی کنم.
    مطمینم آینده ایی ندارم و نه امید دارم که اتفاق خاصی رخ بده.
    توی این 22سال بهم ثابت شد زندگیم هیچ ارزشی نداره.
    قصد نداشتم اینجا بنویسم اما دوستی مجبورم کرد از شما نظر بخوام
    نظر قطعی میخام,خودکشی بکنم یا نه؟
    درباره خودم:یک آدم زشت,بدصدا,بی هنر,تحصیلاتم داغون تویه یک دانشگاه...,توی زندگیم حتی یکبار هم نخندیدم خنده داره اگه بگم تا بحال حتی موفقیتی حتی کوچک هم نداشتم!
    شرایط جسمیم تعریف خاصی نداره کم خونی دارم و قیمت بالای داروها,به نظرم وجودم بجز هزینه هیچ سودی نداره.
    ممنونم پاسخ بدید.
    سلام
    ادمای مثل تو زیاده بخصوص ایران
    منم زندگیم چندان تعریفی نداره خیلی ها تحقیرم کردن اذیتم کردن حتی الانم 27 سالمه باز تحقیرم میکنن
    مجبورم ادامه بدم
    سعی کن تحمل کنی
    یه مرد باید سختی بکشه و با مشکلات بجنگه
    اگه قرار باشه با این مشکلات خودتو ببازی قطعا داری اشتباه میکنی و نمیتونی ادامه بدی و شرایط برات بدتر میشه
    با مشکلات بجنگ و با افرادی که شخصیتت رو خرد میکنن برخورد جدی کن
    هرچه الان بیشتر بجنگی اینده بهتری داری چون اب دیده شدی و روحیت قوی تر شده

10. کاربران زیر از امید دارم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #129

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.83
    تشکـر
    9
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط امید دارم نمایش پست ها
    سلام
    ادمای مثل تو زیاده بخصوص ایران
    منم زندگیم چندان تعریفی نداره خیلی ها تحقیرم کردن اذیتم کردن حتی الانم 27 سالمه باز تحقیرم میکنن
    مجبورم ادامه بدم
    سعی کن تحمل کنی
    یه مرد باید سختی بکشه و با مشکلات بجنگه
    اگه قرار باشه با این مشکلات خودتو ببازی قطعا داری اشتباه میکنی و نمیتونی ادامه بدی و شرایط برات بدتر میشه
    با مشکلات بجنگ و با افرادی که شخصیتت رو خرد میکنن برخورد جدی کن
    هرچه الان بیشتر بجنگی اینده بهتری داری چون اب دیده شدی و روحیت قوی تر شده
    میجنگم اجازه نمیدم بهم توهین بکنند, درسته در ظاهر بهم میگن اسکل یا خنگ اما منم در پاسخشون جواب دندون شکن میدم.
    فک نکنبد پپه هستم وامیسم هرچی دوسدارن بهم بگن اتفاقا کوچکترین اجازه اهانت نمیدم.
    مشکل من اینه: وقتی تو تنهاییامم اون وقت این حرفا میان سراغم و خوردم میکنن
    بهترین کامنت زیر پستم کامنت شما بود افتخار میکنم خیلی بی ریا و ساده بهم امید دادید متشکرم
    کامنتت رو با افتخار لایک میکنم

12. Top | #130

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32193
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.58
    تشکـر
    0
    تشکر شده 21 بار در 16 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

میجنگم اجازه نمیدم بهم توهین بکنند, درسته در ظاهر بهم میگن اسکل یا خنگ اما منم در پاسخشون جواب دندون شکن میدم.
    فک نکنبد پپه هستم وامیسم هرچی دوسدارن بهم بگن اتفاقا کوچکترین اجازه اهانت نمیدم.
    مشکل من اینه: وقتی تو تنهاییامم اون وقت این حرفا میان سراغم و خوردم میکنن
    بهترین کامنت زیر پستم کامنت شما بود افتخار میکنم خیلی بی ریا و ساده بهم امید دادید متشکرم
    کامنتت رو با افتخار لایک میکنم
    مرسی لطف داری
    اگر به مشکلات و حرف های تحقیر آمیز دیگران فکر کنیم بیشتر عذاب میکشیم و اعتماد به نفسمون کم میشه
    حرف های دیگران دو بعد داره
    یکی اینکه از روی نادانی و مسخره کردن طرف این حرفو میزنن که اصلا نباید بهشون توجه کرد و سعی کنید اينارو تحویل نگیرید
    گروه دوم کسایی هستن که واقعا مشکلاتی در شما میبینند که مقصر خود شمایید حرفشون حالت انتقاد داره و شما باید زرنگی کنید اون مشکلات و نقطه ضعف هارو از بین ببرید قرار نیست ما از روز اول زندگی معصوم کار درست باشیم مشکلات زیادی داریم که باید اونارو از بین ببریم
    دیگه این دو گروه رو خودتون باید تشخیص بدین
    توصیه میکنم نماز بخونید و از خدا کمک بخواید تا کمکتون کنه
    در پناه حق

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

زندگیم,  زندگیمی,  زندگیم فدای چشمات,  زندگیم به انگلیسی,  زندگیمی عشقم,  زندگیم تولدت مبارک,  زندگیم تویی,  زندگیمی تو,  زندگیمه,  زندگیمو باختم,  زندگیم رو لب تیغه,  زندگیم رو هواست,  زندگیم روی مداره,  زندگیم رو هواس,  زندگیم رودوست دارم,  زندگیم رو باختم,  زندگیم رو دوست ندارم,  زندگیم رو لبه تیغه,  زندگیم روی مداره بابک جهانبخش,  زندگیم رو تکراره,  لباس,  لباس من خمس حروف,  لباس الحجاج,  لباس مكون من 5,  لباس مغربي,  لباس على الراس,  لباس شرعي,  لباس المحجبات,  لبس هندي,  لباس تركي,  مقایسه خودرو,  مقایسه گوشی,  مقایسه دیوار با تنهایی,  مقایسه کتاب با دوست,  مقایسه تیبا با پراید,  مقایسه میز با درخت,  مقایسه کفش با پا,  مقایسه ساینا و رانا,  مقایسه رفتگر با افتاب,  مقایسه ساینا و تیبا,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)